Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Siatkowka
Author Message
You Know My Name
Vortex Surfer


Posted:     [ !!! ]

Ech, ale na miejscu Rosjan to bym chyba w tyłek się ugryzł. Rozumiem, że Francuzom pozwalali przez dwa sety hasać. Potem zaczeli wbijać gwożdzie w parkiet, grać murem a nie blokiem w defensywie i wyciągali dużo ponad normę zbić Francji. I kiedy już byli pewni, nagle obudzili się Trójkolorowi i wszystko im wyszło a najlepszym tego przykładem piłka meczowa, zakończona asem.
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

No co Wy? Naprawdę sądziliście, że Rosjanie pokonają Francuzów? Oni jak się rozbujają to nie ma mocnych na nich. Czy to ME, czy MŚ Francuzi zawsze wszystkich straszą, na MŚ jako jedynie wygrali z Brazylią. To jest czołówka światowa. I to przebiegłe żabojady są. :P

Ktoś mówił, że mieliśmy łatwa grupę - Francja i Niemcy - a z tej grupy 3 zespoły wygrały wszystko co można było, dziś jedna z tych drużny będzie musiała przegrać i oby to była Francja. ;)
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

[quote="MadMill"]Ktoś mówił, że mieliśmy łatwa grupę - Francja i Niemcy - a z tej grupy 3 zespoły wygrały wszystko co można było, dziś jedna z tych drużny będzie musiała przegrać i oby to była Francja. ;)[/quote]
Już odzywają się malkontenci, że Rosjanie i Bułgarzy przegrali, bo byli zmęczeni po meczach z dużo silniejszymi przeciwnikami, a my i Francuzi to spacerkiem. Kocham Polska mentalność - pewnie byli by szczęśliwi jakbyśmy przegrali z Rosjanami, Serbami i Bułgarami w grupie i zostali sklasyfikowani na miejscach 8-12. Kretynizm.
Dzisiaj będzie bardzo ciężko - Francuzi dojrzali na imprezie, a wygrana z Rosją dodała im na pewno pewności siebie. Nasi mają szansę wygrać, jak wyjdą na luzie i z przekonaniem, że finał to jeszcze nie koniec i mogą wygrać złoto.
Mnie tylko ciekawi jedna sprawa, czy z pełnym składem (Wlazły, Winiarski, Świderski) doszlibyśmy tak samo wysoko?
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="Tigana"]Mnie tylko ciekawi jedna sprawa, czy z pełnym składem (Wlazły, Winiarski, Świderski) doszlibyśmy tak samo wysoko?[/quote]
Nigdy się tego nie dowiemy, ale wiemy że młodzi dojrzeli do wielkich imprez. Za rok MŚ, za 2 lata OI. To Londyn jest celem wszystkich reprezentacji na świecie. Naszym też. ;)
[quote="Tigana"]Już odzywają się malkontenci, że Rosjanie i Bułgarzy przegrali, bo byli zmęczeni po meczach z dużo silniejszymi przeciwnikami, a my i Francuzi to spacerkiem. Kocham Polska mentalność - pewnie byli by szczęśliwi jakbyśmy przegrali z Rosjanami, Serbami i Bułgarami w grupie i zostali sklasyfikowani na miejscach 8-12. Kretynizm. [/quote]
Mamy 4. ligę na świecie, wyprzedzają nas Rosjanie, Włosi... i chyba Francuzi, albo Grecy - no zapomniało mi się. Tylko, że Włochy jak i Rosja oparte sa na cudzoziemcach w dużej mierze. Co innego ma się z Polską czy Francją gdzie jednak młodzież sie wybija w lidze i jest z czego wybierać.

Chociaż Bułgarzy też mają świetną reprezentację. Matiej Kazijski to po prostu monstrum o.O
 
 
toto
Carrot Guerilla


Posted:     [ !!! ]

