FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-03-27, 21:27   

Watchmeni. Kurwele jakie to jest dobre. Prawdziwe świetne story. Mam wrażenia że za dużo kału oglądacie ktory zaslania wam perly . Jak czytam że trzeba obejrzeć 5,10 odcinków żeby się wciągnąć ....
Co do serialu - na pewno nie dla każdego. Zaskakujący świat, niby prawie nasz ale .... prawdziwie się ktoś napracowal nad różnicami.
Twisty 1 klasa. Pomysły w deseczke.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-03-27, 21:36   

Ale zakończenie do dupy --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-03-27, 22:05   

bo jak wiem...
wystarczające. zapowiedziane.
chyba bym nie chciał kontynuacji - a przynajmniej bezpośredniej.
mało takich scenariuszy/scenarzystów
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-03-28, 08:55   

Trojan napisał/a:
Watchmeni. Kurwele jakie to jest dobre. Prawdziwe świetne story. Mam wrażenia że za dużo kału oglądacie ktory zaslania wam perly . Jak czytam że trzeba obejrzeć 5,10 odcinków żeby się wciągnąć ....
Co do serialu - na pewno nie dla każdego. Zaskakujący świat, niby prawie nasz ale .... prawdziwie się ktoś napracowal nad różnicami.
Twisty 1 klasa. Pomysły w deseczke.

No ba. Prawdę prawisz. :mrgreen:

A zakończenie wcale nie jest spaprane.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-03-28, 13:15   

Wszystko w tym serialu "składa się w zgrabną genialną całość". Gdyby Moore serial obejrzał to by mu przyklasnął -takie mam wrażenie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-03-28, 20:09   

"Picard" - finał sezonu(?) trochę mnie rozczarował. Prawie do ostatniej chwili mógł być inny. Rozczarowany jestem tym, że Michael Chabon i Akiva Goldsman wybrali właśnie taką ścieżkę, która pozwala na kontynuację. Choć ta historia została zamknięta, to zawsze może rozpocząć się kolejna. Nie będę się jednak o to kłócił. Cały sezon był świetny. Dopieszczał fanów "Star Trek: Następne Pokolenie", ale nie przesadzał z fan serwisem. Był on naturalny i oczywisty. To samodzielna historia, ale siłą rzeczy obliczona na to, że sięgną po nią ci, którzy znają głównego bohatera z serialu i filmów. Nie jest hermetyczna, ale bez tego kontekstu z przeszłości trochę traci. Poziom fabuły i realizacji jest bardzo wysoki. Serial został dopieszczony pod każdym względem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-04-03, 10:27   

Jestem po 4 odcinkach Mesjasza. Pierwsze 2 wciągające. Ciekawie zarysowane sylwetki, ciekawy kontekst, polityka, wywiad, itd. I raptem akcja przenosi się do Trumpolandu i mamy 2 odcinki typowo amerykańskiego religijnego pierdolenia. Dam temu jeszcze szanse, ale nie wiem, jak długo zdzierżę.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-03, 12:13   

<-- Daj Pan szansę, bo nic tu nie jest tak oczywiste, jak się czasami wydaje ;)


"Dom" - fajnie było odświeżyć po latach świetny serial Jana Łomnickiego. Co prawda późniejsze odcinki już nie są tak udane (wątek Klary sux!), niemniej to i tak jedna z najlepszych polskich produkcji do której można wracać. Nie ma tu pitu-pitu, a śmierć zbiera żniwo. To nie tylko historia wielu interesujących bohaterów, ale i kawał historii Polski powojennej.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-04-03, 12:46   

KS napisał/a:
Jestem po 4 odcinkach Mesjasza. Pierwsze 2 wciągające. Ciekawie zarysowane sylwetki, ciekawy kontekst, polityka, wywiad, itd. I raptem akcja przenosi się do Trumpolandu i mamy 2 odcinki typowo amerykańskiego religijnego pierdolenia. Dam temu jeszcze szanse, ale nie wiem, jak długo zdzierżę.

