Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
toto 
Washington Irving


Posty: 7123
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2019-05-01, 11:01   

A wiecie, że według najnowszych informacji, to Kaczyńscy (głównie Jarosław) wprowadzili nas do UE? Nie wiedzieliście? To teraz już wiecie. Nie ma za co.To jest fascynujące, jak jedna z bardziej antyeuropejskich partii przy okazji wyborów do europarlamentu próbuje się lansować, że to jej członkowie/założyciele byli głównym motorem prointegracyjnym. Brak mi słów, najgorsze, że wiele osób kupi tę narrację.
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
 
 
Asuryan 
Król Bogów


Posty: 3309
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-01, 12:51   

Ogólnie to mocna ekipa się szykuje: Szydło 27:1, Jurgiel błogo spał w sejmie, Karczewski specjalista od Meleksa :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18816
Wysłany: 2019-05-03, 19:03   

Andrzej Duda ociepla wizerunek swój i swojej partii. W ciekawy sposób. Otóż, według niego, fajnie by było, gdyby UE i NATO wpisać do Konstytucji.

Jaki z niego Europejczyk. Pełną gębą.

W 1976 r. PRL wpisała już do swojej konstytucji sojusz z ZSRR. I nie porównuję ZSSR z UE. Wręcz przeciwnie. Tylko wpisywanie tego do Konstytucji to głupota. Wystarczy przestrzegać umów i standardów. Czyli czegoś czego ten, rosyjski z ducha rząd i partia, nie rozumieją.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7123
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2019-05-03, 19:22   

Gadać to se morze, przed parlamentarnymi znowu będzie mówił o urojonej wspólnocie, a ludzie z jego środowiska o euroszmacie.
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 407
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-21, 13:05   

... jeśli Cię złapią za rękę, krzycz, że to nie Twoja ręka ...

Dzisiaj
Beata Szydło napisał/a:

Napisałam na Twitterze, w odpowiedzi do polityków Platformy Obywatelskiej, że jeżeli będą rozpowszechniać takie kłamstwo, to w trybie wyborczym będą mnie musieli przeprosić. Dlatego, że flagi europejskie cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał - zapewniła Beata Szydło.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-szydlo-czy-pozbyla-sie-unijnych-flag-z-gabinetu-premiera/kl9r5eq


Wcześniej
Beata Szydło napisał/a:

Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, i tak to będzie realizowane, że posiedzenie polskiego rządu, wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - powiedziała premier.

https://wiadomosci.wp.pl/na-konferencjach-rzadu-nie-bedzie-flag-unii-europejskiej-beata-szydlo-wyjasnia-zmiane-6027714837942913a

Łgaliśy, łżemy i łgać będziemy ...
w zależności od punktu siedzenia ...

no chyba, że to ma być taki "prawniczy myk" ... "te flagi w gabinecie cały czas są, tylko ich nie widać ..." ... np. zostały pieczołowicie schowane, żeby się nie kurzyły ... o tak dbamy o tą całą UE ... ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 407
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-31, 13:21   

W sumie to nie wiem gdzie i komu zadać to pytanie ...

Czy ktoś może się orientuje - jaka jest data oficjalnego zakończenia roku szkolnego?
Dla uproszczenia dodam - dla większości uczniów, czyli bez brania pod uwagę 8mioklasistów i po ostatniej klasie gimnazjum.

Bo w ustawie było i chyba dalej jest - piątek po bożym ciele.
Ale Pan MM (co najmniej jak Jego Ekscelencja w Seksmisji) powiedział w międzyczasie, że zakończenie będzie wcześniej i "piątek będzie dniem wolnym". I dokładnie jak w Seksmisji, poza "powiedzeniem" wygląda, że nic innego nie zostało zrobione. A chyba nie jesteśmy w filmie?
W związku z czym chyba panuje lekki dysonans poznawczy ... w szkołach chyba też.

Jest to dla mnie o tyle kluczowe, że zaplanowaliśmy sobie wyjazd z dzieciakami, na tydzień przed rozdaniem świadectw. Dokładniej planowaliśmy wrócić w czwartek, żeby w piątek dzieciaki odebrały świadectwa. W szkołach i tak nic się w tym czasie nie dzieje.
Ale teraz za cholerę nie wiemy, czy trzeba będzie wrócić we wtorek? Czy coś się zmieniło? Ewentualnie - kiedy ktoś coś ustali ostatecznego?

Próbuję znaleźć jakąś odpowiedź na to pytanie, ale ni cholery ...
Wszyscy piszą, że:
- jest ustawa, która mówi o piątku
- i jest rzucona wypowiedź MM, który mówi "przed czwartkiem"
co jest ważniejsze? ;-p ;-)
Może ktoś coś znalazł "oficjalniejszego"?


