FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Drizzt, Jarlaxle i inni czyli wszystko o FR
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-11-12, 12:49   

Kto mi kupi? :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2009-11-12, 17:06   

O TAAAAAK @@ //kas xD ISA to wie, jak mnie uszczęśliwić w okolicach moich urodzin xD.

Jestem w szoku, że w końcu wzięli się w garść i postanowili tego Salvatore wydać, bo premiera tak się ciągle przesuwała z miesiąca na miesiąc.

A wiadomo co ze Smedman? :perv:
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-11-12, 23:46   

MadMill napisał/a:
Kto mi kupi? :mrgreen:

Jak publicznie oświadczysz że mnie lubisz to ci kupie :P

A o czym to O.o ? To nie Drizit ?
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2009-11-13, 00:54   

Toudisław napisał/a:

A o czym to O.o ? To nie Drizit ?


Ne, to o Jarlaxle i Entrerim :perv:

(sorki za ten spam, nie mogłam się powstrzymać... to FR tak na mnie działa :perv: )
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-11-13, 07:28   

T napisał/a:
Jak publicznie oświadczysz że mnie lubisz to ci kupie :P

Lubię Cię!

Przecież jestem spod znaku bliźniąt. Dwulicowość mam z gwiazd :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-11-13, 07:37   

No tak, książki jeszcze nie ma, ledwo zapowiedź się pojawiła, a tu już ruch się zaczął. ;) A myślałam, że niektórzy stracili już zainteresowanie FR.

Lady_Aribeth napisał/a:
A wiadomo co ze Smedman?

Raczej nie. Wygląda na to, że tam nikt nic nie wie. Nawet czy ukaże się cokolwiek nowego (ale jak widać na przykładzie Drogi, nie wszystko stracone ;) ).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-01-10, 15:44   

I co? Nikt jeszcze nie przeczytał 'Drogi patriarchy'? :>
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
macho105

Posty: 1
Wysłany: 2010-03-14, 22:55   

Yo, Droga Patriarchy jest zajebista po prostu :-) Tylko szkoda, że Jarlax nie zaatakował armii Garetha, wtedy by było zajebiaszczo jakby się rozpierducha zaczęła XD Serdecznie polecam każdemu!
 
 
Lees


Posty: 7
Wysłany: 2010-04-09, 23:24   

W Drodze Patriarchy trochę słabe zakończenie, szkoda że rozstał się złoty duet o którym można by było napisać jeszcze nie jedną fajną książkę. Szkoda też że Artemis nie został realnym królem Vassy. Mogło być ciekawie :P
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-27, 00:56   

Ludu, przeczytałam najnowszego RASA :freak: The Ghost King, ostatni tom trylogii Transitions. Było ciekawie //clean Forgotteny przechodzą do czwartej edycji, ta trylogia pokazuje zmiany, jakie zachodzą w tamtej części świata. Co prawda przez 80% książki się biją, ale za to zakończenie! Ten Drizzt biegający nago po korytarzu... :)) :)) :))
IMHO najlepszy tom trylogii. Salvatore poprawia się jako pisarz!!!!!1!!1!!1 Zapewne większość dużych zmian została narzucona przez upgrade edycji, ale przynajmniej zdołał je załatwić w miarę sensownie (?), a nie w tak żenujący sposób jak orki w The Orc King.
Epilog za to odebrałam jako dość niemiły. Nie żebym lubiła postaci, których dotyczył, ale jednak nie życzyłabym im takiego losu. Spodziewałabym się podobnego końca w Ravenloft, nie FR...

Streszczenia na pw //zaskoczony

BTW! Następna drizztonowela to Gauntlgrym. RAS podpisał kontrakt z WotC na następne sześć (6) książek z Drizztem. :freak: Nie jestem pewna, czy G... też się do nich zalicza; w każdym razie na pewno Drizzta w przyszłości nie zabraknie. ;)
_________________
goodreads .
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-27, 01:07   

Dhu napisał/a:
Streszczenia na pw //zaskoczony


Tego nagiego Drizzta? :freak:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-27, 01:15   

Samego nagiego Drizzta czy totalnie wszystko z mega spoilerami? //zaskoczony Ostrzegam, że zmiany są poważne (jak na RASa) :freak:
_________________
goodreads .
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-27, 01:20   

Bo pewnie nagiego Drizzta jest tam tyle, co kot napłakał ;<

Hehe, śmieję się, niewiele czytałam z Forgottenów xD Przy tym wątku (jeszcze chyba był podobny na FIRze? xD) zawsze podziwiałam was, za hmm.... wytrwałość //zaskoczony
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-27, 01:24   

Nie jest go dużo, ale za to w jakiej jakości! I jeszcze Jarlaxle! Metz, JARLAXLE. Wiem, że jestem już za stara na to, ale przy tej scenie dosłownie latałam po pokoju. xDD Aż szkoda, że wszystkie fangirle wymarły po drodze, by miały niezłą pożywkę.

