FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
RODO a nasze forum
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-20, 21:18   

Aaa, czyli klasyczne chłop żywemu nie przepuści
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-06-21, 06:18   

Polak polakowi adminem
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2018-06-21, 21:40   

Ja pierdziele... komu przez te 10 lat nadepnęliśmy na odcisk :D ?
saika ? nabu ?

Wracając do meritum... czy ktoś z Was zajmował się po swoich firmach tematem RODO ? czy sądzicie, że coś powinniśmy w tym kontekście zrobić ?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-22, 02:58   

My akurat chyba mało komu xD Poza tym my nie mamy zarejestrowanego forum na firmę i przede wszystkim chorych sytuacji między właścicielem a administracją :mrgreen:

Wracając do meritum można dodać coś takiego do regulaminu i rejestracji:
"Właścicielem Pana/Pani danych osobowych jest xxx
Dane osobowe służą tylko do rejestracji na forum i odbierania powiadomień o PW.
Nie są przetwarzane w żaden sposób, ani udostępniane innym osobom".
Bo mail to chyba też dane osobowe, tak samo jak stałe IP - ale to raczej by dmuchać na zimne, skoro RODO obowiązuje tylko firmy.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-06-22, 06:23   

Miałem jakieś szkolenie i nic już nie pamiętam. A może pamiętam tylko rzeczywistość nie zachowuje się jak na tym szkoleniu? //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2018-06-22, 07:13   

Cytat:
Właścicielem Pana/Pani danych osobowych jest xxx

Właśnie o to chodzi. Kto ma być właścicielem ? Ja nie chcę podawać swoich danych nazwiska czy adresu w regulaminie...
Na opłaty się składamy zawsze, forum nie zarabia, współwłaścicielami jest kilkanaście osób ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-06-22, 07:56   

wred napisał/a:
Cytat:
Właścicielem Pana/Pani danych osobowych jest xxx

Właśnie o to chodzi. Kto ma być właścicielem ? Ja nie chcę podawać swoich danych nazwiska czy adresu w regulaminie...
Na opłaty się składamy zawsze, forum nie zarabia, współwłaścicielami jest kilkanaście osób ?

Po 1 - nie właścicielem, tylko Administratorem.
Po 2 - jeśli nie ma zarejestrowanej jakiejś osoby prawnej (stowarzyszenie, firma, ...) to administratorem musiałby być człowiek - osoba prywatna. I tu jest trochę pies pogrzebany. Ja mam forum prowadzone przez stowarzyszenie, więc administratorem jest stowarzyszenie. A w firmie administratorem jest firma.
Po 3 - jako kontakt do Administratora w sprawie czegokolwiek związanego z danymi osobowymi można podać kontakt ogólny, typu admin@zb.pl albo rodo@zb.pl - nie trzeba osobowy.
Mail i IP są traktowane jako potencjalne dane osobowe. Dodając do tego miasto i datę urodzenia - już raczej mamy ewidentnie dane osobowe.

Z drugiej strony
- Rodo niby obowiązuje przedsiębiorców. Więc nie powinno obejmować osób prywatnych.
- przetwarzanie tutaj jest znikome, to tylko przechowywanie, więc właściwie wchodzi tylko polityka informacyjna i możliwość zmian w danych osobowych. Czyli info, że są zbierane i tylko zbierane, nie stoi za tym firma, w celach administracyjnych (zmiana danych, "bycie zapomnianym") należy skontaktować się z admin@zb.pl
- ja bym chyba: albo nie pisał nic (nie ma przedsiębiorcy) albo napisał regulamin ogólnie i wpisał, że administratorem danych osobowych jest "administracja forum" ... nie wiem czy tak można, ale zawsze lepiej się tłumaczyć, że się zrobiło tak jak się komuś wydawało, że będzie dobrze, niż się tłumaczyć, że się nic nie zrobiło. A Rodo będzie po pierwsze sprawdzać właśnie co zostało zrobione, a dopiero w następnym kroku ewentualnie "jak zostało zrobione".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-22, 08:19   

Asuryan napisał/a:
My akurat chyba mało komu



a wracając do TotalWara - planujecie przenieść? uruchomić nowe? forum ??
czy po prostu zdechło ?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-22, 13:32   

Ja nic nie planuję po tym jak zrzekłam się tam władzy i się posypało za mojego następcy aż tak bardzo, że usunąłem z niego swoje konto. Nie moja piaskownica, nie moje zabawki.

Właściciel ma strach u tyłka przez RODO, otworzył z powrotem tylko portal. Może forum komuś sprzeda, ale jak z bazą danych osobowych, to dopiero by błąd zrobił. Przynajmniej jeden sęp tylko czeka aż się mu powinie noga i będzie mógł złożyć jakikolwiek pozew. A za ewidentną sprzedaż danych osobowych to Właściciel - Administrator by potężnie beknął.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13