FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MMORPG, PBF, PBM etc ;)
Autor Wiadomość
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-20, 11:31   MMORPG, PBF, PBM etc ;)

Wielu z Was pewnie grywa w gierki przez sieć. Niektórzy grają w różne deathmatche, inni w jakieś MMORPG... a są też i pewnie fani PBFów ;) W co więc gracie, dlaczego.... i co trzeba by zacząć i dobrze się bawić?

Ja sam nie tyle gram (choć i mi się zdarzyło), co prowadzę grę w politykę. Rzecz zwie się Polityczne RPG, jest PBFem, który jednak tak się wrył w jakąś świadomość, że niektórzy (głównie konkurencja PRPGa) mówią, że stworzył w zasadzie odrębny typ PBFów (na dowód - http://top100online.pl/top100.aspx - wystarczy znaleźć pozycję "E-sejm" i jej opis, a parę stron dalej opis PRPGa), choć wg mnie ciut przedwcześnie ;) Faktem jest jednak, że trafiliśmy do mediów - pisano o nas w necie, pisały o nas gazety ;) Chyba więc jakąś renomę jak na produkt zupełnie niekomercyjny mamy.

O co w grze chodzi? O władzę. O zdobycie władzy w Polsce i zrealizowanie swoich marzeń "politycznych" - o legalizację trawy (już za nami), związków partnerskich (już za nami), zniesienie małżeństw cywilnych (przed nami), wprowadzenie pogłównego (przed nami).

Jak się gra? Cóż, trudno. Po pierwsze gra z rzeczywistością rozstała się w 2005 roku (bo wtedy zaczęła się gra), jest w niej 2009 rok, a po drodze było jednak sporo rzeczy, które rozminęły się z rzeczywistością. Choć są i rzeczy, które poniekąd przewidzieliśmy ;) W każdym razie ogrom zmian w rzeczywistości dla nowych potrafi (niestety) być demobilizujący. Po drugie - gra jest jednak dość duża. Partii jest kilka, każda ma kilku członków, każdy z nich ma pomysły i je realizuje. Wyobraźcie sobie forum, takie jak powiedzmy FiR, gdzie wszyscy piszą na tematy polityczne. Można się pogubić ;) Szczególnie gdy dziennie przychodzi np 200 postów, spośród których część coś wnosi, a część nie do końca.
Po trzecie - wielu odstrasza poziom. A o poziom dbamy. Staramy się samodzielnie pisać ustawy, programy etc. Większość graczy sięga po wiedzę ze studiów, albo z jakiejś dokładniejszej literatury przedmiotu. Do tego staramy się trzymać pewnych "form" takich jak mówienie do siebie per "panie pośle", "panie prezydencie".
Nie ma więc łatwo i niestety, ale widać, że nowych graczy jednak trochę brakuje. Szczególnie, że konkurencja, stara się wpasować w pewne nisze przez nas zostawiane - tworzą więc gry mniej sformalizowane, łatwiejsze, bliższe rzeczywistości. W sumie żadna z tych konkurencyjnych gier mi osobiście nie przeszkadza, nawet się cieszę, że są. Dałbym parę adresów konkurencji, ale wstyd się przyznać, że nie znam. Po prostu jako GM na PRPGu za mało mam czasu na bawienie się u konkurencji ;)

A kim ja jestem tam? Ano właśnie GMem podobno naczelnym. Zwanym często NKWDzistą ze względu na bezwzględność ;) W historii gry byłem Prezydentem RP, założycielem dwóch partii (jednej lewicowej, drugiej centrolewicowej), które miały wpływ w rządzie. Do tego byłem Marszałkiem Seniorem sejmu (już inną postacią), który znany był z krytycznego (bardzo) stosunku do PiS, a obecnie zdarza mi się wcielać w rolę Prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Jako GM zaś do tego mam tabuny NPCów, którzy co i rusz komuś życie umilają ;)

Czy to jest reklama? Nie :D Raczej wyjaśnienie i skłonienie innych do tego by również opisali swoje "przygody" w innych światach, mówiąc coś więcej niż tylko - gram w to i to ;)
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-10-20, 11:46   

