FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aparaty fotograficzne
Autor Wiadomość
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-18, 15:29   

Łaku napisał/a:
najlepszego AA włożyć do aparatu żeby jak najdłużej trzymało?

Baterie "akumulatorki" O.o ja wsadzam tylko takie i trzymają dosyć długo. Marka w sumie obojętna.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Wilko 
Blue


Posty: 99
Skąd: Castle in the Sky
Wysłany: 2007-11-18, 15:32   

O nie Tyr, marka nie jest obojętna. Ja mam już 3 czwórkę akumulatorków, bo jedne wytrzymały zaledwie pół roku. Nawet nie i się wtedy wkurzyłam.
Najlepsze sa specjalne baterie fotograficzne, trzymają najdłużej z wszystkich.
_________________
Widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w dżdżownicach, w nartnikach i w świerszczach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas.
I potrafimy się śmiać, bo mamy życia dar.
Gdy wyciągamy dłonie ku słońcu i patrzymy przez palce,
widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w ważkach, w żabach i w pszczołach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas...
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-18, 15:49   

Są najlepsze ale i najdroższe ;P marka aparatu też jest ważna. Ale ja używałam dużo bateryjek tego rodzaju i nie robiło mi różnicy, trzymały równie długo.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2007-11-18, 16:13   

Za to kochamy kobiety - jeśli postawi się pytanie to odpowiedzą jak najogólniej jak to tylko możliwe. Chodziło mi raczej o konkretne nazwy i numerki którym zaufaliście na podsatwie własnego doświadczenia. Ale się robi OT - może temat o aparatach trzeba wydzielić? ; ]
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-11-18, 16:14   

Z AA używam GP 2300, już ponad 2 lata, ładują się kilka godzin i wystarczają mi na zadowalającą ilość czasu :) A najlepiej kupić 2 x 4 i jak jedne się skończą to można je zacząć ładować i używać w tym czasie drugich.
pozdrawiam
 
 
Wilko 
Blue


Posty: 99
Skąd: Castle in the Sky
Wysłany: 2007-11-18, 16:56   

Łaku napisał/a:
Za to kochamy kobiety

Za to kochamy Łaka, za bycie upierdliwym. XD Nie może normalnie spytać o szczegóły tylko coś się pruje. A można przecież zapomnieć o numerkach. ;_; Bla, bla, yala, yala...

Ja mam dobre doświadczenie z bateriami Energizer. Nawet jednorazówki długo trzymają. A akumulatorki też Energizera działają mi do dziś. A mam takie - 2300 mAh. Są najlepsze z tych co mam.
Najkrócej działające akumulatorki kupowane na giełdzie komputerowej, a nie w sklepie to Sony 2500 mAh. Teoretycznie aparat powinien chodzić na nich dłużej niż na 2300, ale ja nie odczuwałam różnicy. Stan ich aktualny - zdechły.
Dostałam do aparatu ładowarkę z akumulatorkami, ale niestety ładowarka zdechła, a potem same baterie. Sanyo 2300.
Mam jeszcze jakieś Philipsa 2450, ale niedawno je nabyła, wiec nie wiem co z nimi. XD
Wszystkie są/były niklowo-. Chociaż teraz wszystkie akumulatorki są niklowe. : D

I najlepiej wspominam baterie fotograficzne, które miały napisane FOTO, ale od jakiegoś czasu nie widziałam ich.
Inne fotograficzne baterie miałam Energizera. Można sprobować poszukać takich baterii, oznaczone jako AA - L91 Lithium. Dla porównania zwykła bateria AA - LR6.
_________________
Widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w dżdżownicach, w nartnikach i w świerszczach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas.
I potrafimy się śmiać, bo mamy życia dar.
Gdy wyciągamy dłonie ku słońcu i patrzymy przez palce,
widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w ważkach, w żabach i w pszczołach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas...
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2007-11-19, 01:07   

Ale fajny temat !
Nie dość, że temat aparatów fotograficznych znajduje się w dziale "komputery", to jeszcze dotyczy - akumulatorów !
Bosko !

