Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy o superbohaterach
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2020-02-13, 13:22   

Poszliby ludzie raz a porządnie zadbać o przysrost naturalny, a nie, kurwełe, po kinach się rozbijać --_-

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-02-13, 13:42   

Sam się wysil, ja wstrzymałem produkcję na etapie prototypu --_-
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2020-02-13, 13:52   

Ja już normę wyrobiłem :P

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2020-02-14, 07:15   

Obejrzałem pierwszy odcinek Watchmen i zupełnie nic nie kumam. Komiksu nie znam a opis filmu
Cytat:
Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
wydaje się zupełnie nietrafiony, superbohaterowie nie są wyjęci spod prawa, sami są prawem. Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-02-14, 08:16   

Cytat:
Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-02-14, 09:57   

utrivv napisał/a:
Obejrzałem pierwszy odcinek Watchmen i zupełnie nic nie kumam. Komiksu nie znam a opis filmu

Pierwej trza "czytnąć" komiks i/lub "luknąć" film, bo inaczej Pan nie zakumasz ni... czorta ;)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-02-14, 18:05   

utrivv napisał/a:
Cytat:
Osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa.
wydaje się zupełnie nietrafiony, superbohaterowie nie są wyjęci spod prawa, sami są prawem. Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

Wszystko się wyjaśni. Sam nie wiem, czy warto znać komiks, czy nie. Ja znam, jest zaje*isty. Ale nie jestem pewien, czy jego znajomość jest potrzebna.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-02-14, 18:37   

Sądząc po panicznej reakcji widza znajomość komiksu zapewne jest potrzebna :-P
Poza tym dzięki temu mógłby bardziej docenić koncept twórcy serialu.
Co w niczym nie zmienia faktu, że samo zakończenie produkcji mnie rozczarowało nijakością.

marjarkasz

Wysłany: 2020-02-14, 18:54   

utrivv napisał/a:

ASX76 napisał/a:
Sądząc po panicznej reakcji widza znajomość komiksu zapewne jest potrzebna

Odpadłem po drugim odcinku ( zapewne niesłusznie ) właśnie dlatego, że nic a nic nie kojarzyłem. Nie wiem czy dojrzeję do tego aby dojechać do końca.

Trojan 

Wysłany: 2020-02-14, 19:38   

Widzisz Romku, to odpowiedź dla mojego pytania o 100N. Można zrobić serial dla już wkreconego widza.

dworkin 

Wysłany: 2020-02-14, 19:47   

Wystarczy obejrzeć film Watchmen. Strażnicy z 2009 roku (jest na HBO GO), a wszystko będzie jasne. Serial odwołuje się do wydarzeń i bohaterów w nim opisanych (po lekkiej modyfikacji). Jednak poza tym realizuje on odmienną wizję artystyczną niż komiks. Być może nawet niezgodną z jego duchem. Lecz mimo wszystko zajebistą! Watchmen to jedna z tych produkcji, przy których kiwa się z uznaniem głową nad misternością scenariusza.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-02-14, 19:51   

Toteż oby adaptacja "100 Naboi" nigdy nie powstała. :) Szkoda takiego genialnego dzieła na spłaszczenie przez motion pictures. :)

"Watchmen" będę jednak bronił. Kurczę, sam przecież "Strażników" czytałem dawno temu. Zdążyłem zapomnieć, kto i dlaczego. Zwłaszcza że to nie jest taka zwykła historia o superbohaterach. Kilka razy też musiałem mózg wysilić w trakcie oglądania serialu, ponieważ nie wszystkie kwestie łapałem. Mimo to wydaje mi się, że stanowi on samodzielne dzieło. Znajomość materiału źródłowego przydaje się, aby jakieś smaczki docenić. Jednak ostatecznie nie mogę być obiektywny, bo mimo upływu czasu od lektury, wiem o co w "Strażnikach" chodziło.

Trojan 

Wysłany: 2020-02-14, 20:16   

jeżeli można było nakręcić serial Watchmenów - w którym po czwartym odcinku moja M. powiedziała że odpada (choć się zasadniczo bardzo podoba) bo kompletnie nie wie ocb (a widziała film) to pewnie zrobio 100N :)

dworkin 

Wysłany: 2020-02-14, 21:37   

Komiks czytałem jeszcze na studiach, film widziałem ostatnio kilka lat temu i nie miałem kłopotu z identyfikacją/umiejscowieniem wątków z nich pochodzących. Większość tajemnic jednak to dzieło twórców scenariusza serialu i trzeba odkrywać je zgodnie z jego biegiem, a wyjaśniają się raczej później niż wcześniej. Ja łapałem dosyć szybko.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2020-02-14, 22:17   

dworkin napisał/a:
Wystarczy obejrzeć film Watchmen. Strażnicy z 2009 roku (jest na HBO GO), a wszystko będzie jasne. Serial odwołuje się do wydarzeń i bohaterów w nim opisanych (po lekkiej modyfikacji). Jednak poza tym realizuje on odmienną wizję artystyczną niż komiks. Być może nawet niezgodną z jego duchem. Lecz mimo wszystko zajebistą! Watchmen to jedna z tych produkcji, przy których kiwa się z uznaniem głową nad misternością scenariusza.
Ale ja go oglądałem tyle że to było coś totalnie innego ze zniszczeniem świata o mało co włącznie //panda

Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Trojan 

Wysłany: 2020-02-14, 22:20   

ty oglądałeś Strażnika z Czakiem Norrisem.
Dlatego nie mogłeś się połapać w serialu.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-02-14, 23:36   

marjarkasz napisał/a:

Odpadłem po drugim odcinku ( zapewne niesłusznie ) właśnie dlatego, że nic a nic nie kojarzyłem. Nie wiem czy dojrzeję do tego aby dojechać do końca.

Jeśli tak, to trzeba się z góry nastawić na ciąg dalszy "drogi przez mękę" ;)
Bodaj dopiero w przedostatnim odcinku (lub trochę wcześniej) pewne rzeczy zaczynają się wyjaśniać, zaś w ostatnim wszystko (czy prawie) staje się jasne niczym słońce na bezchmurnym niebie.
Natomiast czy warto tyle cierpieć, to już insza kwestia, bo choć rozwiązanie jest świetne, to już samo zakończenie pozostawia do życzenia i psuje odbiór ;)

Odpowiedz do tematu