FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nagrody fantastyczne
Autor Wiadomość
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-16, 10:09   

Elektra napisał/a:
Myślę, że im więcej osób by głosowało, tym bardziej przeciętna książka by wygrała.

Dlaczego? Ilość nie ma znaczenia, nawet mała ilość ludzi może mieć gusta takie a nie inne, prawo do głosowania musieliby mieć tylko ludzie którym podobają się wysublimowane książki O.o i to też kwestia dyskusyjna.

Odnośnie tych nominacji: jak Kozak miała więcej punktów od Dukaja, to ja nie mam pytań.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-09-16, 10:13   

Tyraela napisał/a:
Dlaczego? Ilość nie ma znaczenia, nawet mała ilość ludzi może mieć gusta takie a nie inne, prawo do głosowania musieliby mieć tylko ludzie którym podobają się wysublimowane książki O.o i to też kwestia dyskusyjna.

No ale Toudi mówił o masowej nagrodzie. Czyli bierzesz ludzi jak leci, tych, co czytają fantastykę, bez większego wybierania.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-16, 10:18   

A głosujący np. na Zajdla to przechodzą jakąś selekcję? O.o warunkiem jest przyjazd na konwent - tam też przecież nie przechodzą przez bramkę skanującą gust.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 21:10   

Nagroda im. Żuławskiego przyznana. Wygrał Lód Dukaja, Złote Wyróżnienie dla Orbitowskiego za Tracę ciepło, a Srebrne Wyróżnienie dla Szczepana Twardocha za Epifanię wikarego Trzaski.

Katedra
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-10-21, 21:17   

MadMill napisał/a:
Nagroda im. Żuławskiego przyznana. Wygrał Lód Dukaja, Złote Wyróżnienie dla Orbitowskiego za Tracę ciepło, a Srebrne Wyróżnienie dla Szczepana Twardocha za Epifanię wikarego Trzaski.


Czyli wszystko zgodnie z planem. Ciekawe jak kolejne edycje będą korespondować z "Zajdlami"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-10-21, 21:28   

Orbitowskiego właśnie czytam i że wyróżniony się nie dziwię, a jak Lód dostał za to, że jest lepszy niż Tracę ciepło to musi być naprawdę genialny... no i Twardoch. Obłęd... mnie się bardzo podobał, resztę będę powoli kompletował. Jakiś wielkich zaskoczeń nie ma i kontrowersji także nie.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 22:48   

MadMill napisał/a:
Nagroda im. Żuławskiego przyznana. Wygrał Lód Dukaja, Złote Wyróżnienie dla Orbitowskiego za Tracę ciepło, a Srebrne Wyróżnienie dla Szczepana Twardocha za Epifanię wikarego Trzaski.

Katedra


Dokładnie, dokładniusieńko moje prywatne typy, które zresztą podałem jako jeden z elektorów :mrgreen:
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-10-21, 23:03   

Dabliu napisał/a:
Dokładnie, dokładniusieńko moje prywatne typy, które zresztą podałem jako jeden z elektorów :mrgreen:

Phi Elyta :P :mrgreen:

Ciekawe jak się takim elektorem zostaje. Co o tym decyduje :)
Tigana napisał/a:
Czyli wszystko zgodnie z planem. Ciekawe jak kolejne edycje będą korespondować z "Zajdlami"

Się przekonamy za 2- 3 lata. Jak nagroda nie będzie się różnić to pewnie może być to dla niej początek końca. No bo po co nam Zajdel Bis ...
MadMill napisał/a:
jak Lód dostał za to, że jest lepszy niż Tracę ciepło to musi być naprawdę genialny..

Czy ja wiem czy Lód taki genialny ... no zły nie jest ale z tym geniuszem to bym uważał.

