FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-05, 18:51   

Jest coś takiego jak "Przymierze z Maryjä" ?
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-05, 18:58   

Ło Kurła. Jest.


Cytat:
Szczęść Boże!
Dziękuję Wam za wszystkie przesyłki. (...) W ubiegłym roku miałam dwie operacje nerek, bo zaatakował je rak. Miałam mieć też trzecią operację, ale do niej nie doszło, bo – jak orzekli lekarze – zostałam cudownie uzdrowiona. Ja wiem, że stało się to dzięki modlitwie – Nowennie i Koronce do Praskiego Dzieciątka Jezus, którą dostałam od syna. W podziękowaniu za szczęśliwe operacje i uzdrowienie syn zabrał mnie i męża do Lichenia, aby podziękować Matce Bożej za zdrowie i uzyskane łaski. (...) Po pewnym czasie zachorował mój syn, Jarosław. Przeszedł operację usunięcia torbiela na nerce – bardzo złośliwego raka. Miał przerzuty na płuca i... po jakimś czasie lekarze stwierdzili, że w płucach guzy się zasuszyły. Syn mówi, że to dzięki mojej modlitwie i przede wszystkim cudownej interwencji Pana Boga i wstawiennictwu Matki Najświętszej. Pragnęłabym, żeby te świadectwa zbudowały wielu ludzi. Wiara czyni cuda!


Dziękuję za wszystko raz jeszcze i serdecznie Was pozdrawiam.
Janina z Tucholi
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2018-11-05, 20:30   

Trojan, jest jak najbardziej, i co więcej, ma średni nakład dwieście tysięcy egzemplarzy. To cztery razy więcej niż "Tygodnik Powszechny".

To "Przymierze z Maryją", tak jak "Polonia Christiana", jest wydawane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, które corocznie organizuje Marsz dla Życia i Rodziny i organizuje wiele spotkań, wykładów i konferencji. Chociaż jest organizacją prywatną i niepowiązaną z Kościołem Katolickim, tylko mającym charakter sekty podszywającej się jednak pod KK. O czym pewnie nie wie wielu ludzi płacących datki na tę organizację.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_Kultury_Chrze%C5%9Bcija%C5%84skiej_im._ks._Piotra_Skargi
Co do "Polonia Christiana", to stałymi współpracownikami tego pisma są m.in. Grzegorz Braun, Jacek Bartyzel i Stanisław Michalkiewicz, czyli ludzie związani też z rydzykowymi mediami.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-05-07, 19:41   

Miałem dzisiaj rzadką okazję obejrzeć fragment lokalnego programu informacyjnego. Z racji terminu oczywiście ważnym elementem są wybory do parlamentu europejskiego. Kandydaci zarówno z PiS jak i z KE jako główny punkt kampanii zdaje się lansują ochronę zdrowia w Polsce. Fajnie, temat nośny, ale jaki jest związek polskiej służby zdrowia z pracami PE?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-07, 21:19   

U mnie na przystankach z plakatów straszy mister "San Escobar" :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-20, 08:53   

ASX76 napisał/a:
BG napisał/a:

Nie zdziwię się też, jeśli KE wygra, co byłoby skutkiem m.in. zmęczenia ludzi rządami pisowców.
(..)


Na wygraną nie ma żadnych szans, bo Kaczyński jeszcze płaci za głosy ludowi jego własnymi pieniędzmi :-P

Pytanie, które mnie nachodzi po weekendzie - w którym momencie jednak ludzie zaczną zauważać, że "coś tu jest nie tak", skoro pojawiają się kolejne obietnice rozdawnictwa i już w ogóle nikt nawet nie stara się wytłumaczyć "skąd się kasa na to znajdzie" ...
Pomijam całkowicie kretyński pomysł, świadczący o totalnym debiliźmie (brak wyobraźni i rozumienia skutków podejmowanych decyzji, udowodnił pomysłodawca już dawno temu) - "a może skrócimy sobie rok szkolny" ... na niecały miesiąc przed ...
Litościwie nie wspomnę o tym jak ten pomysł się ma do niedawnego strajku, który i tak spowodował pewnie problemy z przerobieniem zaplanowanego materiału ...
Ale mieszanie datami (kolejny raz), które mają wpływ na miliony ludzi, świadczy IMHO tylko o powyższym ... ewentualnie jeszcze o "chwytaniu się brzytwy", zwłaszcza, że mówi to premier a nie minister EN ...
Określenie "cyrk na kółkach", ewentualnie "burdel ogarnięty pożarem" wydają mi się coraz bardziej za słabe.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-20, 09:00   

