FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przemiana materii
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-01-03, 17:32   Przemiana materii

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat przemiany materii. Jak to jest, że jedni potrafią na jeden raz wciągnąć "konia z kopytami" i nie przytyją ani grama, a inni zjedzą jogurt 0% tłuszczu i choć przebiegną 20 km, to ten jogurt i tak im się odłoży?

Pomysł na ten wątek wpadł mi do głowy po wypowiedzi Toudiego z innego tematu.

Toudisław napisał/a:
I nie wiem czy wiesz że jak biegasz to tyjesz ? Bo ciało poruszając się szybciej zyskuje masę :mrgreen:
Eee... mógłbyś rozwinąć tę myśl?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-01-03, 17:44   

Martinus Jachus napisał/a:
Eee... mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Wraz ze wzrostem prędkości rośnie masa obiektu to wynika z teorii względności. Oczywiście przy bieganiu i grawitacji naszej planety należy to traktować w kategoriach humorystycznych
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-01-03, 19:39   

Toudisław napisał/a:
Wraz ze wzrostem prędkości rośnie masa obiektu to wynika z teorii względności.


Tylko podczas biegu twoje ciało będzie cięższe, kiedy sie zatrzymasz masa wroci do pierwotnej postaci, bądz nawet spadnie jesli poprzez bieg spaliles znaczne ilosci kalorii.
Przebywając w wodzie jesteś lżejszy, wychodząc z niej wracasz do normalnej wagi podobnie jak przy zaprzestaniu biegu.

Nie przytyjesz trwale biegając.
Czytałem gdzieś że aby przytyć 1 kg trzeba dostarczyć organizmowi, nadmiar 7000 kcal.
Nie wiem czy działa to równeż w odwrotną stronę , ale podejrzewam ze na podobnej zasadzie.

Co do przemiany materii nie znam się na tym jakoś szczegolnie pod wzgledem naukowym.
Moge jedynie napisać co osobiście o tym myśle i co oczywiście może okazać się hipotezą.
Otóż moim zdaniem przemiana materii zależy głownie od aktywności fizycznej, mówie to z własnego doświadczenia, na swoim organizmie. Kiedy jestem w ciaglym ruchu, czesciej chce mi sie jesc.

Martinus Jachus napisał/a:
a inni zjedzą jogurt 0% tłuszczu i choć przebiegną 20 km, to ten jogurt i tak im się odłoży


Takie coś jest raczej niezbyt mozliwe. Z mojego punktu widzenia.

Oczywiście każdy człowiek ma inaczej zbudowany układ pokarmowy, inne nawyki zywieniowe ktore tez w duzym stopniu decyduja o przemianie materii.

Jednak aktywnosc fizyczna potrafi zdzialac cuda, i nie zrozumiem czlowieka ktory powie mi ze gorzej czuje sie wtedy kiedy np. jezdzi na rowerze, niz wtedy kiedy siedzi przed komputerem.
Osoba majaca najgorsza na Swiecie przemiane materii moze ja poprawic przez wprowadzenie ruchu.

Osobiscie nie znam ludzi ktorzy są otyli, mimo tego ze sa aktywni fizycznie.
Zazwyczaj otyli ludzie sa sami sobie winni, bardzo czesto nieslusznie oskarzajac swoja przemiane materii.

Po prostu jedni muszą więcej inni mniej pracować nad swoim ciałem jesli chca utrzymywać kondycje i wzglednie szczupla sylwetke.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-01-03, 22:27   

Nie jedna osoba mówi mi że jestem przypadkiem interesującym. Zapycham się słodyczami, czekoladą, wszystkim co najbardziej kaloryczne, obiady jem spore a kolacje jeszcze większe. generalnie... wszystko co najgorsze dla organizmu... a mam problem by przytyć. Ot, po takim obiadku u babuni (duuuużym obiadku) do przodu o 2kg... dnia następnego owych już nie ma o_O
Ćwiczę? Skąd! Jedyny sport jaki uprawiam to 1,5h treningu raz w tygodniu w ramach w-fu (który mi się kończy) i rajdy po sklepach. Mogę to zgonić na nadmiar stresu w życiu codziennym przez uczelnię... ale tak było zawsze, od dziecka...
I skąd to się bierze?

