FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Granice wolnosci (poprawnosci, tolerancji) granicami absurdu
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-11-12, 23:36   

"Zamawianie piwa" nie jest przestępstwem.
Krzyczenie "Sieg hail" również nie jest. Tak samo jak "proletariat", "walka klas" itp.

Ja dla ONR mam tylko zimną pogardę. Tak samo jak dla młodych komunistów. Ale, póki grają według ustalonych zasad gry - muszę to znosić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-11-13, 00:12   

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-11-13, 01:10   

"Kawiarniany" Ikonowicz to niezły ryzykant, bo ma zawiasy na koncie za "biedroniowanie" policjanta. Kulą w płot, no chyba że każdy lewicowiec=miłośnik kawiarni. W końcu brat Magdy Gessler. //spell
Co do hajlowania to chyba sprawa prosta -
http://wiadomosci.dzienni...hajlowanie.html
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 09:43   

Saika napisał/a:
I bardzo, bardzo źle, że ONR się broni wolnością słowa.
Bo taka Parada Równości już do tej tarczy jakoby prawa nie miała. :roll:

Jak to źle ? Nie ważne kto. Parady równości też mają do tego prawo.
Beata napisał/a:
a. Natomiast wcale się nie dziwię, że pochód ONR z hasłami "rasowymi" budzi protesty, a nawet ostry sprzeciw. I uważam, że policja powinna interweniować i każdego takiego nawoływacza czy dzierżyciela transparentu zdejmować z ulicy (wszak zakazane jest propagowanie nazizmu),

Ale niech budzi. Ale czemu nie reaguje się tak samo na Autentycznych Faszystów ? Czyli na tych co blokują marsze ONR i NOP
Romulus napisał/a:
li komuniści a ile faszyści.

Nie mylcie Faszyzmu i Nazizmu !!!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-13, 09:53   

Ale z założenia ONR był organizacją faszystowską i do tej tradycji obecni krągłogłowi nawiązują.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-11-13, 10:12   

O Sanacji też ciężko powiedzieć coś innego.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 10:30   

Cytat:
Ale z założenia ONR był organizacją faszystowską i do tej tradycji obecni krągłogłowi nawiązują.

Jakiej tradycji ? W Polsce Faszystów raczej nie było. Zresztą ONR nawiązuję do Endecji. Więc nie wiem o czym ty piszesz. Endecja była zanim powstał Faszyzm.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-11-13, 11:53   

Toudisław napisał/a:
Cytat:
Ale z założenia ONR był organizacją faszystowską i do tej tradycji obecni krągłogłowi nawiązują.

Jakiej tradycji ? W Polsce Faszystów raczej nie było. Zresztą ONR nawiązuję do Endecji. Więc nie wiem o czym ty piszesz. Endecja była zanim powstał Faszyzm.

blablabla nie się znasz.

ONR powstał na płaszczyźnie środowisk endeckich, jako ruch radykalno-reformistyczny. Nie nazwałbym go faszystowskim ale faszyzującym już tak, ponieważ jego reformatorski charakter (m.i. militaryzacja polityki, skręt etatystyczny w gospodarce, młodzieżowośc i awangardowość) był inspirowany właśnie faszyzmem włoskim. Każdy kto interesuje się historią polskiego ruchu narodowego wie jak głęboki był konflikt między "starymi" a "nowymi" endekami i ostateczne zwycięsctwo nowych, którzy ruch zdominowali a później jeszcze wewnętrzne tarcia między nimi. Jednym z nielicznych starych który młodym sprzyjał był Roman Dmowski, którego myśl zradykalizowała się znacznie po odsunęciu go od władzy, chociaż nie na tyle żeby popierać faszyzm bezpośrednio (m.i. protest przeciwko wodzostwu czy militaryzacji polityki). Zauważalna jest jednak różnica i skręt myśli Dmowskiego w stronę kolektywizmu, szczególnie w latach 30 w porównaniu do ideałów jakie sygnował wcześniej. PRzecież w ""Myśli nowoczesnego Polaka" stawia za wzór dla polski paralamentarzym Wielkiej Brztanii i pisał że hańbą jest jak rusińskie dzieci polonizuje się za państwowe pieniądzę. Ogólnie cała właściwa stara endencja miała liberalny, drobnomieszczański program gospodarczy i ONR się od się od tego odcinał a nie nawiązywał.