Dla mnie jedyny sens to Fair play Gwiazdowskiego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-05-20, 09:00   

goldsun napisał/a:

Pytanie, które mnie nachodzi po weekendzie - w którym momencie jednak ludzie zaczną zauważać, że "coś tu jest nie tak", skoro pojawiają się kolejne obietnice rozdawnictwa i już w ogóle nikt nawet nie stara się wytłumaczyć "skąd się kasa na to znajdzie" ...
.


W grze o tron "cel uświęca środki". Większości ludu w ogóle nie interesuje skąd kasa, skutki takiego rozdawnictwa... itp. itd., jedynie to co w kieszeni/sakwie. Prosty deal: wy nam dajecie głosy, a my wam skapniemy grosiwem czy inszymi "bajerami".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-20, 09:00   

Polska nie rządem stoi
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-05-20, 09:02   

Nihil novi.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-05-24, 19:38   

Ciekaw jestem zarówno frekwencji w tych wyborach do PE, jak i wyniku. Wszystko wskazuje na to, że frekwencja będzie znacznie wyższa niż w dotychczasowych wyborach do PE. I najprawdopodobniej pójdą głosować nie tylko głównie mieszkańcy dużych miast, jak dotąd, ale też małych miasteczek i wsi.
Jedne sondaże dają zwycięstwo PiS-owi, inne KE.
Ciekaw jestem, ile głosów PiS-owi zabierze Konfederacja. I czy połączenie sił PO z SLD i innymi partiami centrolewicowymi pomoże, czy zaszkodzi tej partii.
W sumie to chętnie zagłosowałbym na Polskę Fair Play Gwiazdowskiego, tylko że w "moim" okręgu wyborczym nie startuje nikt od nich - nie zarejestrowali komitetu wyborczego.
Pójdę na te wybory, tak jak na każde dotychczasowe, bo każdy głos się liczy i może zdecydować.
Asuryan napisał/a:
U mnie na przystankach z plakatów straszy mister "San Escobar"

A u mnie z mnóstwa budynków straszy Latos, który kołysał się u Rydzyka z wierchuszką PiS i ich rządem.
toto napisał/a:
jaki jest związek polskiej służby zdrowia z pracami PE?

To jasne, że kampania wyborcza do PE o wiele bardziej przypomina kampanię do wyborów parlamentarnych.
To, co zapowiada Schetyna odnośnie utworzenia centrów walki z nowotworami, to całkiem niezły pomysł, tylko szkoda, że nie powiedział, skąd wziąć specjalistów onkologów, którzy by pracowali w tych centrach - bo Polska cierpi na deficyt onkologów.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-24, 21:24   

Dla wybór między KE a PiS to wybór między dżumą a cholerą. Najwyższa pora na kogoś nowego.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-05-25, 09:35   

No to masz Wiosnę i Razem. Akurat w tych wyborach można na nich spokojnie zagłosować.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-25, 09:51   

https://mamprawowiedziec.pl/ - wielopoziomowy test, który porównuje nasze odpowiedzi z odpowiedziami konkretnych kandydatów - może komuś pomoże. Tu np. moje pierwsze osiem wyników: https://i.imgur.com/3VRJjwk.jpg (na Wiosnę, czyli neolibów w owczej skórze, oczywiście nie zagłosuję)
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-25, 14:00   

Po co głosować na Wiosnę? Przecież to ekonomiczni debile.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-25, 14:47   

Zastanawiam się czy nie podejść do tych wyborów strategicznie (wiem, jeden głos nie ma aż takiego znaczenia).
Jeśli PIS przegra w tych wyborach, to jest większa szansa, że się zaczną nerwowe ruchy, przez które przegra również kolejne wybory.
A przegrać może chyba tylko z KE.
Na którą w wyborach krajowych jakoś w ogóle nie mam ochoty głosować, ale może teraz ... ?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-05-25, 19:51   

Muszę wyznać, że mój tok myślenia jest bardzo podobny XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-25, 21:25   

