FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powergraph
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-07, 13:48   Powergraph

Powergraph – warszawska agencja reklamowa założona w 1996 roku przez Rafała Kosika, później przekształcona w wydawnictwo.

Wydane przez nie książki to m.in. Vertical, seria Felix, Net i Nika i Kameleon, Nowe idzie, Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe. Prezes i Kreska.

Ale to tylko początek. Wydawnictwo zaczyna wydawać coraz więcej. Kontynuację Wegnera oraz Ciekawie zapowiadającą się Antologię. Wielkie dzieło czasu. A teraz się okazuje, że też zbiorek Jakuba Małeckiego.

Wydawnictwo wypływa na szerokie wody. Ma fajną szatę graficzną i dobry dobór materiału. Teraz to już nie tylko sposób na wydawanie książek Rafała Kosika. To nowy gracz i to coraz silniejszy
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-16, 15:28   

Jesienią nakładem Powergraphu ukaże się zbiór Michała Cetnarowskiego "Labirynty".
Spis zawartości:

* Droga na Zachód
* Biel, tylko biel
* Ogień na Ziemi
* Czarne Stawy
* Nexus
* Ziemia Obiecana
* Leśni chłopcy
* Idąc w cieniu wieży
* Pieśń z doliny
* Labirynty
* Rybak, perła i diabeł-krab
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-17, 06:57   

http://powergraph.pl/konkurs
Cytat:

Wydawnictwo Powergraph, magazyn „Nowa Fantastyka” i portal Esensja.pl ogłaszają konkurs na opowiadanie hard SF, które opublikowane zostanie, wraz z opowiadaniem lub esejem Jacka Dukaja i opowiadaniami najznakomitszych polskich autorów SF, w antologii wydanej przez Powergraph.

Czekamy na teksty hard SF – odważne, niebanalne, nowatorskie. Najlepsze z nich opublikowane zostaną również w „Nowej Fantastyce” i na Esensji. Preferowane będą teksty dłuższe, ponad 100 tys. znaków. Wyboru dokona jury w składzie: Jacek Dukaj, redaktor antologii Maciej Parowski oraz przedstawiciele wydawnictwa Powergraph, „Nowej Fantastyki” i Esensji.


No to Chyba mamy odpowiedz na Pytanie co to za Hit ;) może być naprawdę dobre
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-07-17, 07:25   

Ja się tylko zastanawiam co to za najznakomitszych autorów SF mamy w kraju :) Oprócz Dukaja to zbyt wielu kandydatów do tego miana nie widzę. Ot Kosik pracuje nad taką opinią, ale to jego ciągle początki, zapowiadał się Podrzucki ale trylogii skończyć nie może. Ktoś jeszcze się u nas po porządną SF z autorów? Jakieś propozycje?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-07-17, 07:30   

Ha! Nie ma, bo i s-f u nas to nisza w niszy chyba. Może POWERGRAPH wypuści kilka fajnych tytułów polskich autorów? Byłoby fajnie, bo polską fantastyką trochę jestem mimo wszystko znudzony. A nawet nie chcę polskiego Egana. Ale polski Hamilton? Reynolds? Po prostu byłby to dla mnie koszyk z łakociami. Toteż, z zaciekawieniem czekam na efekty tego konkursu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-17, 07:35   

No coś tam w Nowe Idzie by się znalazło nie ? Do tego jest Kosik właśnie no i Przybyłek też pewnie dojdzie z tego co wspominał na spotkanie Autorskim. Kilku by się chyba zebrało aj tam jestem dobrej myśli że coś z tego może być.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-17, 10:53   

Trochę o tej antologii wiem z prywatnych źródeł. Pamiętajcie, że to niekoniecznie muszą być pisarze, którzy kojarzą się obecnie z science-fiction. Nie muszą to być to też pisarze aktywni w ciągu ostatnich lat.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-17, 10:59   

Czyli zapowiada się dość ciekawie. A może wiesz kiedy można się spodziewać jakiś szczegółów?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-07-17, 12:20   

Kennedy napisał/a:
ma ktoś jakiekolwiek wiadomości na temat Mostów wszechzieleni i czy zostaną w ogóle wydane prędzej czy później?
Podobno po doktoracie autora. A powieść już podobno bliska ukończenia.

