Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7451
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-01-27, 07:08   

Romulus napisał/a:
Dodajmy do tego panującą wśród niektórych lewicowców ludomanię - jakąś wykoślawioną, wręcz zdegenerowaną wersję z "Wesela" Wyspiańskiego. Czekam aż miłość do ludu popchnie co poniektórych żarliwców do tego, aby jechać do jakiegoś podlaskiego lub mazowieckiego miasteczka, znaleźć jakąś tipsiarę i z doklejonymi rzęsami i włosami i pojąć za małżonkę.


Jeśli lewica gardzi prostymi ludźmi to jest to chuj nie lewica.

Romulus napisał/a:
Tak. Jestem tą pogardliwą "elitą"


W obecnej sytuacji politycznej kłopotem elity nie jest to że jest pogardliwa, tylko to że nic nie kuma, nie wyciąga wniosków z porażki i nie uczy się na własnych błędach. Bo elita może się dzisiaj śmiać z Karyny i Seby, ale po wyborach to Karyna i Seba będą się śmiać z elity.
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18726
Wysłany: 2018-01-27, 08:14   

Stary Ork napisał/a:
Romulus napisał/a:
Tak. Jestem tą pogardliwą "elitą"


W obecnej sytuacji politycznej kłopotem elity nie jest to że jest pogardliwa, tylko to że nic nie kuma, nie wyciąga wniosków z porażki i nie uczy się na własnych błędach. Bo elita może się dzisiaj śmiać z Karyny i Seby, ale po wyborach to Karyna i Seba będą się śmiać z elity.

Już się śmieją. I będą mocniej. I nie ma ratunku. A że nie aspiruję do władzy nad ludem, to niech się elita martwi. Ja się martwię tylko tym, aby w odpowiednim momencie wskoczyć w samochód, ruszyć w kierunku autostrady, pod Łodzią skręcić w prawo i pruć na Berlin. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3511
Wysłany: 2018-02-04, 10:26   

https://wiadomosci.wp.pl/bunt-w-biurowcu-na-allecha-kaczynskiego-wyprowadzamy-sie-bo-pis-zmniejszyl-nam-pensje-6213556482193537a

Cytat:
Wszystko zaczęło się jeszcze jesienią 2017 roku. Firma rozesłała do wszystkich zatrudnionych mail oznajmiając 8 kluczowych zmian w wynagrodzeniach na 2018 rok. To skutek nowych ustaw i rozporządzeń wprowadzonych przez rząd Beaty Szydło. Zmieniły się niektóre stawki składek ZUS, zasady "oskładkowania" umów cywilnoprawnych - niuanse i drobiazgi z perspektywy przeciętnie zarabiającego Kowalskiego. Problem w tym, że akurat korporacja w większości zatrudnia wysoko opłacanych specjalistów i do tego na skomplikowanych kontraktach (...)

- Dzisiaj przyszedł mail z centrali, że wszyscy mają zmienić adres w swoich stopkach maili oraz firmowej dokumentacji na al. Lecha Kaczyńskiego. Jest spontaniczna akcja, aby w proteście przeciwko podatkom i "ozusowaniu" umów tego nie robić - mówi dalej dyrektor. Ma 39 lat i jest przykładem korporacyjnego sukcesu. Do firmy przyszedł wiele lat temu, na praktyki studenckie. Niedawno zaczął zarabiać 16 tys. zł miesięcznie, dostał służbowe auto i nagle łup po kieszeni (...)

- Przez politykę PiS co miesiąc tracę ponad tysiąc złotych z pensji. Nie chcę Lecha Kaczyńskiego na firmowych dokumentach. U nas będzie nadal Armii Ludowej - mówi dyrektor w zagranicznej firmie, zatrudniającej w warszawskiej siedzibie kilkuset specjalistów (...)

Mail wywołał pomruk niezadowolenia. Bunt pracowników sprowokowała dopiero decyzja urzędnika administracji rządowej. W listopadzie 2017 roku wojewoda mazowiecki wydał zarządzenia o przemianowaniu nazw 47 ulic warszawy. Al. Armii Ludowej zmieniła się na Lecha Kaczyńskiego. To skutek tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Wtedy na firmowym forum ktoś rzucił żarcik: - To my w proteście przeciwko podwyżkom podatków wyprowadźmy się stąd. Nie chcemy PiSu i "Kaczora" na wizytówkach - napisano.

