FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
O (nie tylko szarych) komórkach
Autor Wiadomość
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2015-07-28, 06:23   

@Romulus - ile GB pamięci warto mieć optymalnie w iphonie, uwgledniając aktualizacje do ios8? Ja teraz rozglądam się za 5c a 5s i wacham się między 16 GB a 32.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-07-28, 07:14   

weź sobie więcej, w czym problem?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2015-07-28, 08:16   

Fidel-F2 napisał/a:
weź sobie więcej, w czym problem?

Nie wiem czy jest sens kupowania na zapas drożej czegoś czego nie spożytkuje, stąd pytanie do kogoś kto jest użytownikiem.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-07-28, 08:26   

przecież to groszowe sprawy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-07-28, 08:56   

Ł napisał/a:
@Romulus - ile GB pamięci warto mieć optymalnie w iphonie, uwgledniając aktualizacje do ios8? Ja teraz rozglądam się za 5c a 5s i wacham się między 16 GB a 32.

Ja bym wziął 32 giga, jeśli zamierzasz go mocno eksploatować. Sam używam 16 GB i dla mnie to wystarczy. Nawet z iOS8. Przy Piątce też dawał radę i nie było problemu większego z instalacją iOS8, jak i z używaniem. Przy Szóstce w ogóle nie ma o czym mówić.

Jeśli nie zamierzasz zawalać Piątki muzyką i zdjęciami, to 16GB powinno ci wystarczyć. Sam mam 4 "strony" aplikacji na Szóstce, wszystko zajmuje mi gdzieś 10 GB razem, z tego połowy tych aplikacji używam sporadycznie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2015-07-28, 08:58   

Też mam 16 GB i wystarcza na wszystko. Zaznaczam tylko, że praktycznie nie mam na nim plików muzycznych, bo używam Spotify. Zdjęć też nie mam jakoś super-mega dużo. Aplikacje i uaktualnienia mieszczą się bez problemu.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2015-07-28, 09:12   

Dzięki Panowie, nakierowaliście mnie. Oczywiście fajnie byłoby kupić 32, ale 16nstek natłuczono więcej przez co częsciej przewija na allegro jakaś w fajnej cenie.

Telefonu używam bardziej jako do komunikacji i jako organizatora pracy - w sumie właśnie dlatego celuje w iphona, dla handoffu z mak-lapkiem.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-07-29, 12:14   

Z innej mańki (bo to też temat o gadżetach). Przesiadłem się dziś na Windowsa 10. Poszło całkiem szybko i sprawnie. System śmiga. Choć wizualnie aż takiej wielkiej rewolucji nie było. Ale po użytkowaniu Windowsa 7 to i tak postęp do przodu. Z poziomu Pulpitu widać zmiany, choć nie aż tak rewolucyjne jak oczekiwałem. Chyba że sobie kupię monitor z ekranem dotykowym, ale w sumie po co mi to. Wkopuję się głębiej powoli i wygląda to nieźle. To jest - łatwo idzie się połapać, przejrzyste wszystko. Muszę pobawić się nowymi opcjami multimedialnymi i sprawdzić, czy mi się to spodoba.

Generalnie, po pierwszej godzinie użytkowania - aż takiej rewolucji nie dostrzegam, jednak jestem leszczem i się nie znam. Ale zmiany przyjmuję pozytywnie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-07-29, 12:47   

W takim razie uważaj, NIE INSTALUJ AKTUALIZACJI!
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-07-29, 16:50   

Hahaha, trochę przechwaliłem :) iTunes nie chce mi autoryzować komputera po aktualizacji systemu. Błąd pewnie do naprawy. Przez iTunes, które od czasu wprowadzenia iMusic zalicza wtopy i awarie. Ostatnia trwała ze dwa dni. Nie żeby mnie to jakoś bolało, ale irytuje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-07-31, 08:35   

Gdybyś jednak postanowił wrócić to tu jest poradnik jak to odinstalować:

http://www.dobreprogramy....News,65186.html

Łukasz Tkacz (lukasamd) napisał/a:
Jeżeli przeprowadziliśmy aktualizację, ale Windows 10 nam się z jakichś powodów nie spodobał, powinniśmy udać się do nowego panelu ustawień. Następnie przechodzimy do zakładki Aktualizacje i zabezpieczenia, a potem z menu po lewej stronie wybieramy pozycję Odzyskiwanie. To właśnie tutaj znajdziemy poszukiwaną opcję – oprócz funkcji resetowania komputera do stanu początkowego i uruchamiania w trybie zaawansowanym, widoczna będzie opcja przywracania wcześniejszego systemu operacyjnego.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-08-04, 16:02   

