FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-02-23, 22:13   

"Parasite" 2019 - wielokrotnie nagradzany komediodramat z Korei Południowej okazał się produkcją godną laurów. Ogląda się! :-)
Dla HBO powstanie serialowa wersja, która zamknie się w jednym mini sezonie.


"Togo" 2019 - bardzo wzruszający i pięknie zrealizowany film przygodowy z wytwórni Disneya. Jego tytułowy bohater to (syberyjski?) husky (szalenie słodki!), który jako lider psiego zaprzęgu kierowanego przez L. Seppalę (granego przez W. Dafoe) rusza w bardzo długą i niebezpieczną podróż celem dostarczenia leku dla umierających dzieci. Niewątpliwym atutem są cudowne krajobrazy Alaski. W sam raz dla całej rodziny (dla singli też, nawiasem pisząc) :-)
P.S. Nie jest tak przejmująco smutny jak "Mój przyjaciel Hachiko", więc nie ma obaw, że ktoś popadnie w depresję ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2020-02-23, 22:39   

"Czarna Pantera" - jeden z najciekawszych filmów MCU. Dobrze napisani bohaterowie, w tym antagonista (co w filmach o superbohaterach nie jest oczywiste), dobra obsada i gra aktorska, tak samo muzyka i techniczne aspekty filmu. Bodaj jedyny słabszy aspekt filmu to potraktowany po macoszemu wątek Klaue - ta postać mogłaby zostać bardziej rozwinięta. Ogólnie jednak, film jest bardzo dobry.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-02-23, 23:39   

BG napisał/a:
"Czarna Pantera" - jeden z najciekawszych filmów MCU.
Jednym zdaniem kupa, spuść wodę
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-02-24, 19:17   

"Color Out of Space" 2019 - horror wyreżyserowany przez R. Stanleya ("Hardware") został oparty na opowiadaniu Lovecrafta i tylko tyle dobrego można o nim napisać ;) Nie zmogłem do końca. Nikolas Kejdż stanowi dodatkową nie atrakcję :-P
Trzymać się z daleka.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-02-24, 19:44   

Cage to duży plus. A że coś zrobione na Lovecrafta, to przecież musi być unika z grzybnią.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-02-25, 16:10   

Fidel-F2 napisał/a:


Cage to duży plus.

A że coś zrobione na Lovecrafta, to przecież musi być unika z grzybnią.


1. Od czasu ch.jowego "Next" przez którego krwawiłem z oczu i uszu, jest u mnie na minusie.

2. No nie, bo przecież sam koncept z potworami z innego wymiaru (czy coś w ten deseń) jest ciekawym punktem wyjściowym (w horrorze). Inna sprawa, "co" i "jak" się z tym zrobi...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-02-25, 18:07   

1. Mylisz chujowe filmy z aktorem.

2. Nie jest
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-25, 19:15   

1. Ostatnio Klata gra w ujowych filmach.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-02-25, 19:51   

z tym nie dyskutuje, taka karama, chociaż ostatnio widziałem taki kameralny sensacyjniak, prosty ale przyjemny
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-02-25, 23:58   

Jego ostatnie życzenie

Przyzwoity film zaangażowany w obnażanie politycznego skurwysyństwa. Dobre aktorstwo. Problemem jest narracja. Wiemy o co chodzi bo widzimy różne strony i jest to oczywiste, natomiast perspektywa głównej bohaterki jest jakoś niekonsekwentna, rzeczy się nie za bardzo trybią. Ale w sumie daje radę.

Affleck jakiś napuchnięty, chyba że to charakteryzacja do roli.

7/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-26, 00:28   

Affleck często wygląda na spuchniętego
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2020-02-26, 17:42   

Przypakowany z powodu roli Batmana, a poza tym pewnie na/po odwyku to może dlatego?

