FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fantasta.pl
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2009-05-15, 10:13   

Paulo napisał/a:
Fidel-F2 - zgłoś proszę na stronce
już kiedys zgłaszałem, zażądano ode mnie skanu okładki, którego niestety nie jestem w stanie teraz zrobić
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-15, 13:26   

KreoL-> to o czym piszesz pewnie byłoby ułatwieniem, gdzie książki są bez wznowień, ale gro pozycji mają kilkukrotne wznowienia, więc raczej ta opcja odpada. Jeśli Ci się trafila biblioteczka z pozycjami pojedyńczymi to pomysł jest zrozumiały, ale musimy brać pod uwagę większość. Poza tym wyświetlanie książek w karcie autora będzie lekko zmodernizowane.

Fidelku proszę nie myl pojęć żądać, a prosić :) Nikogo do niczego nie zmuszamy, ewentualnie prosimy. Pozycję o której wspomniałeś wprowadziłem . Niestety znalazłem mało danych, więc jak bedziesz mógł uzupełnij resztę.

Maeg -> nie strasz :)

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-05-16, 19:45   

Jest kilka nie skatalogowanych książek, które są fantastyczne, ale nijak nie pasuje mi przynależność gatunkowa fantasy/sf/horror. Są to Mistrz i Małgorzata (jakim cudem?) Bułhakova, Kronika ptaka nakręcacza, Kafka nad morzem, Przygoda z owcą i nawet Wszystkie boże dzieci tańczą Murakamiego. Chyba, że są co do nich jakieś obiekcje i nie zostały włączone do bazy?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-19, 12:35   

Tak samo Hard-boiled wonderland Murakamiego, tego nie da się sklasyfikować ani jako fantasy ani jako sf, to bardziej mieszkanka jednego i drugiego. Sam zgłosiłem dziś Przygodę z owcą ale przydała by się opcja albo brak klasyfikacji albo jakaś inna. To samo z Chabon, przecież jego Związek żydowskich policjantów to ani horror, ani sf, ani fantasy a brak jego w bazie to spory ubytek. Nie dałoby się z tym coś zrobić? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-19, 13:53   

Tu jest niestety odwieczny problem, z którym nie zawsze sprawiedliwie się postąpi. :-?
Dla jednych pozycje o których piszecie jest fantastyką, dla innych powieściami obyczajowymi, thrillerami itp itd. Niestety otwierając kolejny gatunek typu "inny" spowoduje, że pod niego będzie można podpiąć właściwie każdą książkę co rzecz jasna zniweczy samą ideę portalu.
Zdajemy sobie sprawę, że w bazie już jest kilka pozycji mocno naciąganych, ale nie chcemy tej lini przekraczać i nadwyrężać za bardzo.
Wasze typu i te zgłoszone (Prestiż, Powrót Wolanda itp) raczej zostaną odrzucone, ale czekemy na opinie innych bo napewno do kosza nie poleciały :)
Nie wiem, można by zrobić ankietę do jakiegos gatunku daną książkę przypisać...

Fantastyka to obszerny temat i gdyby człowiek się uparł to podejrzewam że spokojnie 75% książek mógłby podpiać pod niego... Temat woda jak myślę.
Chętnie poczytam Wasze opinie...
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-05-19, 13:59   

Maeg napisał/a:
To samo z Chabon, przecież jego Związek żydowskich policjantów to ani horror, ani sf, ani fantasy

Alternatywna rzeczywistość, więc jak dla mnie najbliżej tu do s/f. Nawet nieco tam historiozofii.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-19, 15:08   

Cytat:
Alternatywna rzeczywistość, więc jak dla mnie najbliżej tu do s/f. Nawet nieco tam historiozofii.

Ale to chyba nie jest dominujący element, nie? bardziej podkreśla się szufladkę kryminału. A taki Crowley, czy aby na pewno Małe, duże albo Samotnie to fantasy? A jeśli jest w bazie to dlaczego nie dodać Sto lat samotności Marqueza czy właśnie książek Murakamiego. Powstaje właśnie problem, w jaką szufladkę ich upchnąć..

