FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na to nie da się patrzeć
Autor Wiadomość
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2008-08-21, 23:01   

Romulus napisał/a:
A oglądałeś Czarną Żmiję z R. Atkinsonem? ;)


Tego NIE DA SIĘ oglądać o_O .

Bawią mnie różne dziwne rzeczy, specyficzne poczucie humoru, itp., ale przy tym filmie wysiadłam po 20 minutach i w życiu nie zamierzam do niego wracać, choćby mnie do tego zmuszali @@. Przewidywalny i w ogóle nieśmieszny.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-08-22, 07:00   

Ja płakałem ze śmiechu :mrgreen:
A szczególnie warto, bo gra tam Hugh Laurie - na długo przed Dr House.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Subgard
Pan Mróz

Posty: 30
Wysłany: 2008-08-22, 07:48   

Zmiji nie widziałem, ale chyba co byście dobrego o tym filmie nie powiedzieli to nie zdobęde się na obejrzenie go...Attkinson zbyt mnie przeraża swoją grą aktorską...
_________________
Nie ma nic wspanialszego od lodowca otulonego szczelnie śniegowym płaszczem...
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2008-08-22, 10:02   

romulus napisał/a:
A szczególnie warto, bo gra tam Hugh Laurie - na długo przed Dr House.


Prawie mnie przekonałeś do drugiego podejścia :mrgreen: Ale za bardzo się zraziłam do tego filmu, by obejrzeć go jeszcze raz - nawet jeśli tam gra Hugh Laurie ; d
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-22, 10:35   

Lady_Aribeth napisał/a:
Prawie mnie przekonałeś do drugiego podejścia :mrgreen: Ale za bardzo się zraziłam do tego filmu, by obejrzeć go jeszcze raz - nawet jeśli tam gra Hugh Laurie ; d

Przy "Czarnej Żmii" dużo zależy, którą serię się ogląda tj, w których czasach rozgrywa się akcja. Mnie chyba najbardziej podobały się odcinki z elżbietańskiej Anglii i I w.ś.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
banszi 
Digging the Grave


Posty: 15
Wysłany: 2008-08-22, 10:38   

Racja. Nie znoszę Jasia Fasoli, a zatem nie pałam sympatią do RA, ale do CŻ mam słabość. Bywa dobra :)
_________________
King For A Day... Fool For A Lifetime...
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2008-08-22, 10:57   

Tigana napisał/a:
Przy "Czarnej Żmii" dużo zależy, którą serię się ogląda tj, w których czasach rozgrywa się akcja. Mnie chyba najbardziej podobały się odcinki z elżbietańskiej Anglii i I w.ś.


Ja widziałam pierwszą serię - i nie zachęciła mnie to oglądania innych o_O .
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-05, 17:43   

Przyznam się do wielkiego grzechu - lubię filmy z Seagalem i Van Dammem. A raczej lubiłem - bo ich ostatnie produkcje kręcone głównie w Rumunii, Bułgarii lub, o zgrozo, w Polsce są po prostu koszmarne. Szczególnie jest to widoczne w filmach Seagala - facet koło 60-tki, spuchł i nie ma już możliwości żeby się szybko ruszał- a próbuje. W ostatnim dziele jakie miałem nieszczęście oglądać "Czarny świt" - przy scenach walki nie pokazywano jego całej sylwetki - tylko ręce i nogi. Czyżby dubler?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-07, 08:42   

Lady_Aribeth napisał/a:
Romulus napisał/a:
A oglądałeś Czarną Żmiję z R. Atkinsonem? ;)


Tego NIE DA SIĘ oglądać o_O .
Eee, nieprawda. To jest całkiem zabawne. O wiele lepsze niż te "współczesne" filmy z Jasiem Fasolą, to jest dopiero żenada.
A samego Jasia lubię, przede wszystkim za skecze; nawet nie te jego serialowe odcinki.

