FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-01-21, 15:55   

ASX - w celu wydania 3 serii czy od nowa wszystkiego? Jak dla mnie jest tyle nowych książek, że koncentrowanie się na czymś dosyć starym to marnotrawienie Book Resources (jak określam możliwości wydawnicze).
Ja mam natomiast pytanie do AM - czy jest szansa wydania "Rainbows End" Vernora Vinge'a?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-01-21, 16:10   

Jander napisał/a:
ASX - w celu wydania 3 serii czy od nowa wszystkiego? Jak dla mnie jest tyle nowych książek, że koncentrowanie się na czymś dosyć starym to marnotrawienie Book Resources (jak określam możliwości wydawnicze).


W celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień proszę o rozwinięcie wypowiedzi.
Jakiej serii? Czego dotyczy "od nowa wszystkiego"? Co jest według pana "dosyć stare"?
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-01-21, 16:31   

Tfu, myślałem o Covenancie (bo ostatnio były o nim dyskusje), a Ty miałeś na myśli Skoki. Dobra, nieważne. :D
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-01-21, 16:46   

Jander napisał/a:
Ja mam natomiast pytanie do AM - czy jest szansa wydania "Rainbows End" Vernora Vinge'a?


To raczej się nie stanie. Kiedyś bardzo chciałem go wydawać, ale agent wybrał wtedy Prószyńskiego, który był potentatem... Dzisiaj... sam nie wiem, jakoś nie mam przekonania.

I jeszcze obiecane wyniki sprzedaży Uczty Wyobraźni. Bardzo aktualne (po zwrotach i remanencie):

Wieki światła 5000/3117/czerwiec 2006
Welin 3000/2929/październik 2006
Atrament 3000/2038/wrzesień 2007
Dom burz 3000/1908/marzec 2008
Akwaforta 3000/1578/czerwiec 2008
Ślepowidzenie 3000/2274/lipiec 2008

Wyraźnie widać, że w pewnym sensie sami jesteśmy winni nienajlepszej pozycji UW. Naszym wyjściowym założeniem nie było promowanie poszczególnych autorów, a serii, jako marki. Tylko, że przy takiej (nie)regularności to zakrawało na kpinę i musiało się skończyć niepowodzeniem. Mam nadzieję, że większa regularność i kilka ciekawych działań promocyjnych to poprawi.

Napawa optymizmem również wzrost w przypadku Akwaforty (po pół roku jest lepiej niż w przypadku 2 wcześniejszych książek) i Ślepowidzenia. Choć w tym ostatnim przypadku znaczenie może mieć "czystogatunkowość" powieści Wattsa, a nie początek stałej tendencji.

I jeszcze trochę liczb:

Cena druku (jednostkowa) na przykład Accelerando - 7.20 PLN
Cena druku (jednostkowa) miękookładkowej książki w tym sam formacie, o tej samej obiętości wydrukowanej na papierze objętościowym - 4.15 PLN

Całkowite wpływy za 6 pierwszych książek - 218043 PLN
Całkowite koszty wydania 6 pierwszych książek - 338000 PLN (+/- 10%)
 
 
Samael 


Posty: 19
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 2009-01-21, 17:51   

AM napisał/a:
Welin 3000/2929/październik 2006

Ehh to przestaje sie dziwic ze nigdzie go nie moge dostac...
Domyslam sie ze nie ma szans na dodruk?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-21, 17:59   

W merlinie dają sobie 40 dni na sprowadzenie towaru - jak ci się nie śpieszy to możesz zaryzykować.
_________________
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-01-21, 18:27   

Samael napisał/a:
AM napisał/a:
Welin 3000/2929/październik 2006

Ehh to przestaje sie dziwic ze nigdzie go nie moge dostac...
Domyslam sie ze nie ma szans na dodruk?