Ja z FR też nie czytałam dużo, tyle że wszystkie drizztonowele ciągnę xD I nie zamierzam przerywać :))
_________________
goodreads .
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2010-07-27, 21:53   

Dhuuu, poproszę o streszczenie! :mrgreen:

Dhuaine napisał/a:
Salvatore poprawia się jako pisarz!!!!!1!!1!!1


Łomatkobosko, nareszcie! xD
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-07-29, 20:12   

Dhuaine napisał/a:
RAS podpisał kontrakt z WotC na następne sześć (6) książek z Drizztem.

Ło matko...

Ja też poproszę o streszczenie. Chociaż już nie pamiętam tych wcześniejszych.

I Jarlaxle też jest? To tym bardziej poproszę streszczenie. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2010-07-29, 22:26   

Elektra napisał/a:
Ja też poproszę o streszczenie. Chociaż już nie pamiętam tych wcześniejszych.


Mam jeszcze tutaj na skrzynce streszczenia poprzednich tomów (się nie sprząta to się ma :mrgreen: ). Wiem, bo sama nie pamiętałam i musiałam sobie odświeżyć xD. Mogę podesłać jakby coś ;)
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-07-29, 22:29   

Aj a bym odświeżył tą sagę, tak od pierwszego tomu. Ah ta OJCZYZNA. :freak:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-07-29, 23:30   

Lady_Aribeth napisał/a:
Mogę podesłać jakby coś

Poproszę. :)

MadMill napisał/a:
Aj a bym odświeżył tą sagę, tak od pierwszego tomu. Ah ta OJCZYZNA.

Mnie już by się nie chciało, szczególnie, że te pierwsze tomy znam całkiem dobrze. Schody zaczynają się przy trylogii Klingi Łowcy.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-29, 23:30   

Elektra napisał/a:
Dhuaine napisał/a:
RAS podpisał kontrakt z WotC na następne sześć (6) książek z Drizztem.

Ło matko...


No wiesz, a ja myślałam, że wszyscy się cieszą. :mrgreen:

Streszczenia poszły XD Nie dawałam nagiego Drizzta, bo Metz dostała i znikła, więc to może być groźne. o.o Jak ktoś chce, to doślę. :freak:

A teraz:
//amor Elaith Craulnobur!!! //amor //cheerleader
Szósty tom Pieśni i Mieczy poszedł się kochać, bo Cunningham nie dała rady go napisać xD Niestety, to nie koniec cierpień czytelników, w mękach patrzących, jak rozpadają się ich ukochani bohaterowie: Cunningham ogłosiła, że pisze nową książkę pod tytułem The Serpent's Daughter. Główną bohaterką jest oczywiście córka Elaitha, Azaria. Ale! Są też dobre strony! :mrgreen: Przynajmniej wiemy, że Elaith, Arilyn i Azaria przeżyli Spellplague i chodzą sobie teraz po FR czwartej edycji... xD
_________________
goodreads .
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-29, 23:38   

Przeczytałam następnego dnia, w pracy. Dobry humor mnie przez ten dzień nie opuszczał :perv:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2010-07-30, 00:12   

Elektra napisał/a:
Poproszę. :)


Wysłane ;) .

Dhuaine napisał/a:
Nie dawałam nagiego Drizzta, bo Metz dostała i znikła, więc to może być groźne. o.o Jak ktoś chce, to doślę. :freak:


Me want xD. Z góry dzięki! xD.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-30, 00:53   

Yeah >D Po tylu tomach RAS wreszcie rzucił jakimś soczystym kąskiem :freak:

Ari, jak tam z Halisstrą? xD A Pharaun? Trochę wypadłam z obiegu w FR, ale teraz strasznie się napaliłam na tę nową Cunningham xD Mam nawet ochotę przeczytać coś z FR po Spellplague, tylko strach w ciemno kupować...
_________________
goodreads .
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2010-07-30, 12:11   

Dhuaine napisał/a:
Ari, jak tam z Halisstrą? xD A Pharaun? Trochę wypadłam z obiegu w FR, ale teraz strasznie się napaliłam na tę nową Cunningham xD Mam nawet ochotę przeczytać coś z FR po Spellplague, tylko strach w ciemno kupować...


Tak w sumie to nie wiem, czy Lady Penitent w końcu została wydana w Polsce, czy nie o_O . Poszperałam trochę w necie i gdzieś w 2007 podobno została oddana do tłumaczenia i na tym się kończą informacje o tej książce ; <.