Dlatego np. widząc pod pomnikiem Dmowskiego Janusza Korwina Mikke i łysych chłopców warto zastanawić się do którego okresu myśli Dmowskiego się oni odwołują bo podpowiem - nie do tego samego. A współczesna młodzież Wszechpolska reaktywowana przez R. Giertycha odwołuje się do linii programowej jego dziadka, też reprezentuje tylko jeden z odcieni międzywojnnego ruchu narodowego. Zresztą jak słusznie zauważył Piątek na łamach Krytyki Politycznej partią która jest obecnie największym spadkobiercą endencji jest Platforma Obywatelska. Szkoda że lewacy nie wzięli tego spostrzeżenia bardziej na poważnie, i fetyszyzują ten ONR i inne takie w celu własnej populistycznej konsolidacji (bo łatwo wskazać wroga -"spoconego łysola" - by Sutowski) i później łechtać się swoim antyfaszyzmem.




Jander napisał/a:
O Sanacji też ciężko powiedzieć coś innego.

– Pruski, Pruski... Bo on się nazywa Pruski. Wawrzyniec Pruski! Polski dziedzic!
– No to mogę go przepasać po prostu... (pani zakłada biało-czerwoną szarfę)
– Zdjąć to, to jest profanacja! To jest policzek w twarz dla całej ekipy!
– Uspokój się... przecież to jest... sanacyjny dziedzic. Pamiętaj z kim oni się wtedy kumali. A zresztą niech zdejmie...


Nie uważasz że identycznie jak Toudi bezsensownie uogólniasz?
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 12:40   

Toudisław napisał/a:
Jak to źle ? Nie ważne kto. Parady równości też mają do tego prawo.


Dlaczego wobec tego wolność słowa chroni tylko prawą stronę?

http://warszawa.gazeta.pl..._na_marsze.html

http://wyborcza.pl/1,78302,3838233.html

I tak jest nie tylko w Polsce.
W Moskwie był podobny zakaz.

Czyli ONR maszeruje bo jest wolność, ale antyfaszyści to "neofaszyści" (Mikke tak stwierdził na swoim blogu). Parada Normalności jest ok, choć głosi "zakaz pedałowania"-ale Parady Równości można zabronić.

Coś tu jest nie halo.
_________________

 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-11-13, 12:53   

Saika napisał/a:

Dlaczego wobec tego wolność słowa chroni tylko prawą stronę?

http://warszawa.gazeta.pl..._na_marsze.html

http://wyborcza.pl/1,78302,3838233.html

I tak jest nie tylko w Polsce.
W Moskwie był podobny zakaz.

Czyli ONR maszeruje bo jest wolność, ale antyfaszyści to "neofaszyści" (Mikke tak stwierdził na swoim blogu).

Ale przecież Korwin chciał do nich wyjść i zaproponować im udziałw Marszu Niepodległości właśnie argumentem o legelizacji konopii.
  
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-13, 12:57   

Jest nie halo. Ale zwiększeniem zakazów sytuacji nie poprawisz. A co do parad równości to wystarczyłoby wymóc zakaz ekspozycji co bardziej odważnych drag queens, nagości i wyuzdania i nikt (z PO) by nie zakazywał.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 13:17   

Ł argument o wolności miałby sens- gdyby nie dotyczył tylko jednej strony.

Magu-
Pięknie, że się zgadzamy co do oceny sytuacji-wcale nie jest ok.
Nie mam zamiaru zwiększać zakazów-bo wiele obecnych jest do kitu. (ja ich liczbę raczej bym zmniejszała)-ale jeśli w imię wolności mam znosić ONR to ONR w imię tejże wolności musi znosić antyfaszystów. I ani bójki ani hajlowanie nie są w porządku- gdy się zaczną, należy winnych "zawinąć" i po krzyku. Skoro ci ludzie są dorośli-niech się tak zachowują.
_________________

 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-11-13, 13:47   

Saika napisał/a:
Ł argument o wolności miałby sens- gdyby nie dotyczył tylko jednej strony.