Nie będzie drugiego sezonu, może zatem sobie daruj resztę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-03, 13:34   

ASX76 napisał/a:



"Dom" - fajnie było odświeżyć po latach świetny serial Jana Łomnickiego. Co prawda późniejsze odcinki już nie są tak udane (wątek Klary sux!), niemniej to i tak jedna z najlepszych polskich produkcji do której można wracać. Nie ma tu pitu-pitu, a śmierć zbiera żniwo. To nie tylko historia wielu interesujących bohaterów, ale i kawał historii Polski powojennej.



powinieneś się leczyć ...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-04-03, 14:35   

Dom był fajny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-04-03, 16:22   

Też mam sentyment do tego serialu, choć w tych dokręconych po latach odcinkach już brak uroku pierwszej części. I rzeczywiście, wątek Klary to porażka.

Ale nie tylko starociami człowiek żyje.

Choć, jak na standardy współczesnej telewizji, serial sprzed roku to już staroć. :) Pisałem o nim wcześniej, ale jest okazja wspomnieć ponownie, ponieważ pierwszy sezon "wjechał" na HBO GO, a za chwilę dołączy do niego sezon drugi. "What We Do In The Shadows" to serialowa wersja/kontynuacja (nie wiem, bo nie oglądałem) filmu sprzed kilku lat. To komediowy serial o wampirach. Ale zdecydowanie warto poświęcić mu czas. :) Ponieważ jest zabawny, przerysowany i momentami bardzo meta. :) A najlepszy odcinek to spotkanie wampirów z różnych dzieł filmowych i nie tylko. :) Choć chyba trzeba się trochę "otworzyć" na to poczucie humoru. :) Ale nawet bez tego, jest bardzo sympatycznie: https://www.youtube.com/watch?v=mfBbSwX6kEk A tu małe spoilery z "Celebrity Vampire Reunion" https://www.youtube.com/watch?v=NKgRM7J0xi4

"Homeland" - ósmy, finałowy sezon nadal umiarkowanie mnie zawodzi, aczkolwiek w drugiej częsci pojawiło się kilka ciekawych kwestii, a na dodatek najnowszy odcinek był mocnym strzałem. Jednak oczekiwałem czegoś więcej, a nie ganiania po Afganistanie, czy Pakistanie, czy innej dziurze na końcu świata. Brakuje mi politycznych intryg i mroczniejszego podejścia.

Nowość od AppleTv+ "Home Before Dark". Serial zaciekawił mnie już na etapie trailera i po dzisiejszej premierze jestem mocno już wciągnięty, choć dopiero trzy odcinki za mną. Fabuła jest inspirowana prawdziwą historią młodej, bo dziewięcioletniej reporterki. Nie chce mi się googlać, jak było naprawdę, aczkolwiek pani ta - już jako dorosła - jest jedną z producentek. Fabuła opowiada o dziewięciolatce. Razem z ojcem i resztą rodziny wraca do rodzinnego miasteczka tegoż. I wpada na trop pewnej tajemnicy sprzed lat, dotyczącej również jej ojca, który w tymże miasteczku nie jest lubiany. Doskonale obsadzony i - jak dotąd - napisany serial. Fabuła ma w sobie uroczą niewinność - za sprawą bohaterki - podobną do "Zabić drozda" (klimatem), do tego całkiem niezłą intrygę i naprawdę chce się go oglądać. Pewnie w weekend "wciągnę": https://www.youtube.com/watch?v=jsONbsXCuSg Jak na razie, jedna z lepszych produkcji Apple.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-04-03, 23:58   

Romulus napisał/a:

Nie będzie drugiego sezonu, może zatem sobie daruj resztę.

Docierpiałem tego Mesjasza do końca. Akurat koniec wyraźnie sugeruje ciąg dalszy. Twoje info jest potwierdzone?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-04-04, 08:21   

Tak. https://naekranie.pl/aktualnosci/mesjasz-serial-anulowany-netflix-rezygnuje-z-2-sezonu-1585240795
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-04, 08:29   

Serial zbyt kontrowersyjny dla wierzących, więc Shitflix nie chciał się narażać --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-04-04, 11:57   

ASX76 napisał/a:
Serial zbyt kontrowersyjny dla wierzących, więc Shitflix nie chciał się narażać --_-

Powiedziałbym, że kontrowersyjny nie dla normalnych wierzących, a raczej dla hierarchii i religijnych grup interesu.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-04-04, 12:05   