A nagi Drizzt pierwsza klasa. Już przed oczami duszy mojej widzę tę scenę... wzruszająca xD.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Lees


Posty: 7
Wysłany: 2010-07-31, 01:35   

Po pierwsze poproszę to streszczenie, jak Jarlaxle jest to warto. Po drugie mam w tym momencie duży dylemat, zamierzam kupić jak to mam w zwyczaju 2 książki FR (raczej zawsze kupuje po 2 bo szkoda 1, koszty przesyłki) i tu się zaczyna problem. Wybrałem kilka książek: "Lazurowe więzy", "Morze piasków" - "Zawoalowany smok" oraz "Książę kłamstw". Co do pierwszych tytułów oprócz dobrych recenzji pcha to że mogę mieć ostatnią szansę na ich zakup. ("Cienistą dolinę" wydarłem chyba ostatnią ze sklepów internetowych, na "Tantras" czekałem pół roku ale wreszcie dopadłem.) Z kolei "Książę kłamstw" to poniekąd kontynuacja awatarów, autorem jest James Lowder, który przekonał mnie "Pierścieniem Zimy" i doszły mnie jakieś plotki o dołączonej mapie Faerunu. Analizując możliwe kombinacje myślę że "Książę Kłamstw" - "Lazurowe Więzy" będzie najlepsze. Prosiłbym o opinie.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-31, 17:22   

Lady_Aribeth napisał/a:
Tak w sumie to nie wiem, czy Lady Penitent w końcu została wydana w Polsce, czy nie o_O . Poszperałam trochę w necie i gdzieś w 2007 podobno została oddana do tłumaczenia i na tym się kończą informacje o tej książce ; <.

Ech, szkoda, w tej książce (trylogii? O.o) omawiana jest cała kwestia drowiego panteonu. Wiem, jaki jest tego wynik, ale ciekawi mnie, jak do tego doszło... tyle że nie aż tak, bym się skusiła na zakup. :P

Lees napisał/a:
Po pierwsze poproszę to streszczenie, jak Jarlaxle jest to warto.

Poszło. :) Jarlaxle przewija się przez całą książkę, ale oprócz początku ma niewiele do czynienia z fabułą. Ot, służy tylko jako partner Drizzta w siekaniu potworków.

@ drugi problem. Żadnej z wymienionych książek nie czytałam, więc nie pomogę. ^^'
_________________
goodreads .
 
 
Elektra 


Posty: 3694
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-08-05, 11:05   

Lees napisał/a:
@ drugi problem. Żadnej z wymienionych książek nie czytałam, więc nie pomogę. ^^'

Ja czytałam Cienistą dolinę, Tantras i Waterdeep (Lees, to też czytałeś?), Dolina niezła, potem niestety dużo gorzej i myślę, że Książę Kłamstw dorównuje poziomem (ale jeśli wcześniejsze się podobały, to ta pewnie też). A pozostałe... nic Troya Denninga nie przypadło mi do gustu, ale co kto lubi. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-08-05, 20:39   

Denning to styl szlachecki... od szlachtowania :P Cienista Dolina miała fabułę jeszcze. Tantras i Waterdeep to jedna wielka sieczka ;P

Cunningham można z FR polecić, Lowder i Ciencin. I w sumie RAS. Reszta jest niestrawna już zupełnie. Podobno duet Novak/Grubb też jakoś w miarę pisze. Ten drugi sam nie za bardzo potrafi. No chyba że Cormyr jako ciekawostka.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Lees


Posty: 7
Wysłany: 2010-08-06, 00:48   

W "Krainach Tajemnic" jest jedno opowiadanie, które jest naprawdę świetne. Mówię o "Różycy" Monte Cooka - naprawdę doskonałe budowanie napięcia. W trakcie czytania miałem obawy co do zakończenia, ale nie - autor wybrnął znakomicie - to opowiadanie zdecydowanie za dobre na FR. Mówię wam - skończcie z Drizztem, przeczytajcie "Różycę". Dodatkowo gdyby ktoś chciał kupić te Krainy Tajemnic polecam u wydawnictwa - w książkach za 1 gr jest teraz Pierścień Zimy - bardzo przyjemna książka, jedna z lepszych w FR, podobna do Tomków Szklarskiego. Tak więc zapłacicie 24.01 zł + przesyłka za 2 książki. Myślę, że warto.
 
 
GilGalad 
Szperacz


Posty: 394
Wysłany: 2011-04-11, 16:07   

Tłumaczenia Drizzta przez ISĘ jest do dupy jak mało co, czytałem po angielsku "Homeland" - "Ojczyzna" i muszę powiedzieć, że jest to książka zupełnie innych lotów. Po tym zdarzeniu (czytałem to tylko dlatego, że byłem na wyjeździe i nic innego nie mogłem zdobyć, a po polsku czytałem kilka lat wcześniej) krytykuję ISĘ na każdym możliwym kroku jak można zrobić coś takiego książce, która naprawdę była, hmmm... wciągająca (na pewno fani systemów RPG czytają z zapartym tchem :D ah, te fireballe :P ; są to dobre pozycje na początek przygody z fantastyką dla 10 latka i fana RPG). Dużo ciekawiej, trzyma w napięciu (co w polskim tłumaczeniu jest ciężko osiągalne, chociaż zależy od gustu).
_________________
Ł napisał/a:
Fantastyka jest dziwką Stephesona, a nie Stepheson dziwką fantastyki.


James Joyce napisał/a:
Jest to wiek utrudzonego kurewstwa, po omacku szukającego swego boga.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13