FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-03-24, 19:01   

Z tym Dresdenem to żartowałam, ale na ASXie można polegać jak na Zawiszy:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-03-24, 19:11   

Prędzej MAG wyda Bourbon Kida niż wróci do Dresdena
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-03-24, 19:37   

A pamiętacie te czasy co Esslemonta nie mieli wydawać?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-24, 20:04   

Ash napisał/a:
A pamiętacie te czasy co Esslemonta nie mieli wydawać?


Inne czasy, inne uwarunkowania, inne podejście. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Hipolit 

Posty: 4
Wysłany: 2024-03-25, 10:56   

AM napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
A potencjalne bestsellery niech odpalają, może zarobią na reaktywację Dresdena:D


Niech lepiej zarobią na: McAuleya i Bakkera. To w sumie byłby chyba mniejszy koszt od długiej wtopy Butchera, która będzie się ciągnąć bez końca, a którą, jeśli już..., trzeba byłoby wypuskać od początku. ;)


Butcher, Bakker czy McAuley to zamknięty rozdział. Jedyne co mogę obiecać, że w przyszłości nie będę tak beztrosko wybierał książek do wydawania, co zaoszczędzi wszystkim rozczarowań związanych z urwanymi seriami albo ograniczy je do minimum.


McAuley to nie rozczarowanie, tylko mega rozczarowanie. "Cicha wojna" jest świetna, dziwne że nie złożyło się to biznesowo, bo jak rozumiem to jest powodem ucięcia serii? Zróbcie może jakiś crowdfunding. Mimo że jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego pozyskiwania finansowania, to wyjątkowo w tym wziąłbym udział.

Alternatywnie - myślicie, że inne wydawnictwo mogłoby to przejąć?
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2024-03-25, 11:30   

Z McAuleyem to trzeba poczekać na jakiś serial.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-25, 11:50   

Hipolit napisał/a:
"Cicha wojna" jest świetna, dziwne że nie złożyło się to biznesowo, bo jak rozumiem to jest powodem ucięcia serii? (..)


Szkoda tym bardziej, że zostały "tylko" dwie części do końca, choć zapewne przy odświeżeniu trzeba byłoby zakupić prawa do wydania ponownie i "lecieć" od początku.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2024-03-25, 11:53   

Hipolit napisał/a:
AM napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
A potencjalne bestsellery niech odpalają, może zarobią na reaktywację Dresdena:D


Niech lepiej zarobią na: McAuleya i Bakkera. To w sumie byłby chyba mniejszy koszt od długiej wtopy Butchera, która będzie się ciągnąć bez końca, a którą, jeśli już..., trzeba byłoby wypuskać od początku. ;)


Butcher, Bakker czy McAuley to zamknięty rozdział. Jedyne co mogę obiecać, że w przyszłości nie będę tak beztrosko wybierał książek do wydawania, co zaoszczędzi wszystkim rozczarowań związanych z urwanymi seriami albo ograniczy je do minimum.


McAuley to nie rozczarowanie, tylko mega rozczarowanie. "Cicha wojna" jest świetna, dziwne że nie złożyło się to biznesowo, bo jak rozumiem to jest powodem ucięcia serii? Zróbcie może jakiś crowdfunding. Mimo że jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego pozyskiwania finansowania, to wyjątkowo w tym wziąłbym udział.

Alternatywnie - myślicie, że inne wydawnictwo mogłoby to przejąć?


Nie bawimy się w crowdfundingi. Szkoda nam na to czasu.

Nie sądzę. Jeśli ktoś chce zainwestować w książkę, i coś zarobić, ma tuziny lepszych opcji i bezpieczniejszych. To musiałby być ktoś, kto marzy o wydaniu McAuleya (w dodatku akurat tego), bo jeśli chodziłoby tylko o gatunek, książkę z dużym ryzykiem, na podobnym poziomie, również można przebierać w tytułach.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 664
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-03-27, 23:29   

W pewnym sensie crowdfundingiem było kiedyś wydanie kolekcjonerskie Eriksona. Nie załapałem się i b żałowałem. Ale to chyba już nei te czasy, chociaż jak spojrzeć na ostatnie błyskawiczne sukcesy akcji Sandersona...
I pewnie trzeba dopisać Tajny projekt 5 do planów wydawniczych :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-05, 15:09   

Panie Andrzeju, a może jednak na bazie dużej popularności "Biednych istot" dałoby się wrzucić "Lanark" do UW?

No, chyba że Poradnia już zaklepała. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2024-04-07, 15:47   

Wstępne przymiarki na sierpień i wrzesień.

SIERPIEŃ
Robin Hobb Uczeń skrytobójcy
Robin Hobb Królewski skrytobójca
Robin Hobb Wyprawa skrytobójcy

WRZESIEŃ
Michael J. Sullivan Age of Empyre
Ian C. Esslemont Orb Sceptre Throne
James S.A. Corey Mercy of Gods
Pierce Brown Gwiazda zaranna
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-07, 16:08   

Wezmę siedem
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-07, 18:21   

Hobb - nigdy nie kupowalem, ale czy aby nie za bardzo się zestarzało...
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-04-07, 19:06   

Hobb jest super.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-07, 19:22   

że kiedyś mi się podobało to wiem,
ale to było ponad 20 lat temu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2024-04-07, 22:23   

Cintryjka napisał/a:
Hobb jest super.
eee..., nie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-07, 23:04   

Trojan napisał/a:
że kiedyś mi się podobało to wiem,
ale to było ponad 20 lat temu.


