FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powergraph
Autor Wiadomość
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-28, 13:53   

Otwieramy czytelnię Powergraphu. Na razie skromnie, ale będzie bogaciej. Zapraszam: http://www.powergraph.pl/czytelnia/
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-02-28, 14:15   

Mnie się bardzo podoba. Naprawdę dobre opowiadania są tutaj. Te akurat czytałem ale liczę na coś z czym się jeszcze nie spotkałem
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-03-03, 12:22   

Toudisław napisał/a:
Mnie się bardzo podoba. Naprawdę dobre opowiadania są tutaj. Te akurat czytałem ale liczę na coś z czym się jeszcze nie spotkałem

Właśnie po raz kolejny przeczytałem " Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami" :D
Inicjatywa dobra, więcej takich poproszę :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-03-16, 19:59   

A Wielkie dzieło czasu i Eremanta wyjdą jeszcze w marcu? Czasu coraz mniej, a konkretnego terminu brak.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-03-16, 20:03   

toto napisał/a:
i Eremanta

raczej tak. Ja mam dostać do recenzja ponoć nie długo wieć pewne tak. A o Wielkie ... To pytaj Tłumacza :)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-03-17, 19:09   

Z antologią nie ma szans z tego co wiem, Skalska jak najbardziej.
_________________
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-18, 22:57   

Premiera Eremanty jest planowana na dwa dni przed Pyrkonem, czyli w najbliższą środę. Znając dystrybucję, w jednym miejscu pokaże się przed czasem a w innym po czasie. Antologie nie są jeszcze gotowe.
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2010-03-19, 15:41   

Rafał pisze "Antologie.." W liczbie mnogiej. Jaka druga? Trzecia?...I nie pytam o wydanie specjalne F&SF.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-03-19, 17:05   

Ma być choćby hard sf - co był konkurs na opowiadanie.
_________________
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-20, 17:36   

Miałem nie opowiadać na razie o tych innych... Więc antologia Hard SF nie jest gotowa ;)
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-03-20, 18:23   

Rafal Kosik napisał/a:
Więc antologia Hard SF nie jest gotowa ;)
Ale Cezary Zbierzchowski tekst już napisał. ;)

Termin wydania Wielkiego dzieła czasu jest bliski (załóżmy, że przed wakacjami), czy raczej odległy? Domyślam się, że to start F&SF spowodował opóźnienia (czego obawiałem się wcześniej). W takim razie, co będzie miało priorytet, wydanie Wdc, które ma już blisko roczne opóźnienie, czy może F&SF, które ma założony dość sztywny cykl wydawniczy? Ciekaw jestem również, czy liczba prenumeratorów jest zadowalająca (na pewno ponad 50, bo ja na gratis już się nie załapałem, z własnej głupoty), a może jest zdecydowanie mniejsza lub większa niż się spodziewaliście?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-21, 06:13   

Prenumeratorów jest znacznie więcej niż 50. I rzeczywiście, F&SF nieco opóźniło nam prace nad gotowymi rzeczami. Jednak akurat z Wielkim Dziełem Czasu to czekamy na ostatnie tłumaczenia i dopiero wtedy możemy jechać dalej.
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-06, 19:31   

Wybaczcie, że znowu ja z jednym pytaniem. Jakoś dopiero teraz sobie o tym przypomniałem.

Czy Powergraph będzie wydawał fantastykę zagraniczną także poza F&SF (oprócz Wdc)? Czy może antologia to jest jakiś test dla fantastyki zagranicznej, jeśli dobrze się sprzeda, są szanse na kolejne książki? I jeśli tak, to brane są pod uwagę antologie właśnie (gotowe, czy własny wybór)? Czy tę rolę ma przejąć po prostu wydanie specjalne F&SF? Albo antologie zarezerwowane dla opowiadań spoza F&SF, skoro nie będzie można ich umieszczać w polskiej edycji pisma?
Być może się zagalopowuję ze swoimi pytaniami, ale po prostu jestem ciekawy.

Miało być jedno pytanie... :mrgreen:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-04-06, 20:06   

Póki co o konkretach nie mogę nic powiedzieć (nie z powodów wielkiej masońskiej tajemnicy nad przedsięwzięciem; po prostu konkretów nie ma) - ale nadziei tracić nie należy :] Z całą pewnością jak trafi się coś wartego grzechu - a nieśmiało będę się rozglądał... - to będzie o czym myśleć. Choć póki co wspaniałą robotę na tym polu robi Mag i Andrzej Miszkurka - w oczekiwaniu na ewentualne zagraniczniaki z Powergraphu, po świetną zagraniczną fantastykę odsyłam do Uczty Wyobraźni :]
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-04-06, 20:08   

Ale niektórym to UW się kończy... na bieżąco się kończy...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-06, 20:34   

Ha, a jednak. Dobra, o ewentualnych autorów pytać już nie będę, poczekamy, zobaczymy. Życzę powodzenia.

