FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Audiobooki
Autor Wiadomość
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2020-05-27, 19:31   

Moja dziewczyna słuchała B.A. Paris "Za zamkniętymi drzwiami" ( to ponoć jakiś bestseller). Posłuchałem trochę i przypomniałem sobie, dlaczego nie cierpię audiobooków. Czyta to Ewa Abart (sprawdziłem, bo nie znam) i "gra" w tak obrzydliwy sposób, że nie wyobrażam sobie słuchać tego w całości.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-05-28, 05:23   

Może po prostu zła książka + zły lektor. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-05-28, 06:43   

No niestety, książka może dużo stracić przy słabym lektorze. Mnie denerwują ci, co przesadnie akcentują uczucia. Tutaj trzeba być bardzo wyważonym w "graniu", czasami mniej znaczy lepiej. Za to świetny lektor potrafi jeszcze podkreślić zalety książki. Jak będziesz miał okazję, posłuchaj sobie "Terminusa", a najlepiej całych "Opowieści o pilocie Pirxie", w interpretacji Artura Dziurmana. Albo "Tematu na pierwszą stronę" czytanego przez Mariusza Bonaszewskiego. Albo "Wytępić całe to bydło" według Stanisława Biczyska.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-28, 07:44   

Ja na przykład nie jestem w stanie słuchać Rocha Siemianowskiego. Bez względu jak bardzo chciałabym coś wysłuchać, jeśli on to czyta, rezygnuję.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-05-28, 08:29   

Morfiny Twardocha nie skończyłem. Zmęczyła mnie.
Najwidoczniej za dużo Twardocha w zbyt krótkim czasie.

Skończyłem za to Panie kogutów, płacz psów Tochmana w interpretacji Dorocińskiego, którego głos pasuje do mrocznego wydźwięku książki. Dobra rzecz, polecam.

Teraz słucham Kapuściński non-fiction Domosławskiego.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-05-28, 15:48   

Próbowałem, ale nie wychodzi mi z audiobookami. Ja rozumiem, że oni tak pooowoooli czytają, bo większość powoli słucha. Mój zmysł uwagi jest widocznie inaczej taktowany. W przerwach między zdaniami mózg się nudzi i zaczyna mi podsuwać sto innych tematów. Po kwadransie tracę wątek powieści. To, co kiedys nakupiłem rozdałem rodzinie. Zostawiłem sobie tylko Idiotę w wykonaniu Pszoniaka, bo to w tym wydaniu dzieło sztuki podwójne.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-05-28, 16:46   

Jeśli słuchasz z aplikacji to można tempo czytania zwiększyć. Ja był nie dał rady na 1,0. Słucham na 1,25. :) Optymalne.

A teraz "Karmazynowy brzeg" duetu ?Douglas Preston & Lincoln Child. Któraś tam część cyklu, ale chyba można je czytać "na wyrywki". Główny bohater agent specjalny FBI KtośTam Pendergast i jego asystentka Constance rozwiązują różne sprawy. W tej powieści sprawa kradzieży win w jakimś miasteczku, która łączy się ze sprawą zatopionego ponad sto lat wcześniej brytyjskiego statku. Intryga nie jest skomplikowana. Zwłaszcza że Pendergast to typowy przechuj, wpada, wącha, mądrzy się, rozwiązuje sprawę. Przy tym zachowuje się jak bardzo staromodny gentleman, zna się na wszystkim, wszędzie był, wszystko robił. Constance chodzi za nim i go podziwia. Ale czasami działa samodzielnie. Obydwoje ubrani jak amisze i ekscentryczni. Ciekawy duet. Ale w długiej serii muszą się czymś wyróżniać, zwłaszcza że konkurencja u innych pisarzy spora. Miło się słucha. Czyta Maciej Kowalik, co jest zaletą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-05-28, 17:24   

Fakt, niektóre są wolne. Szczytem była "Wojna i pokój" czytana przez Ksawerego Jasieńskiego. Tamto chyba przyspieszyłem do 1,6-1,7.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-05-28, 17:37   

U mnie zwykle 1,25-1,5
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-05, 08:07   

