FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-04-09, 08:58   

Czy ja wiem jednak Gra Endera ma dużo takich elementów które później zostały zawłaszczone przez to co teraz jest nazywane YA. To że w końcówce się wyjaśnia wiele i jest tylko podbudową pod Mówcę Umarłych, Ksenocyd i wszystko co było wydane później to inna para kaloszy.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-04-09, 09:19   

Zgodzę się, że w czasach powstawania tej łatki nie było i traktowano to jak normalną fantastykę, z motywem "od zera do bohatera" - połowa fantasy tym stała. Teraz wajcha została przełożona w drugą stronę (czy raczej tak odbierają rzecz starzy tetrycy) i za każdym razem jak jest młody bohater podnosi się lament, że YA, szajs i czemu nie ma poważnej fantastyki. A nie w każdym przypadku jest to zasadne.
_________________
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-11, 11:45   

Ostateczne zapowiedzi na maj. Niech nikogo nie dziwią tu czerwcowe tytuły. Trafiają do sieci w maju i są kupowane z majowych budżetów.

15 maja

Jay Kristoff Cesarstwo potępionych (wersja ze złoceniem) ISBN 978-83-68069-03-7 Cena 69

Jay Kristoff Cesarstwo potępionych (wersja z lakierem) ISBN 978-83-68069-04-4 Cena 69

31 maja

David Michell Utopia Avenue (Uczta Wyobraźni) 978-83-68069-25-9 Cena 69


5 czerwca

Pierce Brown Złoty syn ISBN 978--83-68069-30-3 Cena 59

Heather Fawcett Emily Wilde Encyklopedia elfów i wróżek ISBN 978--83-68069-28-0 Cena 49
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-11, 12:10   

McGuire wypadła. Czy to oznacza, że Brown i Fawcett będą włączone do majowej promocji w sklepie maga? W takim wypadku Dashner z Sullivanem będą z lipcowymi?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-11, 12:22   

Whoresbane napisał/a:
McGuire wypadła. Czy to oznacza, że Brown i Fawcett będą włączone do majowej promocji w sklepie maga? W takim wypadku Dashner z Sullivanem będą z lipcowymi?


McGuire została przesunięta na maj w związku z zawirowaniami wokół Kristoffa. Będzie w pierwotnym terminie, czyli bodajże czerwcu. Robimy ponownie łączoną promocję, obejmującą maj i czerwiec.
 
 
Spriggana


Posty: 8
Wysłany: 2024-04-11, 12:50   

Będzie ebook Naylera czy nie ma licencji? Bo pojawiły się już zapowiedzi ebooków kwietniowych, a „Góry…” nadal nie ma.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2024-04-11, 14:18   

No całe szczęście, że Mitchell tylko o tydzień spada.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 665
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-11, 14:33   

AM napisał/a:
McGuire została przesunięta na maj w związku z zawirowaniami wokół Kristoffa. Będzie w pierwotnym terminie, czyli bodajże czerwcu. Robimy ponownie łączoną promocję, obejmującą maj i czerwiec.

Po przesunięciu na maj będzie w czerwcu? Czy tylko ja czegoś tu nie łapię?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-11, 14:37   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
McGuire została przesunięta na maj w związku z zawirowaniami wokół Kristoffa. Będzie w pierwotnym terminie, czyli bodajże czerwcu. Robimy ponownie łączoną promocję, obejmującą maj i czerwiec.

Po przesunięciu na maj będzie w czerwcu? Czy tylko ja czegoś tu nie łapię?


Przez moment wyglądało na to, ze Kristoff ukaże się 5 czerwca. Na szczęście będzie jednak 15 maja. Skoro tak. McGuire nie jest nam potrzebna w maju. Możemy wrócić do pierwotnego terminu.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 665
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-11, 14:47   

Dzięki.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Lipaeug

Posty: 13
Wysłany: 2024-04-12, 08:31   

Spriggana napisał/a:
Będzie ebook Naylera czy nie ma licencji? Bo pojawiły się już zapowiedzi ebooków kwietniowych, a „Góry…” nadal nie ma.