Niestety, nie.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-01-21, 18:31   

Samael - http://www.allegro.pl/ite...hal_duncan.html

Tylko jeden egzemplarz został, ale może zdążysz, o ile korzystasz z Allegro. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-21, 18:36   

Samael: http://ksiegarniawarszawa...st=1&store_id=2 Tutaj też mają Welin ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Samael 


Posty: 19
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 2009-01-21, 18:44   

Dzieki Jander :-)
Zaraz zakupie na Allegro ten ostatni egzemplarz. Juz sie balem ze zostanie mi to niepewne 40dniowe czekanie w Merlinie. Swoja droga ciekawe ,ze wlasnie ta pozycja z calej Uczty Wyobrazni zostala wyprzedana. Zasluga powszechnego zachwalania tej pozycji w sieci? Intryguje mnie to ;)

Edit: Jeszcze raz wszystkim dziekuje za pomoc. Widze tylko ja taki nieskuteczny w poszukiwaniach jestem :oops: Widac wcale nie tak ciezko o jeden egzemplarz z tych 30 niesprzedanych.
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-01-21, 18:52   

Zauważ, że Wieki Światła miały 2 tyś większy nakład, a sprzedały się podobnie. Swoją drogą nieźle sprzedał się Atrament, a to naprawdę trudna książka.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-01-21, 19:01   

Jander napisał/a:
Zauważ, że Wieki Światła miały 2 tyś większy nakład, a sprzedały się podobnie. Swoją drogą nieźle sprzedał się Atrament, a to naprawdę trudna książka.


To zasługa troszke większej promocji. Hal był 2 razy w Polsce, spotykał się z dziennikarzami itp. Było to, oczywiście, całkowicie nieopłacalne, ale przynajmniej próbowaliśmy coś zrobić.
  
 
 
Samael 


Posty: 19
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 2009-01-21, 19:01   

Jander napisał/a:
Zauważ, że Wieki Światła miały 2 tyś większy nakład, a sprzedały się podobnie. Swoją drogą nieźle sprzedał się Atrament, a to naprawdę trudna książka.

Tlumacze sobie tak wysoki poziom sprzedazy Wiekow Swiatla( Jesli w ogole przy Uczcie Wyobrazni mozna mowic o wysokim poziomie sprzedazy....) pewnym zachwytem i ciekawoscia jaki wzbudzila nowa seria wydawnicza. Dom Burz mimo ze jest w pewnym sensie kontynuacja Wieków,juz sie tak dobrze nie sprzedal.
Zobaczymy jak ja sobie poradze z trudnoscia Welinu i Atramentu;)
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-01-21, 19:06   

Aczkolwiek Wieki Światła są na rynku już 2,5 roku, Dom Burz nawet roku nie ma. Myślę, że wynik nie będzie zły, a Dom Burz miał i tak chyba lepsze przyjęcie niż Atrament.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-01-21, 19:10   

Samael napisał/a:
Jander napisał/a:
Zauważ, że Wieki Światła miały 2 tyś większy nakład, a sprzedały się podobnie. Swoją drogą nieźle sprzedał się Atrament, a to naprawdę trudna książka.

Tlumacze sobie tak wysoki poziom sprzedazy Wiekow Swiatla( Jesli w ogole przy Uczcie Wyobrazni mozna mowic o wysokim poziomie sprzedazy....) pewnym zachwytem i ciekawoscia jaki wzbudzila nowa seria wydawnicza. Dom Burz mimo ze jest w pewnym sensie kontynuacja Wieków,juz sie tak dobrze nie sprzedal.
Zobaczymy jak ja sobie poradze z trudnoscia Welinu i Atramentu;)


Słabszą sprzedaż drugich książek (zarówno Duncana, jak i MacLeoda) łatwo wytłumaczyć. Zwykle wtedy okazuje sie jakiemu procentowi czytelników podobała się 1 książka. Myślę, że Welin Hala wpłynął także w jakimś stopniu negatywnie na sprzedaż następnych pozycji w serii; "mnóstwo" czytelników odbiło się od niego, jak od betonowej ściany i straciło zapał do następnych rzeczy ;) .

