FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
George R. R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-04-26, 22:38   

Bez jaj. Martin nie skończy cyklu. Najlepsze co mógłby zrobić, to znaleźć zręcznego ghostwritera.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-04-26, 23:06   

Lepiej nie, bo wybrałby Abrahama.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-11-20, 12:30   

AM napisał/a:
Cóż mają rzec fani Archiwum Burzowego Światła, którzy będą musieli poczekać na zakończenie serii jeszcze 18-20 lat :) ?
Cóż mają powiedzieć fani "Pieśni Lodu i Ognia", którzy na finał serii musieli czekać kilkanaście lat, nie doczekają się, a jeszcze dodatkowo obrzydził im je serial? :D
_________________
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-11-20, 12:39   

Czyli jak nie czytam i nie oglądam to wygrałem podwójnie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-11-20, 13:15   

Shadowmage napisał/a:
AM napisał/a:
Cóż mają rzec fani Archiwum Burzowego Światła, którzy będą musieli poczekać na zakończenie serii jeszcze 18-20 lat :) ?
Cóż mają powiedzieć fani "Pieśni Lodu i Ognia", którzy na finał serii musieli czekać kilkanaście lat, nie doczekają się, a jeszcze dodatkowo obrzydził im je serial? :D


DOCZEKAMY SIĘ
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-11-20, 15:14   

Whoresbane napisał/a:
Shadowmage napisał/a:
AM napisał/a:
Cóż mają rzec fani Archiwum Burzowego Światła, którzy będą musieli poczekać na zakończenie serii jeszcze 18-20 lat :) ?
Cóż mają powiedzieć fani "Pieśni Lodu i Ognia", którzy na finał serii musieli czekać kilkanaście lat, nie doczekają się, a jeszcze dodatkowo obrzydził im je serial? :D


DOCZEKAMY SIĘ


W alternatywnej rzeczywistości, albo dokończenia sagi przez Abrahama/Kaya/Sandersona. //mysli

Shadowmage napisał/a:
Cóż mają powiedzieć fani "Pieśni Lodu i Ognia", którzy na finał serii musieli czekać kilkanaście lat, nie doczekają się, a jeszcze dodatkowo obrzydził im je serial? :D


Mogą powiedzieć, że: "zawsze mogło być gorzej", zaś ostatni sezon spróbować "odzobaczyć". :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-11-20, 15:16   

ASX76 napisał/a:
Abrahama/Kaya/Sandersona


Weź wyloguj a nie takie bzdury piszesz. Jedynie Abercrombie by się do tego nadawał ale i tak nikt nie skończy jeśli nie Martin. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że nikt nie będzie miał prawa tego dokończyć. Albo on albo nikt
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-11-20, 16:14   

Shadowmage napisał/a:
AM napisał/a:
Cóż mają rzec fani Archiwum Burzowego Światła, którzy będą musieli poczekać na zakończenie serii jeszcze 18-20 lat :) ?
Cóż mają powiedzieć fani "Pieśni Lodu i Ognia", którzy na finał serii musieli czekać kilkanaście lat, nie doczekają się, a jeszcze dodatkowo obrzydził im je serial? :D

Że zawsze mogą pogadać z czytelnikami "Kronik drugiego kręgu" Białołęckiej.
Aż sobie sprawdziłem - właśnie mija 20 lat od poprzedniego tomu, w którym ten kolejny-ostatni był już zapowiedziany.
I w tym czasie kilkukrotnie, kilka różnych wydawnictw zapowiadało, że "to już za chwilę, ostatnie szlify, tym razem na pewno" ... ;-)
I podejrzewam, że tego się już nikt nie doczeka ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-11-21, 14:36   

Whoresbane napisał/a:
Weź wyloguj a nie takie bzdury piszesz. Jedynie Abercrombie by się do tego nadawał ale i tak nikt nie skończy jeśli nie Martin. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że nikt nie będzie miał prawa tego dokończyć. Albo on albo nikt


Nie takie testamenty prawnicy potrafią obejść, bo to że spadkobiercy praw widzą dolara na końcu drogi to pewne.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-11-22, 09:45   

Poza tym na razie o tym mówi, a co jest w testamencie, to nie wiadomo. Poza tym musiałby go NAPISAĆ :D
_________________
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2023-11-22, 09:56   

Cytat:
W alternatywnej rzeczywistości, albo dokończenia sagi przez Abrahama/Kaya/Sandersona.


Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Cytat:
Jedynie Abercrombie by się do tego nadawał ale i tak nikt nie skończy jeśli nie Martin. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że nikt nie będzie miał prawa tego dokończyć. Albo on albo nikt


Nawet Abercrombie by się nie nadawał, nie ta skala i zbyt zamyka się w ramach gatunkowych. Nie mówiąc o zupełnie innym stylu pisarskim. Choć oczywiście być może jakiś inteligentny pisarz mógłby spróbować pisać "jak Martin", czyli imitować jego styl na potrzeby zakończenia, ale powodzenia ze znalezieniem takiego i jaki byłby końcowy rezultat. Najprawdopodobniej albo skończy to Martin, albo pozostanie niedokończone. To zresztą zmartwienie Martina, nie nasze... Piszę to popijając herbatkę z kubka "Keep Calm and Winter is Coming" :-)
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-11-22, 10:00   

Shadowmage napisał/a:
Poza tym musiałby go NAPISAĆ


Ło Ty!

jezzoRM napisał/a:
Nie masz pojęcia o czym piszesz


To u niego norma

jezzoRM napisał/a:
Nawet Abercrombie by się nie nadawał, nie ta skala i zbyt zamyka się w ramach gatunkowych.


Ze znanych mi pisarzy jemu jest najbliżej do Martina. Idealnym kandydatem nie jest ale czysto teoretyzując nie znam nikogo bardziej się nadającego do tej roli.
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-11-22, 10:23   

jezzoRM napisał/a:
Choć oczywiście być może jakiś inteligentny pisarz mógłby spróbować pisać "jak Martin", czyli imitować jego styl na potrzeby zakończenia, ale powodzenia ze znalezieniem takiego i jaki byłby końcowy rezultat.

Jeszcze kilka lat i problem sam się rozwiąże. SI będą tworzyć takie rzeczy w przerwach między planowaniem III światowej i podboju galaktyki.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-11-22, 11:24   

W sumie coś w tym jest, że nikt tak nie dopisze zakończenia jak Martin jak AI trenowane na jego pracach, szczególnie jeśli zostawi po sobie drafty, a nie spali w kominku.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-11-22, 12:20   

Coraz bardziej przekonuję się o głębokiej mądrości każącej mi czytać jedynie zakończone cykle XD
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-11-22, 12:50   

Whoresbane napisał/a:


jezzoRM napisał/a:
Nie masz pojęcia o czym piszesz


To u niego norma


Obaj bredzicie jak potłuczeni. Zalecam długie kąpiele pod lodem celem ochłonięcia.

Pamiętam co mówił Martin. Tyle że jeszcze wiele może się zmienić, np. jego zdanie na temat dokończenia sagi, kiedy uzna, iż jednakowoż nie da rady, albo umrze i "sępy" - czy jak kto woli - "hieny", wykorzystają okazję. Historia ma zbyt duży potencjał zarobkowy, aby ją odpuszczono.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-11-22, 12:50   

KS napisał/a:
Jeszcze kilka lat i problem sam się rozwiąże. SI będą tworzyć takie rzeczy w przerwach między planowaniem III światowej i podboju galaktyki.

Fatalne jest to, że prawie na pewno masz rację. Zasypie to nas wszystkich stertami chłamu, ale za to dopasowanego indywidualnie do każdego gustu.
ASX76 napisał/a:
Obaj bredzicie jak potłuczeni. Zalecam długie kąpiele pod lodem celem ochłonięcia.

Tobie też się to nader często zdarza i jakoś nie pamiętam, żebyś sobie coś zalecał. A nuż by podziałało? I jak na rzekomego moderatora to nader swobodnie się wyrażasz o innych, że ujmę to delikatnie.

A tutaj radosny komentarz do aktualnych działań GRRMa
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-11-22, 13:05   

Typical_troll napisał/a:
KS napisał/a:
Jeszcze kilka lat i problem sam się rozwiąże. SI będą tworzyć takie rzeczy w przerwach między planowaniem III światowej i podboju galaktyki.

Fatalne jest to, że prawie na pewno masz rację. Zasypie to nas wszystkich stertami chłamu, ale za to dopasowanego indywidualnie do każdego gustu.



Czyż to nie trąci demonizowaniem a la "Terminator"? ;)
A może jednak AI nie będzie w stanie przeskoczyć pewnej poprzeczki? Co ze: samoświadomością i emocjonalnością, niuansami w zachowaniu homo erectus? ;)

Co do stert chłamu - azaliż nie jesteśmy nimi zasypywani tyle że ludzkiego autorstwa? ;) AI przynajmniej będzie znacznie tańsze, zaś my będziemy mogli sobie poczytać np. Bakkerów, McAuleyów, Donaldsonów, Parkerów... po polsku (o ile jakimś cudem sytuacja rozwinie się tak jak "wróżycie", nawiasem pisząc). ;)

Typical_troll napisał/a:
[
Tobie też się to nader często zdarza i jakoś nie pamiętam, żebyś sobie coś zalecał. A nuż by podziałało? I jak na rzekomego moderatora to nader swobodnie się wyrażasz o innych, że ujmę to delikatnie.