Mnie się spodobał. A po aktualizacji system mi śmiga na komputerze aż miło. iTunes też się "naprawiło" :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-08-04, 21:52   

Ok, mam 10 i żadnych problemów.
To aż dziwne.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-08-05, 07:07   

Mnie w pewnym momencie 10 wykręciła niezły numer. Przez pół godziny nie mogłem uruchomić laptopa, bo po zalogowaniu wyskakiwał mi błąd krytyczny: Meny Start i Cortana nie działają. Na szczęście się ogarnął :P .
A, i sklep mi nie działa, ale to dla mnie bez znaczenia, nigdy z niego nie korzystałem.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-08-05, 07:20   

Nie jestem zwolennikiem takiej gwałtownej przesiadki z dnia na dzień, poczekam aż ujawnią się wszystkie mankamenty, kto powiedział że 10 ma być tak samo dobra jak siódemka? No i te kwestie braku prywatności, wszystko co robisz ląduje w chmurze MS
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2015-08-05, 09:56   

Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dobre to po co zmieniać. Z 7 zejdę jak się skończy wsparcie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2015-08-23, 11:16   

Jak wyżej.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-12-04, 22:55   

Telefon ma jakieś 400 MB wolnego miejsca, próbuję zainstalować aplikację 3MB i nieodmiennie dostaję informację, że brak miejsca. Nawet wyczyściłem kilkadziesiąt MB i dalej bez zmian. Ktoś podejrzewa możliwe przyczyny i ma pomysł na reakcję?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-12-05, 00:41   

Matrix cię więzi.

A może zainstaluj na karcie pamięci?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-12-05, 00:51   

Wyczyściłem cash, uzyskałem 750 wolnego i poszło.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-02-28, 00:46   

Mam nowy telefonik w powszechnie akceptowalnej cenie HTC 820. Z niewyjaśnionych powodów podczas pisania esemesów podpowiadał mi polskie wyrazy które po wstawieniu zamieniały się w polskawe, to było dla mnie zaskakujące, zabawne a końcu drażniące. Dziwaczne takie domyślne wyłączanie polskich znaków w obecnych czasach. :roll:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2016-07-02, 14:06   

Ech, od tygodnia mam One Plus 3. Prawie doski telefon. Powrót do 5,5 cala przyjemny.
Świetny tak sprzętowo jak i z punktu widzenia użytkownika.
Świetny wyświetlacz, AMOLED, SD 820 inside, więc najlepsza dostępna grafika na pokładzie. Do tego root nie kasuje gwarancji, więc tańce, hulanka, swoboda.
Polecam.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-07-02, 17:30   

hmm,
3 razy przecztałem twój post zanim zrozumiałem 75% z niego
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-07-03, 21:54   

Trojan napisał/a:
hmm,
3 razy przecztałem twój post zanim zrozumiałem 75% z niego

Ja ci przetłumaczę --_-
od tygodnia ma One Plus 3. Prawie doski telefon. Powrót do 5,5 cala przyjemny.
Świetny tak sprzętowo jak i z punktu widzenia użytkownika.
Świetny wyświetlacz, AMOLED, SD 820 inside, więc najlepsza dostępna grafika na pokładzie. Do tego root nie kasuje gwarancji, więc hulaj dusza.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-07-04, 16:54   

Od 3 tygodni mam chińczyka. A konkretnie - Xiaomi Redmi 3 za około 650 złociszy (czyli tak z co najmniej tysiączek mniej niż kosztuje ten One Plus 3). 5 cali, procek 8 rdzeniowy 1,5 GHz Snapdragon 616, 2GB RAMu, 16 GB pamięci, bateria 4100 mAh, aluminiowa obudowa, dual sim. Wszystko płynnie działa (nie grywam w gry na komórce, więc nie mam pojęcia jak na niej chodzą gry), ładuję komórkę co 3-4 dni...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-09-08, 17:16   