Na dłuższą metę będziesz się męczył i popsujesz dobre wspomnienia. :-P
Może z Żywostatkami pójdzie lepiej. //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-07, 23:28   

no tak jakoś mam podobne wrażenie - wówczas styl Robina Hobba był świeży,
ale obecnie w zalewie fantastyki kobiecej być może okaże się że nie warto.

Poczekam na te żywostatki
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-07, 23:49   

Trojan napisał/a:
styl Robina Hobba (..)


:lol:
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tms17 

Posty: 5
Wysłany: 2024-04-08, 08:19   

A czy saga Red rising to całość jest skierowana bardziej dla młodzieży? Kolorowe brzegi sugerują że to bardziej dla młodszych odbiorców i boję się że odbije się od tego po pierwszym tomie który w przypływie chwili dodałem do ostatniego zamówienia na Magu.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-08, 08:27   

Pierwszy tom jest bardziej młodzieżowy przez wymóg amerykańskiego wydawcy. Od drugiego jest dużo lepiej i doroślej.

Barwione brzegi nie stanowią wyznacznika dla młodszych odbiorców - Jonathan Strange i Pan Norell
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2024-04-08, 09:29   

Tms17 napisał/a:
A czy saga Red rising to całość jest skierowana bardziej dla młodzieży? Kolorowe brzegi sugerują że to bardziej dla młodszych odbiorców i boję się że odbije się od tego po pierwszym tomie który w przypływie chwili dodałem do ostatniego zamówienia na Magu.


Bez odnoszenia się do jakości (bo to sobie każdy oceni), Czerwony świt jest mniej młodzieżowy od Gry Endera.
 
 
Nightblood 

Posty: 29
Wysłany: 2024-04-08, 11:52   

Tak z ciekawości, bo i tak już czytane w oryginale - Simon Jimenez "The Spear Cuts Through Water" wypadło całkiem z planów?
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-04-08, 11:54   

Jakoś nie miałem nigdy szansy przeczytać Gry Endera (widziałem film) i temat zabijania całego gatunku obcych wydawał mi się zawsze mało "młodzieżowym" tematem. Ale Czerwony świt spróbuję. Patrząc na zagramaniczne booktubowe kanały mam jakoś większą ochotę na takiego Christophera Ruocchio. Wiem wiem, nie będzie :mrgreen:
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-04-08, 12:06   

Nightblood napisał/a:
Tak z ciekawości, bo i tak już czytane w oryginale - Simon Jimenez "The Spear Cuts Through Water" wypadło całkiem z planów?


Od początku był przymierzany do IV kwartału, tekst jest w tłumaczeniu
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-04-08, 16:54   

Ash napisał/a:
Jakoś nie miałem nigdy szansy przeczytać Gry Endera (widziałem film) i temat zabijania całego gatunku obcych wydawał mi się zawsze mało "młodzieżowym" tematem. Ale Czerwony świt spróbuję. Patrząc na zagramaniczne booktubowe kanały mam jakoś większą ochotę na takiego Christophera Ruocchio. Wiem wiem, nie będzie :mrgreen:

Dwie części Ruocchio po polsku wydał Rebis
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2024-04-08, 17:06   

Ash napisał/a:
Jakoś nie miałem nigdy szansy przeczytać Gry Endera (widziałem film) i temat zabijania całego gatunku obcych wydawał mi się zawsze mało "młodzieżowym" tematem. Ale Czerwony świt spróbuję. Patrząc na zagramaniczne booktubowe kanały mam jakoś większą ochotę na takiego Christophera Ruocchio. Wiem wiem, nie będzie :mrgreen:


Problem z zagranicznymi kanałami booktubowymi polega na tym, że o ile są dobrym narzędziem (ale tylko jednym z wielu) dla wydawcy, prowadzącego selekcję dla bardzo konkretnej grupy odbiorców, dla czytelnika okazują się przydatne, jeśli jest w tym samym wieku, na tym samym etapie, co większość najpopularniejszych booktuberów. Nie jest to może etap inicjacyjny, ale nadal bardzo wczesny. Dla mnie osobiście, jako czytelnika, bez żadnej wartości.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-04-08, 18:05   

Broń boże nie uważam, że są to jakieś wyrocznie i trzeba to wydać. Tak po prostu kilka polecajek oglądałem i jestem zaciekawiony. Wiem, że Rebis wydał dwie pierwsze części. Wiem również, że wydawanie serii porzucili, więc to tyle.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-04-08, 18:25   

Ash napisał/a:
Jakoś nie miałem nigdy szansy przeczytać Gry Endera (widziałem film) i temat zabijania całego gatunku obcych wydawał mi się zawsze mało "młodzieżowym" tematem.

Ja z kolei nie widziałem filmu, ale w książce kwestia "zabijania całego gatunku obcych" jest w sumie drugo-, jeśli nie trzeciorzędna. Oczywiście jest obecna, ale tak na serio nabiera wagi dopiero w dalszych częściach cyklu. Pierwszy tom jest właściwie o czymś zupełnie innym. Stąd uzasadnione porównania do Browna.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-04-08, 19:22   

i Gra Endera wcale nie jest młodzieżowa

AM napisał/a:
[Bez odnoszenia się do jakości (bo to sobie każdy oceni), Czerwony świt jest mniej młodzieżowy od Gry Endera.


a przynajmniej nie dziejszym rozumieniu ya czy ogólnym.
Bo naprawdę porusza temat młodych-starych ale zupełnie na innych poziomach. Film jest zupełnie nieudany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,7 sekundy. Zapytań do SQL: 13