Czyli jesteś za tym żebym lewus solidarny z Palestyną mial wolność krzyczeć "PRECZ Z ŻYDOWSKĄ OKUPACJĄ!" i żeby polski zafascinowany łysy miał wolnośc mu na to odkrzykiwać "PRECZ Z ŻYDOWSKĄ OKUPACJĄ!"?
  
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 13:52   

Saika napisał/a:
-ale jeśli w imię wolności mam znosić ONR to ONR w imię tejże wolności musi znosić

I znosi.
Saika napisał/a:
le antyfaszyści to "neofaszyści" (Mikke tak stwierdził na swoim blogu). Parada Normalności jest ok, choć głosi "zakaz pedałowania"-ale Parady Równości można zabronić.

Bo To są Nowi Faszyści i mają z faszystami więcej wpólknego niż ONR
Ł napisał/a:
blablabla nie się znasz.

Ojtam oj tam
Sryyy ale ja nie napisałem, że nie ma podobieństw. Ale nie można powiedzieć że ONR czerpie z tradycji faszystowskich bo on czerpie z Endecji kóra była równoległa i co z tego. że podobna. A spzreeciwiam się myleniu Nazizmu i Faszyzmu
Ł napisał/a:
Nie uważasz że identycznie jak Toudi bezsensownie uogólniasz?

A ja mam wrażenie, że Ty u ogulniasz. Ja co najwyżej i Jąder zbyt uszczegu7łowiamy

http://opole.gazeta.pl/op...arodowcami.html
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-13, 13:53   

Romulus napisał/a:
Takie biedactwa, zła policja ich pobiła, bo pomagała "faszystom" - zamiast pozwolić zadymiarzom z lewackich bojówek na rozbicie legalnego marszu.[...]A potem idzie, jeden z drugim łajza, do telewizji i stroi się w pawie piórka.

Widać za słabo ich pobiła, skoro mieli siłę pchać się na szklany ekran...
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 13:57   

Ł napisał/a:
Czyli jesteś za tym żebym lewus solidarny z Palestyną mial wolność krzyczeć "PRECZ Z ŻYDOWSKĄ OKUPACJĄ!" i żeby polski skinhead miał wolnośc mu na to odkrzykiwać "PRECZ Z ŻYDOWSKĄ OKUPACJĄ!"?


A dlaczego nie?
Mogę się śmiać z tych po prawej stronie, ale nie mam zamiaru ograniczać wolności słowa.
(to, że dopuszczam głoszenie jakiś poglądów nie oznacza, że się z nimi zgadzam).
Na radykałów leję. I tyle.
Baj de łej- IMO tylko pierwszy okrzyk jest uprawniony.
Reszta to antysemityzm. :mrgreen:

Toudisław napisał/a:
Bo To są Nowi Faszyści i mają z faszystami więcej wpólknego niż ONR


Bo wygwizdali hajlujących? No moje biedactwa... :badgrin:
Widzisz, różnica między ONR a Porozumieniem jest zasadnicza.
ONR chce inne poglądy zlikwidować a Porozumienie nie chce jedynie hajlowania.
Lewackość zakłada współistnienie ludzi o różnych poglądach-prawica chce naginać poglądy innych do swoich.
_________________

 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-11-13, 14:12   

Toudisław napisał/a:

Ojtam oj tam
Sryyy ale ja nie napisałem, że nie ma podobieństw. Ale nie można powiedzieć że ONR czerpie z tradycji faszystowskich bo on czerpie z Endecji kóra była równoległa i co z tego. że podobna.

Toudi ale ONR zarówno przedwojenny jak i współczesny inspiruje się tradycją faszystowską. I to jest to co odróżnia go właśnie od tradycji starej endecji, która była "partią sklepikarza" w której nikt nie myślała żeby przebierać się w mundurki i łazić równym krokiem po ulicach z sztandarami. Dlatego niemal wszyscy starzy endecy zostali w latach 30 wyparci z kierwonictwa ruchu narodowego i np. wielu z nich wylądowało w Stronnictwie Pracy.