Ja od jakiegoś czasu chętnie pocinam w mmorpgi w celu odstresowania i odmóżdżenia.
Jakiś czas temu grałam w Ragnarok Online (sympatyczny okołomangowy odmóżdżacz w 2D), Project Entropia (z "real economy", gdzie faktycznie, jak coś trafisz możesz wyciągnąc z gierki dolaszki, ale jeśli się na grę kasy nie wpłaca, tudzież nie ma kosmicznego farta jest ona żmudna, nudna i męcząca i polega na kombinowanbiu skąd by wytrzasnąć kasę na choć trochę naboi żeby sobie postrzelać) teraz w Archlorda, gdzie do wyboru są 3 rasy(człowiek, ork, elf), w każdej 3 profesje, a dla każdej rasy przypisana jest pewna kraina, która oczywiście nie ogranicza możliwości odwiedzania terenów sąsiadów. Jest dużo questów, co stanowi niewątpliwy plus gry, jako, że łojenie mobów w kółko i w kółko,żeby jeszcze trochę expa nabić, szybko, jak w każdej grze tego typu, staje się nużące. Jest także sporo bugów i rzeczy niedopracowanych, jako, że w sumie niedawno ruszyło i nie wszystko najwyraźniej wyłapali przy becie. Aktualnie ściąga się 12 sky osadzone w starożytnych Chinach.

W ogóle wszelkim miłośnikom mmorpgów polecam zarejestrowanie się na www.mmorpg.com, gdzie o chyba wszystkich aktualnych mmorpgach można znaleźć jakieś info, a także dostać klucze do gier normalnie płatnych, tudzież zostać uczestnikiem bety ;)
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-10-31, 17:56   

Nie gram w żadne mmorpg, za mało mam czasu a za bardzo wsysa. Kiedyś próbowałam grać w Lineage2, ale że tak powiem, nie miałam siły walczyć z wciąż pieprzącą się instalką.
Nawet kiedyś grałam w "klikaczkę" Bite Fight, ale szybko mi się znudziła.

Ale nadal lubię grać w PBF - kiedyś MGowałam w Ranaloth, Vivarel, grałam w Narilu, jakimś drowim mieście też. Prowadziłam kameralne miasto dla Domów na BŚ, później Ever. Ogólnie przewinęłam się przez dużo miast, zarówno jako MG, jak i gracz. I nie żałuję O.o ale jakoś sesje mi wychodzą lepiej, może dlatego, że mają określony swój koniec, do którego się dąży.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Cord 
XVII


Posty: 18
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-10-31, 21:01   

Nareszcie przestałem grać w Diablo, a teraz od czasu do czasu pyknę sobie w jakiegoś FPP, = Call Of Duty 2, lub Counter Strike 1.6 :P
Niezbyt ambitna forma szybkiego odstresowania się :mrgreen:
Z MMORPG, to kiedyś grałem trochę w GuildWarsa, TitanQuesta, no i chyba tyle.
_________________
istern egz
 
 
Terrapodian 


Posty: 75
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-10-31, 22:18   

Ja gram w Lineage II C4 serwer NooBWars. Krasnal Artisan aktualnie 20 level. Gra wciąga swoim rozbudowaniem i lekkim oderwaniem od typowej sieczki a'la MU Online. Jeśli chodzi o rzezie FPS to mod Movie Battles do Jedi Knight III. Nie lubię takowych, ale czasami można się przy nich rozerwać.
_________________
Bóg mi wybaczy. W końcu to jego fach. ~ Heinrich Heine na łożu śmierci
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2007-11-05, 10:44   

Kiedyś grywałam w Vampira Maskaradę... ale brak czasu, a potem i dobrego Mistrza doprowadził do tego, że podręcznik zamknęłam w szafie >_> Choć wiele pamiętam i nadal mam pewien sentyment do tej gry...
teraz? Nie mam grupy, mistrza, a tym bardziej czasu... no szkoda...v.v'

Na komputerze - w zasadzie też mało. Trochę w NVN, kiedyś w Maple... czas :-?

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Neander 
Rex Mundi


Posty: 64
Skąd: mam wiedzieć?!
Wysłany: 2007-11-05, 15:01   

Lineage II Chronicle IV Allseron lvl 19 ;)

Wciągnęła mnie znajoma i chociaż ostatnio czasu nie mam, to czas wolny dzielę równo pomiędzy książki i L2. Jak napisał Terrapodian:

Terrapodian napisał/a:
Gra wciąga swoim rozbudowaniem i lekkim oderwaniem od typowej sieczki
_________________
Jak zostać fantastą? Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody.

