FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fabryka Słów
Autor Wiadomość
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2009-10-17, 00:21   

Ach czyli dopiero bedzie wydawany... Tym niemniej to bardzo odobra wiadomosc. Wielkie dzieki za info.
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Bernkastel 
o v o


Posty: 73
Skąd: Berlin
Wysłany: 2009-10-26, 10:17   Re: Fabryka Słów

Cóż, nie jestem zbytnio obeznana w wydawnictwach, ale część pierwszego postu mnie zaintrygowała:

Brzuzka napisał/a:
...Wyróżnia się przede wszystkim wspaniałą, przyciągającą czytelników szatą graficzną...


Jestem akurat w trakcie lektury Grzędowicza (trzecia książka z kolei, właściwie jedna po drugiej) i przyznaję, ołówkowe, lub "wannabe" ołówkowe, bo wiem, że są i tacy artyści w digital arts, są bardzo klimatyczne i reprezentują sobą ciekawą kreskę, brawa dla trwórcy (nie ma emotki "klap klap"? :-( ).
Jeste jednak "ale", co do okładek, przepraszam, ale żadna z okładek Fabryki Słów nie przypadła mi do gustu, w dodatku wszystkie robione są "na jedno kopyto", nie ma wiec większych szans, ze kolejna mi sie spodoba. Powierzchnia jest zbyt przepełniona wszelkimi detalami, a niemiłe wrażenie potęgują te dziwne, błyszczące elementy.
Za to miękkie oprawy, jak na swój gatunek wydają się dość wytrzymałe.
_________________
Where do we go? Not a valid question. You have to ask HOW do we go. I Largo.
© 2004 by Larg04. Proudly created with gomputer.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-02, 17:01   

Fabryka wyda w przyszły roku parę antologii, a ja mianowicie chciałbym się spytać czy ktoś zna może listę opowiadań szczególnie w tej - link?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-02, 18:45   

Eeee... w której? Bo w linku to mi się otwiera lista zapowiedzi. Jest tam co prawda druga część "Wielkiej księgi opowieści o czarodziejach", więc moze o to ci chodzi?
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-02, 18:51   

Wielka Księga Horroru
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-02, 18:59   

Na szybko udało mi się znaleźć tylko zbiorczą zawartość pierwszych trzech częsci, ale może sobie po nazwiskach dojdziesz.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-02, 19:28   

Dzięki. Nawet fajnie to się prezentuje. Ciekawe jak FS to wyda dalej i czy wszystkie te opowiadania się znajdą... cholera wie czy tego nie potną :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2009-12-02, 19:54   

Czyżby ogólnie się zabrali za wydawanie (fajnej skądinąd) serii "Mammoth Book of..."? Całkiem to by była miła wiadomość.

A w ogóle to przy "Księdze czarodziejów" mogliby do kompletu wydać to ;) Strasznie mi się tak książka marzy, a dopaść nie mogę.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-02, 19:56   

Czy ten Resnick to naprawdę taki fajny jest? o_O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-12-02, 20:07   

MadMill napisał/a:
Czy ten Resnick to naprawdę taki fajny jest? o_O

Jest. Ale o ile widziałem, tłumaczenie Fabryki jest odmienne od starego, w którym ja czytałem.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-12-02, 21:54   

MadMill napisał/a:
Czy ten Resnick to naprawdę taki fajny jest? o_O

Jak czytałem pare lat temu kilka jego powieści (w tym "Na tropie jednorożca) to były nawet sympatyczne. Ale jak ostatnio przeczytałem jego dwa opowiadanka w "SFFiH" to już gorzej. A tak w ogóle Madzik to przerzucasz się na FS?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-02, 21:55   

Tigana napisał/a:
A tak w ogóle Madzik to przerzucasz się na FS?

Szczerze? Zobaczyłem w zbiorze nazwisko Wolfe'a i mnie zaciekawiło :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2009-12-02, 22:27   

Ostatnie opowiadania z SFFiH są takie sobie, za to opowiadanie z NF było bardzo dobre. Na tropie jednorożca, jeszcze ze starego wydania z iskier wspominam bardzo dobrze, ale i tak Resnick ma u mnie bardzo duż kredyt zaufania za Kirinyagę.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-03, 08:21   

MadMill napisał/a:
Dzięki. Nawet fajnie to się prezentuje.
Nie ma sprawy, polecam wujka Google :)

Co do Resnicka - jego "Kirinyaga" to jedna z lepszych książek, jakie czytałem.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-03, 08:23   

