FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy w czasopismach
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-08, 21:42   Filmy w czasopismach

Założyłem ten temat z dwóch powodów.
Primo - dzielenie sie informacjami na temat filmów, które są dołączana do czasopism. Jest tego multum, a czasami trafiają się naprawdę fajne rzeczy np VIVA zapowiedziała serie thrillerów w tym trylogię o Bournie.
Secundo - dyskusja. Kupujecie czy nie kupujecie? Warto czy nie warto?

Sam mam w zbiorach garść filmów DVD dołączonych do gazet - są to głównie pojedyncze sztuki z kolekcji GW lub "DZ" . Specjalnie się nie napalam, ale jak widzę jakąś okazję ("Miasto gniewu" za 5 zł) to czemu nie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
stoniu 


Posty: 54
Skąd: Lubliniec/Opole
Wysłany: 2009-02-08, 23:06   

Filmy z czasopism, są dla mnie tak samo wartościowe jak te normalne pudełkowe. Zwłaszcza, że nie bardzo różnią się one od tych drugich. Jedynie co, mi może w nich przeszkadzać, to narzucony lektor, wtedy odpuszczam sobie. Dzięki dodawanym filmom udało mi się kupić kilka świetnych filmów europejskich:m.in."Requiem", "Love Sick", "Pokój syna", albo dwie części "Grindhouse". Jeśli jest się bacznym obserwatorem, to da się znaleźć perełki za niewielką kwotę.
Przy okazji filmów dodawanych do czasopism, przypomniała mi się akcja, zainicjowana przez nieistniejący magazyn "Cinema" . Na swoich okładkach umieszczali informacje, że do czasopisma nie są dodawane filmy. Całą kampanię argumentowano tym, iż dodawane filmy, są wypuszczane w fatalnej jakości, przez co niektóre dzieła filmowe, wiele na takich wydaniach tracą (z tego co pamiętam, to cała awantura wybuchła wokół dodanych do "Gali" "7 samurajów" Kurosawy).
Według mnie, to super sytuacja, iż mogę sobie kupić taniej film, zobaczyć go i mieć, niż nie kupić, gdyż kosztuje 29.99np. Love Sick( w gazecie były za 7 zyli).
By być na bieżąco z dodawanymi filmami do gazet, czasopism, warto sprawdzać stronę dodatki do gazet, która jest codziennie aktualizowana.
_________________
mikser kultury
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-02-08, 23:17   

Połowa moich filmów, albo i większa część - to właśnie te gazetowe. Tanie, bez męczących i na ogół zbędnych (dla mnie) dodatków. Minusik to lektor - ale da się z tym żyć.

Nowa seria VIVY - o żesz, Bourne'a muszę skreślić z listy zakupowej :) skoro będzie dodatkiem. Już się ślinię :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-08, 23:39   

Romulus napisał/a:
Nowa seria VIVY - o żesz, Bourne'a muszę skreślić z listy zakupowej :) skoro będzie dodatkiem. Już się ślinię :)

Będzie też "American Gangster" - może i nie hit wszech czasów, ale całkiem dobre patrzydło.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-02-09, 10:15   

Biorę z tej kolekcji prawie wszystko, poza MIAMI VICE bo już mam na dvd i zastanawiam się jeszcze nad odpuszczeniem Snu Kassandry (widział ktoś?), ewentualnie Zabójczego Numeru (nic szczególnego w sumie, ale też dobrze się ogląda). Zauważyłem, że Bourne nie "idzie" po kolei, ale to szczegół.

Muszę znowu wejść w układ z panią z kiosku :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-19, 17:20   

Od piątku w GW będzie dostępna "Trylogia" Sienkiewicza - "Ogniem i mieczem" x2, "Potop" x3, "Pan W." x1
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-02-19, 18:07   

No szkoda, że POTOP pokawałkowali na 3 części. Kusi mnie, żeby całą Trylogię zebrać. Ale tak naprawdę liczy się tylko POTOP.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-19, 18:15   

Romulus napisał/a:
No szkoda, że POTOP pokawałkowali na 3 części. Kusi mnie, żeby całą Trylogię zebrać. Ale tak naprawdę liczy się tylko POTOP.