Wczoraj jakoś mi się nudziło wieczorem i na nic nie miałem ochoty. Tak se pstrykałem po serwisach i na Netflixie wpadł mi w oko polski rupieć, co się "Sara" tytułuje. Oglądałem to kiedyś i wiedziałem, że nawet wtedy kiedy go oglądałem dawno temu to był lekko paździerzowy. Teraz, po latach nic się nie zmieniło. Dialogi w uszy kłują. Ale! Doceniam odwagę związaną z nagością Agnieszki Włodarczyk - taka młodziutka dziewczyna gdyby dziś zadebiutowała w taki sposób to byłby krzyk, że male gaze i tym podobne. Co nie zmienia faktu, że mamy tu fantazję erotyczną na temat związku dojrzałego faceta z szesnastolatką(?), siedemnastolatką(?). Przyznać muszę, że nieco to niesmacznie wyglądało.

A poza tym, podobało mi się wyszukiwanie cytatów z innych filmów.

Generalnie, fatalny film, fatalnie się zestarzał, choć już w czasie premiery był fatalny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-02-26, 17:54   

Ano wlasnie, ostatnie zdanie wystarcza. Ja na ten przykład nie widziałem nigdy. Fragmenty co najwyżej.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2020-03-08, 17:18   

"Spenser Confidential" - typowy film z Markiem Wahlbergiem. Zwłaszcza w reżyserii Petera Berga. Były policjant wychodzi z więzienia po pięciu latach, za przestępstwo, które popełnił (dla odmiany - choć oczywiście, nie takie to proste). Zamierza zostać kierowcą ciężarówek i wyjechać z Bostonu. Ale: przeszłość. Ale: skorumpowani policjanci. Film ze sporą dawką przemocy, ale i humorem. Niezła postać kobieca - dla odmiany, nie trzeba jej ratować z opałów. Do tego nietypowy partner. Dużo się dzieje. Sympatyczny film na niedzielne popołudnie. Do zapomnienia także. Finał zapowiada jakąś kontynuację, ale niekoniecznie. https://www.youtube.com/watch?v=bgKEoHNi3Uc
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2020-03-09, 15:32   

Romulus napisał/a:
"Spenser Confidential" - typowy film z Markiem Wahlbergiem.

Też obejrzałem, takie lekkie kino napisane i wyglądające jak z późnych lat 90-tych.
Za mało mroczne, za mało na poważnie, za mało do uśmiechu. Rzeczywiście: obejrzeć bo nie boli i zapomnieć, bo po co pamiętać.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2020-03-14, 19:48   

"Like Crazy" - miły przerywnik od seriali. Fabuła jest prosta: chłopak i dziewczyna, spotykają się, zakochują, na przeszkodzie stają pewne względy formalne, które wystawiają ich związek na próbę. Historia rozpisana na kilka lat. Spodobało mi się zakończenie, takie proste, oczywiste i prawdziwe. Do tego Felicity Jones - u mnie Jennifer Lawrence nie miałaby z nią szans. :) https://www.youtube.com/watch?v=qvf52Z5w_kI
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-03-21, 22:30   

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" - żenująco kiepski wyrób "slasheropodobny" made in Kaczystan. Scenariusza nie da się zauważyć. Nie dobrnąłem do końca. Coś dla wytrawnych koneserów chujni.

"The Invisible Man" - imponujące, że film został nakręcony za jedyne 7 mln dolców...
To kolejny autorski projekt Australijczyka Leigh Whannella, który niestety tym razem finalnie rozczarowuje pod kątem nie trzymającej się kupy historii i politycznej poprawności ostro kwiczącej w zakończeniu, które jest "ni w dupę, ni w oko". E. Moss brzydka jak cholera. Po twórcy "Upgrade" spodziewałem się o wiele więcej.
P. Verhoeven w "Hollow Man" z 2000 roku (wersja reżyserska) stworzył znacznie lepszą historię o niewidzialnym człowieku, mimo iż końcówka filmu była naciągana jak gumka od stringów.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1600
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2020-03-23, 11:13   