Osoby, które mają nadwagę, najlepiej schudną ćwicząc i stosując odpowiednią dietę, chyba że ich problem leży w chorobach, zaburzeniach pracy tarczycy albo wad genetycznych... wtedy dochodzą leki. Ale bardzo dużo osób nie ma samozaparcia bo po tygodniu ćwiczeń nie schudło. Tak to jest jak nie zna się pracy organizmu ;)
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-01-03, 22:53   

Tanit napisał/a:
I skąd to się bierze?


Widocznie masz dobra przemiane materii.
No chyba ze palisz albo pijesz duzo, wtedy tez mimo tego ze sporo sie je nie mozna przytyc w wiekszosci przypadkow.
Poza tym jestes mloda.

Spokojnie po 30 przytyjesz. :p
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-01-04, 08:47   

Jaskier napisał/a:
Widocznie masz dobra przemiane materii.

nieee.... serioooo? xDD

nie piję za dużo, może kawy, i choć wysusza mocno to też nie piłam kawy od dziecka przecież tylko od LO. Nie palę.

Po 30. jak zacznę nieco tyć to będę więcej ćwiczyć :mrgreen: To chyba najlepszy ze sposobów ;) W zasadzie do trzydziestki wcale mi dużo czasu nie zostało o.o
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4473
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-01-04, 16:03   

Tanit napisał/a:
I skąd to się bierze?

Masz poprostu małą wrodzoną skłoność do tycia, i nie ma co tutaj filozfować czy kawa czy fajki czy cokolwiek. Tak jak zawsze będa osoby z skłonnością do tycia tak i będe osoby z skłonnością wprost przeciwną. Rozkład gaussa.

Ja ma to samo. Łaczy się to też z szybką absorbcją wszelkich używek i krótszym czasem ich działania. I brakiem kaca jako bólu głowy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-01-04, 17:12   

Tanit napisał/a:
Nie jedna osoba mówi mi że jestem przypadkiem interesującym. Zapycham się słodyczami, czekoladą, wszystkim co najbardziej kaloryczne, obiady jem spore a kolacje jeszcze większe. generalnie... wszystko co najgorsze dla organizmu... a mam problem by przytyć. Ot, po takim obiadku u babuni (duuuużym obiadku) do przodu o 2kg... dnia następnego owych już nie ma o_O
Ćwiczę? Skąd! Jedyny sport jaki uprawiam to 1,5h treningu raz w tygodniu w ramach w-fu (który mi się kończy) i rajdy po sklepach.

Też tak miałem. Mogłem jeść i jeść i jakoś kilogramy nie przybywały. Te 1,5h WFu to wbrew pozorom dużo. Ja miałem 45 minut siłowni i 45 minut basenu, co tydzień. Efekt był taki, że nie zauważałem, że tyję, bo tyłem w 'mięśnie' :mrgreen: WF się skończył, ruchu mało i efekt tego taki, że ważę 110kg XD Niby wyglądam na trochę mniej... ale ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-01-15, 21:52   

Martinus Jachus napisał/a:
Jak to jest, że jedni potrafią na jeden raz wciągnąć "konia z kopytami" i nie przytyją ani grama, a inni zjedzą jogurt 0% tłuszczu i choć przebiegną 20 km, to ten jogurt i tak im się odłoży?


Nie wiem jak to jest, ale to strasznie niesprawiedliwe :P

Tanit napisał/a:
Ale bardzo dużo osób nie ma samozaparcia bo po tygodniu ćwiczeń nie schudło.


Bo człowiek by chciał widzieć efekty od razu, a tu kicha ;) W jedne wakacje za czasów licealnych ćwiczyłam dzień w dzień bite półtorej godziny, nie drgnęła ani waga, ani centymetry. Nie czułam się specjalnie zmotywowana ;)

Ja się nie dziwię że przytyłam dobre pięć kilo przez ostatnie parę lat, bo jem sporo (chociaż nigdy mi się nie chce policzyć ile kalorii dziennie, tak mniej więcej), a nie spalam wcale. Ja się dziwię że jako dziecko nie jadłam wcale, do dziś pamiętam jak wpychali we mnie jedzenie na siłę, wyglądałam jak dziecko z Oświęcimia, można mi było policzyć żebra przez bluzę i ciotka zażądała zaprowadzenia mnie do pediatry żeby potwierdził że się dobrze rozwijam - a mimo to miałam siłę do jeżdżenia na rowerze, łażenia po drzewach i ogólnego biegania. To jest dla mnie niepojęte ;)
I czasem żałuję że nagle mi się coś odmieniło kiedy miałam 10 czy 11 lat i zaczęłam jeść, bo zapowiadała mi się fantastyczna modelkowa figura. Ale żałuję tylko trochę, bo i tak nie miałabym po kim urosnąć wysoka XD
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-01-16, 20:55   

