FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ISA
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-22, 08:15   ISA

Firma ISA Sp. z o.o. istnieje od 1994 roku. Główny profil działalności firmy to książki fantasy i podręczniki RPG. Ponadto ISA jest oficjalnym dystrybutorem najpopularniejszych gier karcianych i bitewnych na polskim rynku.

Jest także polskim dystrybutorem kolekcjonerskich gier karcianych, m.in. Magic: The Gathering i Yu-Gi-Oh!.

http://www.isa.pl/

Wydawnictwo które bardzo Mocno wbiło się w Polski rynek fantastyczny. Wedle Fantasta.pl wydali 263 pozycji książkowych. W tym legendarną już serię o mrocznym elfie i wile innych znanych pozycji. Większość wydawanych przez nich książek to literatura RPGowa i rozrywkowa. Ale nie jest to jedyne co wydają. Mają na swoim koncie Stephensona i Zelażnego.

Teraz jak by wydawnictwo przeżywało spore problemu bo od dawna nic nie wydali a ns tronie WWW mało się dzieje. Czyżby miał by być to początek końca Giganta ? Mam nadzieje, że nie.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-22, 10:45   

Ja się bardziej martwię co będzie z książkami - w końcu jakiś czas temu zwolniony został Grzegorz Szulc, który chyba miał największy udział w tej części działalności wydawnictwa.
_________________
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-07-22, 11:47   

Niestety mam te same obawy. Problemy z książkami już mieli dużo wcześniej niż zwolnienie G.Szulca, więc myślę, że to bardziej skomplikowane jest.
ISA jest wydawnictwem, które wzbudza u mnie sentyment ze wzlędu na książki FR, które kupowałem jakiś czas temu.
Na "Osrze..." też ostrzyłem ząbki, ale jak tak dalej pójdzie to kolejne części się nie ukażą lub z wieloletnim opóźnieniem, a to mnie raczej nie bawi.
Dużo obietnic ostatnimi czasy, które są bez pokrycia...to naprawdę zły znak.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-22, 12:07   

Shadowmage napisał/a:
w końcu jakiś czas temu zwolniony został Grzegorz Szulc,

No o tym nie słyszałem. Ale zdecydowanie nie jest to dobry znak. Nie ma ludzi nie zastąpionych ale Grzegorz Szulc wysoko powstawiał poprzeczkę. Wydawnictwo chyba niezłe sobie radziło gdy był przy sterach.
A z tego co słyszałem problemu ISY zaczęły się od nieporozumień z Empikiem
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-07-22, 12:19   

Toudisław napisał/a:
Nie ma ludzi nie zastąpionych ale Grzegorz Szulc wysoko powstawiał poprzeczkę. Wydawnictwo chyba niezłe sobie radziło gdy był przy sterach.

Czyżby? Zwolniony został niedawno, a kiedy została wydana jakaś ostatnia książka? Spoza FR. "Zamieć" w miękkiej oprawie obiecywali pewnie z półtora roku. I zastanawiam się, czy teraz jeszcze się kiedykolwiek ukaże. >.<
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-07-22, 12:22   

Swego czasu ratowali i zapychali dziury sprzedażą książek w kompilacjach typu: Legendy Drizzta I-XIII etc, czyli robili wyprzedaże. Do tej pory tylko karcianki i figurki tam funkcjonują... :cry:

EDIT: Zastanawiam się, czy czasem Grzegorza nie zwolnili, bo zarząd chce całkowicie zmienić profil i zrezygnować z książek, a to się rozmijało z planami w/w osoby.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-07-23, 16:32   

Elektra napisał/a:
Spoza FR. "Zamieć" w miękkiej oprawie obiecywali pewnie z półtora roku. I zastanawiam się, czy teraz jeszcze się kiedykolwiek ukaże.