Iron Sky: Inwazja Dawali w telewizorni, więc obejrzałem.
Wiedziałem, że będzie specyficznie, wiedziałem również, że reptilianie rządzą światem, ale liczyłem na więcej absurdu. Niewykorzystany potencjał. I nawet Hitler wjeżdżający do nazistowskiej bazy na Księżycu na grzbiecie tyranozaura nie do końca mi to wynagrodził. Nawet miłośnikom campu, kiczu i chłamu nie poleciłbym z czystym sumieniem.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-03-25, 09:50   

Juliusz - abojawiem, trochę chybił-trafił; mamy fajnie - choć grubo - narysowane postaci, i sporo niezłego humoru (oraz sporo dramatu na poziomie), z drugiej w scenariuszu widać szwy (w za udział wzięli scenarzystów jest chyba ze czterech, a jak mówi prastare aborygeńskie przysłowie, Dziobak to kaczka zaprojektowana przez komitet ). Humor też bywa rozmaitych lotów - czuć rękę luminarzy polskiego stand upu, a o polskim stand upie mam zdanie zbliżone do tego co sądzę o polskim kabarecie //mysli . Na szczęście jest Mecwaldowski w tytułowej roli złamasa par excellence, Peszek jako jego ojciec (kapitalne wspomnienia o Angeli Merkel :badgrin: ) i parę scen które obrywają pytonga. Mimo wszystko 7/10, bo choć dostajemy sporo krindżu, to pierwszy raz od długich lat szczerze się śmiałem na polskim filmie. Choć nie zawsze jest do śmiechu.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-04-05, 18:20   

PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD

Podobało się. Świetna plakatowa estetyka z epoki, nieustanna szydera, genialna scena konfrontacji (rżałem niepohamowanym śmiechem) i zajebongo rewelacyjne aktorstwo.

9/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-04-05, 22:47   

The Meg

Jason Statham walczy z wielkim rekinem. Ale takim w chuj wielkim. Wchuuuj wielkim. No fchuuuuj wielkim. Kurwa jakim wielkim.

Jajca nie z tej ziemi.

2/10 lub opcjonalnie 8/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-04-05, 23:54   

O, z cyklu tak zły że aż dobry? //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-06, 00:17   

Taki megalodon wśród filmów....
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2020-04-06, 02:25   

Full Metal Jacket - odświeżyłem sobie, bo przypadkiem wdepnąłem na to w Netfliksie, murwa kać jakie to jest zajebiste kino i nic nie traci po latach.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-04-06, 07:33   

Spellu, jest to tak głupie, że przynosi radość nieustannego niedowierzania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-04-06, 07:54   

Uważaj, bo jeszcze zostaniesz koneserem chujni jak Romulus :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-04-06, 08:40   

+całkiem przyzwoicie wygląda.
ja się zastanawia jak Statham od ról w Lock Stock and Two... I Snachtchu wyewoluował do takich projektów. ......
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-04-06, 08:44   

Fidel-F2 napisał/a:
Spellu, jest to tak głupie, że przynosi radość nieustannego niedowierzania.
Nie zgadzam się, to jest po prostu złe, dla koneserów polecam raczej Rekinstaina, za darmo na YT
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-04-06, 09:35   

Trojan, fchuj jest tych aktorów drugiej klasy a dobrych filmów niewiele, a za coś żyć trzeba.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2020-04-07, 11:17   

Rocketman

Dość sympatyczna, przemyślana maniera, którą dobrze się ogląda. Całość daje jako taki pogląd na duszę artysty, wydaje się, że dość prawdziwy. Plus oczywiście fajna strona muzyczna. Choć nie jest to nic jakoś specjalnie wyjątkowego to ogląda się przyjemnie, zwłaszcza, że sporo tu niezłego humoru.

7/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14