To se postrzelam z nazwiskami, a co (te nazwiska, które bym chętnie zobaczył w takiej antologii; kolejność dość przypadkowa)
Miszczak
Zbierzchowski (fajny zbiorek wydał w zeszłym roku, szkoda, że przeszedł bez echa)
Nowak
Szyda
Baraniecki
Podrzucki
Protasiuk
Sobota
Oramus
Ziemkiewicz (jak się cud zdarzy)
Żwikiewicz
Plus obowiązkowo Dukaj i Kosik.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-07-17, 12:48   

Cytat:
Czyli zapowiada się dość ciekawie. A może wiesz kiedy można się spodziewać jakiś szczegółów?

Jak będą to pewnie szybciutko je przekażemy. Będziemy z Shadowem starać się wyciągać informacje dotyczące antologii, więc tutaj (i na Katedrze) będą się pojawiać, trzeba jednak trochę cierpliwości bo Powergraph musi mieć wpierw co ujawnić.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-17, 13:05   

Shadowmage napisał/a:
Do tego być może parę książek autorów znanych z "Nowe idzie", ale co i jak to zdradzić nie mogę.

Dobra Stajnie. ;) Akurat w Nowe Idzie jest z czego wybierać
toto napisał/a:
To se postrzelam z nazwiskami, a co (te nazwiska, które bym chętnie zobaczył w takiej antologii; kolejność dość przypadkowa)

No nazwiska Fajne ale ja bym tu jednak Dodał Przybyłka. no i Pawła Majkę bo oko Cyklony przypadło mi do gustu. Za jakiś czas pewnie się przekonamy na ile nasze przewidywania były słuszne.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-17, 14:39   

Przypominam, że to jest konkurs i będą wybierać najlepsze opowiadania. To, że ktoś z głośnym nazwiskiem napisze, nie oznacza, iż się załapie. W końcu liczba miejsc jest ograniczona, a liczba chętnych całkiem spora.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-07-18, 10:02   

Toudisław napisał/a:
Cytat:

Wydawnictwo Powergraph, magazyn „Nowa Fantastyka” i portal Esensja.pl ogłaszają konkurs na opowiadanie hard SF, które opublikowane zostanie, wraz z opowiadaniem lub esejem Jacka Dukaja i opowiadaniami najznakomitszych polskich autorów SF, w antologii wydanej przez Powergraph.

Czekamy na teksty hard SF – odważne, niebanalne, nowatorskie. Najlepsze z nich opublikowane zostaną również w „Nowej Fantastyce” i na Esensji. Preferowane będą teksty dłuższe, ponad 100 tys. znaków. Wyboru dokona jury w składzie: Jacek Dukaj, redaktor antologii Maciej Parowski oraz przedstawiciele wydawnictwa Powergraph, „Nowej Fantastyki” i Esensji.


No to Chyba mamy odpowiedz na Pytanie co to za Hit ;) może być naprawdę dobre


Zobaczyłem przed chwilą, że o tym konkursie pisała już kwietniowa NF, jakoś wtedy to przegapiłem.

Toudisław napisał/a:
Shadowmage napisał/a:
Do tego być może parę książek autorów znanych z "Nowe idzie", ale co i jak to zdradzić nie mogę.

Dobra Stajnie. ;) Akurat w Nowe Idzie jest z czego wybierać


O tak, bardzo jest w czym wybierać, antologią byłem zachwycony, pokazała że można postawić na mało znane nazwiska i wcale nie musi z tego wyjść papka rodem z FS. Wydawanie już się właściwie zaczęło - książka Wegnera. Stoi na półce u mnie i czeka na swoja kolej na przeczytanie, długo czekać nie będzie.

Toudisław napisał/a:
toto napisał/a:
To se postrzelam z nazwiskami, a co (te nazwiska, które bym chętnie zobaczył w takiej antologii; kolejność dość przypadkowa)

No nazwiska Fajne ale ja bym tu jednak Dodał Przybyłka. no i Pawła Majkę bo oko Cyklony przypadło mi do gustu. Za jakiś czas pewnie się przekonamy na ile nasze przewidywania były słuszne.