To co się dzieje teraz to albo powolny wzrost sprzedaży (o serii jest całkiem głośno; 2 nominacje w plebiscycie WP na najlepszą zagraniczną powieść i 3 w Esensji) albo wynik ogólnie lepszego 2008 roku (wydaje mi się, że wielu wydawcom wzrosła sprzedaż książek).
 
 
wob001 

Posty: 100
Wysłany: 2009-01-21, 23:18   

AM napisał/a:

Całkowite wpływy za 6 pierwszych książek - 218043 PLN
Całkowite koszty wydania 6 pierwszych książek - 338000 PLN (+/- 10%)

Pytam z czystej ciekawości.
Albo gdzieś popełniam błąd albo mi się matematycznie nie zgadza. Całkowite wpływy przez ilość sprzedanych książek daja niecałą połowę ceny książki. Czy reszta to szeroko rozumiana dystrybucja czy po prostu nie ujmuję czegoś w obliczeniu?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-01-21, 23:48   

wob001 napisał/a:
AM napisał/a:

Całkowite wpływy za 6 pierwszych książek - 218043 PLN
Całkowite koszty wydania 6 pierwszych książek - 338000 PLN (+/- 10%)

Pytam z czystej ciekawości.
Albo gdzieś popełniam błąd albo mi się matematycznie nie zgadza. Całkowite wpływy przez ilość sprzedanych książek daja niecałą połowę ceny książki. Czy reszta to szeroko rozumiana dystrybucja czy po prostu nie ujmuję czegoś w obliczeniu?


Marża dystrybutora.
 
 
wob001 

Posty: 100
Wysłany: 2009-01-22, 00:14   

AM napisał/a:
wob001 napisał/a:
AM napisał/a:

Całkowite wpływy za 6 pierwszych książek - 218043 PLN
Całkowite koszty wydania 6 pierwszych książek - 338000 PLN (+/- 10%)

Pytam z czystej ciekawości.
Albo gdzieś popełniam błąd albo mi się matematycznie nie zgadza. Całkowite wpływy przez ilość sprzedanych książek daja niecałą połowę ceny książki. Czy reszta to szeroko rozumiana dystrybucja czy po prostu nie ujmuję czegoś w obliczeniu?

Marża dystrybutora.

Pierwsze wrażenie - jak to możliwe, że stanowi aż tak dużą część?!
Drugie wrażenie - przypomniałem sobie odpowiedź sprzed paru miesięcy o ok. 5% sprzedaży w Internecie, a reszta to "normalne" księgarnie, dodając krótki czas życia książki - i już nie jestem tak zdziwiony.

Czy tak jest też na innych rynkach, w innych krajach?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-01-22, 00:44   

wob001 napisał/a:
AM napisał/a:
wob001 napisał/a:
AM napisał/a:

Całkowite wpływy za 6 pierwszych książek - 218043 PLN
Całkowite koszty wydania 6 pierwszych książek - 338000 PLN (+/- 10%)

Pytam z czystej ciekawości.
Albo gdzieś popełniam błąd albo mi się matematycznie nie zgadza. Całkowite wpływy przez ilość sprzedanych książek daja niecałą połowę ceny książki. Czy reszta to szeroko rozumiana dystrybucja czy po prostu nie ujmuję czegoś w obliczeniu?

Marża dystrybutora.

Pierwsze wrażenie - jak to możliwe, że stanowi aż tak dużą część?!
Drugie wrażenie - przypomniałem sobie odpowiedź sprzed paru miesięcy o ok. 5% sprzedaży w Internecie, a reszta to "normalne" księgarnie, dodając krótki czas życia książki - i już nie jestem tak zdziwiony.

Czy tak jest też na innych rynkach, w innych krajach?


W krajach anglosaskich marże potrafią być jeszcze wyższe.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-01-23, 12:18   


Wydawnictwo MAG napisał/a:
Felix Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają... Z każdym dniem coraz bardziej…

Błędny krąg

Mike’a Careya

ukaże się 28 stycznia 2009

Błędny krąg to kolejna opowieść o przygodach prywatnego egzorcysty Feliksa Castora. Jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety – płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi – ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.

Seria o Feliksie Castorze to debiut literacki Carey’a, który szybko zdobył uznanie krytyków i czytelników w Wielkiej Brytanii i Stanach zjednoczonych. Doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy.

Po sprawie ducha z Archiwum Bonningtona Castor, uwierzywszy, że dzięki swym zdolnościom może jednak zdziałać coś dobrego (oczywiście „dobro” w kontaktach z nieumarłymi to pojęcie względne), powraca niechętnie do praktykowania egzorcyzmów. Lecz jego przyjaciel Rafi nadal pozostaje opętany, sukkub Ajulutsikael (dla przyjaciół Juliet) wciąż technicznie ma kontrakt na jego życie, a on sam jest ciągle – nie bójmy się tego słowa – biedny jak mysz kościelna.

