Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-01-07, 19:00   

Na szczęście oglądałem tak dawno, że prawie nic nie pamiętam poza kiczowatymi strojami, "heroinią" w roli głównej i sztucznością wyczuwalną nawet przez monitor :-P

Trojan 

Wysłany: 2019-01-07, 19:55   

Rence precz od Brygidy Nielsen!

Choć nawet jako 13 latek wiedziałem że ten film jest zły.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-01-09, 17:49   

"1983" nie widziałem, choć czytałem, że ta "bida" scenariuszowa ponoć wzięła się z tego, że był pisany przez Amerykańca i przełożony(?) na polski. Ponoć w wersji po angielsku brzmi to lepiej. :) Ale jest też inny zarzut, dotyczący niekonsekwencji w budowie świata. Że niby tak nowocześnie jest, ale po ulicach jeżdżą milicyjne "suki" z lat 80-tych.

Oglądam inny serial, który "dotyka" kwestii alternatywnych rzeczywistości. Chodzi mianowicie o prawie-genialny "Counterpart" z J.K. Simmonsem. Tam też występują podobne "niekonsekwencje". Na przykład w "biurze" używają starych telefonów, a na "zewnątrz" świecą ekrany smartfonów. I tak dalej. Zatem to chyba nie może być taką wadą, może to kwestia pewnej zamierzonej stylistyki. Swoją drogą, w najnoszym odcinku 2 sezonu "Counterpart" pięknie "pozamiatał", a ile "wow" po drodze...

"Black Monday" - świeżynka. Na razie wyemitowano jeden odcinek. Kolejne za jakieś dwa tygodnie. Świetnie się zapowiada i mam go już na liście do oglądania w pierwszej kolejności. Fabuła zaczyna się na Wall Street rok przed czarnym poniedziałkiem 1987 r., kiedy doszło do krachu na giełdzie, o którego przyczyny do dziś trwa spór. Fabuła, jak się wydaje, finał ma osiągnąć właśnie tego historycznego dnia.

Obsada - pierwsza klasa. Don Cheadle wymiata, kolejna rola, do której wydaje się być stworzony. Trochę podobna do roli Marty'ego w "House Of Lies", ale bardziej "dzika", żywiołowa i przechujska postać przypadła teraz aktorowi do odegrania. Świetna, soczysta stylówa na lata 80-te. Niezły humor i dialogi. Trochę podobne w klimacie do "Wilka z Wall Street". https://www.youtube.com/watch?v=G2u4nCtyBCo

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2019-01-09, 18:37   

Romulus napisał/a:
Że niby tak nowocześnie jest, ale po ulicach jeżdżą milicyjne "suki" z lat 80-tych.

To ma swoje uzasadnienie, choć ono nie jest podane wprost. :)
Natomiast niekonsekwencje są, jak najbardziej. I niedopowiedzenia, w sensie: nieokreślenie celów pośrednich (cel główny jest oczywisty), jakie bohaterowie (np. ów generał w "piłsudczykowskim" mundurze) życzą sobie osiągnąć. Widz się miota, bo nie wie, czegoś się tam domyśla, to jest OK, ale tylko na pewnym etapie, więc czeka, aż ten etap się skończy. A tu zdziwko, bo ten etap trwa aż do końca sezonu. To może wkurzyć. //evil

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-01-09, 21:43   

Romulus napisał/a:
Na przykład w "biurze" używają starych telefonów, a na "zewnątrz" świecą ekrany smartfonów.

Może dlatego, że starego telefonu nie da się zhakować, hę? ;)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-01-10, 07:23   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:
Na przykład w "biurze" używają starych telefonów, a na "zewnątrz" świecą ekrany smartfonów.

Może dlatego, że starego telefonu nie da się zhakować, hę? ;)

Może i tak. Chodziło mi o to, że te "niekonsekwencje" mogą być zamierzone także w "1983", ale tu się zamknę już, bo nie widziałem serialu. :mrgreen:

Ale znalazłem bardzo ciekawy tekst o konwencji tego serialu. Polecam dla samej przyjemności z lektury: https://www.polityka.pl/t...PByGrOwPcd2YjVQ :) Także tym, którzy serialu nie widzieli, choć po nim mogą się skusić. :mrgreen:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-01-12, 21:22   

"Sex Education" - ależ zabawny i inteligentny serial (brytyjski) przytrafił się Netflixowi. Osiem odcinków gwarantuje do tego doskonałą rozrywkę. O seksie wśród nastolatków, o dorastaniu, problemach i rozterkach. Bez pruderii, bez tabu, ale z wyczuciem i smakiem. Do tego wyśmienicie zagrane. Dałem 8/10, ale podwyższę do 9/10. Warto. W gruncie rzeczy ten serial pokazuje też, jak bardzo potrzebna jest mądra edukacja seksualna. :) https://www.youtube.com/watch?v=o308rJlWKUc

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2019-01-14, 16:49   

Romulus napisał/a:
"Sex Education" - ależ zabawny i inteligentny serial (brytyjski) przytrafił się Netflixowi. Osiem odcinków gwarantuje do tego doskonałą rozrywkę. O seksie wśród nastolatków, o dorastaniu, problemach i rozterkach. Bez pruderii, bez tabu, ale z wyczuciem i smakiem. Do tego wyśmienicie zagrane. Dałem 8/10, ale podwyższę do 9/10. Warto. W gruncie rzeczy ten serial pokazuje też, jak bardzo potrzebna jest mądra edukacja seksualna. :) https://www.youtube.com/watch?v=o308rJlWKUc

Rzeczywiście fajne, takie lekkie i przyjemne ale nie mogę oglądać serialu o problemach z seksem nastolatków bo się czuję jak zbok :roll:

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-01-14, 16:59   

utrivv napisał/a:

Rzeczywiście fajne, takie lekkie i przyjemne ale nie mogę oglądać serialu o problemach z seksem nastolatków bo się czuję jak zbok :roll:

Toż to forum dla ZB-(o)oków :-P

martva 
grzeczna dziewczynka

Wysłany: Wczoraj 11:20   

Romulus napisał/a:
"Sex Education"

Oglądam. Gillian jest cudowna //amor

utrivv napisał/a:
ale nie mogę oglądać serialu o problemach z seksem nastolatków bo się czuję jak zbok

Czekam aż ASX obejrzy i będzie narzekał że momentów za mało.

ASX76 
twój stary

Wysłany: Wczoraj 11:46   

martva napisał/a:

Czekam aż ASX obejrzy i będzie narzekał że momentów za mało.

Ów osobnik nigdy nie narzekał na takie rzeczy, więc i tym razem wyjątku nie będzie :-P

Odpowiedz do tematu