Toudisław napisał/a:
A ja mam wrażenie, że Ty u ogulniasz. Ja co najwyżej i Jąder zbyt uszczegu7łowiamy

Ja mam wrażenie że powinneś otworzyć okno w pokoju, bo chyba niekorzystnie zmienił Ci się w nim skład atmosfery, zdecydowanie za mało tlenu w relacji do CO2, siarkowodoru i merkaptanów, co odbija się na treści postów.

Saika napisał/a:

Lewackość zakłada współistnienie ludzi o różnych poglądach-prawica chce naginać poglądy innych do swoich.
lol
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 14:13   

Saika napisał/a:
ONR chce inne poglądy zlikwidować a Porozumienie nie chce jedynie hajlowania.

A SLD chce zagłady świata ... Sory ale dowody ? Program ONR ? Bo to jest twój wymysł nic więcej. To lewactwo prezentuję pogląd, że można mieć poglądy dowole pod warunkiem ze zbierzne z nimi. Wiesz czo miało wspólnego USA i ZSRR ? I tu i tu można było spokojnie i legalnie krytykować prezydenta USA

Saika napisał/a:
Lewackość zakłada współistnienie ludzi o różnych poglądach-prawica chce naginać poglądy innych do swoich.

Tak jasne. Sryy Ale taki korwin jest np. za zniesieniem zakazu dla komunistów. Za całkowitą nych wolnoiscią słowa ! Liberałowie są za nieograniczeniem tej wolnosci z przyczyn politycznych

http://images45.fotosik.p...dc6dc56b962.jpg
Ł napisał/a:
Dlatego niemal wszyscy starzy endecy zostali w latach 30 wyparci z kierwonictwa ruchu narodowego i np. wielu z nich wylądowało w Stronnictwie Pracy.

Ok ok otwieram okno ;)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2010-11-13, 14:48   

Jander napisał/a:
Co do hajlowania to chyba sprawa prosta -
http://wiadomosci.dzienni...hajlowanie.html

No to się uspokoiłam. Wrażenie nierzeczywistości się rozwiało.

A o korzeniach ONR i innych, podobnych do nich w umiłowaniu totalitaryzmu (że tak to roboczo określę) organizacji mogę powiedzieć tylko tyle: nie jestem znawcą, nie odróżniam, ulegam stereotypom i mylą mi się. I zastanawiam się, jakie to ma znaczenie dziś. Pewnie jakieś ma, tradycja rzecz ważna (zero sarkazmu). Ale gdy widzę dziś w telewizorze rozwrzeszczanego napakowanego młodego człowieka w stroju "organizacyjnym", który zasłania sobie twarz (niewątpliwe ze skromności ;) ), to zastanawiam się czy dla niego ta przeszłość organizacji, o której tu piszecie, i jej korzenie są ważne. Bo jakoś mam wątpliwości...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 14:57   

Zgoda Toudi, żeby moja lewackość była zgodna z Twoją o niej opinią- zmienię pogląd i zacznę postulować rozwiązanie ONR-u. :badgrin:

Mylisz postawę "
kto nie z nami ten przeciw nam" z próbą uzgodnienia jakiejś wspólnej bazy porozumienia-przy poszanowaniu różnic.
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 15:03   

Saika napisał/a:
Zgoda Toudi, żeby moja lewackość była zgodna z Twoją o niej opinią- zmienię pogląd i zacznę postulować rozwiązanie ONR-u. :badgrin:

Z tego co pamiętam po pierałaś dzialania Antify jako alternatywę.
Saika napisał/a:
z próbą uzgodnienia jakiejś wspólnej bazy porozumienia-przy poszanowaniu różnic.

Nie to Lewica pod pórbą dialogu ukrywa chęć ogranicxzenia wolnosci. Bo NOP nawet nie wysila się do dialogu z lewactwem bo i po co ?
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 15:41   

Toudisław napisał/a:
Z tego co pamiętam po pierałaś dzialania Antify jako alternatywę.