Paulo, rozumiem Was jak najbardziej, aczkolwiek zastanawiam się czy nie dałoby się czegoś z tym zrobić, burza mózgów mogła by się okazać pomocna i może coś ciekawego by się pojawiło.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-19, 15:25   

Maeg napisał/a:
Paulo, rozumiem Was jak najbardziej, aczkolwiek zastanawiam się czy nie dałoby się czegoś z tym zrobić, burza mózgów mogła by się okazać pomocna i może coś ciekawego by się pojawiło.


Do takich celów jest właśnie forum czyż nie ? :-P Zastanawiam się, np pod koniec miesiąca czy nie dawać pod głosowanie tytuły książek jesli chodzi o klasyfikacje. Nie każdy czytał te wszystkie pozycje, więc ciężko mu jest określić. Może właśnie taka burza w tym przypadku by się sprawdziła...?
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-19, 19:00   

Realizm magiczny? ;) To załatwiłoby sprawę zarówno Murakamiego, jak i Sto lat samotności Marqueza. Tylko powstaje pytanie czy wrzucanie takich książek do katalogów na tej stronie jest tak do końca uprawnione. Bo jeszcze kroczek i wyjdziemy poza fantastykę.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-05-19, 21:02   

Maeg napisał/a:
A taki Crowley, czy aby na pewno Małe, duże albo Samotnie to fantasy?
Jak to ktoś mądry powiedział. Fantastyka jest wtedy, kiedy autor powie, że napisał fantastykę. ;) Crowley twierdzi, że pisze fantastykę więc problemu być nie powinno. Małe, duże to powieść zdecydowanie fantastyczna, tu nie ma wątpliwości żadnych (przynajmniej u mnie), z Samotniami jest trochę trudniej (moim zdaniem to wciąż fantastyka). Ale tutaj sprawę załatwia zdanie autora oraz klasyfikacja książki przez mądrzejszych ode mnie ;)

Odnośnie przynależności gatunkowej. Prestiż ma elementy fantastyczne, ale upierał się nie będę, czy można zaliczyć go łatwo do którejś kategorii. Na pewno nie jest to fantasy. Najbliżej mu do sf, ale to też nie jest takie proste i oczywiste. Dla mnie to fantastyka najwyższej próby, która z powodu odwagi autora nie mieści się w ramach gatunkowych i pozostaje niedoceniana. A szkoda.

Tak sobie jeszcze książkę skojarzyłem jedną. My Zamiatina. Jedna z pierwszych antyutopii, bodaj jeszcze przed Nowym wspaniałym światem Houxley'a, której echa można zobaczyć u Orwella i pośrednio również u Zajdla. W bazie nie ma. Jak ktoś ma ochotę poszukać, może wklepać. Jak nie, postaram się uzupełnić w weekend. I jeszcze pytanie. Czy dodając jakąś książkę do bazy danych podawać wszystkie wydania, o których wiem?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2009-05-19, 21:13   

Szkoda że tylko fantastyka - nabiłbym wówczas liczniki ocen i biblioteczki spokojnie dwukrotnie :) A tak, muszę teraz czekać na nową dostawę fantastyki. W wolnej chwili przejrzę swój księgozbiorek i spróbuję znaleźć jakieś braki. Punkty robią swoje, a ja uwielbiam rywalizację dla samej rywalizacji :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-20, 07:30   

toto napisał/a:
Czy dodając jakąś książkę do bazy danych podawać wszystkie wydania, o których wiem?


Oczywiście, o ile te dane są rzetelne i nie wybiórcze. Jak baza to baza :-P

Swoją drogą mam problem z książką "Fryne Hetera" Jabłońskiego - dwukrotnie już zgłoszoną. Dla mnie to powieść obyczajowo-historyczna, ale nie czytałem, więc chciałbym poznać Wasze opinie. Nadaje się, czy nie?