MadMill napisał/a:
Ale niektórym to UW się kończy... na bieżąco się kończy...
Zawsze możesz czytać w kółko. Albo sięgnąć po Egana, Crowleya, Dukaja, Dicka, Lema, Murakamiego...
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-04-06, 20:56   

toto napisał/a:
Albo sięgnąć po Egana, Crowleya, Dukaja, Dicka, Lema, Murakamiego...

Tylko Dukaj został, a jakoś mam do niego dystans :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-07, 20:11   

W tym roku poza Wielkim Dziełem Czasu i FSF-em nie planujemy innego importu.

Wydzieliłam wątek o F&SF. Jest tutaj (jeśli przeoczyłam jakieś posty, proszę o uwagi na pw). - El
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-20, 09:54   

Rafal Kosik napisał/a:
Jednak akurat z Wielkim Dziełem Czasu to czekamy na ostatnie tłumaczenia i dopiero wtedy możemy jechać dalej.
I jak, książka wyjdzie na wakacje?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-06-23, 11:33   

Z WDC było kilka kłopotów po drodze, stąd opóźnienia, a teraz priorytetem jest II tom "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera, planowany mocno na Tricon, tak więc na WDC trzeba będzie zapewne jeszcze trochę poczekać.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-06-23, 11:45   

mc napisał/a:
a teraz priorytetem jest II tom "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera, planowany mocno na Tricon

Jupii //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-23, 12:14   

MrSpellu napisał/a:
mc napisał/a:
a teraz priorytetem jest II tom "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera, planowany mocno na Tricon

Jupii //spell

:mrgreen: Priorytet nr 2 na liście zakupów :)
Ha! Akurat podrzuciłem ojcu do czytania pierwszy tom. Jak mu się spodoba (a spodoba na pewno), to mam sponsora :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-06-23, 17:11   

mc napisał/a:
Z WDC było kilka kłopotów po drodze, stąd opóźnienia, a teraz priorytetem jest II tom "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera, planowany mocno na Tricon, tak więc na WDC trzeba będzie zapewne jeszcze trochę poczekać.
Ok, rozumiem, że najwcześniej po wakacjach WDC się ukaże.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-06-24, 16:21   

Tak jest.
 
 
MW

Posty: 16
Wysłany: 2010-08-21, 16:20   

Hm, a ja się tak nieśmiało zapytam, co z konkursem na opowiadanie hard SF z zeszłego roku?
_________________
Biały Atrament
Skromny blog o literaturze spekulatywnej i fantastycznych okolicach.
Śmiertelny bóg (wyd. SuperNowa), pierwszy polski lovecraftiański thriller. W księgarniach 17 września.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-08-22, 08:31   

Trzeba twardo, tupnąć a może nawet ponawoływać, bo na nieśmiałe pytania odpowiedzi nie ośmielają się pojawić :P
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-08-22, 08:42   

Niedługo minie rok od zakończenia zbierania tekstów

Rafał Kosik w listopadzie 2009 napisał/a:
Texty do antologii się czytają, że tak powiem. Jak się można było spodziewać ogromna większość textów spłynęła przez kilka ostatnich dni przed terminem, więc nie mogliśmy wcześniej zacząć ich sprawdzać. Myślę, że może to zająć jeszcze koło miesiąca. Opowiadania innych autorów spływają powoli, ale też niczego teraz nie zdradzę.
Czekamy z niecierpliwością.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MW

Posty: 16
Wysłany: 2010-08-22, 16:13   

@Mag_Droon: Jestem jednym z żywotnie zainteresowanych, więc chyba nie wypada mi tupać ;)
_________________
Biały Atrament
Skromny blog o literaturze spekulatywnej i fantastycznych okolicach.
Śmiertelny bóg (wyd. SuperNowa), pierwszy polski lovecraftiański thriller. W księgarniach 17 września.
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-08-22, 21:23   

Wiadomość, wiadomo - jak w dobrym thrillerze - jest dobra i zła... :] Najpierw dobra: jury żyje. I ta gorsza: do tej pory nie udało im się dojść do konsensusu...

Zwłoka spowodowana także tym (oprócz, rzecz jasna, wrodzonego nonkonformizmu szanownego jury... :]) - ponieważ nie wszyscy zaproszeni autorzy nadesłali jeszcze zapowiedziane teksty (ale warto na nie czekać, więc też IMO warto prolongować termin wydania antologii), decyzje jurorskie "przesunęły się" na później, i przesunęły, i...

Rzecz zmierza ku końcowi - ale sztywnych terminów nie umiem niestety podać.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-08-22, 21:33   

A ten najważniejszy autor tekst już oddał?

e:
W antologii znajdzie się jedno opowiadanie konkursowe a reszta to teksty zamówione, czy proporcje będą nieco inne?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13