Czytam o nowym ajFonie. I 7 to rozczarowanie. Żadnej innowacyjności. Chyba że w detalach. Zrezygnowano z 16BG pamięci i najmniejsza będzie miała 32GB. Ojezu, chyba nie zasnę w nocy z podniecenia. --_- Pozostał ładny dizajn, lepszy aparat, wspomniana większa "pojemność", 5 kolorów do wyboru. Czy to wystarczy, aby wybulić w Polsce 4500 zł? Dla mnie to za mało. Nawet gdybym miał brać go za złotówkę w jakimś złodziejskim abonamencie. Ale zobaczymy, może wczytam się głębiej i odkryję coś.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2016-09-08, 21:43   

Chyba przewidzieli twój brak entuzjazmu:
http://www.dobreprogramy....News,76180.html
Cytat:
Jessa Jones znana z tego, że potrafi naprawić każdą usterkę w smartfonie, poinformowała, że do jej warsztatu trafia coraz więcej iPhone’ów z tą samą wadą. Użytkownicy iPhone’a 6 i 6 Plus zgłaszają się z szarym paskiem pojawiającym się na samej górze wyświetlacza. Dodatkowo wraz z paskiem pojawią się problemy z działaniem dotyku.

Wymiana dotykowego wyświetlacza nie rozwiązuje problemu. Szary pasek w końcu pojawia się także na nowym ekranie. Przyczyną mają być dwa chipy odpowiadające za działanie dotyku. Zostały one bowiem źle zabezpieczone i po pewnym czasie ulegają uszkodzeniu. Najbardziej narażone są często używane modele, ponieważ to naciskanie na obudowę powoduje uszkodzenie podzespołów na płytce głównej.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2017-10-11, 15:59   

Dojrzałam do wymiany mojej sześcioletniej Nokii C2 na coś bardziej zaawansowanego technologicznie :cry: Tak naprawdę ze względu na moją nibypracę, bo jak jeżdżę po konwentach to się odcinam od świata. Potrzebuję móc czasem napisać na FP że moje stoisko jest koło takiego wielkiego żółtego namiotu, cyknąć zdjęcie na szybko, nakręcić filmik z jakąś brokatową rzeczą żeby pokazać że się błyszczy jak wściekła (na zdjęciach to nie wychodzi) i spiknąć z przenośnym terminalem płatniczym. Jeszcze się nie zaczęłam rozglądać, a już mi wszystko opadło, bo ex mi napisał że w grę wchodzi tylko iPhone SE i ja nie wiem co to jest, ale sprawdziłam cenę i nie wchodzi w grę :mrgreen:

Przy okazji się pożegnam z T-mobile bo mnie wkurzyło i spróbuję czegoś nowego, waham się w sumie między Virgin Mobile i Premium Mobile, jakiś abonament koło trzech dyszek (tyle płacę teraz i mam za to o wiele mniej).
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-10-11, 16:40   

martva napisał/a:
Dojrzałam do wymiany mojej sześcioletniej Nokii C2 na coś bardziej zaawansowanego technologicznie :cry: Tak naprawdę ze względu na moją nibypracę, bo jak jeżdżę po konwentach to się odcinam od świata. Potrzebuję móc czasem napisać na FP że moje stoisko jest koło takiego wielkiego żółtego namiotu, cyknąć zdjęcie na szybko, nakręcić filmik z jakąś brokatową rzeczą żeby pokazać że się błyszczy jak wściekła (na zdjęciach to nie wychodzi) i spiknąć z przenośnym terminalem płatniczym. Jeszcze się nie zaczęłam rozglądać, a już mi wszystko opadło, bo ex mi napisał że w grę wchodzi tylko iPhone SE i ja nie wiem co to jest, ale sprawdziłam cenę i nie wchodzi w grę :mrgreen:

Niedługo się przesiądę na 7 (bo na 8 nie widzę sensu), ale iPhone 6 sobie chwalę. Choć akurat aparat taki sobie.
Może Samsung 8? Znam użytkownika, który jest zachwycony do tego stopnia, że wprawił mnie w stan niepewności odnośnie tego, czy warto kupować iPhone 7.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2017-10-11, 16:56   

Erm. Jestem rękodzielnikiem, nie wyciągam minimalnej, za wysoka półka. Poza tym znajoma co się zna, mówi że do obsługi terminala trzeba mieć Androida więc iPhone odpada (dla mnie android to człekokształtny robot więc jej wierzę).
Jeszcze nie wiem czego chcę, dziś rano byłam pewna że osobno abonament, osobno telefon (z takich tańszych), teraz właśnie myślę czy jednak nie Play z telefonem bo sześć dyszek miesięcznie to jest jeszcze całkiem do przełknięcia.

ED. jak policzyłam to chyba jednak osobno :-)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13