Osobisty przewodnik po Pradze Mariusza Szczygła, w interpretacji autora. Średnio co dwie minuty rżę. Ludzie się oglądają, a ja rżę //spell Polecam. Jak ktoś lubi Szczygła, to jest to pozycja obowiązkowa.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-05, 08:55   

Uuuu, nie ma na storytelu, uuuu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-06-05, 15:13   

Ale jest "Wir" Petera Wattsa, do końca października kolejne dwie części trylogii.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-05, 15:36   

Czytałem, chyba mi się nie chce jeszcze raz, nawet w nowym tłumaczeniu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-06-06, 16:42   

Przesłuchałem ponownie "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" Szczerka. Czyli gonzo hitorie głównie o Ukrainie. O mamo, tego trzeba wysłuchać. Kto nie zna, ten trąba. Wiem, że jest to przerysowane, ale i tak warto. Bo to niby jest nasze, Polaków, okna na wschód, a tak naprawdę nasze krzywe zwierciadło. Bo widzimy, że zupełnie niedaleko jest jak u nas, tylko bardziej.


"Wawelskie wzgórze" Bunscha, czyli już blisko końca tego cyklu. Tym razem przeskok o kilkadziesiąt lat, z czasów Bolesława Wstydliwego do Władysława Łokietka. Mam wrażenie, że książki napisane wcześniej (co nie znaczy, że to wcześniejsze części cyklu) są jednak ciekawsze, jakby fabuła była równie ważna, jak samo opowiedzenie historii Piastów.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-06-09, 16:34   

Słucham "Ślepnąc do świateł" Jakuba Żulczyka. Książkę planowałem przeczytać po tym, jak obejrzałem serial, który bardzo mi przypadł do gustu. Odwlekało się to, bo chciałem nieco zatrzeć w pamięci fabułę serialu. Aż się odwlekło do audiobooka. I powieść mi się podoba, jest bardzo dobra, choć nadal wygrywa serial. I to jest coś, ponieważ to polski serial. :) Szacunek dla scenarzystów, którzy powieść przekształcili tak, że HBO powinno ich przytrzymać i zlecić kolejny projekt. Ponieważ zrobili to dobrze. Książka potwierdziła moje spostrzeżenia na temat głównego bohatera. Odtwórcy tej roli zarzucano to, że jest "drewniany", a to nieporozumienie. Idealnie bowiem oddaje charakter głównego bohatera - spiętego, zamkniętego w sobie, kontrolującego siebie i rzeczywistość, "rzeźbiącego siebie", aby użyć powieści. I w miarę słuchania powieści nabieram ochoty, aby powtórzyć sobie serial. Dziwne to. Bo mówimy tu o współczesnych polskich fabułach. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-06-09, 20:44   

@UP W audioboooku, a w zasadzie w interpretacji aktora który czyta/gra jest naprawdę wyjątkowa rola Daria, tak mi się tego dobrze słuchało że nawet potrafiłem ten dziwaczny sposób gadania naśladować w rozmowie ze znajomym na co on do mnie: "No weź przestań tak gadać nieswojo się czuję" :D A serialu nie oglądałem niby każdy chwali ale jakoś się waham //mysli
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-09, 22:03   

Ja nie chwalę, nie przebrnąłem pierwszego odcinka. A gość grający głównego bohatera nie był drewniany. Drewniany jest Keanu Reeves i jest zajebongo. On jest po prostu niekompetentny aktorsko, tak na poziomie naturszczyków z paradokumentów, i zwyczajnie nie wie co robić z głosem. Dopóki tylko jeździ po Warszawie z ponurą miną to da się to zdzierżyć, gorzej jak się odzywa.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-09, 23:23   

Musze się zgodzić z Orkiem. Co prawda obejrzałem pierwszy odcinek, ale to wszystko, a to oglądanie bolało. I jak zwykle bywa z serialami, że sam nie wiem, może jeszcze jeden odcinek, ale może kiedyś, w sumie daje radę ale nie za bardzo wciąga, może..., i w końcu nie oglądam nic więcej, tak tym razem zdecydowanie wiedziałem, że drugiego odcinka nie odpalę nawet za pieniądze. Nie wiem jak do serialu ma się literacki oryginał, ale wiem, że na pewno nie zbliżyłem się do prozy Żulczyka. Raczej utwierdziłem w słuszności rezygnacji z jego twórczości.