Mówisz masz xD http://isa.pl/p1913-Zamiec-oprawa-miekka.html
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-31, 07:26   

Czyli jednak się kręci ?
No to mnie cieszy ale jakiś planów na wydawanie nie widzę bo Miękka zamieć już chyba dawno leżała w magazynach.
Co z tą ISA zapytam !
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-31, 08:59   

To się nie nas pytaj, tylko zadzwoń do wydawnictwa...
_________________
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-09-21, 08:42   

Po długich oczekiwaniach dorwałam się wreszcie do tej Zamieci. No ale byłoby zbyt pięknie, gdyby wszystko grało. ISA wydając dwie książki tego samego autora, w tym samym stylu i oprawie graficznej, nie mogła zrobić ich jednakowych, Zamieć jest jakieś pół centymetra niższa niż Diamentowy wiek i cała reszta książek ISY w tym formacie. Na półce wygląda to... niefajnie (no ale przynajmniej napis na grzbiecie jest w tym samym kierunku ;) ).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-21, 09:51   

Elektra napisał/a:
ISA wydając dwie książki tego samego autora, w tym samym stylu i oprawie graficznej, nie mogła zrobić ich jednakowych, Zamieć jest jakieś pół centymetra niższa niż Diamentowy wiek i cała reszta książek ISY w tym formacie.


Piszesz o wydaniu na miękko? Bo ja mam w twardej obie i są dokładnie w takim samym formacie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-09-21, 10:25   

Tak, tak, kilka postów wyżej marudziłam, że obiecują tę miękką okładkę i na obietnicach się kończy.
Wiem, że w twardej były takie same, bo je miałam, ale mi się nie podobało wydanie. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-21, 10:28   

Elektra napisał/a:

Wiem, że w twardej były takie same, bo je miałam, ale mi się nie podobało wydanie. ;)


Czyli i tak źle i tak niedobrze... Gdyby poprzestali tylko na wydaniu w twardej oprawie, może nie byłoby tyle marudzenia? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-21, 19:28   

Elektra napisał/a:

Wiem, że w twardej były takie same, bo je miałam, ale mi się nie podobało wydanie. ;)


Jak mogło się nie podobać?
Pomijając gorszy papier to wydanie to małe dzieło sztuki. Ozdoba mojej półki obok Morganów. :-P
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-21, 19:33   

AdamB napisał/a:


Jak mogło się nie podobać?
Pomijając gorszy papier to wydanie to małe dzieło sztuki. Ozdoba mojej półki obok Morganów. :-P


Też mnie to zdziwiło, ale nie chciałem "wyskakiwać" z tym sam, bo mnie by zaraz oskarżyli z różnych paragrafów, łącznie z wypomnieniem grzechów z poprzednich żyć. :-P

Wydaje mi się, że niechęć El wynika ze zbyt dużego, jak dla Niej, formatu książki. Woli mniejsze i poręczniejsze.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-09-21, 20:41   

ASX76 napisał/a:
Wydaje mi się, że niechęć El wynika ze zbyt dużego, jak dla Niej, formatu książki. Woli mniejsze i poręczniejsze.

Mniej więcej. Po prostu nie lubię tych pustaków z ISY na kiepskim papierze. Tak samo nie podobały mi się wydania Morgana.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2009-09-22, 08:20   

Ja się zgadzam z Elektrą.
Zdecydowanie preferuje książki z twardą oprawą, ale "twardych" wydań ISY unikam.
Tak na "Diamentowy wiek" jak i na "Zamieć" czekałem, aż wyjdzie "miękka wersja".
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-22, 08:40   

Himura napisał/a:
Tak na "Diamentowy wiek" jak i na "Zamieć" czekałem, aż wyjdzie "miękka wersja".

Mnie wersje twardo okładkowe się podobają. DW i Zamieć mam właśnie tak i jestem z tego bardzo zadowolony. Normalnie twarda okładka nie jest dla mnie bardzo istotna.

Co do ISY to mają fajną czcionkę, dość dobrze się czyta.