Shadowmage napisał/a:
Nie ma sprawy, polecam wujka Google :)

Wujek Shadow i mniej wysiłku :P

Edit: A widać że jeden i drugi wujek jacyś dziurawi :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-19, 16:27   

Sharin napisał/a:
Palarani napisał/a:
Ciekawe jaką czcionką szanowna Fabryka wydrukuje to dzieło :mrgreen:

Jak to jaką? O.o
Dużą aby łatwiej było czytelnikom składać literki ;)

Mówisz, że dostosują wydanie do czytelników? :mrgreen:
Sharin napisał/a:
Święte słowa. Wystarczy przyjrzeć się ilości wznowień ze stajni FS. Nie będę rozpisywał się o tym co myślę na temat żerowania wspomnianego wydawcy na portfelach czytelników bo ani nie ma na to siły ani nie ma to sensu.

Shar, ale rozsądny czytelnik da sobie radę z najbardziej cwanym wydawcą. Albo oleje wznowienie, albo sprzeda stary egzemplarz i kupi nowy (tutaj może być stratny, ale np. dla lepszej oprawy czy szaty graficznej tudzież tłumaczenia czasem warto). Chyba że mamy do czynienia z ciężkim przypadkiem zbieractwa - tu już, niestety, płać i płacz ;)
A wznowienia czasami nie są takie złe. Można dostać książki, których np. nie ma już na rynku wydawniczym.
Shadowmage napisał/a:
Pytanie na ile w ilość idzie autorka, a na ile wydawca? Bo nie sądzę, żeby "wina" leżała po jednej tylko stronie.

Rozsądne pytanie. Przyznam się, że nie śledzę dokładnie działalności Fabryki, lecz w ostatnim czasie rzuciło mi się w oczy zjawisko pod nazwą "Upiór Południa", dlatego też alergicznie zareagowałam na zapowiedź o dwóch tomach (przynajmniej). Być może Fabryka stosuje tę politykę także w stosunku do innych autorów.
Ł napisał/a:
Moja propozycja - Dojący Cyklony.

Fabryka Słów napisał/a:
Boże miej litość! Miej nas w swojej opiece!

:mrgreen:
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-20, 10:16   

Palarani napisał/a:
Shar, ale rozsądny czytelnik da sobie radę z najbardziej cwanym wydawcą. Albo oleje wznowienie, albo sprzeda stary egzemplarz i kupi nowy (tutaj może być stratny, ale np. dla lepszej oprawy czy szaty graficznej tudzież tłumaczenia czasem warto). Chyba że mamy do czynienia z ciężkim przypadkiem zbieractwa - tu już, niestety, płać i płacz ;)
A wznowienia czasami nie są takie złe. Można dostać książki, których np. nie ma już na rynku wydawniczym.


Aniu, ja rozumiem wznowienie jedno bądź drugie ale jeżeli mówimy już o książkach niedostępnych na rynku wydawniczym to wydaje mi się, że okres pomiędzy premierą a wznowieniem powinien wynosić więcej niż rok czy dwa. A tak się dzieje niestety w FS.

Mówisz, że czytelnik sobie poradzi. Owszem, część na pewno.
Mnie rozchodzi się o sam fakt postępowania wspominanego wydawcy. On żeruje (to bardzo dobre słowo patrząc przez pryzmat dzisiejszej kruchości portfela) na społeczeństwie. I to mi się właśnie nie podoba.
A ludzie głoopi kupują wznowienia FS. Gdyby nie kupowali to by FS się nie opłacało drukować nowych Wędrowyczów czy podejrzanych Inkwizytorów :(
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-20, 10:19   

Nie chcę być tu jakimś obrońcą ale fabryka wznawia książki których już nie uświadczysz nawet w zapomnianych sklepikach internetowych. Mnie to cieszy, że nie zapominają o starych książkach, dzięki temu zabiegowi mogłem przeczytać w końcu Kłamce, a niedługo Nocarza który wyjdzie styczniu.
_________________
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-20, 10:51   

Brzuzka napisał/a:
Mnie to cieszy, że nie zapominają o starych książkach, dzięki temu zabiegowi mogłem przeczytać w końcu Kłamce, a niedługo Nocarza który wyjdzie styczniu.