Kir Bułyczow
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-05, 22:36   

Obecnie gram w darmowe 9 dragons. To MMORPG w klimatach kung-fu, gdzie szkolimy swą postać na mistrza danej sztuki walki. Mam zamiar pograć w Lineage, ale zniechęciłem się odrzuceniem mego opowiadanka przez GM-ów Allseronu. Na inny serwer nie mam zamiaru próbować się dostać, gdyż czasami na Allseronie gra u mnie mój kumpel.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Nevi 
Enigmajczyk


Posty: 383
Skąd: Ascendentowo
Wysłany: 2007-11-14, 14:00   

Z MMORPGów to kiedyś, wielka, przepotężna, niszcząca umysły biednych dzieci, TIBIA. Rok grania, rok wkurwiania sie na słabego neta, umieranie, tracenie eq i tak dalej. Żałosne.

Prowadziłem całkiem dobrze prosperujące miasto PBF, nie starczyło mi samozaparcia i musiałem zrobić sobie przerwę. Miasto w wyniku czego praktycznie upadło, próby reaktywacji były tak cholernie trudne, że dałem sobie spokój, poza tym wypadły inne czynniki, które kazały mi wypieprzyć miasto. Trudno.
_________________
"O cieniach minionych enigmajskiej kultury łkają miliony tych śmiałków, którzy zasmakowali jej w pierwotnej rozkoszy. By wkrótce zwymiotować. Bo czyż można wyobrazić sobie syntezę większych przeciwieństw niż eklektyczny Wieloświat Filarów, gdzie sprzeczność stanowi fundament bytu? To tutaj, w różnorodności Enigmaium odnajdziesz to czego nie chcesz rozumieć: radość pośród cierpiącego świata."
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2007-11-14, 16:37   

Dawno temu pogrywalem w MUDy 'Cygnus Division' oraz 'Arkadia' na tekstowych terminalach uczelni. Ja i kilku innych maniakow przesiedzielismy tam po kilka tysiecy godzin kazdy, z czasem kazdy dorobil sie stalego lacza i... przestalismy grac.
Potem kilka lat nic (sama idea gry online odrzucala) dopiero od niedawna troche pogrywam w Eve Online (zaczalem przez sentyment do Frontiera : ) - ale z maniackim graniem sprzed lat nie ma porownania.
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
bartold


Posty: 71
Skąd: Miasto Drzwi
Wysłany: 2007-11-14, 16:43   

Grałem w Lineage 2 C4 na Noobwars - dokształciłem się w kwestii pisowni szatańskiego śmiechu (no bo - czytam "xaxaxa" i mam być poważny?...) oraz płakałem ze śmiechu przez... hm... dobra, pomińmy bo nie chcę przeklinać :D W każdym razie nie wymyśliłbym PvP 3:2, z czego ci trzej atakują po kolei tych dwóch, którzy siedzą.

Potem przesiadłem się na Allseron, ale... To nie to.
_________________
Flame over all...
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-11-15, 19:32   

Ja w morpy nie grywam, bo nie mam czasu. Albo raczej - czas to może i mam, ale nie chcę, żeby mi taka gierka zeżarła jego resztki dogłębnie, bo pewnie jakby siadł to bym nie wstał. Dlatego też od czasu do czasu tylko sobie pogrywam w jakieś pseudo-MMORPG z gatunku tych co chodzą na przeglądarkę - jak dystrybucje open-source'owego Galaxy Forces. Ale teraz to raczej rzadko.

Natomiast w forumówki to w ogóle nie grywam, bo wystarczająco regularnie zdarza (albo w każdym razie - zdarzało - np. w ostatnie wakacje) mi się grać w realu, żeby się nie rozmieniać na drobne w PBF, choć z pewnością jest to dosyć intrygujący rodzaj prowadzenia scenariuszy do RPGów (co np. sporo moich znajomych uważa za wielki ich minus)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-11-15, 19:51   

Nie gram w żadne RPG prowadzone za pomoca forów internetowych z prostego powodu - kretyński sposób gry. To bardziej przypomina książkę zamiast sesji. Pozatym zdarza się masa niekompetetnych MG którym nie warto nawet w realu dawac podręcznika. Innym minusem jest cholerna przewlekłość tego sposobu grania. Czekanie na graczy, MG... nic nie zastąpi sesji w realu. Aczkolwiek jakby ktoś stworzył miasto CP (bez udziwnień wybujałej pseudo wyobraźni MG ) to bym się skusił.
Prawie juz nie gram w żadne RPG sieciowe, loguję się na dwa (Darkthrone i Urban Dead) raz dziennie, sprawdzam czy nadal jestem cały i się wyłączam. Przerażająco nudne gry musze przyznać. Odgrywanie w grach sieciowych jest zjawiskiem marginalnym. Powergaming only...
RPG przez neta? Nie, dzięki. Lepiej sobie znalexc bandę i grać naprawdę.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Piro 