Tigana napisał/a:
Przyznam się do wielkiego grzechu - lubię filmy z Seagalem i Van Dammem.
Jaki tam grzech, ja się na nich wychowałem, podobnie jak na Drużynie A :) teraz faktycznie nie da się tego oglądać... choć czasem jak leci takie mordobicie na Polsacie, to nawet kawałek czasem zobaczę; te ulubione sceny i combosy :D

Ale nie o tym chciałem. Moją najnowszą traumą stał się Aeon Flux. Jezu, co za gniot. gdybym równocześnie nie czytał książki, to bym nie wytrzymał przed telewizorem. Padaczka totalna normalnie, nawet Charlize Theron nie ratowała sytuacji :P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-10-07, 09:25   

Charlize wyglądała ponętnie w tych skórach - ale to wszystko co można o tym filmie powiedzieć pozytywnego. AEON FLUX to jedna wielka żenada poza tym. Takimi filmiami można zabijać :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tifa Lockhart 
Bogini głodomorów


Posty: 39
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2008-11-04, 20:10   

O nieee .Najgorszy film jaki kiedykolwiek oglądałam to Speed Racer . Byłam na tym w zeszłym roku. Nasza kochana dyrekcja wysłała na to za przeproszeniem gówno 2 klasy gimnazjum;/;/ Nie wiem może dla dzieci w wieku 5-9 lat to on jest fajny . Ale dla mnie maskara.
  
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2008-11-05, 10:19   

Miałem tutaj wylewać morze żółci nad nieszczęsnym "Jumperem", który miałem nieprzyjemność oglądać w kinie, ale zdecydowanie bardziej dobijające wrażenie zrobił na mnie film "Mumia Powraca". Tutaj wyjaśnienie - pierwsza część podobała mi się niesamowicie, było to bardzo dobrze nakręcone i zagrane kino akcji z mocnym przymrużeniem oka, swoista forma parodii Indiany Jonesa i innych tego typu filmów. I oglądało się to bardzo przyjemnie, dlatego kiedy nadarzyła się okazja żeby obejrzeć drugą część pomyślałem sobie "Czemu, kurczę nie?".
Obejrzałem. Na początku już pojawił się lekki grymas, potem już delikatnie łkałem, żeby na koniec zacząć wyć jak postrzelony pies. To, co zobaczyłem w tym filmie przekracza trzykrotnie poziom tolerowanej przeze mnie abstrakcji. Tutaj debilizm goni debilizm, zarówno słowny jak i sytuacyjny. Bohaterowie z sympatycznych, ciekawych podróżników przekształcają się w cholerne reinkarnacje jakichś egipskich wojowników, ich syn jest oczywiście mądrzejszy od kolejnych tabunów dorosłych, a potem jest jeszcze gorzej. Latający statek, egipskie dziwki-ninja pojedynkujące się na topory, piramida pośrodku dżungli w której żyją łupieżcy z III aktu Diablo II, (SPOILER... jakby to kogoś obchodziło)kiczowata śmierć i jeszcze bardziej kiczowate zmartwychwstanie głównej bohaterki...(/SPOILER) To wszystko okraszone słabiutkimi dialogami i bardzo rażącymi w oczy efektami specjalnymi. Humor znany z poprzedniej części tutaj chowa się gdzieś po kątach i chlipie załamany, bo nie ma dla niego żadnego użytku. Zastanawiam się jak można było tak drastycznie zmienić fajne, przyjemne kino przygodowe, które wprawdzie nie aspirowało do tytułu "dzieła stulecia", ale wciąż trzymało wysoki poziom w takiego potworka. Zastanawiam sie i wciąż nie wiem jak. Dlatego duuuże rozczarowanie.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-01-24, 08:55   

xDDD Vampiry w promieniach słonecznych przemieniają się w anioły, daaa ;)

Film rzeczywiście jest kiepski, lecz w porównaniu z książką, wypada bardzo dobrze ;)
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
  
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-01-24, 23:58   

Lady_Aribeth napisał/a:
Romulus napisał/a:
A oglądałeś Czarną Żmiję z R. Atkinsonem? ;)


Tego NIE DA SIĘ oglądać o_O .

Bawią mnie różne dziwne rzeczy, specyficzne poczucie humoru, itp., ale przy tym filmie wysiadłam po 20 minutach i w życiu nie zamierzam do niego wracać, choćby mnie do tego zmuszali @@. Przewidywalny i w ogóle nieśmieszny.