Nagroda raczej kontrowersji budzić nie będzie. Co do Twardocha to chyba dobry styl to czasem trochę za mało. Czy nie było niczego lepszego ? No właściwie nie narzekam bo książka dobra
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-10-21, 23:43   

Toudisław napisał/a:
Dabliu napisał/a:
Dokładnie, dokładniusieńko moje prywatne typy, które zresztą podałem jako jeden z elektorów :mrgreen:

Phi Elyta :P :mrgreen:

Ciekawe jak się takim elektorem zostaje. Co o tym decyduje :)


Zostałem zaproszony przez członka Komitetu :-)
A co Go skłoniło do tego zaproszenia... to już On sam musiałby wyjaśnić ;)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2008-10-22, 14:00   

To tak jak ja. Ogólnie zasada w wborze elektorów była chyba na zasadzie znajomości wypowiedzi w necie (i nie tylko).

Moje typy tak w 2/3 się pokryły. No ale "Epifanii..." jeszcze nie czytałem, więc może bym zdanie zmienił.
_________________
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-12-30, 12:52   

Od 26 można oddawać swoje głosy w The David Gemmell Award for Fantasy.

http://gemmellaward.com/
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-12-30, 20:32   

Dałem głos na "Sapka". Obowiązek spełniony.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-09, 16:06   

W kategorii fantastyka w Bestsellerach 2008 (dawniej Asy Empiku) nominowani są:

"Brisingr" Christopher Paolini,
"Gildia Magów" Trudi Canavan
"Nowicjuszka" Trudi Canavan

Nie wygląda to interesująco, ale to tylko najlepiej się sprzedające książki. :P

(Z ciekawostek w kategorii nauki humanistyczne dwie ksiażki Nowej Prozy "Sekret" i "Ostatni wykład". ;) )
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-01-09, 16:11   

A w kategorii młodzieżowej nominacje otrzymał ostatni HP i "Zmierzch" - ciekawe co wygra - tradycja czy nowoczesność :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
AM

Posty: 2909
Wysłany: 2009-01-10, 00:25   

Tigana napisał/a:
A w kategorii młodzieżowej nominacje otrzymał ostatni HP i "Zmierzch" - ciekawe co wygra - tradycja czy nowoczesność :mrgreen:


W Polsce Zmierzch przeszedł bez echa (w porównaniu z rynkiem anglojęzycznym), ale tam do jego sukcesu przyczyniła się niewiarygodna popularność paranormal romance. Myślę, że nie rozminę się za bardzo z prawdą, jęśli napiszę, że HP ma co najmniej dwudziestokrotną przewagę w tej kategorii.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-19, 14:21   

Wybierz Książkę Roku 2008! na Esensji, samo zestawienie momentami zaskakuje. ;) Ciekawe czy na tej podstawie można wywróżyć nominacje do Zajdla. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2009-01-20, 11:27   

Ciekawe, rzeczywiście... Najgorsze jest to, że można oddać tylko jeden głos... A ja 3-5 potrzebowałbym... Ale nic: zacisnąłem zęby i wybrałem najoczywistszą, czyli "Ślepowidzenie".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-20, 12:15   

A ja oddałem głos na "Zimny płomień".
_________________
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2009-01-20, 12:18   

Eileen Chang Miłośc jak pole bitwy //zaskoczony
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-20, 13:20   

Romulus napisał/a:
Ciekawe, rzeczywiście... Najgorsze jest to, że można oddać tylko jeden głos... A ja 3-5 potrzebowałbym... Ale nic: zacisnąłem zęby i wybrałem najoczywistszą, czyli "Ślepowidzenie".


Ja miałem wielki problem - wybór pomiędzy Drogą i Akwafortą, oraz ewentualnie Ślepowidzeniem. W końcu padło na Akwafortę :-)
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-01-20, 13:36   

"Ślepowidzenie" Wattsa. Ale w sumie to mało obiektywnie głosowałem mimo iż jest świetna, bo niestety tylko tą poprostu z zeszłorocznych nowości czytałem :)) tak to głównie nadrabiam zaległości.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-01-20, 14:15   

Panie Kreol :arrow: Dzięki temu nie miał pan najmniejszych trudności z dokonaniem wyboru, bo świetnych książek było kilka. Ci, co mieli przyjemność je przeczytać, stanęli przed problemem nie lada...