Posty: 45
Wysłany: 2007-11-15, 21:39   

Heh, było trochę u mnie różnych gier - i internetowych (tych z poziomu przeglądarki, nazwa mi wypadła z pamięci...), i tych MMO - prawdziwych albo 'lekko' naciąganych.
I tak najpierw były takie gry jak Bitefight. Szybko zrezygnowałem (ale moi bracia jeszcze długo potem nadal w to grali). Z podobnych gier to może jeszcze Plemiona (nawet fajne. Tylko zżera niasamowicie dużo czasu... No i musiałem przestać :P ), a mój brat gra teraz w takie coś, co się zwie Imperium. To chyba jakiś MUD, ale mnie tak naprawdę to średnio obchodzi :P
Była jeszcze Tibia. Czyste ZUOO. Zrezygnowałem po tym, jak mi postać (wychuchanego sorca na 25 lvl, niezły eq) kilkukrotnie PK-owali w ciągu 2 dni (spadłem na 15 poziom, straciłem większość ekipunku...). Poza tym ta gra odmóżdża :D No i ważnym czynnikiem było straszne lamerstwo wśród większości graczy. Niska kultura, playerkilling, 'hunty', nie potrafią pisać 'po polskiemu' no i za nic nie umieją się wczuć w klimat fantasy :d

Teraz gram sobie w Guild Wars (no, oczywiście wtedy, gdy nie pocinam w Wiedźmina xD) - i to jest mój ideał gry online'owej. Bez abonamentu, spore możliwości rozwoju postaci, ładna grafika, rozbudowane PvP i możliwość gry jako samotnik (ale wtedy niektóre questy są niemożliwe do zrobienia :mrgreen: ).
Dla zainteresowanych - mam w Factions elementalistę/mesmera 16 lvl (Luxon). Inne postacie na tym koncie to łowca/zabójca i wojownik/mnich - obydwaj na 20 poziomie.
_________________
(_!_)
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-17, 21:29   

Grałam dosyć długi czas w NWN w sieci. Tam nawet poznałam mojego byłego :)
Grałam na jednym serwerze w Lineage II, ale jakoś mnie nie zaciekawił - był strasznie pusty. Może gdyby było więcej ludu, to byłoby lepiej? Nie wiem.
Zawsze myślałam o GuildWars - ale jakoś mnie nie ciągnie tak jak kiedyś. Niemniej gry z ludźmi są o wiele ciekawsze niż single. No chyba że napotykasz ciągle na PK... :/
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Piro 

Posty: 45
Wysłany: 2007-11-18, 16:55   

Heh, jedną z rzeczy, za które najbardziej lubię GW, jest właśnie brak możliwości playerkillingu :d
Z innymi graczami można się mierzyć - oczywiście. Ale tylko wtedy, gdy obie strony tego chcą. I nie ma czegoś takiego, że jakiś &%$# PK zabija nas i kradnie nasze wychuchane rzeczy :mrgreen: A w ogóle w GW (zwłaszcza w Factions) jest mnóstwo możliwości w trybie PvP - walki 1on1, GvG, sojusze - i to wszystko w różnych trybach :mrgreen:

Jednym 'udogodnieniem' takiego rozwiązania jest to, że nie spotyka się graczy poza miastami. Oprócz tych, co są w naszej drużynie ofc... A np. w takim WoW można stworzyć drużynę niemal wszędzie (chyba oprócz instantów). Cóż, wszystko ma swoje plusy i minusy.
_________________
(_!_)
 
 
Dobromir 


Posty: 151
Wysłany: 2007-11-18, 22:54   

Od jakiś dwóch lat gram w WoW, z różną dozą entuzjazmu i jak anrazie nie mam zamiaru przerzucać się na nic innego. Żaden z obecnych MMORPG nie jest nawet w części tak dobre [moim skromnym zdaniem], ale z ciekawością czekam na Warhammer Online i Age of Conan.
_________________
FEELINGS ARE BORING. KISSING IS AWESOME.
 