O.o Aby przeczytać "Kłamcę" czy "Nocarza" musiałeś czekać na wznowienie Fabryki?
Nie mam więcej pytań.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-12-20, 11:02   

Sharin napisał/a:

Mnie rozchodzi się o sam fakt postępowania wspominanego wydawcy. On żeruje (to bardzo dobre słowo patrząc przez pryzmat dzisiejszej kruchości portfela) na społeczeństwie. I to mi się właśnie nie podoba.

Tak samo żeruje na tobie pan sprzedający bajdle, stacja benzynowa, automat z colą etc. etc. Potocznie zwykło nazywać się to gospodarką. Wybacz Sharin ale poza wojownika z uciskiem wydawniczo-księgarskim, mającym w sercu problemy materialne społeczeństwa, jest po prostu śmieszna. Każdy wydaje to co mu się opłaca i tak samo każdy kupuje co mu się opłaca. Fin.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-20, 11:46   

Brzuzka napisał/a:
Nie chcę być tu jakimś obrońcą ale fabryka wznawia książki których już nie uświadczysz nawet w zapomnianych sklepikach internetowych. Mnie to cieszy, że nie zapominają o starych książkach, dzięki temu zabiegowi mogłem przeczytać w końcu Kłamce, a niedługo Nocarza który wyjdzie styczniu.

To bardzo fajnie bo kłamca nie był jeszcze nigdy wznawiany. Co najwyżej dodrukowany. Nocarz dopiero teraz ma być wznowiony.

Mnie się nie podoba dzielnie na tomy upiora południa. albo wznawianie zbiory ale dodanie do niego nowego opowiadania. ( jednego )
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-20, 13:01   

Ł napisał/a:
Tak samo żeruje na tobie pan sprzedający bajdle, stacja benzynowa, automat z colą etc. etc. Potocznie zwykło nazywać się to gospodarką. Wybacz Sharin ale poza wojownika z uciskiem wydawniczo-księgarskim, mającym w sercu problemy materialne społeczeństwa, jest po prostu śmieszna. Każdy wydaje to co mu się opłaca i tak samo każdy kupuje co mu się opłaca. Fin.


Może i jest śmieszna, niewiele mnie to interesuje.
Mówisz o gospodarce? Super. Mów dalej.
Ja się skupię na tym co mnie irytuje a mianowicie wznawianiu co dwa lata tych samych książek. Nie mam zamiaru pouczać nikogo w kwestii wydawania bądź nie wydawania na nie pieniędzy. Każdy robi z nimi co chce. Ale niech mi na forach nie jęczą użytkownicy, że drożyzna. Że książka kosztuje 39,99 zł a nie jest w twardej okładce. Bo napędzają taką FS a jednocześnie psioczą na Solaris.

A problemy materialne społeczeństwa obchodzą mnie. Każdego powinny.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-20, 13:30   

Sharin napisał/a:
A problemy materialne społeczeństwa obchodzą mnie. Każdego powinny.

Jesteś związkowcem? :P
Pracujesz w banku z tego co wiem, nie wiem czy studiowałeś, a jak tak to chyba więcej byłeś poza uczelnią niż na zajęciach, a jak nie to pojęcie o ekonomii jakieś powinieneś mieć, tak dla zasady. To co mówią ludzie to jest mało warte, ważne co oni robią. W przypadku FS właśnie tak jest, mówią że drogo i w chuja ich robi wydawnictwo, a sami kupują te książki, czyli im to odpowiada. Przecież jakby Fabryce się to nie opłacało to by tak nie wznawiała i kasy nie zarabiała. Czytelnicy sami są sobie winni zaistniałej sytuacji.

Mnie wydawnictwo mało obchodzi, bo kiedyś jeszcze wydawali parę książek, które chciałem, w tym roku kupiłem jedynie dwie książki Orkana z FS, kiedyś uzupełnię Grzędowicza... i tyle jak na razie jeśli chodzi o polskich autorów. Z zagranicznych antologie, które mają wyjść - może. W biblioteczce na prawie 300 pozycji mam 7 z FS. I dlatego co robi wydawnictwo mało mnie obchodzi.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-20, 13:37   

MadMill napisał/a:
Jesteś związkowcem?
Pracujesz w banku z tego co wiem, nie wiem czy studiowałeś, a jak tak to chyba więcej byłeś poza uczelnią niż na zajęciach, a jak nie to pojęcie o ekonomii jakieś powinieneś mieć, tak dla zasady. To co mówią ludzie to jest mało warte, ważne co oni robią. W przypadku FS właśnie tak jest, mówią że drogo i w chuja ich robi wydawnictwo, a sami kupują te książki, czyli im to odpowiada. Przecież jakby Fabryce się to nie opłacało to by tak nie wznawiała i kasy nie zarabiała. Czytelnicy sami są sobie winni zaistniałej sytuacji :P