Shadowku :arrow: Doceniam wybór, tylko czy nie będzie to głos "zmarnowany"?

Zagłosowałem na wspaniałe "Ślepowidzenie". :-)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-01-20, 14:19   

Dom burz MacLeoda. Po prostu książka, która mi się najbardziej podobała z tych co zostały w 2008 roku wydane.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-20, 14:30   

ASX-->wali mnie to :P To nie są jakieś istotne wybory, w których trzeba zdecydować np. o przyszłości kraju i trzeba wybierać tak zwane mniejsze zło. To internetowa zabawa, któej wyniki nie mają najmniejszego znaczenia. A poza tym hipokryzją jest głosowanie w takich plebiscytach nie na to co, się najbardziej podoba.
_________________
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-01-20, 14:36   

Przyznam się, że wiedziałem, że w ogóle zagłosuję kiedy doczytałem o tych upominkach :P Też się wahałem między książkami z UW i padło na Ślepowidzenie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-01-20, 14:53   

Shadowmage napisał/a:
ASX-->wali mnie to :P (...)


Skoro tak twierdzisz... :P

Wybór jest bardzo istotny, ponieważ "Ślepowidzenie" musi wygrać!! Primo - świetna kniga. Secundo - dzięki temu więcej osób zainteresuje się książką pana Wattsa, co z kolei może zachęcić MAG-a do wydania jego innych książek. Każdy głos się liczy. :-P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-20, 16:00   

Jak mnie najdzie wielkie ciśnienie, to sobie w oryginale zafunduję. Naprawdę, człowiek nie musi się zawsze kierować zagraniami pod wydawcę... Nie przeczę, że Watts jest super - ale Mishima na mnie większe wrażenie zrobił. Skoro jednak musi być po Twojemu - może wolałbym, żeby to jego utworów więcej wydawali?
_________________
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-01-20, 16:35   

Też oddałem swój głos na Ślepowidzenie. Czytałem kilka innych pozycji z lisy nominowanych ale głosu na nie bym nie oddał. Będę musiał się pogodzić też z tym, że zgadzam się z ASXem. :P A może to nasz "kogucik" w końcu wkracza na słuszną drogę? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-01-20, 16:53   

Shadowmage napisał/a:
Jak mnie najdzie wielkie ciśnienie, to sobie w oryginale zafunduję. Naprawdę, człowiek nie musi się zawsze kierować zagraniami pod wydawcę...


Pewnie, że nie musi. Nie twierdzę, że inaczej.
Przesłanki "okołozagrywkowe" (jeśli już w ogóle użyć takiego określenia) występują niejako przy okazji, nie są celem samym w sobie.
Zagłosowałem na "Ślepowidzenie" tylko i wyłącznie ze względu na fakt, że książka najbardziej mi się spodobała spośród wymienionych pozycji. A że, być może, da się przy tym odnieść korzyść dodatkową... Why not?
Uważam, że warto przynajmniej wspomnieć o potencjalnym prawdopodobieństwie jego zaistnienia.
Shadowku, pisząc o "zmarnowanym" głosie miałem na myśli tylko to, że na książkę Mishimy-sama raczej nie zagłosuje zbyt wiele osób, więc Twój niewątpliwie cenny głos "utonie" w powodzi innych wyborów.

Megi :arrow: ASX od dawien dawna kroczy po słusznej drodze. A że nieraz bywa opacznie rozumiany to już insza sprawa... :-P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-20, 20:12   

Doskonale wiem, o co ci chodziło. Co nie znaczy, że mam głosować niezgodnie z własnym zdaniem, prawda? A że inni uważają inaczej - prawo demokracji. Jeśliby zawsze kierować się zdroworozsądkowym a nie przynajmniej trochę emocjonalnym podszeptom gustów, to nigdy nie byłoby niespodzianek.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13