Kiepsko pamiętasz. :) Antifa to jedna z wielu opcji. Sęk w tym, że jeśli ONR powołuje się na wolność sumienia- wolność "lewacką". Lewica tym bardziej ma prawo do tego samego. Romek mówi: Ludzie równi nie są. Ma prawo tak twierdzić. Ja mówię: Są. ONR ma prawo manifestować a Porozumienie ma prawo to zagwizdać.

Cytat:
Nie to Lewica pod pórbą dialogu ukrywa chęć ogranicxzenia wolnosci. Bo NOP nawet nie wysila się do dialogu z lewactwem bo i po co ?


Kotku co innego zgoda co do zostawienia przestrzeni dla innych a co innego tępienie innych.
_________________

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-11-13, 17:18   

Saika napisał/a:
Toudisław napisał/a:
Z tego co pamiętam po pierałaś dzialania Antify jako alternatywę.


Kiepsko pamiętasz. :) Antifa to jedna z wielu opcji. Sęk w tym, że jeśli ONR powołuje się na wolność sumienia- wolność "lewacką". Lewica tym bardziej ma prawo do tego samego. Romek mówi: Ludzie równi nie są. Ma prawo tak twierdzić. Ja mówię: Są. ONR ma prawo manifestować a Porozumienie ma prawo to zagwizdać.

Ja tak mówiłem? Kiedy? Bo może i tak było, ale przypomnij mi.

Saika napisał/a:
Cytat:
Nie to Lewica pod pórbą dialogu ukrywa chęć ogranicxzenia wolnosci. Bo NOP nawet nie wysila się do dialogu z lewactwem bo i po co ?


Kotku co innego zgoda co do zostawienia przestrzeni dla innych a co innego tępienie innych.

Kotku - jeśli o mnie chodzi niech sobie ludzie maszerują. Czy to geje, czy ONR. Póki jest to legalne, droga wolna. I jeśli się komuś nie podoba niech wróci do domu i poczyta książkę. Ale rozbijanie legalnych marszy to praktyka, która mi się nie podoba. I nie będzie podobać. Czy to będzie marsz gejów, czy ONR-u. Uważam, że zabranianie demonstracji powinno odbywać się tylko wyjątkowo. A to, że urzednicy niektórzy z powodu swego światopoglądu pozwalają sobie nie kontrolować się, kiedy wkraczają w prawa i wolności obywatelskie - jest, w mojej ocenie, karygodne. I wyborcy moga rozliczyć takiego prezydenta, czy burmistrza.

Przy "krzyżowcach" moja reakcja była jednoznaczna: żadnego negocjowania, rozpędzić, co bardziej krewkich, jeśli łamia prawo, spisac, ukarać. Ale gdyby zgłosili oni swoją demonstrację, dopełnili wszystkich wymogów, jakich wymagają "reguły gry", mogliby tam sterczeć ze swoimi deskami do śmierci. Współczułbym tylko warszawiakom. Ale taki los stolicy. Jednak wizja rozpędzenia "krzyżowców" całkowicie i haniebnie sparaliżowała odpowiednie służby. Po tej żenadzie z udaremnieniem przeniesienia krzyża, należało wyegzekwowac spokój, porządek i udrożnienie Krakowskiego Przedmieścia. Władza się cofnęła przed hałaśliwymi fanatykami obnażając swoją słabość. I to mnie wkurzało najbardziej.

Tu zaś władza spisała się należycie - zabezpieczyła legalny pochód i spacyfikowała tych, którzy usiłowali go uniemozliwić. Władza nie jest od oceniania poglądów obywateli, póki nie łamią oni nimi prawa (lub sposobem ich głoszenia - jak przy publicznym pochwalaniu nazizmu, czy w ogóle, zbrodni).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-13, 19:48   

Saika napisał/a:
Sęk w tym, że jeśli ONR powołuje się na wolność sumienia- wolność "lewacką".
Głupia rzecz, w jułeseju największymi orędownikami wolności były do całkiem niedawna (i może są nadal) hordy buraków w półciężarówkach, które na słowo "lewacki "nacistają spusty swych dubeltówek i rewolwerów. Serio (choć conieco może ubarwiam po piwku).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 20:03   

Mag_Droon napisał/a:
które na słowo "lewacki "nacistają spusty swych dubeltówek i rewolwerów. Serio (choć conieco może ubarwiam po piwku).