Ja zaś nie mam zamiaru głosować na mniejsze zło, tylko po to by nie wygrało większe. Dlatego też oddam swój głos tym razem na Wiosnę.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-26, 08:17   

Wg tej logiki głos na Wiosnę odbiera KE szanse na pokonanie PiS-u. Sam głosuję podobnie, no ale ja tę logikę odrzucam.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-26, 10:25   

Ja głosowałem na Ochojską.
W ogóle mam spory zgryz z wysyłaniem do PE ludzi których kompletnie nie znam. Całe Razem Wiesna czy inne gwiazdy
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-05-26, 10:53   

Jeśli pierwsze miejsce w tych wyborach zajmie KE, to wtedy instytucje unijne i zachodni partnerzy Polski nabiorą nadziei, że zawładnięcie Polską przez pisowców to prawdopodobnie tylko stan przejściowy, i stwierdzą, że może nie warto wchodzić z obecnymi władzami w głębsze układy, tylko poczekać do jesieni. Że warto stawiać na polską opozycję i nie stawiać na pisowską władzę. To znacząco zmieniłoby polityczną opowieść o Polsce w UE i postrzeganie Polski przez inne kraje UE.
A jeśli pisowcy zajmą pierwsze miejsce, to wtedy unijni politycy i politycy krajów zachodnich utwierdzą się w przekonaniu, że sytuacja polityczna w Polsce się nie zmienia. I uznają, że skoro Polacy ponownie wybrali PiS, to jesienią najpewniej też wygra PiS i że trzeba się z PiS-em jakoś ułożyć, dogadać się i zacząć traktować jako równorzędnego partnera. Że PiS tak szybko nie przeminie, "Skoro Polacy nadal chcą PiS u władzy, to znaczy, że trzeba postawić na PiS, a Polska jest potrzebna do pewnych unijnych projektów, które muszą być przegłosowane jednomyślnie".

A metodzie d'Hondta "zawdzięczamy" to, że premiowane są największe partie - nie jest to proporcjonalna reprezentacja. Inaczej niż metoda Sainte-Laguë, która generuje wyniki lepiej odzwierciedlające poglądy wyborców. Realnie tylko KE ma szansę pokonać PiS w wyborach. Unijni politycy nie będą patrzyli na to, że KE i Wiosna mają razem więcej głosów niż PiS, tylko na to, kto zajął pierwsze miejsce w wyborach.
Trojan napisał/a:
mam spory zgryz z wysyłaniem do PE ludzi których kompletnie nie znam. Całe Razem Wiesna czy inne gwiazdy

Konfederacja w sumie też składa się z ludzi nieznanych. Tak jak w 2015 Nowoczesna. A mimo to sondaże (nie wszystkie) dają jej trzecie miejsce.
Jedynką KE w "moim" okręgu wyborczym jest Radosław Sikorski, o którym nie można powiedzieć, że jest nieznany. Na tej liście jest też m.in. Janusz Zemke i Krzysztof Brejza. "Jedynką" na liście Wiosny jest Wanda Nowicka. A ostatni na liście Wiosny jest Olgierd Łukaszewicz, aktor, który m.in. grał Alberta w "Seksmisji".
Za to pisowcy startujący w tym okręgu są w kraju szerzej nieznani (z wyjątkiem miejsca zamieszkania) - nie ma wśród nich ministrów, jak w wielu innych okręgach.

Na Konfederację głosują głównie młodzi mężczyźni (18-30 lat), a na Wiosnę głównie kobiety w tym samym wieku. Ciekawe, czy zdarzają się pary tak podzielone, że mąż/partner głosuje na Konfederację, a żona/partnerka głosuje na Wiosnę. :P
Nie głosowałbym na Konfederację, jednak dobrze, że powstała, bo ma szansę odebrać trochę głosów PiS-owi. Jest konkurencją na prawicy dla pisiorów.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-26, 14:49   

Nie widać jednak, by władza PiS-u odbijała się negatywnie na poziomie inwestycji zagranicznych, a więc stosunku zachodniego biznesu. Poziom ten jest dobry, międzynarodowe korpo otwierają u nas centra usług oraz wynajmują wciąż rosnącą powierzchnie biurową. Stawiają magazyny i centra dystrybucyjne. A jako że w obecnej Unii biznes ma bardzo wiele do powiedzenia, nie spodziewam się drastycznych ruchów z jej strony.