Sorki przedobrzyłem - wszystkie części na dwóch płytach.

http://wyborcza.pl/1,9579...a_Wyborcza.html

p.s
Nie liczy się "Potop" - liczy się tylko "Kończ waść wstydu oszczędź" ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-02-21, 21:56   

Właśnie przeglądałem sobie pierwszy tom kolekcji VIVY. ULTIMATUM BOURNE'A - film rewelacyjny. A liczba i jakość dodatków, jak na film dołączany do gazety - to zasługuje na uznanie. 10/10

Ale nie o tym teraz.
Niby kolekcja jest reklamowana jako Kino Sensacyjne. Ale sprzedawana naprawdę jest jako książka, do której film jest dodatkiem. I to słowo "książka" należy czytać właśnie w cudzysłowie. Formalnie wystarczy nadanie numeru ISBN, ale czy to wystarczy, aby dany produkt nazwać książką? W świetle prawa tak.

W tym przypadku, ale i w przypadku następnych tomów z tej kolekcji oraz podobnych wydań w innych gazetach - ta "książeczka" to tak naprawdę pic na wodę. Zbiór jakichś banalnych historyjek o filmie, które można samemu znaleźć w o wiele lepszej jakości i treści w sieci chociażby. Albo uzyskać od dystrybutora filmu. Bo te "książki" to nie więcej niż zbiór informacji i to jeszcze przemielonych, z materiałów promocyjnych dystrybutora itp.

Wydawca takiej kolekcji zdaje sobie z tego sprawę. I wcale nie ma potencjalnego nabywcy za idiotę, wciskając mu taki zimny i niesmaczny popcorn. Kasa, dziecino, kasa...

Sprzedaż książek i sprzedaż filmów różni tak naprawdę jedno. Stawka podatku VAT.
Książki = 7 procent VAT.
Film = 22 procent VAT.
Różnica = 15 procent, które zostaje w kieszeni wydawcy (a zatem także ostatniego nabywcy, bo na niego przerzucany jest zawsze VAT).

W podstawach prawa podatkowego nazywa się to unikaniem opodatkowania (choć w tym wypadku: unikanie płacenia wyższej stawki). W odróżnieniu od uchylania się od obowiązku podatkowego, unikanie podatku jest jak najbardziej zgodne z prawem i wymaga pochwały. Ktoś, kto wpadł na ten pomysł z "książkami" do których jest dołączany film (VIVA nie jest tu pionierem), zarabia pewnie dużo kasy i ma willę w Konstancinie :mrgreen: Właśnie za to.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2009-02-21, 23:53   

Jeżeli coś się ostatnio nie zmieniło to w tym roku mamy jeszcze O% VAT na książki (ale już niestety tylko w tym - w następnym już obowiązywać ma stawka 7%).
7% to stawka VAT na czasopisma (nie dotyczy specjalistycznych - te mają 0%).
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-02-22, 00:33   

Himura napisał/a:
Jeżeli coś się ostatnio nie zmieniło to w tym roku mamy jeszcze O% VAT na książki (ale już niestety tylko w tym - w następnym już obowiązywać ma stawka 7%).
7% to stawka VAT na czasopisma (nie dotyczy specjalistycznych - te mają 0%).

To znaczy, że jest jeszcze lepiej, jeśli chodzi o zysk :-P (Za szybko zrobiłem w systemie upgrade ustawy o VAT, mea culpa).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-03-02, 07:52   

Miesięcznik FILM: "Piknik Pod Wiszącą Skałą", czyli arcydzieło Petera Weira. Oparty na prawdziwej historii film do dziś urzeka niepokojącym klimatem, Tajemnicą, aurą grozy. Dla kogoś kto nie widział - seans obowiązkowy. Dla pozostałych miłośników wielkiego kina - jedna z pereł w domowej kolekcji.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-04-15, 17:39   

Od 30 kwietnia VIVA obok kolekcji Kino Sensacyjne (obecnie American Gangster, dziś już nabyłem teraz czekam na Michaela Claytona) rusza z nowym serialem w kolekcji Seriale. Na początek pierwszy sezon Desperate Housewives - pierwsza płyta zawierać ma 3 epizody za 9,98 zł. Kolejne co dwa tygodnie. Ciekawe, jaki czeka w kolejce. Bo Desperate Housewives nie jest chyba aż tak fajny, aby na niego w kiosku czekać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-15, 20:03   

Romulus napisał/a:
Na początek pierwszy sezon Desperate Housewives - pierwsza płyta zawierać ma 3 epizody za 9,98 zł. Kolejne co dwa tygodnie. Ciekawe, jaki czeka w kolejce. Bo Desperate Housewives nie jest chyba aż tak fajny, aby na niego w kiosku czekać.