A tak przy okazji. Skończyłem właśnie słuchać Okręt Buchheima. To jest pan Krzysztof Jarzyna za Szczecina. Dziękuję, jesteście wolni.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-06-10, 17:18   

fdv napisał/a:
@UP W audioboooku, a w zasadzie w interpretacji aktora który czyta/gra jest naprawdę wyjątkowa rola Daria, tak mi się tego dobrze słuchało że nawet potrafiłem ten dziwaczny sposób gadania naśladować w rozmowie ze znajomym na co on do mnie: "No weź przestań tak gadać nieswojo się czuję" :D A serialu nie oglądałem niby każdy chwali ale jakoś się waham //mysli

No nie wiem, miałem dopiero pierwszy kontakt z powieściowym Dariem i był zajebisty, ale do Mefistofelesa, jakim go zrobił Jan Frycz, jeszcze mu brakuje. Aczkolwiek to dopiero początek i w serialu też się rozkręcał powoli.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-06-24, 16:17   

"Czerwona jaskółka" Jasona Matthewsa. Film na podstawie tej powieści obejrzałem w zeszłym roku. Z Jennifer Lawrence w roli głównej. Taki szpiegowski thriller na lato. Książka w zasadzie również jest lekturą na lato. W napięciu mnie nie trzymała, ponieważ już znałem fabułę, ale nawet gdybym jej nie znał, to chyba też nie zagryzałbym nerwowo warg w oczekiwaniu na to, co się wydarzy. Fabuła nie jest skomplikowana. Główna bohaterka jest tancerką baletową. Z powodu kontuzji odpada z konkurencji. Ale jest piękna, a jej wujek jest bezwzględną szychą w rosyjskim wywiadzie. Załatwia jej tam pracę, a ona okazuje się pojętnym oficerem wywiadu. Z racji swoich walorów zostaje wysłana do szkoły jaskółek, gdzie jest szkolona, aby używać swojego ciała do uwodzenia. Drugi bohater to oficer CIA, który prowadzi ważnego kreta w rosyjskiej centrali, a chce go dorwać wujek głównej bohaterki. I taki jest punkt wyjścia.

Fabuła powieściowa rozrosła się do trylogii. Film stanowi bardziej zamkniętą całość, choć również z otwartym zakończeniem. Ale nie słyszałem o kontynuacji. W powieści "udziwnieniem" jest wprowadzenie przepisów kulinarnych na końcu każdego rozdziału, na danie, które jest w tymże rozdziale spożywane. Gdyby to kogoś miało zachęcić. Ocena to 3/5.

Teraz "Czarna Kompania" Glenna Cooka. Początek mnie nie porwał, ale dam szansę jeszcze przez kilka godzin. Bo źle też nie jest.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-06-26, 14:57   

Dałem szansę "Czarnej Kompanii" do końca pierwszego tomu. Nadal nie było porywająco, ale pod koniec zrobiło się ciekawie. Zatem posłucham kolejnych dwóch, ale pewnie za jakiś czas. Choć może wskazane jest słuchanie ciągiem, nie wiem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-07-02, 15:56   

Testuję Storytel i na pierwszy ogień poszło "Heart of Darkness" Conrada. Próbowałem kilku wersji, ale za każdym razem coś mi nie pasowało z lektorem, w końcu trafiłem na takiego, co mi się nawet spodobał. O samej książce nie ma co pisać, bo nic odkrywczego nie napiszę. Warto, pod warunkiem, że lektor nie zepsuje swoją interpretacją lub kiepskim głosem.