Mam dwa komplety akumulatorów: GP 1300 i Energizer 2500.
I wiecie co? Energizery działają dwa razy dłużej :badgrin:


Używam ich z półtora roku i nie widzę istotnego spadku pojemności.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-11-19, 08:23   

LOL.. to w końcu o aparatach, czy akumulatorach? Może niech ktoś zmieni opis topicu, bo jest nader mylący.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-11-19, 15:52   

makatka napisał/a:
LOL.. to w końcu o aparatach, czy akumulatorach? Może niech ktoś zmieni opis topicu, bo jest nader mylący.


Zostawie póki co tak jak jest. Topic o bateriach, akumulatorkach itd to raczej niszowy topic. Njawyżej potem sie wytnie.
Jednoczesnie zachęcam do wypowiadania się na temat aparatów fotograficznych dowolnego typu o.o jaki sprzęt macie, za ile i po cholerę? xD
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2007-11-19, 17:01   

Olimp napisał/a:

Jednoczesnie zachęcam do wypowiadania się na temat aparatów fotograficznych dowolnego typu o.o jaki sprzęt macie, za ile i po cholerę? xD

Dobra, udajemy, że to jest topic o aparatach. :P

Dłuższy czas szykowałem się do zakupu aparatu, ale skończył mi się tegoroczny budżet,
i zakup przesunął się na nieokreśloną przyszłość.
Ale nie martwię się, bo wychodzą coraz to nowe modele.

Tymczasem robię zdjęcia urządzeniem Sony Ericsson K750i, i jestem całkiem zadowolony.
Przy dobrym świetle zdjęcia wychodzą bez zarzutu!
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2007-11-19, 23:20   

Olimp napisał/a:

Jednoczesnie zachęcam do wypowiadania się na temat aparatów fotograficznych dowolnego typu o.o jaki sprzęt macie, za ile i po cholerę? xD

Samsung Digimax S600, kupiłem go nowka sztuka za 310 zł w skelpie internetowym, ogólnie kosztuje trochę więcej. Skusiła mnie relacja między ceną a zachecającymi recenzjami użytkowników [już dawmo przywyczaiłem się że jak coś kupuje to nie czytam opisu produktu tylko przeglądam fora i komentarze - porpostu wiarygodniej]. Generalnie to chyba taka średnia półka, ale jak dla mnie - bomba - wystarczy. Obecnie jak widać kompletuje osprzęt do niego, z czego wynikł temat. ; ]
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-01-04, 18:23   

Mój:
Panasonic DMC-LZ6

W sumie nie zalezy mi na super-duper wodotryskach (wódotryski to co innego) tylko na zwykłym aparacie, a, że mogłem wybierać to sprawa drugorzedna :P
Póki co sprawuje się dobrze, jednak musze zakupić akumulatorki i dodatkową kartę pamięci, 2GB to za mało... :P
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-01-04, 18:26   

Oli napisał/a:
2GB to za mało...

Bo tą kartę się czyści. Wiesz zrzucasz zdjęcia na dysk twardy i robisz "pucuj" kartę. :P No a na poważnie jak mój aparat jak jeszcze działał, to niekiedy potrafiłem w ciągu 2-3h zapełnić 1gb kartę, i wcale nie była to największa rozdzielczość. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-11, 00:04   

Dyżurny cyfrak to Olympus SP500UZ (duża krowa, większa od zwykłego analoga), ale teraz mam ze sobą Olympusa FE-230 (aka pudełko od papierosów). Tamten duży robi perfekcyjnie ostre zdjęcia z flaszem nawet w mocnym półmroku, a ten cieniak potrafi nieźle zamazać fotę z fleszem robioną przy nie takim złym świetle sztucznym z żarówy. Standardowy żyrandol plus flasz, a ten maże =.= Zdjęcia robiłam tą samą techniką, a cieniak podobno ma zbliżone parametry do krowy.
Jakieś pomysły, czemu tak jest? :/ Spłaszczona optyka? :/
_________________
goodreads .
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-01-11, 07:22   

Dhuaine napisał/a:

Jakieś pomysły, czemu tak jest? :/ Spłaszczona optyka? :/

Może dlatego, że jest mniejszy? ;)

Myślę, że sama sobie odpowiedziałaś.