Nie ubarwiasz. Lewackość czy komunistyczność była utożsamiana ( nie bez powodu patrząc na ZSRR ) z ograniczeniem wolności. Budziła więc agresjie w jej obronie czasem nie co przesadzoną.
Saika napisał/a:
ONR ma prawo manifestować a Porozumienie ma prawo to zagwizdać.

Nie. Bo ONR jest organizacją zarejestrowaną legalną i legalnie uzyskała zgodę na marsz. Lewica tych wrónków nie spełniła. Zakłucali legalną manifestacji. W ten sposób ograniczali innym wolność.
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 20:59   

Romulus napisał/a:
Ja tak mówiłem? Kiedy? Bo może i tak było, ale przypomnij mi.


Napisałeś tak w islamie...

Romulus napisał/a:
To pieklenie się jest oznaką tego, że stoją na niższym poziomie od nas. Pod każdym względem


Toudi Porozumienie nie było zarejestrowane? To jakim to cudem był pochód antyfaszystów? :shock: A jeśli Ty Romku jesteś orędownikiem legalności-to zgodnie z nią tęp za hajlowanie-tak gorliwie, jak za fikanie antyfaszystów.
_________________

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-13, 21:02   

Saika napisał/a:
Toudi Porozumienie nie było zarejestrowane? To jakim to cudem był pochód antyfaszystów? :shock:
Nie kpw. Blokada ONR byłą nie legalna. i tyle
Saika napisał/a:
Ty Romku jesteś orędownikiem legalności-to zgodnie z nią tęp za hajlowanie-tak gorliwie, jak za fikanie antyfaszystów.

Hajlowanie nie jest przestępstwem
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-11-13, 22:14   

Toudi, błagam... Przerażasz mnie człowieku...
Konstytucja i kodeks karny zakazują działania partii i organizacji odwołujących się w programie do ideologii i praktyk nazizmu i faszyzmu oraz do nienawiści religijnej, rasowej i narodowościowej. Oficjalnie ONR się od tego odcina, ale... czy naprawdę wierzysz, że nazistowskie pozdrowienie było pozdrowieniem rzymskim?

Art tendencyjny, ale mnie po sercu.
http://www.emetro.pl/emet..._faszystom.html

Z tego co wiem blokada Porozumienia była legalna.
http://www.jewish.org.pl/...emid=72&lang=pl

Cytat:
artykuły 256 oraz 257, karzą generalnie za "hate speech" czyli publiczne znieważanie z racji koloru skóry, narodowości, wyznania oraz propagowanie "faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju


Kodeks Karny napisał/a:
Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.




Obudźcie się i skończcie z udawaniem, że sprawy nie ma. :roll:

http://www.pardon.pl/artykul/11134/_/17

Bo śmiechem zabiję.
_________________

 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2010-11-13, 22:34   

Saika, śmiechem zabić to jesteś w stanie muchę w kiblu, a i to niekoniecznie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2010-11-14, 00:55   

Saika napisał/a:
Romulus napisał/a:
Ja tak mówiłem? Kiedy? Bo może i tak było, ale przypomnij mi.


Napisałeś tak w islamie...

Romulus napisał/a:
To pieklenie się jest oznaką tego, że stoją na niższym poziomie od nas. Pod każdym względem


Toudi Porozumienie nie było zarejestrowane? To jakim to cudem był pochód antyfaszystów? :shock: A jeśli Ty Romku jesteś orędownikiem legalności-to zgodnie z nią tęp za hajlowanie-tak gorliwie, jak za fikanie antyfaszystów.

A tak. islamiści nie dorośli do rozumienia swobód, jakie są praktykowane w Europie. Ale to ich wina, a nie moja, że stoją na niższym poziomie rozwoju ze swoim pierdolcem religijnym. i to ich problem a nie mój. Mój - wtedy, kiedy trzeba ich naprostowac, aby ocknęli się z religijnego letargu i zrozumieli, w jakim swiecie żyją. Co nie znaczy, że odbieram im ich prawa. To oni muszą dorosnąć do ich rozumienia.

I tylko tyle.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13