Teraz zacząłem "Chłopów 2050". Lubię sposób pisania Zbierzchowskiego, właściwie to głównie dla tego odpaliłem testowego Storytela, bo chciałem przesłuchać tej książki i ewentualnie tyle innych ile dam radę. Gadałem chwilę z bratem i on mówił, że używa Audible, spojrzałem na ofertę i generalnie jest ciekawsza. Tylko cena wyższa i trochę inne warunki. Pewnie po testowym okresie wyłączę Storytela i włączę właśnie Audible na próbę i po tym zdecyduję, co mi bardziej odpowiada.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2020-07-02, 16:11   

Wróciłem do Storytel, bo przybyło tam książek, których chcę posłuchać. Półka mi się zapełniła dosyć szybko. Aczkolwiek, nie są to książki, które chciałbym czytać - ale posłuchać, czemu nie. To był problem w Audiotece, gdzie musiałbym kupić książkę, którą już czytałem, ale chętnie bym do niej wrócił a nie mam czasu jeszcze raz przeczytać. W Storytel jest jednak łatwiej - jeden abonament i słuchasz do oporu. W Audiotece musiałem być ostrożniejszy w doborze :) a przez to i wybór był mniejszy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-02, 16:23   

toto napisał/a:
Audible
:?:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-07-02, 16:53   

Fidel-F2 napisał/a:
toto napisał/a:
Audible
:?:


https://www.audible.co.uk/
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-02, 17:57   

Czyli tylko w lengłydżu?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-07-02, 17:59   

No trudno, jakoś to przeżyję. Podejrzewam, że w wersji niemieckiej są też po niemiecku.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-07-04, 10:32   

"Chłopi 2050" pozostawiają niedosyt. Warto przesłuchać, ale kwestia tego systemu M@~ (Matylda) chyba nie do końca się spięła w głowie autora. Przynajmniej dla mnie zgrzytała zasada sprzedawania/rozdawania własnych towarów tylko innym użytkownikom systemu. Skąd mieliby brać części do napraw, nowy sprzęt, którego nie mogli dostać za swoje matcoiny?

Teraz myślę, że to "Distortion" w innych realiach. Nie chcę żeby zabrzmiało to jak zarzut, bo recykling motywów nie jest zakazany. Po prostu uderzyło mnie duże podobieństwo pewnych motywów występujących w obu utworach. Mam nawet wrażenie, że bóg (czy coś, co tak nazwiemy) wpływający na głównego bohatera to jest nawet nie tyle element z "Distortion", co dość charakterystyczny element obecny w wielu jego tekstach.

Lekko rozczarowująca końcówka - element kulminacyjny, bum, kilka dni później szybka stopklatka i koniec.

"Rogwiazda" Wattsa. Nie jestem przekonany do lektorki. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut wyłapywałem każdą pauzę na wzięcie oddechu i to mnie lekko irytowało. Teraz jest już lepiej, ale nie wiem, czy to ja się przyzwyczaiłem, czy to aktorka staranniej czyta.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2020-07-11, 13:27   

"Rozgwiazda" za mną. Szybko poszło. Świetna sposób na odświeżenie książki. Trochę z rozpędu zacząłem przesłuchiwać "Hyperiona" i mi się podoba. Na kolejne czytanie nie mam czasu, a tak, wpada przez uszy. Bardzo odpowiada mi głos lektora, Marcin Popczyński, i jego nienachalna interpretacja. Przyzwyczaiłem się do jego głosu przy książkach Bunscha (przy okazji w Audiotece są już "Wywołańcy", czyli już przedostatnia część Powieści piastowskich) i wg mnie bardzo dobrze tu pasuje.

Lekka zmiana planów, na razie zostaję ze Storytelem, przynajmniej do czasu skończenia przeze mnie Hyperionów. Może w międzyczasie uda mi się jeszcze wyszperać coś innego, co mnie zatrzyma kolejny miesiąc.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-12, 14:32   

Starship: Bunt - Mike Resnick

Odsłuchałem jakieś dwie godziny (ok 20%) i dałem spokój. Fatalnie napisana, banalna i prymitywna papka. Nawet nie chce mi się wyliczać słabych stron, tu wszystko jest słabe albo bardzo słabe. Rzecz dobra dla dwunastolatków.

2/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14