Olympus FE-230
Rodzaj matrycy: 1/2.5" CCD
Wielkość matrycy: 7,1 mln pikseli
Zoom optyczny: 3,0
Zoom cyfrowy: 4,0
Ekran LCD: 2,5
Rodzaj pamięci: XD
Zasilanie: 2xAA
Waga: 105g

Olympus SP-500 UZ
Rodzaj matrycy: 1/2.5" CCD
Wielkość matrycy: 6,0 mln pikseli
Zoom optyczny: 10,0
Zoom cyfrowy: 5,0
Ekran LCD: 2,5
Rodzaj pamięci: XD -Picture Card
Zasilanie: 4x AA, 2x CRV3
Waga: 285g


Duży aparat ma więcej prądu do lampy.
Przy dokładnie tej samej matrycy, ma znacznie "większą" optykę.
Natężenie światła spada z kwadratem odległości,
więc żeby przy 10xzoomie zrobić równie dobrą fotę jak przy 3x,
trzeba dostarczyć 11-krotnie więcej światła (100:9).
I widać UZ to robi.

edit: XD to "XD" picture card :badgrin:
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-05-07, 11:39   

Zamierzam kupić cyfraka (lustrzanki, a jakbym juz szukała to dobrej firmy) z racji swojej ceny odpadają z miejsca.
Na aparat sam w sobie zamierzam przeznaczyć maks... no, powiedzmy 650 zeta (plus karta pamięci z allegro za maks 30 złotych). Wszelakie oboczności, czyli np. dodatkowy obiektyw, dokupowane będą stopniowo. I teraz podstawowe pytanie - jaka marka? Wątpliwości mam wiele, ale odpowiedzi poszukam raczej w jakichś serwisach dla fotografów ;) . Chodzi mi o to, co byście mi polecili. Może być papierośnica, ale mały aparat nie da takiego efektu jak coś bardziej rozbudowanego, mimo niezaprzeczalnej zalety w postaci dużej mobilności. W tej chwili zdjęcia robie całkowicie amatorsko, ale zamierzam się w przyszłości szkolić w tym kierunku i zdobywać kwalifikacje profesjonalisty.
Marzy mi sie ten aparacik:
Sony DSC-H3
 
 
BitterSweet 
Slave Driver


Posty: 606
Skąd: Zoznowitz
Wysłany: 2008-05-07, 12:24   

Ja mam to -> Sony DSC-H7S i powiem, że jestem zadowolona z jakości zdjęć i funkcji bardzo bardzo. Jedyny mankament to taki, że do torebki na co dzień jakbym chciała, to go nie włożę. Raczej używam go na jakichś wojażach, ew. spacerach, kiedy mogę go podźwigać. :P
Poza tym, jestem przeciętnym fotografem, więc w kwestii technicznej nic nie poradzę... xD
Ten aparat wygląda efektownie i wydaje mi się taki półprofesjonalny (bo nie lustrzanka), ale na pewno dobra cyfrówka :-> Tylko że cena wyższa niżbyś chciała, no i napisano, że już nie w sprzedaży. Zeszłoroczny złom, no! --_- xD
Z tego co słyszę, ludzie jednak najczęściej skłaniają się do aparatów Olympusa. Sama mam z nimi małe doświadczenie (widziałam i badałam u koleżanek), ale wydają się porządne. Pewnie i tak wszystko zależy od modelu i oczekiwań przyszłego użytkownika. ;)
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-05-07, 12:32   

H3 to właśnie torebkowa wersja H7/H9. Bez wizjera i ma mniejszy obiektyw ( zoom 10x zamiast 15)
To dość dobre aparaty, jak na swoją cenę.
Odpowiednie do nich Olympusy ( np SP 550) wcale nie są lepsze.

W cenie rzędu 600zł polecam jeszcze Fuji 5700 i 5800
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-05-07, 12:53   

Jeżeli nie lustrzanka to raczej obiektywu w niej nie wymienisz - co najwyżej dodasz na koniec jakieś filtry. A co do lustrzanek cyfrowych to ja niedawno widziałem w jakimś markecie Nikona D50 z kitowym obiektywem z jakąś kartą pamięci (chyba 2G) za 1400 zł (albo 1300, albo i mniej :P nie pamiętam już dokładnie), czyli już nie tak bardzo drogo, a jakość zdjęć z lustrzanek jest nieporównywalnie lepsza niż z jakichkolwiek kompaktów.