Tigano, MadMillu nie jestem malkontentem, który chciałby walki o miejsca 8-12. Zauważyłem tylko, że Polacy mają ostatnio szczęście w [i]losowaniach[/i] grup w siatkówce. Liga światowa przykładem, te mistrzostwa Europy teoretycznie też (4 najwyżej sklasyfikowane europejskie drużyny w rankingu FIVB to chyba Rosja, Serbia, Bułgaria i Włochy, dopiero dalej Polska, Hiszpania, Niemcy i Francja). Chociaż nasza połówka też nie była totalnie słaba - wicemistrzowie świata, mistrzowie Europy i Francuzi też w ostatnich latach dość wysoko bywali na różnych imprezach. Po prostu, na papierze wyglądało wszystko nieco inaczej niż na boisku. W końcu to nasza słaba połówka ma dwóch finalistów. A Polska kadra to niezły wynalazek. Ligę światową młodzi zagrali kiepsko, ale widać, że to Castellani miał rację. Sprawdził młodych, pograli nieco o stawkę. Chciał mieć pewność czym dysponuje w razie wypadnięcia jakiegoś kluczowego zawodnika. Wypadło mu trzech, ale dzięki jego decyzji na ME nie zagrali totalni debiutanci, tylko zawodnicy, którzy mieli już nieco ogrania z dobrymi przeciwnikami. Związek pewnie psioczył, że w Lidze Światowej kasy nie zarobi, ale przynajmniej jest medal. Raczej bardziej medialny niż finał w LŚ.
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="toto"]Zauważyłem tylko, że Polacy mają ostatnio szczęście w losowaniach grup w siatkówce. Liga światowa przykładem, te mistrzostwa Europy teoretycznie też[/quote]
To jest to "teoretycznie", moim zdaniem liga światowa czy MŚ sa łatwiejsze do przejścia pierwszej rundy niż ME. Siatkówka - tak jak i szczypiorniak - to Europa, tutaj nie ma słabych zespołów. Pokazali to np. Czesi w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ gdzie pokonali Holandię. My wiedzieliśmy, ze LŚ w tym roku to będzie pole doświadczalne, wyglądało miejscami tragicznie, ale w niej byli Mistrzowie Świata i 4. drużyna ostatnich ME, czyli wcale nie tak łatwo. Finowie potrafią grac w siatkówkę, Brazylii urwali jeden mecz. Nasi przygotowali się na najważniejsza imprezę sezonu i o to chodziło.
[quote="toto"]A Polska kadra to niezły wynalazek. Ligę światową młodzi zagrali kiepsko, ale widać, że to Castellani miał rację. Sprawdził młodych, pograli nieco o stawkę.[/quote]
I to lanie w LŚ owocuje teraz, bo Kurek nie wychodzi zestresowany, ze gra na ME tylko wychodzi z pewnością, że to on ma ten mecz wygrać. Podobnie rzecz miała się z Jaroszem, który w pierwszym meczu zagrał koncertowo. Ruciak, Nowakowski czy Bartman mieli mało wejść w tym ME, ale nie trzeba się martwić czy jakby coś się stało to się spalą na starcie. Woicki to doświadczony rozgrywający, nie licze go do młokosów. Taki nasz krasnoludek. :P
[quote="toto"]Związek pewnie psioczył, że w Lidze Światowej kasy nie zarobi, ale przynajmniej jest medal.[/quote]
Każdy mecz reprezentacji w Polsce to święto siatkówki. Bilety znikają podobno długo przed meczami.

26 lat czekała na to polska siatkówka, a może będzie najlepiej w historii?
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

[quote="toto"]Tigano, MadMillu nie jestem malkontentem, który chciałby walki o miejsca 8-12. Zauważyłem tylko, że Polacy mają ostatnio szczęście w [i]losowaniach[/i] grup w siatkówce. [/quote]

Toto pisząc o internetowych malkontentach nie miałem Ciebie na myśli. raczej ogół ludzi, którym się nigdy nie dogodzi - jak tylko Polacy wygrywają to zaraz czytam litanie, ze: przeciwnik słaby, bez formy, grał nie pełnym składem. A co mnie to obchodzi? A że dobrze wylosowaliśmy - w sporcie trzeba mieć trochę szczęścia. Czy Serbia albo Rosja płakałyby, gdyby grały w naszej poówce? Nie sądze.

A koszyki wyglądały tak:

Koszyk 1
* Hiszpania - aktualny ME
* Rosja
* Serbia
* Turcja - gospodarz
Faktycznie mogliśmy wylosować gorzej, ale Hiszpania była uważana za mocną drużynę. Serbia - rozczarowała. Tak jakby szczyt formy mieli w LŚ.

Koszyk 2
* Finlandia
* Grecja
* Niemcy
* Włochy

Nie trafiliśmy na Włochów i dobrze (ale przed ME już im dołożyliśmy). Grecy okazali się rewelacja pierwszej tury spotkań, Niemcy byli silni i o mało co a zagrali w półfinale. Finowie przeciwnik, który nam nie leżał w LŚ, ale na ME nie mieli szczęścia.

Koszyk 3
* Bułgaria
* Estonia
* Francja
* Słowacja

Estonia chyba najsłabsza w tym gronie. Francja i Bułgarzy równorzędni przeciwnicy.