Śmieszny tylko trzeba znać uwarunkowania historyczne, bo ten serial pije głównie do tego. Scenariusz i przygody Blackaddera i Baldricka to tylko wymówka. Pamiętam jak na II roku na przykładzie "Czarnej Żmijii" pewien młody naukowiec wykładał nam postrzeganie świata w perspektywie człowieka średniowiecza. ;]
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-01-25, 15:00   

"Obcy vs Predator 2" - totalna porażka. Głupkowaty scenariusz, papierowe (papier nie obrażaj się) postaci, koszmarna praca ludzi odpowiedzialnych za zdjęcia. Na dobrą sprawę każda osoba chcąca obejrzeć ten film powinna zostać zaopatrzona w noktowizor - może wtedy byłoby coś widać na ekranie. Ja dopiero z recek w sieci dowiedziałem sie, ze w filmie występowała hybryda Predalien ( o ile to prawda) No chyba, ze zabieg z zaciemnieniem miał ukryć mielizny fabuły i niedoróbki scenografii. KOSZMAR.
p.s
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodziło w ostatniej scenie filmu, kiedy pułkownik USA Army daje jakiejś kobiecie (?) spluwę predatora i mówi, że ta broń jest przeznaczona dla kogoś innego.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-02, 00:53   

Kolejny hit-szit - "Kontrakt na zabijanie" - niby grają Morgan Freeman (może potrzebował kasę na rozwód) i John Cusak (a ten to nie wiem czego szukał) ale film denny. W skrócie - grupa ekstra wyszkolonych najemników kontra były prowincjonalny glina. Zgadnijcie kto wygra? A Freeman gra takiego złego/dobrego najemnego zabójcę - totalnie bezsensu. Filmu nic nie ratuje, a grający aktorzy powinni sie wstydzić, ze w nim zagrali.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2009-02-03, 13:17   

Cytat:
Burn After Reading (2008)
Dno dna dnem poganiane. O głupich ludziach robiących głupie rzeczy. Woźny w siłowni znalazł na podłodze CD z danymi, które wyglądały na tajne informacje państwowe, a jego współpracowniczka usiłuje je sprzedać losowemu rządowi, żeby uzbierać pieniądze na wymarzoną operację plastyczną.
Przykre. Bardzo.



Waćpanna raczy żartować.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-02-03, 13:30   

Corny Mistick napisał/a:
Dno dna dnem poganiane. O głupich ludziach robiących głupie rzeczy. Woźny w siłowni znalazł na podłodze CD z danymi, które wyglądały na tajne informacje państwowe, a jego współpracowniczka usiłuje je sprzedać losowemu rządowi, żeby uzbierać pieniądze na wymarzoną operację plastyczną.
Przykre. Bardzo.

???

Black napisał/a:

Waćpanna raczy żartować

No chyba. Śmiem twierdzić, że to prowokacja, która ma na celu sprowokowanie dyskusji (bo nie wierzę, że ktoś mógł ten film potraktować inaczej niż pastisz).
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-02-03, 13:35   

Hmmm, to ja chyba widziałam inną wersję, ta moja była inteligentnie zabawna.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2009-02-03, 13:46   

tez akurat oglądałem, film epokowym nie jest ale na lekki uśmieszek z lekkim plusem zasługuje jak najbardziej
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2009-02-03, 13:53   

Ona po prostu widać nie wie kim są bracia Coen. ;)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-03, 14:03   

Dynio głowy 4 horror który wywołuje śmiech //mur , efekty specjalne na poziomie polskim , scenariusz na poziomie mongolskim //mur
_________________
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-02-03, 14:05   

Hmmm, osobiście uważam że można to stwierdzić już po tytule, to chyba zamierzone ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Wilko 
Blue


Posty: 99
Skąd: Castle in the Sky
Wysłany: 2009-02-03, 22:31   

Prawdę powiedziawszy, jak tylko zobaczyłam tego posta to wiedziałam, że tak będzie i odezwie się sporo osób.
Tylko nie rozumiem jak film o głupich ludziach może się nie podobać? Tajne przez poufne nie stał się moim ulubionym filmem, ale po dłuższej refleksji chyba nie zasługuje na miano "filmu nie do obejrzenia".
_________________
Widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w dżdżownicach, w nartnikach i w świerszczach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas.
I potrafimy się śmiać, bo mamy życia dar.
Gdy wyciągamy dłonie ku słońcu i patrzymy przez palce,
widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w ważkach, w żabach i w pszczołach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas...
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2009-02-04, 00:02   

Wilko napisał/a:
Tylko nie rozumiem jak film o głupich ludziach może się nie podobać?