Sprawa stała się tematem numer dyskusji w kuchni. Menedżerowie spotkali się i uzgodnili, że trzeba zacząć namawiać prezesa na przeprowadzkę. - Skoro w ten sposób administracja rządowa chce uhonorować polityka, to my zrobimy na odwrót. To będzie nasza manifestacja sprzeciwu wobec polityki rządu - opowiada rozmówca WP.

W końcu jakiś powód do buntu! Kto żyw, do walki! Za menadżerów! Za górny centyl!
 
 
dworkin 


Posty: 3511
Wysłany: 2018-05-13, 13:08   

O losie chłopów polskich - http://krytykapolityczna....onczona-sprawa/

Cytat:
W tym roku mija 150. rocznica wyzwolenia. 2 marca 1864 roku na terenach zaboru rosyjskiego, jako ostatniego spośród zaborów, została zniesiona pańszczyzna. Prawie 4 mln. ludności, 80 procent mieszkańców Królestwa Polskiego, uzyskało wolność i na paradoks historii zakrawa, że wyzwolenie Polaków nie było dziełem państwa polskiego, ale zaborców. Jeżeli jest w tym roku jakaś rocznica, którą bezdyskusyjnie należałoby świętować, to właśnie ta (...)

Opinia o ciężkim losie polskiego chłopa była zresztą dość powszechna. Encyklopedyści twierdzili przykładowo, że chłopi w Polsce znajdują się w gorszym położeniu niż lud w Mongolii. Często pisano, że szlachcic obchodzi się ze swoimi niewolnikami jak z bydłem, sprzedając je niczym zwierzęta domowe. Jak pisał Wolter, chłopa „w Polsce można sprzedać albo zarżnąć razem z bydłem”, a Bernardin de Saint-Pierre twierdził, że nędza chłopów w Polsce „przekracza wszystko, co można o tym powiedzieć”. Cesarz Józef II w zapiskach z podróży po Galicji twierdził, że nie da się wyobrazić nędzy polskiego chłopa, złego stanu bydła i wielkiej biedy. Podobna opinia panowała przynajmniej u jakiejś części Polaków. Na przykład Wincenty Skrzetuski pisał, że poddanie słabszych pod panowanie mocniejszym to „rzecz przeciwna w kraju wolnym, w chrześcijańskim niegodziwa” (...)

(...) jak świętować rocznicę wyzwolenia od niemal pięciowiekowego niewolnictwa? Niedawno Hanna Gil-Piątek żartowała, że należy wypłacać odszkodowanie za pańszczyznę. Pomysł nierealny? Dlaczego? Jeżeli chcemy godnie uczcić zniesienie pańszczyzny, zacznijmy od wyrównywania wielowiekowych krzywd (...)

(...) potomkowie Radziwiłłów uważają za nieważne odebranie im majątku w Balicach, a Braniccy chcą odzyskać pałac w Wilanowie, jeżeli Kościół katolicki ubiega się o zwrot majątków odebranych przez cara po powstaniu styczniowym (za które zresztą odszkodowanie wypłacała już II RP), jeżeli wreszcie III RP zwraca własność odebraną z ramienia Dekretu, a minister Kalemba uznaje nieważność Reformy Rolnej z 1948 roku i anuluje decyzje o nacjonalizacji majątku (...)

Jeżeli [więc] Radziwiłłowie ubiegają się o zwrot XV-wiecznego pałacu w Balicach, to ubiegają się właśnie dlatego, że istnieje ciągłość pomiędzy potomkami Radziwiłłów, a rodziną, która zapisała się w historii ciemiężeniem chłopstwa. Jeżeli Kościół katolicki ubiega się o zwrot majątku odebranego przez cara, to znaczy to tyle, że jest to ten sam Kościół, który przed zniesieniem pańszczyzny z tej pańszczyzny korzystał. Istnieją więc co najmniej dwie grupy, które odszkodowania za pańszczyznę mogłyby wypłacać – Kościół katolicki oraz potomkowie rodzin szlacheckich, które ubiegają się o swój majątek wypracowany przed zniesieniem pańszczyzny, a odebrany np. przez Dekret Bieruta (...)