Też chętnie bym się dowiedział, bo kupiłem obie wersje papierowe, ale chetnie przeczytałbym na Legimi :)

Edit: tym bardziej, że Epoka Legendy już pojawiła się w ebooku
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-15, 16:20   

Kolejna zmiana planów. Te nowości wejdą w skład majowo-czerwcowej promocji w naszym sklepie, która wystartuje w najbliższy weekend. Sullivan i McGuire w lipcu.

MAJ

15 maja
Jay Kristoff – „Cesarstwo potępionych” (wersja UK)
Jay Kristoff – „Cesarstwo potępionych” (wersja USA)


24 maja
David Michell Utopia "Avenue" (Uczta Wyobraźni)


CZERWIEC

5
Heather Fawcett "Emily Wilde Encyklopedia wróżek i elfów"

19
James Dashner "Pałac szaleńców"
James Dashner "Dziedzictwo labiryntu"
Pierce Brown „Złoty syn”

28
Rebecca Roanhorse „Gorejaca gwiazda”
Richard Swan "Procesy imperium"
  
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-15, 17:02   

Roanhorse przyśpieszać kosztem Sullivana. Ten ból...
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-15, 17:11   

Whoresbane napisał/a:
Roanhorse przyśpieszać kosztem Sullivana. Ten ból...


Tłumaczenie jest trochę spóźnione. Gdyby nie było, wydalibyśmy 3 książki w tym terminie.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-15, 17:28   

A to chyba że. Coś już zerkaliście do przekładu Odkryć?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Lipaeug

Posty: 13
Wysłany: 2024-04-15, 20:15   

@AM

A co z Protokół buntu / Strategia wyjścia?

P.S. jeszcze raz zapytam się o ebooka "Góra pod morzem", będzie w ogóle?
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-15, 20:46   

Protokół 19 lipca
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-16, 00:19   

Lipaeug napisał/a:
@AM

A co z Protokół buntu / Strategia wyjścia?

P.S. jeszcze raz zapytam się o ebooka "Góra pod morzem", będzie w ogóle?


Ebook za moment się pojawi.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-16, 18:56   

Lipiec po zmianach.


LIPIEC


17
Christopher Paolini Murtagh

19
Michael J. Sullivan Epoka śmierci
Martha Wells “Protokół buntu. Strategia wyjścia”


26
Seanan McGuire Upadek/Przez zielone pola
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 665
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-16, 19:17   

AM napisał/a:

26
Seanan McGuire Upadek/Przez zielone pola
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni

Czyli jednak jakaś UW sie pojawiła :-) , tylke nie ta zapowiadana wcześniej :-(

EDIT: I jeszcze a propos Dziwa/Dziwu. Z angielskiego blurba wynika, że "The Strange" to nazwa jakowegoś pustkowia na Marsie. Będzie się nazywało w tłumaczeniu Dziw? Przykładowo: "Mrok spowijał Dziw aż po horyzont"?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
  
 
 
anhedonia 
Zgrzebne Łachmany

Posty: 5
Wysłany: 2024-04-16, 20:00   

Z czystej ciekawości, dlaczego na świecie Książki Cesarstwo Potępionych ma dwie daty premiery? Przy jednej okładce jest 15.05 a przy drugiej 05.06? To w końcu jak to jest?
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-04-16, 20:38   

Typical_troll napisał/a:
EDIT: I jeszcze a propos Dziwa/Dziwu. Z angielskiego blurba wynika, że "The Strange" to nazwa jakowegoś pustkowia na Marsie. Będzie się nazywało w tłumaczeniu Dziw? Przykładowo: "Mrok spowijał Dziw aż po horyzont"?

Mnie to nie razi, ale może dlatego, że grałem w Tainted Grail (taka planszówka, robił do niej Piskorski) i tam się przez Dziw właśnie regularnie podróżowało :)
_________________
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 665
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-16, 20:40   

Shadowmage napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
EDIT: I jeszcze a propos Dziwa/Dziwu. Z angielskiego blurba wynika, że "The Strange" to nazwa jakowegoś pustkowia na Marsie. Będzie się nazywało w tłumaczeniu Dziw? Przykładowo: "Mrok spowijał Dziw aż po horyzont"?