Jak się ma z nimi za dużo do czynienia w życiu codziennym to filmy o nich tak nie śmieszą, wiem coś o tym :P
Mistick, tutaj panuje faszyzm, nie masz prawa mieć własnej opinii i własnego gustu, masz lubić to, co my lubimy. Z wyjątkiem House'a ;)

Edit: Oj. Odbiegasz i to bardzo :P Ale koniec offtopu ;P
  
 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-06-30, 06:23   

Przede wszystkim ja nie mogę już patrzeć na praktycznie wszystkie programy telewizyjne. Nawet serwisy informacyjne stoją na żenującym poziomie. Polskie telenowele mnie zabijają.
A jeśli chodzi o filmy: nie spodobały mi się komedie romantyczne "Miłość na zamówienie" i "PS Kocham Cię". Mam wrażenie, ze wszystkie filmy z tego gatunku są identyczne.
Nie za bardzo lubię też filmów sensacyjnych typu "Szybcy i wściekli", gdzie oglądamy tylko ściganie się coraz to wymyślniejszymi samochodami, bezsensowne strzelaniny etc.
A największym zawodem dla mnie było Taxi 3 i 4. O ile pierwsze 2 części były naprawdę świetne, dowcipne i nakręcone z pomysłem, kolejne nużą. Z bohaterów zrobiono idiotów, a ta taksówka niedługo będzie już jednocześnie żaglówką i promem kosmicznym. Nie, ja po prostu nie mogę przy tym filmie, ja nie wyczyniam.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-12, 03:25   

Tak w ramach przestrogi, bo film na nasze poletko dopiero nadciągnie.

The Lovely Bones/Nostalgia anioła - nowy film Petera Jacksona, co samo w sobie dla wielu może być zachęcające, a przyjemniej może zainteresować. Toteż wypada mi podzielić się swoimi wrażeniami z seansu.

Peem ja tak, dawno nie widziałem tak kiepskiego filmu, Motocross Zombies from Hell to przy tym prawdziwy majstersztyk. Fabuła durrna jak mało, a film nudzi przeraźliwie. Na plus mogą iść ładne, malownicze widoczki - ale nie rekompensuje to 2h wyciętych z życiorysu, lepiej obejrzeć Między niebem a piekłem (bo to b.podobny rodzaj piękna filmowego - nic nie szkodzi jeśli już widzieliście, powtórny seans i tak będzie ciekawszy niz "Nostalgia..." :D ), ew. wybrać się po raz nty na Avatara.

Nie jestem jakoś specjalnie wymagającym widzem, więcej filmów mi się podoba niż nie, a rzadko który mi zalezie za skórę tak jak ten. Świetny sposób na rozpoczęcie nowego roku :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-30, 08:04   

Adrenalina (Crank) czyli Jason Statham w najgłupszym filmie jaki kiedykolwiek widziałem. Film gorszy nawet od "Tylko strzelaj", bije go może tylko film o żydowskim agencie specjalnym, którego zadaniem jest złapać złego Świętego Mikołaja, czyli gościa pragnącego zniszczyć jakieśtam żydowskie święto. Wracając do Crank. To mi nie wygląda na pastisz, a jak nawet, to ja go nie rozumiem --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-03-30, 12:01   

Pierwsza część jest znośna :) Choć głupia, to świetnie się bawiłem. Dno zostało osiągnięte w drugiej części. Zapewniam :) Ale ten seks przed Chińczykami, aby podładować się adrenaliną był niezły :)

TYLKO STRZELAJ - do dziś nie wiem, czy mi się ten film podoba, czy nie. Niewiarygodny w sposób zamierzony i dał się oglądać, dzięki świetnej obsadzie: Owen, Bellucci, Giamatti.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-30, 12:04   

Romulus napisał/a:
TYLKO STRZELAJ - do dziś nie wiem, czy mi się ten film podoba, czy nie. Niewiarygodny w sposób zamierzony i dał się oglądać, dzięki świetnej obsadzie: Owen, Bellucci, Giamatti.

To "zamierzone przerysowanie" IMO zostało przegięte. Ale to już jest dyskusja do tego tematu. IMO twórcom "Tylko strzelaj" nie wyszło.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14