Pozdrawiam

EDIT: Zostało zmienione w karcie autora wyświetlanie książek. Teraz widać od razu średnią ocenę wystawioną przez Wasi i rok 1szego wydania danej pozycji (o ile została wpisana :-> ) Teraz widać jakie są braki :-| Ale powolutku do przodu ...
Mamy nadzieję, że zmiany Wam odpowiadają.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Lailerosse

Posty: 1
Wysłany: 2009-05-20, 10:53   

Cytat:
Odnośnie przynależności gatunkowej. Prestiż ma elementy fantastyczne, ale upierał się nie będę, czy można zaliczyć go łatwo do którejś kategorii. Na pewno nie jest to fantasy. Najbliżej mu do sf, ale to też nie jest takie proste i oczywiste. Dla mnie to fantastyka najwyższej próby, która z powodu odwagi autora nie mieści się w ramach gatunkowych i pozostaje niedoceniana. A szkoda.

Z tego, co wiem, Prestiż dostał nawet World Fantasy Award, no a poza tym, rzeczywiście, jest świetną książką... Fakt, jest trudny do sklasyfikowania, ale tak jest w końcu z wieloma książkami fantastycznymi. Ba, przecież nawet całą Księgę Nowego Słońca często klasyfikuje się raczej niejednoznacznie. A bez tego typu pozycji ta baza danych będzie zdecydowanie niepełna :)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-05-20, 16:27   

To jeszcze w sprawie technicznej. Książki powinny pojawiać się w bazie najwcześniej w dniu premiery.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-21, 12:13   

Lailerosse napisał/a:
Prestiż dostał nawet World Fantasy Award


To dość istotny argument myślę, dlatego w bazie ta pozycja już jest umieszczona.

toto napisał/a:
Książki powinny pojawiać się w bazie najwcześniej w dniu premiery.


Niby dlaczego? Nie rozumiem, w czym jest problem. Uważam wręcz przeciwnie, że książki, o których wiemy, że mają się pojawić powinny być zasygnalizowane. W niczym to nie przeszkadza, a nikt o zdrowym rozsądku nie wrzuci takiej pozycji do biblioteczki, jeśli się jeszcze nie ukazała :-P
Poza tym w planie jest opcja, że każdy będzie mógł zaplanować przeczytanie lub zakup danej książki.

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-21, 12:23   

Cytat:
Swoją drogą mam problem z książką "Fryne Hetera" Jabłońskiego - dwukrotnie już zgłoszoną.

Nominacja do nagrody Żuławskiego za rok 2008, może rozwiać wasze wątpliwości? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-21, 16:06   

No i rozwiało :-)
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-05-22, 15:34   

Paulo napisał/a:
toto napisał/a:
To jeszcze w sprawie technicznej. Książki powinny pojawiać się w bazie najwcześniej w dniu premiery.
Niby dlaczego? Nie rozumiem, w czym jest problem. Uważam wręcz przeciwnie, że książki, o których wiemy, że mają się pojawić powinny być zasygnalizowane. W niczym to nie przeszkadza, a nikt o zdrowym rozsądku nie wrzuci takiej pozycji do biblioteczki, jeśli się jeszcze nie ukazała :-P
Poza tym w planie jest opcja, że każdy będzie mógł zaplanować przeczytanie lub zakup danej książki.
To w takim razie, do czasu ukazania się, powinna być informacja, że to zapowiedź.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 94
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2009-05-23, 23:16   

Zdecydowanie popieram przedmówcę (przedpiszącego :)) ). Zapowiedź to zapowiedź. Czasami mijają miesiące zanim ukażą się na rynku.
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-05-24, 00:41   

Nikt nie dodawał Muminków?
Jeśli nie, to od poniedziałku skanuje okładki i dodaję. Skoro jest Harrry P., jest Narnia to i Muminki IMHO są jak najbardziej uprawnione. Czyste fantasy.
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-24, 08:06   

toto napisał/a:
To w takim razie, do czasu ukazania się, powinna być informacja, że to zapowiedź.