Natomiast poziom inwestycji polskich przedsiębiorstw jest jak na obecną koniunkturę mały. Nie, to wciąż nie opór wobec autorytarnych zapędów Kaczyńskiego, bowiem na Węgrzech owe inwestycje szybują w niebo. To rosnące wynagrodzenia, a więc i koszta pracy wciąż trzymają w stuporze opierających się na niskich kosztach pracy januszy biznesu :P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-26, 17:05   

dworkin, jesteś coraz zabawniejszy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-26, 17:23   

Sęk w tym, że do pewnej granicy neoliberalnego biznesu nie obchodzi ogólna praworządność, a ta granica jest dosyć daleko, dotyczy inwestycji bezpośrednio i korpo potrafią ją przewidywać, jak czynią to w Bagngladeszu i Tajwanie. Neoliberalny biznes lubi zaś dobrą infrastrukturę, tanich pracowników i wysoką kulturę pracy. Wypisz wymaluj - Nadwiślański Kraj.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-26, 17:59   

Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-27, 13:31   

Wyniki wyborów są już znane i chyba sensacji nie wzbudziły. Może poza tym, że PiS wygrał przy tak dużej frekwencji. Sam zakładałem, że im wyższa tym poparcie może być mniejsze dla tej partii. Ale się myliłem. Nie mnie socjologować kto i dlaczego - choć wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta. Byt określa świadomość. Póki miska pełna Polacy mają w nosie wolność i demokrację. I takie pyerdy o tym, jak to my sobie tę wolność cenimy można między bajki włożyć. Niemcy by nas podbili i cały opór społeczny zgnietliby w jeden dzień podwyżkami rent i emerytur oraz wynagrodzeń. :)

Tak jest, piszę to bez złości, czy rozczarowania nawet. :)

Opozycja pokazała, ile może zdobyć i siedem procent różnicy to nie jest bariera nie do przejścia. Trzeba orać, orać, orać. I orać. Obiecać 1000+ na pierwsze dziecko i 2000+ na każde kolejne oraz podwyżki emerytur o sto procent. Czy coś takiego.

Bo to zwycięstwo PiS, zaledwie siedmioma procentami przy takich nakładach budżetowych, aby przekupić elektorat, to skromne mi się wydaje. Co źle wróży kasie państwa na jesieni, bo trzeba będzie dać więcej.

Biedroń musi ostro pracować, aby utrzymać i powiększyć wynik, zwłaszcza że nie ma już konkurencji na lewicy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-05-27, 14:18   

Romulus napisał/a:
Byt określa świadomość. Póki miska pełna Polacy mają w nosie wolność i demokrację. I takie pyerdy o tym, jak to my sobie tę wolność cenimy można między bajki włożyć.

To tylko jedna z kilku przyczyn, które składają się na pełen obraz.
Inne przyczyny to:
1) odejście Platformy od korzeni i pójście w kierunku antyklerykalnego i lewicowego populizmu, co zmobilizowało konserwatywnych wyborców do zmobilizowania się i zagłosowania na PiS,
2) utrata przez PO wiarygodności po tym, gdy próbowała grać rolę partii rozdającej pieniądze i obiecującej socjale, w co nie uwierzą nawet najwierniejsi wyborcy, a co dopiero elektorat szukający socjalnych ofert - PiS od objęcia władzy rozdaje pieniądze i kupuje tym wyborców, a PO nigdy nie rozdawała pieniędzy, więc nie jest wiarygodna w tej kwestii. Socja
3) przyciąganie przez PO kogo się dało, w tym Barbary Nowackiej i ludzi z SLD, z którymi PO nie ma wspólnych punktów poza wrogością wobec PiS-u - jak nie ma spójności, to jak może się to udać?

W ostatnich latach PO odeszła od korzeni. Zaczynała jako centroprawicowa partia chadecka i liberalno-konserwatywna, podkreślająca m.in. znaczenie tradycji i religii, a także wolnego rynku, a w końcu zrobiło się z niej lewicowe, antyklerykalne nie wiadomo co, które zaczęło licytować się z PiS-em na obietnice socjalne. To nie mogło się udać. Przecież KE, a zwłaszcza PO, przegrała z PiS-em w możliwie najkorzystniejszych dla niej okolicznościach. Przegrała w wyborach, na które zawsze chodził głównie elektorat PO. Przegrała po wciągnięciu różnych opozycyjnych sił, po 3,5 roku rządów PiS-u i przy całym zbiorze tematów niewygodnych dla PiS-u.