Ta, a ja podejrzewam że po prostu miał niską oglądalność. Bo wbrew pozorom tematyka około religijna naprawdę nie jest aż tak pociągająca jak byle serialik z wampirami który przyciągnie 3 razy większą widownie i w dodatku z bracketa który się liczy. Ja np niby mam to dodane do listy, ale gdy przychodzi decyzja co oglądać to konsekwentnie tytuł omijam odkąd wyszedł.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-04-04, 12:21   

Może ktoś chciał się wstrzelić w target islamski i przestrzelił ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-04-05, 17:13   

GENERATION KILL: CZAS WOJNY

Kilkuodcinkowy, paradokumentalny obraz wojny w Iraku z punktu widzenia oddziałów zwiadu. Standardowo: stylistycznie koszarowa maniera ale dość naturalna, okropieństwa wojny z naciskiem antywojennym, ale przede wszystkim wyeksponowanie wybujałego debilizmu dowódców, im wyżej tym gorzej.

7,5/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-06, 15:33   

"Spisek przeciwko Ameryce" - ledwo przebrnąłem przez pierwszy odcinek. Nuda jak ciężka cholera ;)

"Opowieści z Pętli" - a tu nie dałem rady nawet z pilotem, choć dzielnie "walczyłem" prawie do samego końca (pierwszej) historii.

"For All Mankind" - czekałem na wersję z lektorem, ale w końcu się poddałem i sięgnąłem po tę z napisami. Od razu wciąga. No i jest tu obsada którą lubię :-)

Przy okazji, po raz kolejny polecam Państwa uwadze czeski mini serial pt. "Nieświadomi" :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2020-04-06, 16:16   

ASX76 napisał/a:
"Opowieści z Pętli" - a tu nie dałem rady nawet z pilotem, choć dzielnie "walczyłem" prawie do samego końca (pierwszej) historii.


Ja pierwszy ep skończyłem. I mocno się zastanawiam czy kontynuować..

ASX76 napisał/a:
For All Mankind

W planach.

Devs. Kolos na glinianych nogach. Więcej obiecuje niż daje. Odpadłem po czwartym odcinku. Pierwszy mnie zauroczył mimo rażącej wręcz dziury logiczno fabularnej, od której rozpoczyna się cała intryga. Jest fajny klimat, jest szansa. Tyle, że szansa się coraz bardziej rozmywa a spora ilość durnotek ( omalże wszechpotężny ochroniarz ) i pseudofilozofii kwantowo probabilistycznej jest na dłuższą metę niestrawna. Może się podobać, bo ma w sobie coś, ja jednak odpuszczam.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-06, 16:29   

1. Śmiem przypuszczać, że nic specjalnego z tego nie będzie.

2. Good. Augustus zapewne się objawi i zachęci ;)

3. Mam podobne odczucia, lecz nie wymiękam. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ten produkt o wiele więcej obiecuje, niż da(je). Dociągnę do końca, o ile koronawirus mię nie kaputnie ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-04-06, 16:45   

Jestem po 4 części czyli końcu drugiego sezonu "La casa de papel" i odczucia jak najbardziej pozytywne choć Netflix powtórzył błąd oryginalnych twórców i za długo ciągnie historię. Będzie kolejny sezon mam nadzieję że skrócony żeby nie robić z tego tasiemca. Z europejskich produkcji (gdzie seriale brytyjskie to klasa sama w sobie i traktuję je jako osobną kategorię) to niewątpliwie obok Gomorry najciekawszy tytuł.

Spoiler:
Fajny wątek humorystyczny kiedy Lizbonę przesłuchuje sędzia, a ona zasypuje go szczegółami technicznymi można się pośmiać.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-06, 16:54   

fdv napisał/a:
Z europejskich produkcji (gdzie seriale brytyjskie to klasa sama w sobie i traktuję je jako osobną kategorię) to niewątpliwie obok Gomorry najciekawszy tytuł.