1). Nie nie jestem ;)
2). Studiowałem historię ale pojęcie jakieś o ekonomi tam mam :P
3). Rozumiem, że gdyby się nie opłacało to FS by nie wznawiała książek. Ludzie sami zgotowali sobie ten los. Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby FS nie wznawiała tak często to nie byłoby pokusy ;)
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-20, 14:40   

Sharin napisał/a:
3). Rozumiem, że gdyby się nie opłacało to FS by nie wznawiała książek. Ludzie sami zgotowali sobie ten los. Nie zmienia to jednak faktu, że gdyby FS nie wznawiała tak często to nie byłoby pokusy ;)

Wznawia, bo ludzie chcą kupować, nie dlatego aby im to wcisnąć.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-20, 15:53   

MadMill napisał/a:
Wznawia, bo ludzie chcą kupować, nie dlatego aby im to wcisnąć.


Patrząc na:
- czcionkę książek z FS
- na politykę dzielenia na siłę książki na kilka część
mam duże wątpliwości odnośnie tego co powiedziałeś.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-12-20, 15:57   

Sharin napisał/a:
Patrząc na:
- czcionkę książek z FS
- na politykę dzielenia na siłę książki na kilka część
mam duże wątpliwości odnośnie tego co powiedziałeś.

Świadczy to o tym, że ludzie chcą czytać książki:
- z małą czcionką
- banalne
- szybko się czytające
- zaspokajać swoje ego w ilości przeczytanych książek, bo takich czyta się więcej
- jakby tak nie było, nie byłoby FS :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-20, 16:00   

Odnośnie tej czcionki, taką "rozpychającą się" daje w swoich książek już nie tylko FS ;)

Oferta FS mało mnie interesuje w tym roku kupiłam Juraszka, zaopatrzę się jeszcze w Orkana i to będzie koniec zakupów książek z tego wydawnictwa na ten rok.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-12-20, 16:29   

MadMill napisał/a:
Świadczy to o tym, że ludzie chcą czytać książki: [...]

Jacy ludzie, z jakim wykształceniem, w jakim przedziale wiekowym, zamieszkałych w jak dużych miejscowościach, z jakimi gustami w również innych dziedzinach (film, muzyka).
Określeni ludzie czytają określone książki, nie "ludzie" (chyba że większość forum to nie ludzie).
A sztucznie wykreowanych potrzebach już nie wspomnę. :P
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-20, 16:33   

Sharin napisał/a:
Aniu, ja rozumiem wznowienie jedno bądź drugie ale jeżeli mówimy już o książkach niedostępnych na rynku wydawniczym to wydaje mi się, że okres pomiędzy premierą a wznowieniem powinien wynosić więcej niż rok czy dwa. A tak się dzieje niestety w FS.

To książki po roku znikają z rynku? O_o
Ja przez wznowienie uważam wzięcie starej książki i wydanie jej całkiem na nowo, z nową szatą graficzną itp. Wszystko inne to tylko dodruki.
Sharin napisał/a:
MadMill napisał/a:
Wznawia, bo ludzie chcą kupować, nie dlatego aby im to wcisnąć.
Patrząc na:
- czcionkę książek z FS
- na politykę dzielenia na siłę książki na kilka część
mam duże wątpliwości odnośnie tego co powiedziałeś.

Shar, ale to jest rozsądne. Oczywiście z punktu widzenia Fabryki. Widzą, że jest na coś popyt, więc ciągną z tego zysków ile wlezie. IMO to krótkoterminowa strategia i w którymś momencie może się obrócić przeciwko nim, ale na razie pewnie o tym nie myślą, tylko liczą złotóweczki.
Toudisław napisał/a:
Mnie się nie podoba dzielnie na tomy upiora południa. albo wznawianie zbiory ale dodanie do niego nowego opowiadania. ( jednego )

Widzisz, i to jest właśnie powód, dla którego narzekam na Kossakowską, nie na FS. Bo jakoś nie zauważyłam tej polityki w stosunku do innych autorów marki FS.
Ł napisał/a:
Każdy wydaje to co mu się opłaca i tak samo każdy kupuje co mu się opłaca. Fin.

Święta prawda. Inną sprawą jest że czasami jedno mija się z drugim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13