Koszyk 4

* Czechy
* Holandia
* Polska
* Słowenia

[quote="MadMill"]Każdy mecz reprezentacji w Polsce to święto siatkówki. Bilety znikają podobno długo przed meczami.[/quote]
Zdziwiłbyś się - w tym roku było sporo wolnych miejsc na meczach eliminacyjnych do MŚ, a i memoriał Wagnera nie był rozgrywany przy pełnej obsadzie kibiców.

Ranking lig z sierpnia:
1. Włochy 463,87 pkt.
2. Rosja 415,80
3. Grecja 348,40
[b]4. Polska 331,53[/b]
5. Francja 323,73
6. Belgia 275,80
7. Niemcy 274,60
 
 
You Know My Name
Vortex Surfer


Posted:     [ !!! ]

Taki podział koszyków to poracha osób, które za to odpowiadają. Nie sądzę, aby dla ekspertów wyniki naszej repy były jakimkolwiek zaskoczeniem. Zważywszy, że przy przydzieleniu do ostatniego koszyka trafiliśmy na samych potencjalnie lepszych przeciwników, to trudno nam zarzucać, że weszliśmy do finału kuchennymi drzwiami.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

[quote="Mag_Droon"]Taki podział koszyków to poracha osób, które za to odpowiadają. [/quote]
A dlaczego? Zasady podziału wyglądały sa moim zdaniem sprawiedliwe:

"[b]W pierwszym koszyk[/b]u znaleźli się gospodarz i trzy czołowe drużyny mistrzostw Europy w Moskwie. [b]Do drugiego[/b] trafiły zespoły, które zajęły 4., 5. i 6. miejsce w poprzednim turnieju oraz drużyna dolosowana z[b] trzeciego koszyka[/b], w którym rozstawieni zostali zwycięzcy majowych turniejów kwalifikacyjnych. [b]W czwartym koszyku[/b] natomiast byli zwycięzcy wrześniowych barażów oraz jedna drużyna dolosowana z trzeciego koszyka."

Mieliśmy trochę szczęścia w losowaniu - nasza wina?
 
 
Maeg
Trójkoświr


Posted:     [ !!! ]

Miszcze!!! :mrgreen:
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

Nasi nie potrafią po prostu wygrać. Muszę pomęczyć siebie i popsuć nerwy kibicom. Mamy Mistrzostwo Europy, pierwszy raz! :mrgreen:

Łiiiii xDDD
 
 
Sharin
Pigeon Slayer


Posted:     [ !!! ]

[quote="MadMill"]Nasi nie potrafią po prostu wygrać. Muszę pomęczyć siebie i popsuć nerwy kibicom. Mamy Mistrzostwo Europy, pierwszy raz![/quote]

Święte słowa, święte słowa drogi kolego :mrgreen:
Za każdym razem jak oglądam naszych siatkarzy to mam wrażenie, że oni kochają odpuszczać sobie set w momencie, gdy prowadzą 2:0. Pewnie już widzieli złote medale u siebie. Ale nie krytykujmy ;)

Cieszmy się :mrgreen:
//hurra
 
 
Metzli
Diablica


Posted:     [ !!! ]

Nerwy mogły być większe, przecież nie było tie breaka :P

//hurra
 
 
Sharin
Pigeon Slayer


Posted:     [ !!! ]

[quote="Metzli"]Nerwy mogły być większe, przecież nie było tie breaka :P[/quote]

I bardzo dobrze, że nie było.
Polacy kochają przegrywać w pięknym stylu ;)
 
 
Maeg
Trójkoświr


Posted:     [ !!! ]

[quote="Sharin"]Polacy kochają przegrywać w pięknym stylu [/quote]
Akurat nie siatkarze. Siatkarze lubią przegrywać w słabym stylu (choćby finał MŚ z Brazylią) ale jak wygrywać to po zaciętym boju (te same mistrzostwa świata i półfinał z Rosją od 2:0 do 2:3 :P)

Sharin, narzekasz. :P

Edit: faktycznie, coś mi się pomyliło. ;)
  
 
 
Sharin
Pigeon Slayer


Posted:     [ !!! ]

Ja narzekam? Ależ ja się cieszę :mrgreen:

A co do przegrywania to ilekroć widziałem jakiś mecz to świetnie grali i przegrywali po zaciętym boju :P Możliwe, że miałem takiego pecha i dlatego takie moje spaczone zdanie ;) Nic to, cieszmy się a ja uciekam spać ;)
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="Maeg"]ale jak wygrywać to po zaciętym boju (te same mistrzostwa świata i półfinał z Rosją od 2:0 do 2:3 :P ) [/quote]
To był mecz w grupie, w półfinale graliśmy z Bułgarami. ;)
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Przez cały mecz było //cheerleader
Po pierwszym secie //jupi
Po drugim - //zaskoczony że tak łatwo
Trzeci to niestety //mlotek i //pacnij zakończony ;(
Końcówka czwartego //kciuki
A na koniec //amor i //impra
I mam gdzieś wszystkich malkontentów.
  