I mimo tego wszystkiego Schetyna oszukuje sam siebie, zrzucając winę na brak mobilizacji wyborców i nie chcąc przyznać się do popełnienia zasadniczych błędów. Komorowski tłumaczy to jeszcze głupiej.

Biorąc pod uwagę to wszystko, zanosi się na kolejną wysoką wygraną PiS-u jesienią i dalsze samodzielne rządy pisowców. Chyba że PO jakimś cudem wróci do korzeni i przyciągnie wyborców z 2007 i 2011.
Obstawiam, że KE lada moment się rozpadnie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-27, 14:21   

ciekawe co wynik tych wyborów zmieni na scenie.

nie wyobrażam sobie takich wyborów w RP.
takiej szerokiej koalicji - która jak widać zawiodła, choć wyekspediowała na bezpieczne pozycje kilku dziadków z SLD itp.
co się pozmienia ? Razem się w końcu rozpadanie i kilka sensownych osób z tego towarzystwa dołączy do jakiejś poważnej inicjatywy lewicowej ? to widać tylko Biedronia i jemu by sie przydał taki thinktank. Bo ja dalej nic nie wiem co on sobą reprezentuje.

Koalicja prawych poniosła kolejną klęskę :) - podobnie jak Kukiz . Czy to ich zbliży ? Imho wyborca Kukiza nie chciałby tego.

PO/N/PSL/SLD/inni - to musi jębnąć
najlepiej w jakimś samolocie.
dopiero pogrobowcy mogą stworzyć podstawy solidnej partii centrowej/centrolewicy która stanie w szranki z PiS - w innym przypadku PiS wygra. Stary "układ" jest najlepszym sprzymierzeńcem Kaczora. Gwarantem.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-27, 17:42   

Jebnąć, nie jebnie. Ale nie będę obstawiał. :)
Poza tą koalicją te mniejsze partie nie mają już życia. Tylko wegetację. Musieliby teraz ścigać się z Biedroniem, który uciułał te 6 procent. A wątpię, aby w tych partiach byli tacy ideowcy, którzy w imię ideałów zdecydują się teraz na samodzielność. Chyba że są obdarzeni genem politycznego samobójstwa.

Może się znajdą tam trzeźwi liderzy, którzy odsuną Schetynę. W to też nie wierzę. W tym składzie ta koalicja to przepustka PiS do drugiej kadencji. Chyba że Biedroniowi uda się zdobyć więcej poparcia. Tylko musiałoby to być kosztem PiS. Wtedy mogliby wspólnie odsunąć PiS od władzy. Czas się zbroić w hasła i obietnice. I oprzeć to o głębokie badania opinii publicznej. Nie sondaże dla mas publikowane po mediach, tylko te robione wewnętrznie, na potrzeby partii. Zatrudnić specjalistów, jeśli jakimś cudem jeszcze ich nie mają. I zapieprzać. Z tego co czytam PiS ma profesjonalny sztab socjologów i politologów, który im rozłożył ich poparcie na czynniki pierwsze. Politycy tej partii wiedzą, jak czytam, do którego powiatu jechać, co tam mówić i do kogo. Nic nowego, tylko nowocześniejsze narzędzia używane. Jeśli opozycja tego nie ma, lub nie robi czy nie stosuje - to może czas ich pożegnać na stałe.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-27, 18:05   

Romulus napisał/a:
Wyniki wyborów są już znane i chyba sensacji nie wzbudziły. Może poza tym, że PiS wygrał przy tak dużej frekwencji. Sam zakładałem, że im wyższa tym poparcie może być mniejsze dla tej partii. Ale się myliłem. Nie mnie socjologować kto i dlaczego - choć wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta. Byt określa świadomość. Póki miska pełna Polacy mają w nosie wolność i demokrację. I takie pyerdy o tym, jak to my sobie tę wolność cenimy można między bajki włożyć. Niemcy by nas podbili i cały opór społeczny zgnietliby w jeden dzień podwyżkami rent i emerytur oraz wynagrodzeń. :)

Tak jest, piszę to bez złości, czy rozczarowania nawet. :)