Oj tak, Majka, Miszczak, Podrzucki, to by mi się podobało. W powrót Ziemkiewicza do porządnej fantastyki niehumorystycznej nie wierzę.
Ale najbardziej marzy mi się powrót Żerdzińskiego. Pamięta go jeszcze ktoś? Idealny byłby do takiej antologii.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
  
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-18, 10:07   

Tomasz napisał/a:
Ale najbardziej marzy mi się powrót Żerdzińskiego. Pamięta go jeszcze ktoś? Idealny byłby do takiej antologii

Niestety ale jakoś w to nie wierzę. Chciał bym bardzo ale od lat chyba nic nie napisał. Faktycznie przekonanie go do tego projektu było by bardzo fajne i pasował by do antologii.
Shadowmage napisał/a:
To, że ktoś z głośnym nazwiskiem napisze, nie oznacza, iż się załapie.

A czy te wymienione przez Toto są takie bardzo głośne ? To nie czołówka FS ;)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-07-18, 10:25   

Toudisław napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Ale najbardziej marzy mi się powrót Żerdzińskiego. Pamięta go jeszcze ktoś? Idealny byłby do takiej antologii

Niestety ale jakoś w to nie wierzę. Chciał bym bardzo ale od lat chyba nic nie napisał. Faktycznie przekonanie go do tego projektu było by bardzo fajne i pasował by do antologii.


Mogę złożyć przyrzeczenie, że jak któreś wydawnictwo namówi Żerdzińskiego na powrót do pisania to będę kupował wszystkie książki tego wydawnictwa. Obok Dukaja i Huberatha to był dla mnie najciekawiej piszący polski autor wcale nie tak dawno temu.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-20, 21:53   

Tomasz napisał/a:
Mogę złożyć przyrzeczenie, że jak któreś wydawnictwo namówi Żerdzińskiego na powrót do pisania to będę kupował wszystkie książki tego wydawnictwa.

Cicho bo ktoś z FS usłyszy :P
Cytat:

Na jesień wydawnictwo Powergraph planuje wydanie nowej książki Jakuba Małeckiego. Zbiór "Zaksięgowani" to siedemnaście opowiadań autora, z czego czternaście to teksty premierowe.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-20, 21:58   

Tomasz napisał/a:
Ale najbardziej marzy mi się powrót Żerdzińskiego. Pamięta go jeszcze ktoś?


Ha! Osobiście zakładałem Mu wątek autorski na ZB :-)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-20, 22:08   

Dabliu napisał/a:
Ha! Osobiście zakładałem Mu wątek autorski na ZB :-)

A ja tam pisałem. Dzięki poleceniu Dabliu, poznałem Rewelacyjnego pisarza. Gdyby ktoś go namówił do powrotu to nawet gdyby zbiorek składał się z 10 opowiadań M Kozak i jednego M Żerdzińskiego i tak bym kupił. Ale się na to nie zapowiada.

A co do wydawnictwa to widzę, że nowość za nowością. To mnie cieszy. Nowy gracz na rynku i to z dobrymi Autorami. Nowe Idzie to świetny zbiorek dobrych pisarzy. Tylko czy wydawnictwu uda się utrzymać. Konkurencja nie śpi. A nie wiem jak sprzedają się dotychczasowe pozycję
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-20, 22:10   

Felix, Net i Nika chyba sprzedają się rewelacyjnie.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-07-20, 22:29   

Dabliu napisał/a:
Felix, Net i Nika chyba sprzedają się rewelacyjnie.

A chyba na podstawie drugiego tomu film jakiś kręcą.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-21, 08:00   

No tak, ale jak długo "Felix..." będzie ciągnął resztę? Ona również musi przynajmniej wychodzić na zero. A z tym bywa różnie.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-24, 09:22   

Shadowmage napisał/a:
No tak, ale jak długo "Felix..." będzie ciągnął resztę?

Chyba nie o to biega co ? To pewnie nadal nie jest poziom Eragona ( tzn poziom sprzedaży ) Ni i chyba po to się inne książki wydaje by na siebie zarabiały. Nowe Idzie nie miało dużego nakładu ale wiem, że na siebie zarobiło.
Nie wiem jak resztą. Inne książki z wydawnictwa nie są tak rozpoznawalne jak te z FS. A bardzo szkoda że tak mało mówi się o Wegnerze bo to naprawdę dobre opowiadania. Zdecydowanie warto.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-24, 10:44   

Wydaje mi się, że seria "Felix..." sprzedaje się właśnie dużo lepiej niż "Eragon". Poza tym, niby co miałyby one za sobą ciągnąć? Powergraph nie wydaje dużo i pewnie nie ma dużych kosztów stałych, więc nawet gdyby "Felix..." sprzedawał się dziesięć razy gorzej, wydawnictwo nie byłoby skazane na upadek. No i wydaje jak dotąd głównie polską fantastykę, którą po prostu jest taniej wydawać.