Zna ktoś ich plany wydawnicze ? mają takowe ?
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2009-09-22, 12:34   

Ostatnie wieści z ISY miałem w kwietniu i brzmiały one, że "ruszą" ponownie w maju :-)
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-09-22, 13:18   

Himura napisał/a:
Ostatnie wieści z ISY miałem w kwietniu i brzmiały one, że "ruszą" ponownie w maju


Tylko jak widać nie podali przezornie roku.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-09-23, 16:08   

Toudisław napisał/a:

Zna ktoś ich plany wydawnicze ? mają takowe ?


Z tego co wiem nie będą już wydawać książek (powieści). :(
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2009-09-23, 17:27   

AdamB napisał/a:
Toudisław napisał/a:

Zna ktoś ich plany wydawnicze ? mają takowe ?


Z tego co wiem nie będą już wydawać książek (powieści). :(

Kurcze :/ Więc co będzie z dalszymi tomami Abercrombiego? :(
_________________
Moja biblionetka
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-23, 17:38   

elTadziko napisał/a:
Kurcze :/ Więc co będzie z dalszymi tomami Abercrombiego? :(


poczekamy z 5 lat jak stracą prawa i MAG wyda.
 
 
mec 
Stwórca Wdów


Posty: 84
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-24, 13:03   

elTadziko napisał/a:
AdamB napisał/a:
Toudisław napisał/a:

Zna ktoś ich plany wydawnicze ? mają takowe ?


Z tego co wiem nie będą już wydawać książek (powieści). :(

Kurcze :/ Więc co będzie z dalszymi tomami Abercrombiego? :(

Ale kicha, to po co się w ogóle brali za Abercrombiego!
Niech odsprzedadzą lepiej prawa i to jak najszybciej, skoro nie mają zamiaru wydawać reszty.
_________________
"Tych, którzy umierają zdrowo, wypycha się i wystawia na widok publiczny w szklanych skrzyniach jako przykłady właściwego życia."
Steven Erikson, "Zdrowe zwłoki"
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-24, 13:06   

Może MAG by odkupił. Jak pamiętam to AM coś pisał że Szulcowi to zostawili z racji znajomości. Może jakoś dadzą radę. "Samo ostrze" stoi u mnie na półce, czeka na lekturę ale teraz trochę nie ma sensu. Chyba że w oryginale doczytam.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-09-24, 14:00   

AdamB napisał/a:
Z tego co wiem nie będą już wydawać książek (powieści).

A skąd te rewelacje? Z tego co mi wiadomo, a przed chwilą potwierdzono w wydawnictwie ISA obecnie zawiesiła wydawanie książek, a jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem wznowią. Więc szansa na Abercrombiego jest.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-24, 15:24   

Maeg napisał/a:
(..)Z tego co mi wiadomo, a przed chwilą potwierdzono w wydawnictwie ISA obecnie zawiesiła wydawanie książek, a jeśli wszystko dobrze pójdzie niebawem wznowią. Więc szansa na Abercrombiego jest.


A jeśli pójdzie źle to nie wznowią, więc, jak na razie, "na dwoje babka wróżyła". :-P

Od momentu zwolnienia pana Szulca można było podejrzewać, że zaczną się problemy.
Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na zakup knigi Abercro... (coś tam). ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2009-09-24, 16:31   

Potwierdzam, ISA wcale nie zrezygnowała z wydawania książek.
Wydana zostanie tak kontynuacja Abercrombiego, jak i Scalziego
tylko, że jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-24, 16:36   

Himura napisał/a:
Potwierdzam, ISA wcale nie zrezygnowała z wydawania książek.
Wydana zostanie tak kontynuacja Abercrombiego, jak i Scalziego
tylko, że jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie.

Obym się nie zestarzał wcześniej ;)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-07-13, 21:05   

A tu taki pikuś - http://isa.pl/p2366-BRYGADY-DUCHOW-Tom-II.html
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14