 
bartold


Posty: 71
Skąd: Miasto Drzwi
Wysłany: 2007-11-20, 21:02   

No, pod względem mechaniki idealny dal mnie był L2. Problemem są wieczne lagi przy większej liczbie graczy, zabugowane serwery prywatne (na które nawet twórcy machają ręką - prawie legalne :D), mało dobrych polskich serwerów, "xaxaxaxaxaxaxa" na serwerze NoobWars (kto grał ten wie :D), masa Polaków na serwerach zagranicznych. Za to zalety: dopracowany świat (są nawet Lineage Chronicles na stronie oficjalnej - dość obszerne), naprawdę dobry system PVP, DWARFKI!!!, Echo Crystals :D, zwariowani ludzie :D
_________________
Flame over all...
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-03-29, 11:55   

Od dwóch lat Allseron - serwer Lineage 2, kronika 4, zasysam Interludzia, który ma wejśc podobno na dniach. Ostatnio gram mniej, bo czasu brak a poza tym denerwują mnie niektóre "klymatyczne" osoby tam.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-30, 03:13   

Sunsin napisał/a:
Od dwóch lat Allseron - serwer Lineage 2, kronika 4, zasysam Interludzia, który ma wejśc podobno na dniach.

Zabiliście już wszystkie smoki :?: Bo podobno dopiero wtedy na Allseronie miała wejść Kronika 5, a dopiero po niej Interludium.

Sunsin napisał/a:
Ostatnio gram mniej, bo czasu brak a poza tym denerwują mnie niektóre "klymatyczne" osoby tam.

Zmień serwer na Aurorę - o ile Allseron jest lepszy pod względem technicznym, handlowym i politycznym (większa ilość graczy i postaci dopuszczalnych na koncie) o tyle nie ma najmniejszego porównania jeśli chodzi o klimatyczność. Ja sam od jakiegoś miesiąca dość intensywnie gram na Aurorze - serwerze Lineage II Interlude (pomiędzy kroniką 5 a chaotycznym tronem 1). Jak tylko znajdę nieco więcej czasu to zamieszczę recenzję tej gry na tymże serwerze w odpowiednim topicu.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Bonsai 


Posty: 30
Skąd: Rudnik nad Sanem
Wysłany: 2008-04-26, 12:17   

Według mnie najlepszą taką grą jest World of Warcraft, MMORPG'owa kontynuacja [czwarta część jeśli dobrze pamiętam] świetniej gry strategicznej zwanej Warcraft. Ogólnie bardzo lubię tę serię, inspiruje mnie to nawet w mojej twórczości. Przyjemna grafika bardzo interesujące postacie... Same zalety :P
 
 
Zeb 


Posty: 25
Wysłany: 2008-10-17, 13:39   

Po trzech ii pół roku spedzonych w World of Warcraft w końcu gra mi sie przejadła. Kilka miesięcy spedziłem w Age of Conan, niestety ten tytuł nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W tej chwili od miesiąca gram w Warhammera Online i z dnia na dzie ten tytuł coraz bardziej mi się podoba. Sam jestem fanem zarówno WFB i WHRPG czyli systemu figurkowego i papierowego erpega ze świata Warhammera i wszystko wskazuje, że nastepnych parę lat spedzę w Starym Świecie.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-17, 17:08   

Zeb napisał/a:
W tej chwili od miesiąca gram w Warhammera Online i z dnia na dzie ten tytuł coraz bardziej mi się podoba?

Na oficjalnym serwerze, czy może już istnieją jakieś prywatne? Jeśli to pierwsze, to jak wygląda sprawa z abonamentem?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Zeb 


Posty: 25
Wysłany: 2008-10-20, 14:06   

Nie bawię się w prywatne serwery. Jesli chodzi o abonament to coś bedę mógł pewnie za jakies kilka dni powiedzieć bo na razie gram już ponad miesiąc a zapłaciłem tylko za grę. Kupiłem wersje kolekcjonerska co dało mi darmowe dwa tygodnie headstartu a później czyli na początku paździenika wystartowało mi 30 dni dostępne w związku z zakupem pudełka. Doszło chyba kilka dni w zwiazku z początkowymi przerwami w działaniu serwerów, chociaż mnie zdarzyło sie tylko raz, że musiałem poczekać na restart serwera jakąś godzinę. W zwiazku z tym jeszcze nie dotarł do mnie mail o tym, że musze juz uruchomić płatność kartą, jak coś będę wiedział to dopiszę info.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2008-10-21, 10:41   

Asuryan napisał/a:
Na oficjalnym serwerze, czy może już istnieją jakieś prywatne? Jeśli to pierwsze, to jak wygląda sprawa z abonamentem?