[Bo] nie ma nic kontrowersyjnego w stwierdzeniu, że majątek szlachty i Kościoła został zbudowany na tragedii naszych przodków. Ten sam majątek, czyli ziemie i posiadłości, które teraz podlegają zbyciu, handlowi i które można spieniężyć. Jeżeli więc dobrobyt szlachty i Kościoła został zbudowany na nędzy i niewolniczej pracy polskiego chłopa, to potomkowie szlachty wciąż czerpią zyski z nędzy i pracy naszych dziadów. Co więcej – z pracy, za którą nigdy nie zapłacono. Jeżeli potomkowie szlachty i przedstawiciele Kościoła katolickiego chcą sprawiedliwości i zwrotu majątków, niech najpierw zapłacą za wykonaną dla nich pracę (...)

(...) pomysł odszkodowań za pańszczyznę może wydawać się nierealny, ale w świecie zdarzały się już podobne precedensy. Przykładowo Niemcy wypłacają odszkodowania za pracę przymusową oraz za konfiskatę żydowskiego majątku pomimo tego, że były one zgodne z ówczesnym ustawodawstwem. Japonia płaciła Koreańczykom za zbrodnie dokonane podczas II wojny światowej. Wielka Brytania wypłacała odszkodowania Nowej Zelandii oraz Kenii za zbrodnie dokonane w czasach kolonializmu. Stany Zjednoczone płacą odszkodowania rdzennym mieszkańcom Ameryki oraz w ramach rekompensaty za niewolnictwo powołały specjalne instytucje uniwersyteckie (tzw. HBCU) przeznaczone dla członków społeczności afroamerykańskiej i finansowane z funduszy federalnych. Co roku na konto HBCU wpływa ponad miliard dolarów. Od wielu lat debatowana jest również sprawa ewentualnych odszkodowań dla potomków niewolników. Nie widać więc dobrego powodu, dla którego nie rozmawiać o odszkodowaniach za niewolnictwo w Polsce (...)

W obecnym systemie prawnym są co najmniej dwie drogi, żeby takie odszkodowanie uzyskać. Może to być zbiorowy pozew cywilny na wzór pozwu, jaki 36-letnia aktywistka Dedria Farmer-Paelman skierowała w 2002 roku przeciwko trzem amerykańskim firmy, oskarżając je o czerpanie korzyści z niewolnictwa. W Polsce są co najmniej dwa podmioty, przeciwko którym można skierować takie oskarżenie – Kościół katolicki i podmioty ubiegające się o zwrot majątku wypracowanego przed rokiem 1864 w Królestwie Polskim. Po drugie, choć do tego trzeba odpowiedniej woli politycznej, sprawę może rozwiązać odpowiednia uchwała. Taka sama, jaką państwo polskie podjęło w sprawie odszkodowań za mienie zabużańskie oraz za pracę niewolniczą w III Rzeszy. Nie ma więc przeszkód prawnych, aby o odpowiednie odszkodowanie za pańszczyznę wystąpić.

Pozew cywilny wobec takich Radziwiłłów lub Czartoryskich bylby interesujacy nie tylko ze wzgledow socliberalnych, ale po prostu prawnych.
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-13, 14:12   

Nie można sadzić za grzechy ojców - ale można by uznać system pańszczyźniany za zbrodniczy i odebrać majątki :) powstałe w jego wyniku i ustawowo oddalić wszelkie roszczenia z tego tytułu.
Tylko co na to Europa? Anglia? :)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7451
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-13, 18:17   

Trojan napisał/a:
Nie można sadzić za grzechy ojców - ale można by uznać system pańszczyźniany za zbrodniczy i odebrać majątki :) powstałe w jego wyniku i ustawowo oddalić wszelkie roszczenia z tego tytułu.
Tylko co na to Europa? Anglia? :)


To już było i nazywało sie reforma rolna - jedno z największych osiągnięć PRL-u zaraz po zwalczeniu analfabetyzmu.
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7098
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2018-05-13, 18:24   

A tak z rok, może dwa lata temu, był w Wyborczej (albo na portalu gazeta.pl, już nie pamiętam) wywiad z jakąś Branicką czy inną Potocką. Jacy to oni byli wspaniali dla chłopów i jaka to ich szkoda spotkała, że może kiedyś był wyzysk, ale oni przecież już nie wyzyskiwali (albo tylko troszeczkę) i to niesprawiedliwe, że majątek utracili. Co z tego, że majątek zdobyty na ludzkiej krzywdzie i wyzysku setek tysięcy ludzi, im, hrabiom, szlachcie stała się krzywda, niech państwo odda dulary i brylanty.