Odpisałem w stylu adwersarzy. Z tą różnicą, że nie stosuję określeń ad personam typu: hiena, jak pewien Użytkownik.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-11-22, 13:32   

Apropos Sandersona, to na jego konwencie podzielił się planami książkowymi po tym jak napisze Archiwum numer 5. Z mgły zrodzony era 3, 3 książki, planuje najpierw napisać wszystkie części zanim pierwsza zostanie wydana. W międzyczasie Elantris 2 i 3.

Martin to by pewnie z 50 lat potrzebował :mrgreen:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-11-22, 13:46   

Ash napisał/a:


Martin to by pewnie z 50 lat potrzebował :mrgreen:


Pomijając kwestię wieku i motywacji, Martin zajmuje się także czasochłonnymi serialami.

Sanderson jest płodny jak królik. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-11-22, 13:56   

Typical_troll napisał/a:
KS napisał/a:
Jeszcze kilka lat i problem sam się rozwiąże. SI będą tworzyć takie rzeczy w przerwach między planowaniem III światowej i podboju galaktyki.

Fatalne jest to, że prawie na pewno masz rację. Zasypie to nas wszystkich stertami chłamu, ale za to dopasowanego indywidualnie do każdego gustu.
ASX76 napisał/a:
Obaj bredzicie jak potłuczeni. Zalecam długie kąpiele pod lodem celem ochłonięcia.

Tobie też się to nader często zdarza i jakoś nie pamiętam, żebyś sobie coś zalecał. A nuż by podziałało? I jak na rzekomego moderatora to nader swobodnie się wyrażasz o innych, że ujmę to delikatnie.

A tutaj radosny komentarz do aktualnych działań GRRMa


Nie ma sensu ich porównywać. Martin ma 75 lat (i na pewno nie jest w stanie pracować tak szybko jak 48 latek). Może zabrzmi to niezbyt dobrze, ale jest prawdopodobne, ze pożyje z 5 lat... więcej? Na jego miejscu chciałbym spędzić je na robieniu rzeczy, które sprawiają mi przyjemność.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-11-22, 13:58   

Może też chcieć domknąć swoją sagę nim zejdzie z tego świata
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-22, 14:10   

A może mieć tę swoją sagę centralnie w odwłoku i skupić się na wydawaniu pieniędzy i niańczeniu wnuków.

@ASX,
Weź, moderatorze, zrób tu jakiś porządek. To wątek MAGa, nie koncert życzeń płaczków po Martinie.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-11-22, 15:25   

Whoresbane napisał/a:
Może też chcieć domknąć swoją sagę nim zejdzie z tego świata


To pewnie sprawia, że w ogóle wbrew rozumowi nad tym pracuje. Poczucie obowiązku. Ale, jeśli nic się nie zmieniło w międzyczasie, to przecież nie ostatnia część serii, więc i tak nie skończy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-11-22, 15:28   

AM napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
Może też chcieć domknąć swoją sagę nim zejdzie z tego świata


To pewnie sprawia, że w ogóle wbrew rozumowi nad tym pracuje. Poczucie obowiązku. Ale, jeśli nic się nie zmieniło w międzyczasie, to przecież nie ostatnia część serii, więc i tak nie skończy.


Ja ciągle jestem przekonany, że on pisze dwie ostatnie części na raz i stąd ta zwłoka. W jednym wywiadzie powiedział, że ma 1500 stron z Wichrów zimy i uważa to za 75% książki

Co lepsze w innym wywiadzie przyznał się, że ma pomysły na ósmy tom... :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2023-11-22, 17:10   

Cytat:
Jeszcze kilka lat i problem sam się rozwiąże. SI będą tworzyć takie rzeczy w przerwach między planowaniem III światowej i podboju galaktyki.


Jeśli sposób ich działania jakoś nie zmieni się diametralnie (w co to nie wiem, bo jakby ktoś wiedział, to już by to na pewno zrobił), to SI nigdy nie napiszą żadnej sensownej powieści. To że jakaś część obecnie wydawanych powieści może niewiele różnić się od powieści, które już teraz może wypluć AI to inna sprawa :mrgreen: . Jakkolwiek sensownej kontynuacji Martina z pewnością nie napisze.


Cytat:
A tutaj radosny komentarz do aktualnych działań GRRMa


To jest typowy news z pupy powielany bezmyślnie przez media. Jakiś pesymista przypomniał sobie, że Martin mówił o 1100 stronach manuskryptu wcześniej, teraz znowu powiedział liczbę 1100 i ktoś uznał, że nie zrobił nic. A przecież nawet nie wiemy, czy mówił o gotowych stronach czy nie, i ile ma napisanych draftów w międzyczasie itp.