Konsultacje dla lokalnej policji pomagają opędzić najpilniejsze wydatki, ale by choć w części zapełnić dziurę w budżecie Castor potrzebuje dużego, prywatnego zlecenia. Ponieważ jednak jego stosunki z Losem są, delikatnie mówiąc, chłodne, dostaje pozornie błahą sprawę zaginionego ducha, która powoli, lecz nieuchronnie wciąga jego i jego najbliższych w sam środek złowieszczego spisku, zmierzającego do wywołania jednego z najgroźniejszych demonów piekieł.

A kiedy w tym samym raporcie policyjnym pojawiają się sataniści, krwawe ofiary, skradzione duchy i nawiedzone kościoły, z pewnością widnieje też w nim nazwisko Felix Castor...

Mike Carey to niezwykle utalentowany brytyjski scenarzysta komiksowy urodzony w 1959 roku w Liverpoolu. Autor takich serii, jak Lucifer i Hellblaizer. Na podstawie tej ostatniej studio Warner Bros zrealizowało w 2005 roku głośny film Constantine z Keanu Reevesem.



Wydawnictwo MAG napisał/a:
Cień w środku lata

Daniela Abrahama

ukaże się 28 stycznia 2008

Złożona, elegancka i niemal hipnotyczna opowieść o zniewolonych bogach. Świat khaiem, andat i poetów stanowi świeże, oryginalne tło dla przejmującej opowieści o władzy, złamanym sercu i zdradzie. Zróżnicowane postacie Abrahama są pełne życia, a on sam opowiada o nich w eleganckim stylu przypominającym Gene’a Wolfe’a, Jacka Vance’a i M. Johna Harrisona, chociaż przez cały czas są one jego oryginalnymi postaciami.

Państwo-miasto Saraykeht dominuje nad Letnimi Miastami. Dysponuje niewyobrażalnym bogactwem, jego port jest otwarty dla wszystkich kupców świata, a jego władca, khai Saraykehtu, dysponuje siłami, które pozwalają mu się równać z bogami. Dzięki handlowi, na ulicach rozbrzmiewa setka języków, a skrzynie bogaczy są pełne drogich kamieni i złota. W miękkiej dzielnicy miasta można zaspokoić każde pragnienie, choćby najbardziej egzotyczne czy podłe. Ludzie, pozostający w błogiej nieświadomości co do sił zapewniających im dobrobyt, żyją i pracują z przekonaniem, że ich miasto jest bastionem postępu w srogim wiecie. Gdyby upadło, byłaby to tragedia…

Daniel Abraham publikował opowiadania takich zbiorach, jak Vanishing Acts, Bones of the World, The Dark oraz w antologii Gardnera Dozoisa Year’s Best Science Fiction. Cień w środku lata jest jego debiutem powieściowym.

Pracuje obecnie nad drugim tomem Tetralogii Ceny Ostatecznej, Zimowymi Miastami, który zostanie wydany w 2007 roku. Wraz z żoną mieszka w stanie Nowy Meksyk.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-04, 23:15   

Koretka planów wydawniczych na pierwszą połowę roku.

Cytat:
LUTY
13
Steven Erikson Myto ogarów: Miasto
25
Alan Campbell Żelazny anioł
27
China Mieville LonNie Dyn
Neil Gaiman Koralina (twarda oprawa)

MARZEC
11
Neil Gaiman Koralina (edycja filmowa)
13
M. John Harrison Viriconium (UW)
25
Christopher Moore Błazen

KWIECIEŃ
10
Steven Erikson Myto ogarów 2
Feliks W. Kres Północna granica (nowa edycja)
Feliks W. Kres Król bezmiarów (nowa edycja)
22
Brandon Sanderson Z mgły zrodzony 2

MAJ
6
Siergiej Łukjanienko Labirynt odbić
8
Jeffrey Thomas Punktown/Letters from Hades (UW)
20
Dan Simmons Triumf Endymiona
Cassandra Clare City of Bones