"Desperate Housewives" jest aż tak fajny, że z czystym sumieniem kupiłem 3 sezony na DVD. :-)

Czy VIVA wypuści wersję (również) z lektorem?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-04-15, 20:28   

Pojęcia nie mam. Ale poprawia się nawet jakość wydań filmów dvd dołączanych do czasopism: nie dość, że polskie napisy to nie jest już dziwadło to jeszcze mnóstwo dodatków. W kolekcji VIVY każdy film ma ich sporo, a American Gangster jest w jakiejś rozszerzonej (o 18 minut) wersji i zawiera alternatywne zakończenie.

Co do Desperate Housewives - w pierwszym sezonie dobrze się bawiłem. W drugim zasadniczo także, trzeci i czwarty przeleciały ot tak, a piąty jest w miarę ciekawy (śledzę na FoxLife). Niemniej jednak to, że jedna z bohaterek, Susan, jest tak kompletną idiotką bardzo mnie irytuje i psuje przyjemność oglądania. I dlatego nie będę kolekcjonował tego serialu. ale, skoro VIVA ruszyła z DH, to może w kolejce będzie TRAWKA (???). Choć na dvd można ją dostać w Polsce taniutko, pewnie taniej niż poszatkowaną jako dodatek do gazety.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-15, 20:55   

Romulusie, tylko dlatego, że nie podoba Ci się postępowanie jednej bohaterki, skreślasz cały serial? :shock: Z wrażenia aż wątroba zaczęła mi się przewracać. ;)

Będę musiał spróbować tej "Trawki". Nawet mam kilka(naście) działek... tj. odcinków. :-P

Wolałbym, żeby w kolejce czekało "Six Feet Under" (z lektorem). To oszczędziłoby mi mnóstwo czasu na szukanie i ściąganie... A co, pomarzyć nie można? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-04, 22:39   

Na początek, pozostaje mi się tylko zgodzić, że filmy w czasopismach to świetna sprawa :mrgreen: Raz, że cena za taki film jest wtedy śmiesznie niska, a poza tym dzięki temu można trafić na ciekawe ekranizacje, do których niekoniecznie sięgnęłoby się normalną drogą.

Romulus napisał/a:
Miesięcznik FILM: "Piknik Pod Wiszącą Skałą", czyli arcydzieło Petera Weira.


A w majowym Dr T. i kobiety, w reżyserii Roberta Altmana. Nazwisko znam, film już ani trochę, ale przy takiej cenie grzechem byłoby tego nie wziąć. A po przeczytaniu krótkiej charakterystyki innych filmów Altmana mam wielką ochotę sięgnąć po jeszcze inne filmy tego pana.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-05-05, 07:45   

Metzli napisał/a:
A w majowym Dr T. i kobiety, w reżyserii Roberta Altmana. Nazwisko znam, film już ani trochę, ale przy takiej cenie grzechem byłoby tego nie wziąć.

Nie warto, puszczają to w TV średnio trzy razy w roku ;) Ale tak ogólnie to film jest całkiem dobry.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-05, 08:23   

Do tego trzeba telewizję oglądać. I mieć cierpliwość jak człowiekowi reklamami przerywają xD Wolę sobie obejrzeć w bardziej komfortowych warunkach ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-05-05, 09:08   

Metzli napisał/a:
Do tego trzeba telewizję oglądać. I mieć cierpliwość jak człowiekowi reklamami przerywają xD
Zawsze puszczali na TVP1 lub TVP2, raz chyba na Polsacie :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-05-05, 09:38   

Metzli napisał/a:
Do tego trzeba telewizję oglądać. I mieć cierpliwość jak człowiekowi reklamami przerywają xD Wolę sobie obejrzeć w bardziej komfortowych warunkach ;)