Ja osobiście używam od dłuższego czasu aparacik: Konica Minolta DiMAGE A2, topową w swoich czasach kompaktową hybrydkę (jeszcze nie lustro ale już nie kompakt ;P). Ma już swoje latka więc jak padnie to pewnie przesiądę się na jakieś lusterko.
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-05-07, 15:01   

wred napisał/a:
niedawno widziałem w jakimś markecie Nikona D50 z kitowym obiektywem z jakąś kartą pamięci (chyba 2G) za 1400 zł (albo 1300, albo i mniej :P nie pamiętam już dokładnie), czyli już nie tak bardzo drogo, a jakość zdjęć z lustrzanek jest nieporównywalnie lepsza niż z jakichkolwiek kompaktów.

Ceny podstawowych modeli lustrzanek lecą na łeb.
Można kupić Olympusa E-410, Soniacza Alfa 100. Ale to zawsze jest tysiąc z dużym hakiem.
Poza tym z podstawowym obiektywem nie zrobisz makra ani tele.
Za to na kompaktowym ultrazoomie zrobisz wszystko.
A że słabszej jakości?
Podchodząc do lustrzanki trzeba mieć już jakieś doświadczenie w fotografowaniu,
bo lustrzanka tez sama zdjęć nie robi.
Kompakt to w sam raz aparat, żeby się przekonać, czy zarazisz się fotografią.
A kiedy się zarazisz - wtedy lustrzanka jest nieodzowna.

wred napisał/a:
Ja osobiście używam od dłuższego czasu aparacik: Konica Minolta DiMAGE A2, topową w swoich czasach kompaktową hybrydkę

Super maszynka, pamiętam ją z krakowskiego zjazdu !
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-05-10, 10:04   

Skoro już pytania to ja się dorzucę - szukam lustrzanki do 3. tysięcy o.o podobno Canony są najlepsze.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Hadrianka 
chuda paskuda


Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-10, 11:48   

Nie podobno. Na pewno. Chodzi Ci o zwykłą lustrzankę, czy lustrzankę cyfrową? Mam i takie i takie, więc chętnie doradzę. Osobiscie posiadam Canona EOS 300 KIT, Canona EOS 3000 i (moje kochanie) lustrzankę cyfrową Canon EOS 400D. Niewątpliwym plusem Canonów jest pełna kompatybilność obiektywów - do 400, chociaż ma ona nieco inny obiektyw w standardzie EF-S, to EFy też doskonale do niego pasują. Rysuje ten aparat cudownie, szeroka gama opcji - i naprawdę można zaszaleć. Dla przykładu powiem tylko, że odbierając odbitki usłyszałam pytanie "jaki to aparat, bo jakość niesamowita" ;) Do tego oprogramowanie w komplecie. Do tego, jesli np. masz wadę wzroku (mnie wykluczyło to z fotografowania na jakiś czas, a o w pelni manualnym ustawianiu ostrości mogę zapomnieć) - to w 400 jednym ruchem można dostosować okular do własnych potrzeb... no tyle, jeśli masz jakieś konkretne pytania chetnie odpowiem. Co do ceny... dostać można już od 1700, co przy tych możliwościach jest cena śmiesznie niską. A! No i do końca czerwca trwa promocja Cashback - wystarczy wysłać dane do Irlandii i 250 złotych oddadzą :)
Ceny
Jakaś recenzja

Zdjęcia nim robione mogę przesłać, jeśli będziesz zainteresowana ;)
Takie tam przykładziki, ale nie oddają w pełni jakości ;)
http://fc06.deviantart.co...y_Hadrianna.jpg
http://fc02.deviantart.co...y_Hadrianna.jpg
_________________
Sypiam z Cthulhu.
Walczę szpadlem.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-29, 09:22   

Pytam raz jeszcze po jakimś czasie a nóż się coś w tej materii zmieniło, o półprofesjonalną lustrzankę do 2500zł (tak, uszczupliły mi się możliwości finansowe xD). Chyba większość półprofesjonalnych są wodoszczelne? Ah no i dobrze, żeby miał spory arsenał obiektywów możliwych do kupienia.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-07-29, 11:03   