 
 
Toudisław
Ropuszek

Posted:     [ !!! ]

A mnie szlak trafia jak piłka nożna jest na piedestale, W Siatkówce i bez tytułu ME każdy musiał się z nami liczyć. Teraz tylko potwierdziliśmy, że jesteśmy czołówką czołówki. Nikt nam nie podskoczy. BRAWO
 
 
Jachu
princeps senatus


Posted:     [ !!! ]

No i stało się - dziś mamy wielki historyczny dzień... [b]JESTEŚMY MISTRZAMI EUROPY !!!!!!![/b]
Duże brawa dla naszych siatkarzy :mrgreen:
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

W ogóle może Gruszce należał się MVP za cała karierę... ale moim zdaniem najbardzi9ej wartościowym zawodnikiem dla nas bym jednak Bąkiewicz. Świetne przyjęcie, dobry serwis, dobra praca w bloku, a i atak tez miał na dobrym poziomie.

Dla Zagumnego to nie był turniej życia, lepiej grał w Japonii, o wiele lepiej, ale na ME to wystarczyło. Bardzo miły gest dla Sebastiana też, brakuje jego w kadrze, jako osoby.
 
 
salat


Posted:     [ !!! ]

[quote="salat"]No nie wiem... Ja bym ich tam tak szybko nie skreślał. Moim zdaniem szansa na jakiś medal jest :) No bo kto tak naprawdę jest teraz mocny w Europie? Rosja, a dalej? Wygramy ze dwa mecze z rywalami z naszej półki (Francja, Włochy, Serbia) i możemy się znaleźć w strefie medalowej. Pożyjemy zobaczymy, ja tam mam nadzieję na jakiś medal :)
[/quote]

Wykrakałem medal ;]

[quote="MadMill"]W ogóle może Gruszce należał się MVP za cała karierę... ale moim zdaniem najbardzi9ej wartościowym zawodnikiem dla nas bym jednak Bąkiewicz. Świetne przyjęcie, dobry serwis, dobra praca w bloku, a i atak tez miał na dobrym poziomie.

Dla Zagumnego to nie był turniej życia, lepiej grał w Japonii, o wiele lepiej, ale na ME to wystarczyło. Bardzo miły gest dla Sebastiana też, brakuje jego w kadrze, jako osoby.[/quote]

Święte słowa co do Bąkiewicza, tyle roboty ile on wykonałł w pierwszych meczach to nikt nie zrobił, a póółfinał z Bułgarią to już maestria :)

Co do Zagumnego to ja się szczerze zdziwiłem, że został najlepiej rozgrywającym... Moim zdaniem zagrał przeciętnie słabo. Przy dobrym przyjęciu wystawiał jakieś paskudne piłki albo za plecy, albo za blisko siatki. Blok też zgubił tylko kilka razy. Jedynie jak przyjęcie było fatalne i musiał biec gdzieś przez pół boiska to dogrywał dobrze i chyba nie zdarzyła mu się pomyłka.
 
 
Beata
deformacja IU


Posted:     [ !!! ]

Patrzę sobie na mecz siatkówki naszych dziewczyn z Hiszpankami i wszystko na razie mi się podoba. Nie rozumiem tylko, dlaczego na początku i końcu każdego replay'a takie gołe półdupki pokazują... //mysli ;)
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

[quote="Beata"]Nie rozumiem tylko, dlaczego na początku i końcu każdego replay'a takie gołe półdupki pokazują... //mysli ;)[/quote]

Choćby po to, aby podgrzać temperaturę męskiej części widowni przed odbiornikami telewizyjnymi. W ostatecznym rezultacie może wpłynąć to korzystnie na przyrost naturalny. Tak jak niegdyś częste awarie prądu. ;)
 
 
Beata
deformacja IU


Posted:     [ !!! ]

Powoli przyzwyczajam się do tych replay'owych ozdobników, tym bardziej, że nasze panie wlały dziś Rosjankom bardzo pięknie. :mrgreen: Oby tak dalej, tfu tfu tfu trzy razy przez lewe ramię. ;)
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group