Edit: Nie sądzę, żeby którakolwiek z wydanych przez P książek sprzedała się poniżej progu opłacalności.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-07-24, 10:53   

Dabliu napisał/a:
Wydaje mi się, że seria "Felix..." sprzedaje się właśnie dużo lepiej niż "Eragon".

Każdy tom po kilkaset tysięcy egzemplarzy ? Oj aż trudno mi w to uwierzyć mówiąc szczerze. Jednak Eragon jest niezłym Hitem
Dabliu napisał/a:
No i wydaje jak dotąd głównie polską fantastykę, którą po prostu jest taniej wydawać.

Jak się zapowiadają to nie tylko bo będzie "Wielkie Dzieło Czasu"
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-25, 01:56   

Felix nie sprzedaje się tak dobrze, jak Eragon, ale pożyjemy, zobaczymy... To głównie sprawa promocji, a ta wiąże się oczywiście z kasą ;)

____

A skoro już się zalogowałem, to przy okazji forłordnę nasze oficjalne zaproszenia na spotkania:

• z Robertem M. Wegnerem, autorem Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe - w piątek o 18:00 (parter Lodex, sala 039);

• z Rafałem Kosikiem, autorem Marsa, Verticala i nominowanego do tegorocznego Zajdla Kameleona (oraz autorem loga Polconu) - w sobotę o 10:00 (parter Lodex, sala 039);

• panel dyskusyjny „Fantastyka ambitna i rozrywkowa - mit czy rzeczywistość” z udziałem Michała Cetnarowskiego, Jacka Dukaja, Pawła Majki, Andrzeja Miszczaka (nominowany do tegorocznego Zajdla za opowiadanie Harpunnicy z antologii Nowe idzie), dr Natalii Lemann oraz Cezarego Zbierzchowskiego - w sobotę o 16:00 (III piętro Lodex, sala 358);

• na spotkanie z wydawnictwem Powergraph - w niedzielę o 10:00 (parter Lodex, sala 039).
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-08-25, 06:15   

Rafal Kosik napisał/a:
Felix nie sprzedaje się tak dobrze, jak Eragon, ale pożyjemy, zobaczymy... To głównie sprawa promocji, a ta wiąże się oczywiście z kasą ;)

Ale liczę, że sprzedaje się dobrze.

A jak dalej potoczą się losy wydawnictwa ? jakieś plany strategiczne ? Zdarz coś o tych antologiach.

Cytat:
A skoro już się zalogowałem, to przy okazji forłordnę nasze oficjalne zaproszenia na spotkania:

Szkoda, że mnie nie będzie ;(
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-25, 10:41   

Pozbieram się trochę po podróży, bo za chwilę ruszam z Zakopanego do Warszawy, i wrzucę garść informacji. Czyli dziś wieczorem, lub jutro w ciągu dnia.
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-27, 12:59   

Po podsumowaniu wyszło, że nasze plany na ten rok wyglądają następująco:

1. Kuba Małecki "Zaksięgowani"
2. Michał Cetnarowski "Labirynty"
3. Joanna Skalska "Eremanta"
4. Antologia "Wielkie dzieło czasu"
5. Rafał Kosik "Felix, Net i Nika" tom 7
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-08-27, 14:27   

Rafal Kosik napisał/a:
Po podsumowaniu wyszło, że nasze plany na ten rok wyglądają następująco:

1. Kuba Małecki "Zaksięgowani"
2. Michał Cetnarowski "Labirynty"
3. Joanna Skalska "Eremanta"
4. Antologia "Wielkie dzieło czasu"
5. Rafał Kosik "Felix, Net i Nika" tom 7


Odliczając Feliksy to tyle książek na koniec roku ile dotychczas wydaliście, jak dobrze liczę. Nieźle.
Bardzo jestem ciekaw Cetnarowskiego i Skalskiej. Antologia to rzecz oczywista do zakupu. Małeckiego dotąd nie próbowałem. Jaki klimat? Znów horror?
I możesz jakieś przybliżone daty podać, np w których miesiącach co planujecie?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-27, 15:19   

Dokładnych dat jeszcze nie ustaliliśmy. Mogę powiedzieć tylko, że Felix będzie miał premierę w drugiej połowie listopada.
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13