Jedno pytanko Tyr.
Te 2500 zł to na body i obiektyw czy tylko body? Zgaduje, że w tej cenie jedno i drugie chciałabyś mieć?
Za taką cenę możesz dostać Nikona d80 z ob. Sigma 18-200 mm f/3,5-6,3 lub ob. Nikkor 50 mm f/1,8.
Lepiej jednak gdybyś kupiła samo body i namówiła rodzinę na zakup obiektywu. Choć musiałabyś wtedy wydać więcej niż zakładana kwota, bo poza Nikon d80 nic kupisz. Bo ten model to ostatnia pozycja z tak zwanych półprofesjonalnych.
tutaj specyfikacja
Z innej marki to Pentax K10D z ob. 18-55mm f/3.5-5.6 lub Pentax K200D z ob. 18-55mm + 50-200mm. (choć ja bym poczekał i dozbierał kasy i zainwestowł w Pentaxa k20D)
k200D
k10D.

A Canonów nie lubię ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-29, 11:11   

Chcę tylko body. Czemu nie lubisz Canonów? ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-07-29, 11:33   

Nie masz tak, że nie kupisz produktów danej marki bo ich nie lubisz? ;) Ja sie kiedyś sparzyłem na Canonie, wolę firmy które zajmują się konkretnie fotografia a nie wieloma innymi rzeczami.
K20D za 2,5 tys nie kupisz i tak. Więc zostają Ci trzy wymienione a Nikony i Pentaxy to też świetne aparaty często wykorzystywane przez profesjonalistów. Poczytaj sobie testy Nikona, Pentaxa i Canona i się zdecyduj. Zawsze lepiej po przebierać w różnych niż szukać w produktach tylko jednej firmy. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-30, 09:34   

Z tego co wyczytałam, na Pentaxa k20d chyba warto poczekać jeszcze kilka miesięcy? Bo jak na razie jest to w miarę nowość i wołają za to całkiem krągłą sumkę. Pentax to chyba faktycznie dobry wybór ze względu na stosunek jakości do ceny O.o (z kolei ja średnio mam ochotę na Nikona, cholera wie czemu).
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-07-30, 13:07   

Jest jeszcze Sony Alpha 200. Bardzo funkcjonalny, o świetnym stosunku jakości do ceny.
Idealny na pierwszą lustrzankę.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-30, 21:47   

Sony są zbyt szumolubne, żebym zaszczyciła je zainteresowaniem (a niestety jestem szumofobem).
Znajomy mi polecał Canona Eos 40D ze względu na dobrą jakość sprzętu (ponoć fantastyczny autofocus), wyjątkowo niskie szumy no i tanie obiektywy (faktycznie są dużo tańsze niż do np. Pentaxa). Chyba faktycznie zastosuję się do porady z forum Fotopolis - "kup, co uważasz za słuszne, i tak będziesz zachwycona" xD
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2008-08-03, 20:49   

Witam wszystkich fotografujacych

Ja niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Olympusa sp 560 uz:
http://www2.olympus.pl/consumer/29_sp-560_uz.htm

Jestem zadowolony z tego aparatu . Zdecydowałem się właśnie na ten model dlatego, że posiada on bardzo dobre możliwości jak na kompaktowke.

18 krotny zoom optyczny

2x stabilizacja obrazu ( co czasem pozwala zrobić naprawde dobre zdjęcie bez wykorzystywania statywu)

Technologia detekcji twarzy

Wysoka i zadowalająca jakość zdjęć w trybie macro ( mamy do wyboru 2 tryby macro i super macro. Tryb Macro pozwala robic nam zdjęcia z odleglosci ok. 10 cm, a tryb super macro zdjecia z odleglosci 1 cm.)

Poza tym aparacik świetnie układa się w dłoni, i posiada bardzo odporną i rewelacyjnie sprawdzającą się w terenie obudowe, ktora wykonana jest z plastiku z domieszką jakiegoś szkła co chroni obudowe aparatu przed zadrapaniami i uszkodzeniami.

Mimo tego że posiadam go niezbyt długo, sprawdziłem już prawie wszystkie jego możliwości przy czym zaskoczyłęm się bardzo pozytywnie.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13