Moi drodzy, w takich przypadkach zawsze jest podana data wydania tejże pozycji, więc wystarczy poczytać w charakterystyce książki :-P Nie mówcie, że każdą informację musicie mieć zaraz na czerwono z widocznym banerem ;)
Poza tym, książek z zapowiedzi jest ok 40 na ponad 6tyś pozycji, więc chyba tragedii nie ma prawda? Do zapowiedzi trafiają książki, które posiadają już okładkę i chociażby orientacyjną datę wydania, dlatego nie ma ich tak dużo.
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-05-24, 13:12   

Brakuje mi dwóch rzeczy (jak na razie).

Przy przeglądaniu autorów, trzeba przechodzić na kolejne strony, nie ma podziału alfabetycznego (tzn. są oni ustawieni alfabetycznie, ale wszyscy jak leci i jak będę szukała np. kogoś na K to trzeba będzie wcelować w stronę).

Przy przeglądaniu biblioteczki użytkownika nie ma ustawienia książek wg autorów. Są wg tytułów. Strasznie niepraktyczne dla mnie. Mam szukać kolejnych tomów np. Eriksona po tytułach? Już mi się odechciewa. ;) A co mówić o Pratchetcie?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-24, 14:08   

Przecież można wybrac z bocznego menu konkretną literkę i pokaże tylko tych na K. ;) Nie jest to idealne rozwiązanie ale zgadywać nie trzeba. ;)

A co do sortowania to wiadomo jestem za, sam z resztą to proponowałem. :DD

Paulo a na kiedy planujecie wdrożyć jakieś nowości? :-)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-05-24, 14:15   

Maeg napisał/a:
Przecież można wybrac z bocznego menu konkretną literkę i pokaże tylko tych na K. ;) Nie jest to idealne rozwiązanie ale zgadywać nie trzeba. ;)

Masz rację. Jakoś nie rzuciło mi się w oczy. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-25, 09:00   

Elektra napisał/a:
Przy przeglądaniu biblioteczki użytkownika nie ma ustawienia książek wg autorów. Są wg tytułów. Strasznie niepraktyczne dla mnie. Mam szukać kolejnych tomów np. Eriksona po tytułach? Już mi się odechciewa. ;) A co mówić o Pratchetcie?


Elektra jak wejdziesz w swoje konto (górny prawy róg) i wybierzesz swoją biblioteczkę to masz możliwość segregowania swoich zbiorów nie tylko alfabetycznie, ale wg serii, cyklu i uniwersum. To powinno zdecydowanie ułatwić poruszanie się po niej. Narazie ta opcja działa tylko w swoich księgach, ale w przyszłości będzie też taka możliwość na obcych.
Duża szansa myślę, żeby była możliwość filtrowania wg autorów, ale to dalszy temat.

Maeg napisał/a:
Paulo a na kiedy planujecie wdrożyć jakieś nowości?


Jak widać wciąż trwają pracę uzupełniania bazy, ale i jednocześnie prace programistyczne. Priorytetem jest w tej chwili karta użytkownika, abyście mogli w niej wpisać więcej swoich danych, zobaczyć swoje ostatnie głosowania, świeżo wprowadzone pozycje, ostatnio oceniane, będzie też kilka ogólnych statystyk związanych z uzytkownikiem, możliwość zaplanowania czytania/kupienia książek, może też zaznaczenia która jest aktualnie czytana, do tego myślimy nad wprowadzeniem opcji oznaczenia książęk które komuś wypożyczyliście, abyście nie musieli pamiętać :-> , pewnie jeszcze kilka rzeczy o których nie pamiętam, a mieszczą się na liście "todo" :-o
To wszystko ma slużyć dalszemu rozwojowi np: kojarzenia na podstawie ocen książek polecanych przez innych.
Co do terminów to tu sprawa jest ciężka do określenia. Biorąc pod uwagę, że te pracę są przerywane czasem z koniecznośći poprawkami modułow, które już istnieją i zbliżającym się okresem urlopowym, na które się wybieramy w końcu, mam nadzieję, że chociaż część tych planów ujrzy światło dzienne w czerwcu, a dalej zobaczymy.