e:
A z ciekawostek (pewnie już gdzieś na forum było info o tym) - widziałem w tv reklamę ławeczek z okazji 100 lat odzyskania niepodległości. MON zaangażowany w postawienie 100 ławek w kraju. Rozumiecie? Ministerstwo Obrony Narodowej stawia ławki. MON, ławki. Ławki, MON. O kurwa. Sorry, ale przy tysiąclatkach i walce z analfabetyzmem tuż po wojnie to "ambitne" plany obecnych rządów (mówię nie tylko o rządzie PiS-u) wyglądają blado i wręcz żenująco.
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7451
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-05-13, 18:26   

O, to, to. Na tej samej zasadzie czyta się apologetów niewolnictwa w USA spuszczających się nad tym jak to dobry biały massa troszczył się o swoich niewolników i musiał zapewniać im wyżywienie, dach nad głową, opiekę medyczną, karty multisportu i rozbudowany program socjalny --_- Noż kurwa --_-

toto napisał/a:
im, hrabiom


Najzabawniejsze jest to, że pierwsza Rzplita w ogóle nie uznawała tytułów i rang - ich rolę różnicowania szlachty przejęły do pewnego stopnia urzędy (nie dziedziczone), ale przed rozbiorami hrabiów i książąt zwyczajnie nie było. Jeśli ktoś się szczycił takim tytułem to musiał go dostać za zasługi od obcego monarchy (m. in. ojciec Józefa Poniatowskiego dostał tytuł od cysorza austriackiego), a potem ewentualnie od któregoś z zaborców. Wyjątkiem zdaje się były rody litewskie którym z grzeczności uznawano tytuły kniaziowskie (np. Ostrogskim i Wiśniowieckim). Więc jeśli dzisiaj ktoś się mieni hrabią, to jego dziadek dostał tytuł za lizanie rowa carowi albo kajzerowi.

toto napisał/a:
Rozumiecie? Ministerstwo Obrony Narodowej stawia ławki. MON, ławki. Ławki, MON. O kurwa.


Nie spinaj pośladów o byle co, mogli stawiać klęczniki. Ludzkie pany //orc
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
Asuryan 
Król Bogów


Posty: 3304
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-13, 19:48   

100 ławek na cały kraj to jednak trochę mało... choć nasz MON i ta liczba może przerosnąć :badgrin:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4915
Wysłany: 2018-05-13, 21:23   

To jest bardzo dobry pomysł. Może dostarczyć niezapomnianych przeżyć: w końcu dźwięk będzie się wydobywał z mało typowego (dla ławki //evil ) miejsca. Miejsca, jak rozumiem, obecnie zalecanego do uzewnętrzniania przejawów patriotyzmu. :badgrin:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-06, 12:59   

Polaki wszystkich krajów - łączcie się !!!


Cytat:
"Policji ścigali kierowcę samochodu marki BMW, który jadąc z czwórką znajomych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody kierowca podczas ucieczki nie zapanował na pojazdem w wyniku czego wpadł do rowu wypełnionego wodą. Powodem dla którego naraził zdrowie i życie swoich znajomych był brak dowodu rejestracyjnego od pojazdu. Policjanci zatrzymali podejrzanemu prawo jazdy, które posiadał od niespełna trzech miesięcy. Natomiast za podjętą w ułamku sekundy, lekkomyślną decyzję - o niezatrzymaniu się do kontroli drogowej, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za brak dowodu rejestracyjnego podczas kontroli groziłoby mu 50 złotych mandatu."

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 17131
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-06-06, 13:11   

Tak się żyje.
_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-06, 13:42   

strasznie podoba mi się to amfibmw podoba :)
 
 
Fidel-F2 


Posty: 8380
Wysłany: 2018-06-06, 14:09   

To se kup
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18726
Wysłany: 2018-06-06, 18:35   

Jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów od roku wzwyż. Obowiązkowy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-06, 19:28   

I co? Nie wsiadzie?
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7098
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2018-06-07, 06:26   

Czy to są nowe mundury pokolenia (c)hwdp i jp100% czy po prostu strój galowy?
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 5714
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-06-07, 07:49   

Po tym jak młodzi dowiedzieli się co to znaczy po angielsku dress szukali jakiegoś zamiennika
_________________
Sens nie jest aprioryczną strukturą obecności, lecz ruchem rozplenienia, efektem gry różnicy i powtórzenia //utrivv

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.


Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1115
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2018-08-29, 09:46   

Promyk rozsądku pod adresem nienawisc.pl
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1823
Wysłany: 2018-09-08, 21:52   

https://www.rp.pl/Komenta...raz-wiecej.html
W sumie trudno nie zauważyć (zwłaszcza jeśli mieszka się w mieście wojewódzkim), że ostatnio faktycznie nastąpił rekordowy w Polsce przyrost liczby obcokrajowców. Coraz częściej widuję w swoich okolicach ludzi o egzotycznym wyglądzie - Azjatów, czarnych, śniadych i kobiety w chustach na głowach.
Domyślam się, że spory odsetek z nich to studenci, ale na pewno nie wszyscy.
Polskie miasta powoli zaczynają przypominać miasta w Europie Zachodniej. Powoli zaczynamy gonić Zachód w tej kwestii. :)
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-08, 22:31   

Spostrzeżenia sprzed roku. Teraz to przede wszystkim trudno nie usłyszeć ukraińskiego nam ulicy.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1823
Wysłany: 2018-09-11, 12:13   

Wygląda na to, że Polska jest krajem, który w przeliczeniu na głowę mieszkańca ma najliczniejsze władze.
https://www.money.pl/gosp...,0,2415612.html
Cytat:
120 ministrów i wiceministrów liczyły w szczytowym momencie rządy Szydło i Morawieckiego. PiS w rekordowy sposób rozbudowuje administrację, powołując rzeszę urzędników. A łożą na nich obywatele.
Z odpowiedzi ministra KPRM Grzegorza Schreibera na zapytanie poselskie Krzysztofa Berejzy wynika, że wśród wszystkich rządów na przestrzeni lat 1993-2017, to PiS najbardziej rozbudowywał aparat władzy na potęgę powołując ministrów i wiceministrów.
Rekord liczebności padł pod koniec grudnia 2017 roku, Mateusz Morawiecki przejął gabinet od Beaty Szydło. Wówczas ministrów było aż 20 a wiceministrów 101. To ewenement na tle Europy– pisze "Rzeczpospolita".

Dla porównania najszczuplejszym rządem kierował Włodzimierz Cimoszewicz. Jego gabinet na początku stycznia 1997 roku liczył jedynie 14 ministrów i 63 wiceministrów. Nieco wzrosła liczba urzędników państwowych za czasów AWS, ale momentalnie spadła po przejęciu władzy przez SLD.

Rekord padł już za pierwszych rządów PiS – zaznacza ”Rz”. Wówczas to aparat władzy rozrósł się i pierwszy raz liczba ministrów przekroczyła 20. Jak podaje dziennik, w 2007 roku było ich dokładnie 21, a wiceministrów aż 89.

Kadry zostały znowu odchudzone przez rząd Donalda Tuska. Za PO liczba ministrów spadała do 18 i wiceministrów 80. Powrót PiS do władzy to ponownie masowe tworzenie stanowisk. W styczniu 2016 roku ministrów było 23, a wiceministrów 93.

Cięcia w składzie rządu Mateusza Morawieckiego na tle innych gabinetów wcale nie są spektakularne. Na dzień 4 lipca 2018 było 21 ministrów i 83 wiceministrów.

Zdaje się, że poza Polską nie ma kraju, w którym jest ponad stu ministrów i wiceministrów.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4915
Wysłany: 2018-09-11, 17:05   

Wygląda na to, że nas stać. Czyli jednak bogaty kraj, a nie ruina.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18726
Wysłany: 2018-09-11, 18:08   

Płaca minimalna w górę o 250 zł. Do tego Prezes Tysiąclecia coś tam przebąkuje o 500+ na emerytów. Łoj pójdziem my z torbami szybciej niż zakładałem. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3511
Wysłany: 2018-10-24, 15:21   

https://bezprawnik.pl/zlot-sukcesorow/

Cytat:
Od wczoraj internet – nieco przytłumiony problematyką wyborczą – żyje tematem „Zlotu Sukcesorów” (...) Na zdjęciach pełnych młodzieży odstrojonej niczym w najnowszym odcinku Mody na sukces (lub też niczym grupa pierwszorocznych studentów prawa na wykładzie ze wstępu do prawoznawstwa) dostrzeżemy spadkobierców polskiego biznesu, którzy nawet przesadnie nie kryją się z tym, że przygotowują się do przejęcia schedy po swoich rodzicach czy dziadkach lub już to zrobili.