Mnie to nie razi, ale może dlatego, że grałem w Tainted Grail (taka planszówka, robił do niej Piskorski) i tam się przez Dziw właśnie regularnie podróżowało :)

Właściwie to mnie też nie razi to specjalne, ale wyobraziłem sobie zdania, w który Dziw będzie dziwny.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-04-16, 20:44   

To chyba z definicji :)
A tak swoją drogą chyba przegapiłem wcześniej info, że to ma się u nas ukazać. Albo, że w UW. Tak czy siak zbiorek grozy był ok, choć bez szału.
_________________
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 665
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-16, 21:09   

Shadowmage napisał/a:
To chyba z definicji :)
A tak swoją drogą chyba przegapiłem wcześniej info, że to ma się u nas ukazać. Albo, że w UW.

To niemożliwe, biorąc pod uwagę zawartość zarządzanego przez Ciebie portalu. :badgrin:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-04-17, 00:16   

Cytat:
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni

Super. Coś więcej o tym napiszesz? Bo to w końcu z horroru do UW. To też zbiór opowiadań?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-18, 10:00   

Tomasz napisał/a:
Cytat:
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni

Super. Coś więcej o tym napiszesz? Bo to w końcu z horroru do UW. To też zbiór opowiadań?


Wydawaliśmy horrory w UW...

W skrócie to western z elementami horroru dziejący się na Marsie na początku 20 wieku. Odklejony od nauki. I jednocześnie debiutancka powieść Ballingruda.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-04-18, 10:26   

AM napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Cytat:
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni

Super. Coś więcej o tym napiszesz? Bo to w końcu z horroru do UW. To też zbiór opowiadań?


Wydawaliśmy horrory w UW...

W skrócie to western z elementami horroru dziejący się na Marsie na początku 20 wieku. Odklejony od nauki. I jednocześnie debiutancka powieść Ballingruda.

Np. "Tonącą dziewczynę" ... której autorka potem zmigrowała do horrorów. ;-)

A "odklejony od nauki", czyli to czysta rozrywka/strzelanka w której nie chodzi o naukę ale staramy się nie łamać praw fizyki, czy raczej idzie w kierunku "ignorujemy naukę, bo kto nam zabroni"?
Pytam bo czytam Naylera i chciałbym więcej czegoś takiego ;-) - takie skrzyżowanie Wattsa z Chiangiem (Historią twojego życia). Jak znajdę więcej czasu to aż zacznę szukać czegoś więcej o ośmiornicach. Nayler niestety nie zrobił tego co Watts i nie opisał na końcu co z tego jest prawdą, a co jednak fikcją. Ale może to i dobrze - nigdy nie wiadomo co się samemu znajdzie. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 665
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-18, 11:35   

AM napisał/a:
W skrócie to western z elementami horroru dziejący się na Marsie na początku 20 wieku. Odklejony od nauki. I jednocześnie debiutancka powieść Ballingruda.

Zaprawdę powiadam wam, nigdy nie zgadniecie co musi zawierać książka, która zasłuży sobie na dodanie do UW... :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Lipaeug

Posty: 13
Wysłany: 2024-04-18, 11:46   

[quote="goldsun"][quote="AM"]
Tomasz napisał/a:
Cytat:
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni


Pytam bo czytam Naylera i chciałbym więcej czegoś takiego ;-) - takie skrzyżowanie Wattsa z Chiangiem (Historią twojego życia). Jak znajdę więcej czasu to aż zacznę szukać czegoś więcej o ośmiornicach. Nayler niestety nie zrobił tego co Watts i nie opisał na końcu co z tego jest prawdą, a co jednak fikcją. Ale może to i dobrze - nigdy nie wiadomo co się samemu znajdzie. ;-)


Od 22 kwietnia na Disney+ ma pojawić się jakiś serial dokumentalny o ośmiornicach. Chce obejrzeć zanim przeczytam książkę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14