A co z:
- "Biuro szpiegów" (francuski)
- "Nieświadomi" (czeski)
- "Fauda 1" (izraelski)
? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-04-06, 17:50   

"For All Mankind" to jeden z najbardziej niedocenionych seriali Apple. Wszystko w nim mi pasowało: i fabuła i obsada. Oglądałem każdy odcinek z ogromną ciekawością, a po finale sezonu - koniecznie zaczekajcie na scenę po napisach - od razu chciałem więcej. Choć to serial, który jakoś nie uwodzi, na pierwszy rzut oka. Ciekawy punkt wyjścia - alternatywne lądowanie na Księżycu przez Rosjan. A potem niespieszne rozwijanie historii alternatywnej. Dla mnie bomba.

Co do "Devs" to też na objawienia nie liczę. Aczkolwiek, w szóstym odcinku serial mnie zaskoczył. Spoilerować nie będę. A że odcinków tylko osiem, a ogląda się to nieźle, to na pewno dotrwam do końca.

"Opowieści z Pętli" - miałem napisać, ale mi się nie chciało. :) Bo wydaje mi się, że nie warto. Każdy odcinek opowiada inną historię, choć te się zazębiają, mniej lub bardziej. Jednak po dotrwaniu do ostatniego odcinka - a dotrwałem - stwierdzam, że szkoda było czasu. Przekombinowane, może nawet przeintelektualizowane.

Co do "La casa de papel" to porzuciłem po drugim sezonie, w którym ta idiotyczna, nieprawdopodobna i dziurawa jak ser fabuła powinna się skończyć. Zaskoczeniem był dla mnie sezon trzeci, o czwartym nie wspominając. A ma być piąty? Serio? :) Może się skuszę, bo podejrzewam, że im dalej tym głupiej, w związku z tym. Choć wydawało mi się, że nie da się nagromadzić więcej idiotyzmów niż w sezonie 1 i 2. A - przypomnę - jestem ostatni, który na nie zwraca uwagę, jeśli wszystko inne gra. :) Niemniej, dwa sezony i miałem dosyć.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-04-06, 18:20   

Głupot to jest dużo, nie można tego traktować jak serial realistyczny tylko bardziej jak komiksową adaptację i przyjąć niektóre rzeczy że tak i już. Nie chcę spoilerować ale mógłbym kilka rzeczy wymienić z samej ostatniej części no które nijak nie mogłyby się wydarzyć w rzeczywistości. Ale to nie zmienia faktu że się to po prostu dobrze ogląda i dostarcza rozrywki.
Nie ma 3 czy 4 sezonów tylko są 2 na sezon drugi składa się część 3 i 4 a 1 i 2 to był jeden sezon wyprodukowany na początku przez jakieś studio w Hiszpanii.


"For All Mankind" na moje oko to był jedyny warty obejrzenia serial od Apple jeszcze machnąłem o tych ślepych ale tamto w mojej ocenie to całkowita porażka no jakoś ten setting gdzie może istnieć jakaś cywilizacja ślepców to nawet jak na fana sci-fi za dużo.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-04-07, 05:24   

fdv napisał/a:
"For All Mankind" na moje oko to był jedyny warty obejrzenia serial od Apple jeszcze machnąłem o tych ślepych ale tamto w mojej ocenie to całkowita porażka no jakoś ten setting gdzie może istnieć jakaś cywilizacja ślepców to nawet jak na fana sci-fi za dużo.

"See" miało niezły początek, potem wzloty i upadki, ale najgorsze było zakończenie pierwszego sezonu, które rozwaliło najciekawszy pomysł fabularny. Teraz co zostanie na drugi sezon? Walka ślepych ze ślepymi? Zmarnowana szansa na fajne fantasy. A cywilizacja ślepców to nie jest najgorsze co może się przytrafić jako świat fantasy. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-07, 05:56   

I to ma stanowić jakieś pocieszenie? Tak czy siak, serialu nie ratuje, to strata czasu --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-12, 15:57   

Chłopaki - mocne kino superbohaterskie ;) . Komiks ledwo liznalem (1 tom Polski ) i jest świetny ale serial wygląda lepiej / przynajmniej dwa odcinki ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-04-12, 16:18   

Serial jest znacznie lepszy, a im dalej, to jeszcze ciekawiej. Obsada bezbłędna i obłędna! Moim zdaniem to najlepsza serialowa adaptacja komiksowa :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14