Na marginesie, chociaż bardzo tu pasuje - podoba mi się sytuacja z "krowa+".
Obiecali? Obiecali.
A złożyli do tej obietnicy jakikolwiek papier do UE? nie ... (tak przynajmniej ćwierkają wróbelki)
To będzie ta "krowa+"? ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Fidel-F2 


Posty: 8465
Wysłany: 2019-05-31, 13:29   

Chyba w środę ale nie najsensowniej by było zapytać w szkole?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
Trojan 


Posty: 4569
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-31, 13:30   

Rozdadzą po litrze wyborowej i będzie krowa+
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7479
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-05-31, 13:38   

Znaczy, każdy dostanie krowę? Bo ja ze względu na warunki lokalowe wolałbym ewkiwalent //panda
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
dworkin 


Posty: 3544
Wysłany: 2019-05-31, 13:43   

Moja mam jest nauczycielka i zakończenie ma w środę.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4327
Wysłany: 2019-05-31, 21:14   

Ja również w środę. W tym celu musieliśmy przesunąć termin rady klasyfikacyjnej i w ogóle malusi burdel z procedurami nam się zrobił. Ale oj tam, oj tam, pan na folwarku kazał, czeladź robi. Życie.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 430
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-06-20, 11:55   

Jakże aktualny cytat znalazłem w ostatnim tomie Pottera :mrgreen:
Cytat:
– Dlaczego Voldemort sam nie ogłosił się ministrem magii? – zapytał Ron.
Lupin roześmiał się.
– Ron, przecież nie musiał! Praktycznie i tak już rządzi, więc po co miałby siedzieć za biurkiem ministra? Jego marionetka, Thicknesse, zajmuje się codziennymi sprawami, a Voldemort może swobodnie planować działania zmierzające do zapanowania nad całym światem. Oczywiście wielu ludzi szybko się domyśliło, co naprawdę się stało. W ciągu paru ostatnich dni polityka ministerstwa radykalnie się zmieniła i krążą pogłoski, że za tym wszystkim stoi Voldemort. Ale to są tylko szeptem powtarzane plotki. Nikt już nie wie, komu można ufać, wszyscy boją się coś powiedzieć głośno, w obawie, że jeśli ich domysły są słuszne, pogrążą siebie i swoje rodziny. Tak, Voldemort bardzo sprytnie rozgrywa tę partię. Gdyby ogłosił się ministrem, mogłoby dojść do masowej rebelii, a pozostając w cieniu, wywołuje zamieszanie, niepewność i strach.
 
 
dworkin 


Posty: 3544
Wysłany: 2019-07-04, 10:15   

https://www.wirtualnemedi...norm-ustawowych

Cytat:
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmowała się sprawozdaniem Rady Języka Polskiego, w którym przeanalizowano 306 pasków informacyjnych w "Wiadomościach" TVP i które uznano za manipulację. Posłowie zdecydowali, że sprawozdanie nie spełnia ustawowych wymogów takiego dokumentu i zagłosowali za jego odrzuceniem (...)

Ponad 150-stronnicowe opracowanie przygotowali dr hab. Katarzyna Kłosińska z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Rafał Zimny z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i dr hab. Przemysław Żukiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego, a streszczenie napisał prof. dr hab. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego.

Według analizy tylko 25 proc. "pasków" stanowiło informację w sensie ścisłym, celowo pozbawioną elementów oceniających. "Wskaźnik ten należy uznać za bardzo niski, a zatem należy stwierdzić, że Wiadomości TVP nie przekazują obywatelom obiektywnej informacji, lecz własną wizję omawianych wydarzeń" - napisał prof. Markowski w przedmowie do omawianego sprawozdania.

Dodał, że "praktyka językowa i komunikacyjna w paskach Wiadomości ma często charakter manipulacyjny - stosowane tu oddziaływania perswazyjne nadawcy na odbiorcę są bowiem ukryte i realizują partykularne cele nadawcy, bez uwzględnienia - szeroko rozumianej i inkluzywnej w swej istocie - kategorii dobra wspólnego" - uzasadniał we wstępie dokumentu profesor.

Z analizy wynikało też, że w wielu paskach były też stosowane "nieetyczne zabiegi językowe" takie jak "etykietowanie, stygmatyzacja, stereotypizacja, korzystne dla nadawcy operacje na znaczeniu słów, ich nacechowaniu lub na ich kształcie modalnym".