Zlot sukcesorów miał już kilka edycji, kolejna odbędzie się w 2019 roku, a podczas nich odbywają się nie tylko uroczyste bale, lecz również liczne panele dyskusyjne. I tak oto na jednym z obrazków zamieszczonych na facebookowym profilu możemy znaleźć dumną prezentację pt. „Moje sposoby na seniora”. Mogę tylko zgadywać co w tej prezentacji znajdziemy, ale gdybym miał obstawiać, znajdziemy tam cykl niepozbawionych samozachwytu porad na temat tego jak pozostać w łaskach rodzica, jak stopniowo przejmować wpływy w jego firmie i upewnić się o naszej drodze sukcesji.

Warto też podkreślić, że wśród atrakcji Zlotu Sukcesorów można znaleźć też znajdujący się w osobnej sali panel dla Przyczłapków.

Przyczłapek to partner życiowy sukcesora (...) Nie jest to określenie, które byłoby przesadnie upowszechnione, ale najwyraźniej znajduje się w obrocie od jakiegoś czasu. Wspominała o nim m.in. Polityka w 2016 roku opisując dole i niedole rodzinnych firm:

Ewa Więcek-Janka przyjeżdża do firm, które wpadają na jakieś rafy, ich właściciele proszą o pomoc. Przygląda się pracy, rozmawia – na początek chętnie o zwierzętach, to zwykle ludzi otwiera. Za którymś razem siadają przy stole i układają genogram – powycinane wcześniej kółka (symbolizują panie), trójkąty (panowie), kwadraciki (Ewa Więcek-Janka mówi: przyczłapki – osoby w rodzinie, ale niespokrewnione – żona, zięć, szwagier) i prostokątne karteczki z narysowaną linią – prosta (symbol dobrego kontaktu), przerywana (brak komunikacji), zielony zygzak (spór), większy czerwony zygzak (konflikt). Każdy ma swoją relację z każdą inną osobą określić, układając swoje kreski między trójkątami i kółkami. Bywa, że jeden brat kładzie między dwa trójkąty zielony zygzak, a drugi czerwony. I zaczyna się: „Dlaczego czerwony? Przecież to tylko spór”. „Chyba dla ciebie!”.

Co z tym krajem jest nie tak? Czy to po prostu kapitalizm?
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-24, 15:26   

marzy się jakiś pogromik ? zawłszczonko nieuczciwie zdobytych majątków
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 18726
Wysłany: 2018-10-24, 18:07   

Ale to jest żywcem przeniesione z Hameryki. Nie mam dowodu, ale tam nawet reality szoł o czymś takim robią. Lub robili. :) Czy program dokumentalny. Choć tam waliło nuworyszostwem. I tu zapewne też jest tak samo: dzieci chamów, którzy się dorobili, ale brak im było czasu na nauczenie dzieci ogłady i klasy. Zresztą, sami jej pewnie nie mieli, a czasy z angielską nianią lub kamerdynerem nawet dla nich walą obciachem ("Tygrysy Europy"). :) Za pokolenie będą się tego wstydzić. W Polsce widać pojawił się rynek na tego typu usługi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7451
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-10-24, 18:19   

To jakaś buraczano-cebulowa wersja balu debiutantek?
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
Trojan 


Posty: 4421
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-24, 18:53   

Bal debiutantek zalatuje starymi satyrami, handlem młodym ciałem i ogólną tandetą w pokrowcu lepszych sfer
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7098
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2018-10-24, 18:55   

Widziałem, najpierw nie uwierzyłem. Zacząłem czytać, pojawiło się poczucie "to chyba jest prawdziwe". I doszedłem do przyczłapka. I teraz chcę wierzyć, że to tylko bardzo wyrafinowany trolling.
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12