Cieszę się, że wykazujecie zainteresowanie, coraz więcej ludzi się pojawia i zagląda, a co najważniejsze uzupełnia dane. Działa to na nas mobilizująco //kas Jednak muszę Was poprosić o cierpliwość ;)

Pozdrawiam
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
Elektra 


Posty: 3692
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-05-25, 09:02   

Paulo napisał/a:
wybierzesz swoją biblioteczkę to masz możliwość segregowania swoich zbiorów nie tylko alfabetycznie, ale wg serii, cyklu i uniwersum. To powinno zdecydowanie ułatwić poruszanie się po niej. Narazie ta opcja działa tylko w swoich księgach, ale w przyszłości będzie też taka możliwość na obcych.
Duża szansa myślę, żeby była możliwość filtrowania wg autorów, ale to dalszy temat.

Tę możliwość segregowania widziałam, ale mi nie wystarcza. Dla mnie podstawą jest segregowanie wg autorów. ;) Tak się przyzwyczaiłam i tak mi jest po prostu najwygodniej.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-05-25, 11:17   

1. Ile zgłoszeń dziennie jesteście w stanie "przerobić"? Pytam, bo nie chcę Was zaspamować ( w sensie ilościowym, nie jakościowym) danymi.

2. Przy czasopismach - żal, że nie ma możliwości wprowadzenia publikowanej w danym numerze recenzji. Wtedy przy książce mógłby pojawiać się odnośnik do numeru czasopisma gdzie książkę zrecenzowano.
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2009-05-25, 13:43   

Czy wpisanie w wyszukiwarce hasła "antologia" jest jedynym sposobem na jej znalezienie? Nie mogę odszukać w inny sposób (pod "autorami" nie ma), ten zaś jest troszkę niewygodny. :)
 
 
Paulo 


Posty: 212
Skąd: Fantasta.pl
Wysłany: 2009-05-25, 15:47   

draken napisał/a:
1. Ile zgłoszeń dziennie jesteście w stanie "przerobić"?


Przysyłaj w takim tempie jak przysyłasz, jest odpowiedni, biorąc pod uwagę, że nie jesteś jedyny :) I tak nam brakuje doby...

Shicho napisał/a:
Czy wpisanie w wyszukiwarce hasła "antologia" jest jedynym sposobem na jej znalezienie? Nie mogę odszukać w inny sposób (pod "autorami" nie ma), ten zaś jest troszkę niewygodny.


Z tego co się orientuje, każda antologia ma jakiś konkretny tytuł, czy nie prościej wyszukać taką książkę po tytule właśnie ?
_________________
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"- U.Eco
 
 
draken


Posty: 31
Skąd: z lasu
Wysłany: 2009-05-25, 16:18   

Staram się utrzymać tempo "wysyłam-jak-zobaczę-wprowadzoną-poprzednią-wysyłkę" co chyba jest odpowiednie. Ale mógłbym szybciej.

Też uważam, że dobrze byłoby gdyby pojawił się wirtualny autor "Antologia". W końcu człowiek nie zna wszystkich możliwych antologii wydanych u nas, żeby szukać po tytule. Aczkolwiek Shicho metoda jest i inna. Znajdujesz sobie jakąkolwiek antologię, otwierasz jej kartę i tam klikasz w autora "Antologia" i masz spis wszystkich 200 (obecnie). Ponieważ jest to od tej strony dostępne, dziwi mnie właśnie brak "Antologii" na liście autorów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 14