Taniej wyjdzie ściągnąć z Sieci. A i jakość obrazu będzie lepsza niż "czasopismowa", jeśli "zassiesz" film w wersji HD. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-05-15, 11:24   

W kioskach leży już nowa VIVA. Tym razem z filmem W. Allena SEN KASSANDRY. Kupiłem trochę "na czuja", bo filmu nie widziałem. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Zwłaszcza że MATCH POINT jest rewelacyjny, a ostatni VICKY CRISTINA BARCELONA to idealna letnia rozrywka z odrobiną gorącej hiszpańskiej krwi (Penelope Cruz..., ech...).

Za dwa tygodnie w VIVIE Michael Clayton z Clooneyem. Ciekawe, jakie będą kolejne serie... I czy również tak udane, jak ta.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-15, 11:42   

28 maja w Vivie chyba ma być "Diabeł ubiera się u Prady" a w Przyjaciółce "Katyń" :mrgreen:
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-05-15, 11:44   

poza grą Meryl Diabeł nic nie wart
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-05-15, 11:48   

Romulus napisał/a:
W kioskach leży już nowa VIVA. Tym razem z filmem W. Allena SEN KASSANDRY. Kupiłem trochę "na czuja", bo filmu nie widziałem.


Krążą opinie, że jest to jeden ze słabszych filmów maestro Allena.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-05-15, 15:03   

Sen Kassandry tylko niezły, ale ja za nowszymi filmami Allena nie przepadam, więc jak ktoś je lubi to powinien się spodobać.
Michael Clayton niestety bez rewelacji, duuużo lepsza była Syriana.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-05-15, 16:42   

Jander napisał/a:
Michael Clayton niestety bez rewelacji, duuużo lepsza była Syriana.
Widziałem obydwa. Zgodzę się, że Syriana była lepsza ale M.C. również dobrze mi się oglądało :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-05-15, 19:04   

Spellsinger napisał/a:
Jander napisał/a:
Michael Clayton niestety bez rewelacji, duuużo lepsza była Syriana.
Widziałem obydwa. Zgodzę się, że Syriana była lepsza ale M.C. również dobrze mi się oglądało :)

Gdybym miał wybierać między tymi dwoma filmami też obstawiłbym Syrianę. Tony Gillroy to zdolny i inteligentny twórca, ale Michael Clayton miał za naiwne zakończenie. Naiwność to zwycięstwo głównego bohatera. Może nie naiwne, ale: a la Hollywood.

Ale: za 19,99 zł..., czemu nie?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-05-15, 19:53   

Filmy w gazetach to dobra rzecz ale.... niestety często się zdarza, że mają fatalną jakość w stosunku do wydania oficjalnego. To nie tylko brak wyboru lektora czy napisów ale i np. format 4:3 tam gdzie powinien być 16:9, brak trybu wide, albo wersja nie oczyszczona cyfrowo, bliska jakości VHS. Zdarzają się też wersje skrócone filmu (nawet o kilkanaście minut), brak dodatków, brak pełnej listy możliwych standardów dźwięku itp.
Regułą jest zapis na płytach jednostronnych czyli prawie dwukrotna kompresja materiału oznaczająca spadek jakości filmu.
Oczywiście można większość tych filmów kupować, ale należy zdawać sobie sprawę z ich ograniczeń i ostrożnie dokonywać wyboru.

Byłem kiedyś fanatykiem tych zakupów ale teraz kupuję tylko to co mnie interesuje a nie ma wydania oficjalnego np serial Pogoda dla bogaczy czy serial Ekstradycja Sezon 1.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-05-15, 20:24   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:
W kioskach leży już nowa VIVA. Tym razem z filmem W. Allena SEN KASSANDRY. Kupiłem trochę "na czuja", bo filmu nie widziałem.


Krążą opinie, że jest to jeden ze słabszych filmów maestro Allena.


IMO jazda obowiązkowa, Nie jest to komedia do jakiej Allen przyzwyczaił odbiorców, ale to naprawdę klasa sama w sobie, a role głównych bohaterów to majstersztyk. Jestem fanem Allena, więc wypowiedź spoko może być brana jako tendencyjna, ale warto się przekonać jak to wygląda.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14