O jakim namacalnym ograniczeniu wolności mówisz? Restrykcje uchwalane przez PiS pod publiczke dla znakomitej większości są nieodczuwalne. I będę nieodczuwalne. To straszne, zwłaszcza jeśli chodzi o antykoncepcję lub aborcję (i bardziej pośrednio homoseksualistów), ale tak brzmi prawda. Pozostaje więc światopoglądowa przaśność, odstająca od nowoczesnej cywilizacji, wtłaczana do państwowego kanonu w sferach od edukacji po sprawiedliwość. Elektoratu PiS jednak to albo zbytnio nie boli, albo mu wręcz odpowiada. Reszta zaś może i patrzy na to z obrzydzeniem, ale jest też w stanie się temu wyrwać zwykle w większych miastach i z ponadprzeciętnym dochodem, dlatego brakuje jej motywacji do silniejszego oporu.

Elektorat PiS zresztą w największej mierze wolność właśnie odzyskał. Wolność od biedy, bezrobocia lub śmieciowej roboty pod ekonomicznym przymusem. Bo człowiek biedny w naszym kręgu kulturowym nigdy nie będzie wolny. I to daje mu motywację do głosowania, której przeciwnicy są pozbawieni. Spójrzmy, co dokładnie osiągnął Kaczyński:
Cytat:
GUS co miesiąc podaje indeks nastrojów konsumentów, czyli pyta, jak oceniają swoją sytuację - pozytywnie czy negatywnie. Ten indeks po 1989 roku zawsze był na minusie. Rósł w dobrych czasach, w gorszych spadał, ale zawsze więcej było tych, którzy swoją sytuację oceniali słabo. I dopiero od dwóch lat indeks jest na plusie.

CBOS pyta ludzi co miesiąc od początku transformacji, jak im się żyje. W wolnej Polsce były trzy fale optymizmu. Pierwsza w latach 93-97 w trakcie odbicia z transformacyjnej recesji. Druga po wejściu do Unii Europejskiej. I kolejna fala - największa - to ostatnie pięć lat, aż 2/3 badanych ocenia, że żyje im się dobrze. A startowaliśmy na początku transformacji z poziomu 10 proc.!


I wszystko to koresponduje z rozkładem głosów we wczorajszych wyborach. Tym razem, o dziwo, wyższa frekwencja nie oznaczała tłumnego uderzenia mieszczuchów, lecz odwrotnie, wyjątkowej mobilizacji stałego elektoratu PiS (wg badania głosujący na tę opcję to w znacznej przewadze głosujący na nią już wcześniej), zapewne w obronie dotychczasowych profitów oraz "chrześcijańskiej cywilizacji" (35% głosujących na PiS to emeryci i renciści). Mieszkańcy większych miast natomiast zebrali się jak zawsze, oddając prym swej nieulubionej partii. Widać odpowiednio im nie zależało.

Zdaje się, że do tych 50% frekwencji to wciąż ci sami, co głosowali w parlamentarnych, każdy procent więcej zaś to dla PiS gwoździk do trumny. Jakby stuknęło ich 60-70, jak na zachodzie, Kaczyński nigdy nie wyszedłby poza 1/3 mandatów.

A na koniec ciekaw jestem, jak wobec tych Niemców sam okazałbyś się bojowy. Czy może też po prostu przyszedł do pracy, by od takiego momentu ogłaszać wyroki w imieniu Federalnej Republiki.

BG napisał/a:
Biorąc pod uwagę to wszystko, zanosi się na kolejną wysoką wygraną PiS-u jesienią i dalsze samodzielne rządy pisowców. Chyba że PO jakimś cudem wróci do korzeni i przyciągnie wyborców z 2007 i 2011.
Obstawiam, że KE lada moment się rozpadnie.

Kaczyński z pewnością tylko czeka na powrót tej neoliberalnej narracji o niskich podatkach, wąskiej polityce socjalnej i deregulacji rynku pracy, która wcześniej nawet niewyrażona dała mu zwycięstwo. Teraz dałaby większość konstytucyjną. I - na marginesie - jak dalekich reform socjalnych i regulujących rynek pracy dokonali niemieccy chadecy, to już temat rzeka. Dość powiedzieć, że właśnie za ich sprawą na całe dekady zepchnęli SPD na drugie miejsce.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14