Proste? Proste.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 430
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-07-04, 11:43   

Nie przypadkowo się mówi ,,jestes gupi jak pasek TVP Info''
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7479
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-07-04, 11:44   

Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie //orc
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18816
Wysłany: 2019-07-09, 17:58   

Oj, śmieję ci się ja, śmieję. https://www.polsatnews.pl...IFPuJNuIPPJ-_CA
Z drugiej strony, coś w tym jest. Firmę niech założą. A do tego rząd ich z PIT zwolni. I na jaką cholerę im studia? Klimat to katastrofa i w zasadzie nie ma co wierzyć w ratunek. Zanim skończą studia, to i tak "ekonomia" je*bnie. Chyba że nagle imigrantów przybędzie. :)

Anyway, weźcie się do roboty małolaty, a nie o studiach czy liceach wam się marzy. Roszczeniowe milenialsy!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 4569
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-09, 18:06   

Może wywieźć ministra za granicę? Taka myśl mi do głowy...
 
 
Trojan 


Posty: 4569
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-09, 19:01   

czytam i w sumie nie wierzę że można takie brednie godoć.

Cytat:
W rozmowie w radiowej Jedynce Piotr Naimski zapewnił, że Polska chce utrzymać produkcję energii z węgla i nazwał zamysły rządu programem "Węgiel plus". Ten plus ma oznaczać inne źródła energii, np. elektrownie jądrowe. Stawiając reaktory i wiatraki na morzu, rząd chce równoważyć emisję dwutlenku węgla w Polsce.


Węgiel+
a Węgiel- oznacza rezygnacje z wiatraków, fotowoltaiki, atomu

http://next.gazeta.pl/nex...=145&s=BoxBizMT
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4941
Wysłany: 2019-07-09, 19:05   

Trojan napisał/a:
Może wywieźć ministra za granicę? Taka myśl mi do głowy...

A tych, co go będą pilnowali, żeby nie wrócił, zwolnijmy z podatków? //mysli
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
  
 
 
Trojan 


Posty: 4569
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-09, 19:09   

Jest dymisja wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanisławka - dowiedział się RMF FM. Poszło o jego wypowiedź dla "Kuriera Lubelskiego". Wiceminister stwierdził, że "może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą".Nie powiem - podoba mi się szybka reakcja, co znaczy że był kompletnym pionem. Ale choć przez chwilę mogę się poczuć jak w normalnym kraju.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 407
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-09, 20:29   

Gdyby głupota miała skrzydła ... same gołębice normalnie ...
Ale w sumie to dajcie im dalej gadać - w ten sposób jest szansa, że sami się wykończą. ;-)

Przy okazji - to też jest fajne. Oni serio myślą, że ludzie są idiotami i takich rzeczy nie wyłapią ...
https://pikio.pl/wybory-0807192-ustawka-pis/
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18816
Wysłany: 2019-07-10, 18:24   

Oj tam, kogo obchodzą jacyś tam uczniowie. Dzieci elity, bo się chcą kształcić w liceach, zamiast na mszy. :)

Jestem natomiast oszołomiony sukcesami rządu na niwie europejskiej. Po utrąceniu kandydatury Timmermansa, które było małostkowym aktem zemsty, zaczęło się płacenie rachunków. :) Zatem PiS nie dostał poparcia na wiceprzewodniczącego europarlamentu. A dziś Syntezator Mowy Beata przegrał głosowanie na szefową jakiejś komisji. Aha, i za Timmermansa nic nie dostaliśmy. A kandydatka, którą w zamian za to poparł pan Morawiecki, cóż, popiera procedurę dotyczącą naruszania praworządności przeciwko Polsce.

Tyle sukcesów w tydzień. Kurczę, muszę przeprosić się z PiS. Naprawdę są mega skuteczni i odwołuję moją szyderę powyższą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 4569
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-10, 22:13   

Jak dzieci, jak dzieci. Oczywiście trzeba mieć na uwadze że za wieloma akcjami stoi Donald. Mimo wszystko, słabość intelektualna zbiera swe owoce.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4941
Wysłany: 2019-07-12, 18:02   

Ja pierdziu! Według pana Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku za brak miejsc w liceach odpowiada kto? - nie, nie Donald Tusk. Nie tym razem. :P Otóż winowajcą tym jest śp. Paweł Adamowicz:
Cytat:
To, że w liceach nie ma tyle miejsc, ile powinno być, jakkolwiek, tak jak mówię, nie jest to wina Prawa i Sprawiedliwości, ale polityki samorządu gdańskiego. Prezydenta Adamowicza, który przez 20 lat niemalże piastował urząd.

//facepalm
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 13