Heh ludzie to maja pomysly, jak mozna w ogole rozwazac gre na piracie w mmorpg :< Abonament 13 Euro/mc. Gra jest niezla ma duzy potencjal ale robi sie nudna w wyzszych tierach moze jak wiecej ludzi dobije na t4 bedzie lepiej. A i ma dosc spore wymagania sprzetowe.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Zeb 


Posty: 25
Wysłany: 2008-10-21, 10:52   

Ja gram na komputerze kupionym prawie 3 lata temu. Co prawda w rozdzielczosci 1280x1024 (monitor tylko tyle proponuje), ale na high detalach i nie mam problemów. U mnie na serwerze w tej chwili właśnie na t4 jest najlepsza zabawa, juz dość duzo ludzi się zebrało.
 
 
Kruk 
Rotmistrz


Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-25, 21:49   

Zaczynałem od Tibi, potem na krótko w Lineage 2 na "specjalnych" serwerach ^^ (wiecie o co biega..) Obecnie gry MMORPG mnie nie bawią.
_________________
I'm not Jesus,
I'll not forgive!
 
 
Nathil 
Last Assassin


Posty: 4
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 2008-11-27, 11:24   

Moja obszerna lista MMORPG wykluła się pod zacną nazwą "Tibia" Zachęcony przez znajomego (miałem wówczas bodajże 10 lat) biegałem zlepkiem pikseli "robiąc to, co się robi w MMORPG'ach". Jako najdonioślejszą wadę owej gry uważam nadmierną ilość hackerów, oraz tzw. "Dzieci neo", którzy brużdżą jak chmara os pod uchem. Wytrwałem 2 tygodnie. Następnym ogniwem w korowodzie było MU Online, w którym mogłem się pochełpić postacią 120+ lvl i niespełna półroczną grą. Konto zostało sprzedane na Allegro.
Jako totalny maniak, w przedziale wiekowym 11-12, grałem w większość zarówno darmowych, jak i płatnych (na prywatnych serwerach - przyznaję) MMO jakie istniały. Na końcu wciągnęła mnie gra pt "Gunz: The Duel". Nie jest to może pełnoprawny MMORPG, aczkolwiek uznałem, iż wypadałoby o nim napomknąć. Opanowawszy większość znanych technik (dla wtajemniczonych, których jak mniemam wiele tu nie ma - LS, BF, DBF, TBF*, SS, HS*, FS, IS, IK, IF) zakończyłem grę, uznawszy, że zbyt wiele czasu mi mitręży. Obecnie ograniczam się do PBF'ów, oraz klimatycznych MMOG i ani myślę to zmieniać.

*= w znikomym stopniu
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-21, 16:03   

Ja jakiś czas grałem w WoWa na prywatnym serwerze. Wyekspiłem dwie 70, wyfarmiłem co się dało i w końcu wyrwałem się z szponów nałogu. Wciąga jak bagno. Unikać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Black
Żydowska Małpa


Posty: 370
Wysłany: 2008-12-22, 22:39   

Ja grałem w kilka MMO, ale w większość przez naprawdę śladowy okres czasu. W taką Tibię popykałem sobie dosłownie 10 minut i mnie to odrzuciło. W Hellbreath pograłem jakiś miesiąc i też powiedziałem bye-bye. Najdłużej, bo chyba z trzy miesiące wytrzymałem grając w RO, które mnie naprawdę wciągnęło. Całkiem ładna grafika, zróżnicowany system klas, duuuuuży świat, fajnie się w to grało, ale miało to podstawową wadę MMORPG - wciągało na długo, wysysało życie i dopiero potem, jak człowiek już przejrzał na oczy to sobie uświadamiał, że tak naprawdę to to cholernie nudne jest. W większości MMO trzeba po prostu łazić i tłuc potworki żeby móc wykupić lepsze umiejętności, które pomagają tłuc jeszcze większe i potężniejsze potworki a potem bossów. I nie chrzanić mi tu o aspekcie RPG i komunikacji z innymi graczami (to do ciebie, Gand), bo tak naprawdę chodzi o KOKS! KOKS, panie!
W WoWa nie grałem, nie gram i raczej nie zagram, bo wątpię, żeby to się czymś różniło od innych MMO w tych aspektach, ale wielki szacun za obecną kampanię reklamową, z której podaję tylko przykładowe spoty:

1
2
3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14