CZERWIEC
17
Neal Stephenson Peanatema
Matthew Stover Bohaterowie umierają
19
Feliks W. Kres Grombelardzka legenda 1 (nowa edycja)


Jak już pisałem kapitalna wiadomość to wznowienie Kresa, a Anthony Durham i Alastair Reynolds na drugą połowę roku, czy 2010? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2009-02-04, 23:57   

Maeg napisał/a:
Jak już pisałem kapitalna wiadomość to wznowienie Kresa, a Anthony Durham i Alastair Reynolds na drugą połowę roku, czy 2010? ;)


Durhama już nie było w poprzednim planie, ale z innych powodów. Chcemy poczekać na następne tomy, żeby nie było zbyt dużych odstępów pomiędzy kolejnymi częściami. Reynolds będzie w wakacje. Za to wyleci Hamilton; tu z kolei chcemy poczekać na Zyska.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-05, 00:21   

A ja akurat na Hamiltona liczyłem w tym roku. ;) No trudno, poczeka się. Czytałem właśnie na MAGu, że w w drugim półroczu będą większe cięcia. Nie pozostaje mi nic innego niż trzymać kciuki za 6 ksiażek, choć czuje w kościach że wiele z nich się nie ostanie.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2009-02-05, 00:36   

Maeg napisał/a:
Jak już pisałem kapitalna wiadomość to wznowienie Kresa

W końcu! Już myślałem, że się nie doczekam. o_O Czaiłem się na Księgę Całości od dawna ale zabójcze ceny i brak nakładu skutecznie studziły mój zapał.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-05, 01:02   

Maeg napisał/a:
Jak już pisałem kapitalna wiadomość to wznowienie Kresa

Wznowienie jak wznowienie - ale co z dalszym ciągiem? Ile tego będzie. I co najważniejsze - kiedy?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-02-05, 01:05   

Cytat:
Wznowienie jak wznowienie - ale co z dalszym ciągiem? Ile tego będzie. I co najważniejsze - kiedy?

Ptaszki ćwierkają że połowa 2010. 1,5 roku na reedycję a potem "Jeźdźcy równin". Nawet gdyby była już napisana (a ponoć nie jest, tylko zbliża się do końca), to początek 2010 jest dopiero realny, tak by reszta była wznowiona.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-02-05, 07:39   

No właśnie, wznowienie, jak wznowienie ;) ja tam mam stary komplet i jakoś nie opłaca mi się wymieniać. Cieszy mnie to, że ostatni (?) tom będzie też w starej edycji.

A poza tym... obecnie czekam tylko na Eriksona, jakoś do pozostałych książek mi się nie spieszy, może z wyjątkiem Stephensona, który, widzę, jest dwa miesiące później. --_-
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-02-05, 07:51   

Biorę: Eriksona, Mievilla, Harrisona; Kresa (prawie na pewno), Thomasa, Clare (chyba), Stephensona, Stovera (?).

Czekanie na Reynoldsa - znowu... Szkoda, że nas tak mało, że trzeba tyle czekać. Ale skoro ma się sprzedać w porywach do 1500 egzemplarzy to nie ma się co spieszyć, z drugiej strony...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-02-05, 07:59   

Maeg napisał/a:
Neal Stephenson Peanatema

A to nie miała być inna pozycja ? Bo sie gubie O_o

Elektra napisał/a:
No właśnie, wznowienie, jak wznowienie ;)

ostatni tom ponoć ruszył z miejsca. No zobaczymy jak to będzie. Ja pewnie kupię w takim wypadku całość pozbywając się 2 tomów w innych wydaniach.

i znowu pewnie kupię większość jak kasa pozwoli.

Ale nie kupię wznowien Gaimana ani Sandersona czy Moore'a.

musze pomyślec nad Łukjanienką.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-02-05, 08:21   

Toudisław napisał/a:
Maeg napisał/a:
Neal Stephenson Peanatema

A to nie miała być inna pozycja ? Bo sie gubie O_o

Podejrzewam, że to może tytuł "Anathem" został tak przetłumaczony...

Edit: Im dłużej na to patrzę, tym bardziej mi się podoba - pean i klątwa w jednym. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13