A przecież w tym samym wywiadzie powiedział... że zostało mu 100 stron do końca. To mógł być lapsus językowy (najpewniej właśnie nim był), ale optymistyczny fan użył metod naukowych i spektrogram nie kłamie, powiedział "zostało sto stron" :-) Z pewnością nigdy wcześniej jedna niema literka ("s" w "hundred(s)") nie rozgrzała tak fandomu ASOIAF. :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/...e_has_hundreds/
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-22, 18:22   

jak dobrze że zakończyłem przygodę z książkową GoT na Starciu Królów 20parę lat temu.
Dobre, naprawdę - ale nie pociągło mię dalej. W 2002/3 wolalem boks.

Miałem drugie podejście przy premierze 1 serii serialowej, i znowu, pierwszy tom bardzo spoko, ale do drugiego siadać mi się nie chciało.

Cytat:
Nawet Abercrombie by się nie nadawał, nie ta skala i zbyt zamyka się w ramach gatunkowych.


no... nie wiesz o czym piszesz.

z perspektywy czasu, nadal piaseczniki.

m_m napisał/a:
Coraz bardziej przekonuję się o głębokiej mądrości każącej mi czytać jedynie zakończone cykle XD


mój teść praktykuje tą zasadę.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-11-22, 19:21   

jezzoRM napisał/a:
To jest typowy news z pupy powielany bezmyślnie przez media.

Oczywiście, ale przecież nie chodzi o jego dosłowną treść, tylko o to, że poza niusami z du.. nie ma nic innego. Nic się w tej sprawie nie dzieje więc publikuje się byle bzdety. Stąd "radosny komentarz", gdybyś nie załapał.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2023-11-24, 16:04   

Cytat:
no... nie wiesz o czym piszesz.


Chłop coś dawno temu przeczytał, nie spodobało mu się i na opinie z argumentami wyjeżdża jednym "uja się znasz", gdzie jedyny argument to "nie podobało mi się" i zadowolony. Sorry, ale takie opinie i "dyskusje" zniechęcają do udzielania się tutaj.

Cytat:
Oczywiście, ale przecież nie chodzi o jego dosłowną treść, tylko o to, że poza niusami z du.. nie ma nic innego. Nic się w tej sprawie nie dzieje więc publikuje się byle bzdety. Stąd "radosny komentarz", gdybyś nie załapał.


Po co to ostatnie zdanie? Przecież to nie był atak w twoją stronę. Pisałem informacyjnie, w końcu żeby wiedzieć, że to news z pupy trzebaby posłuchać samej wypowiedzi i najlepiej jej dokładnej transkrypcji, a nigdzie nie ma takiego obowiązku. Też mi się zdarza powielać newsy z pupy w swojej niewinnej ignorancji biorąc na dobrą wiarę to co przytacza artykuł.

I masz rację, poza takimi pupnymi newsami nie ma niczego. Ale się klika i powiela. To naprawdę fenomen jeśli chodzi bo przecież minęło 12 lat jak w tym memie z Titanica. Na takim reddicie fandomowym co chwila jest post o tym czy/kiedy wyjdą Wichry i co na ten temat powiedział gdzieś tam GRRM, a w nim setki osób, często tych samych zastanawia się czy/kiedy powieją Wichry. I tak w kółko, niektórzy poświecili tyle czasu tym bezsensownym dyskusjom, że zdążyliby ponownie przeczytać sagę. Te nasze wpisy zresztą też do nich należą :mrgreen:
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-24, 19:50   

jezzoRM napisał/a:
Cytat:
no... nie wiesz o czym piszesz.


Chłop coś dawno temu przeczytał, nie spodobało mu się i na opinie z argumentami wyjeżdża jednym "uja się znasz", gdzie jedyny argument to "nie podobało mi się" i zadowolony. Sorry, ale takie opinie i "dyskusje" zniechęcają do udzielania się tutaj.


Wiesz że podstawą w necie jest czytanie tego co inni piszą a nie to co się tobi wydaje ?

Podwójnie napisałem że mi się podobało (w miarę) - pod koniec '90 uznawałem to za jeden z najlepszych cyklów fantasy ever (ale mi przeszło). Natomiast od 20 lat, samo story mnie już nie ciągnie. Może to ta przerwa pomiędzy 2 a 3 tomem? Próbowałem wskrzesić starą miłość przy okazji serialu - ale okazało się że kompletnie już mnie to nie kręci.

"Nawet Abercrombie by się nie nadawał, nie ta skala i zbyt zamyka się w ramach gatunkowych."

Joe by machnął taki cykl na przerwie w kiblu.
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13