martva napisał/a:
Ja się nie dziwię że przytyłam dobre pięć kilo przez ostatnie parę lat, bo jem sporo (chociaż nigdy mi się nie chce policzyć ile kalorii dziennie, tak mniej więcej), a nie spalam wcale. Ja się dziwię że jako dziecko nie jadłam wcale, do dziś pamiętam jak wpychali we mnie jedzenie na siłę


To chyba jakiś syndrom dzieciństwa, miałem dokładnie takie same doswiadczenia.
Zawsze chciałem wylewać zupe za kaloryfer :D W dziecinstwie mogłem nie spożywać nic przez długi okres czasu, nie czując przy tym głodu, czy jakiegoś osłabienia.

Teraz jest zupełnie inaczej , staram się jadać regularnie. Przemiane materii mam aż za dobrą, dosyć często odczuwam głód którego w dzieciństwie praktycznie nie znałem wcale.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-01-16, 21:24   

Jaskier napisał/a:
Teraz jest zupełnie inaczej , staram się jadać regularnie. Przemiane materii mam aż za dobrą, dosyć często odczuwam głód którego w dzieciństwie praktycznie nie znałem wcale.

U mnie inaczej - owa magiczna przemiana materii trzyma mnie przy wadze 55 kg bez względu na to czym się żywię, jak bardzo regularnie, ile piję czy palę.
Głód czuję dosyć rzadko, a często zabijam go piwem i nikotyną. Natomiast jak już zabieram się za robienie obiadu to głodnieję totalnie i mam syndrom etiopskiego dziecka (nagle jestem bardzo osłabiony, kręci mi się w głowię aż nie zjem czegokolwiek).
Kaca również zwykle nie mam, gdy znajomi umierają jeszcze przez pół dnia, ja już robię coś do żarcia.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-01-17, 01:21   

Ja nie bywam bardzo głodna (chociaż z domu na czczo nie wyjdę, nieważne czy jest 6.00 czy 12.00), jadam przeważnie z łakomstwa. Straszna sprawa. żeby wprowadzić jakąś dietę, musiałabym sobie chyba zamrozić czasowo kubeczki smakowe i znaleźć w życiu inne przyjemności :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-01-17, 11:26   

martva napisał/a:
Straszna sprawa. żeby wprowadzić jakąś dietę, musiałabym sobie chyba zamrozić czasowo kubeczki smakowe i znaleźć w życiu inne przyjemności

Silna wola kobieto --_- Po pierwszym tygodniu już Ci jest wszystko jedno. Seler naciowy, musli z jogurtem... //mur
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-01-17, 12:05   

Moje łakomstwo jest silniejsze od mojej silnej woli. Jakieś milion razy :P
Poza tym ja muszę mieć efekty i na przykład czuję się zmotywowana do zaczęcia tego cholernego A6W bo znajomej po tygodniu ubyło centymetr z talii - to już jest coś (póki co się boję zmierzyć stan aktualny :P )
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-01-17, 13:37   

martva napisał/a:
Poza tym ja muszę mieć efekty i na przykład czuję się zmotywowana do zaczęcia tego cholernego A6W bo znajomej po tygodniu ubyło centymetr z talii - to już jest coś

Ja znam swój organizm na tyle, iż wiem, że wtedy gdy mnie boli to efekty będą :) Mnie motywuje ból i przyjemność, która z niego wynika. Satysfakcja z danego sobie wycisku.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Daniel

Posty: 182
Wysłany: 2009-04-19, 13:37   

Jedni tyją, drudzy nie mogą przytyć, to świadczy o innej budowie metabolicznej. Problem jest dość złożony, ale polega na zaburzeniach hormonalnych. Ci co nie mogą przytyć, wytwarzają więcej hormonów tarczycy, które powoduje szybszą przemianę materii. Spalają wszystko co zjedzą i nie ma mowy o żadnych zapasach. Jedynie poprzez sport wagowo może im przybyć mięśni, ale nie tłuszczu. Choroby, które ich czekają, czy już mają, to nadczynność tarczycy.

Czy jeszcze kogoś to interesuje, to pociągnę dalej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13