FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-20, 19:59   

"Rodzinę Soprano" radzę zostawić na sam koniec, o ile wystarczy czasu ;)
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-06-20, 20:09   

Rodzina Soprano to nie tylko Tony. Jest znakomita i warta ooglądania do ostatniego odcinka. Powinna być w czubie listy, razem z Deadwood i BB.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-20, 21:13   

"Rodzina Soprano" to wiele sezonów... A nie ukrywajmy, że zarówno "Fargo", jak i "Deadwood" są ciekawsze i znacznie krótsze, zwłaszcza ten pierwszy..., co przy ograniczonym czasie ma niebagatelne znaczenie...
A na początek warto wziąć mini seriale, czyli: "Olive Kitteridge" i "Mildred Pierce", czyli: nader konkretnie i na temat... Oba świetne!
Następnie stosunkowo krótki "Shadow Line". Później pierwszy sezon "Fargo", czyli tylko 10 odcinków...
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-06-21, 06:46   

Może ze 3 seriale mają start do RS. Six feet under, The Wire, nad 3 musiałabym się zastanowić, ale chyba Breaking bad. To tytuł, który zapoczątkował gatunkową rewolucję. Deadwood ma niestety sporo słabszy ostatni sezon. W przypadku Fargo tylko pierwszy sezon wart obejrzenia.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-21, 09:59   

To może przypomnę... "The Shield" z Vickiem ;)

Muszę przyznać, że "Rodzina Soprano" jest u mnie znacznie niżej na liście.
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2018-06-21, 10:59   

Muszę przyznać, że fenomen Deadwood mnie nie dotyczy. Zobaczyć zobaczyłem, ale do zachwytów było
daleko.



ASX76 napisał/a:
To może przypomnę... "The Shield" z Vickiem ;)
Muszę przyznać, że "Rodzina Soprano" jest u mnie znacznie niżej na liście.


+1

The Shield to jeden z tych nielicznych seriali, w których poziom wzrasta z sezonu na sezon i kończy się świetnie zrealizowanym pierdo....em.

Do listy dodaję ( jak zawsze ) Nip/Tuck ( Bez Skazy ). Mocny obyczaj. Trzy pierwsze sezony znakomite, dwa następne spoko, dwa ostatnie można olać.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-21, 11:34   

marjarkasz napisał/a:


Do listy dodaję ( jak zawsze ) Nip/Tuck ( Bez Skazy ). Mocny obyczaj. Trzy pierwsze sezony znakomite, dwa następne spoko, dwa ostatnie można olać.


O tak! Świetny serial :-)

Skoro już tak sobie dodajemy, to koniecznie należy dorzucić "This is Us" - prawdziwie wzruszający obyczaj bez tanich chwytów :-)

Niewybaczalnym grzechem byłoby nie wspomnieć o francuskim: "Biurze Szpiegów" i brytyjskim "Line of Duty"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-21, 19:11   

Oglądam Most nad Sundem (The Bridge). Fabuła jak to fabuła kryminalna, nawet wciąga, ale ten tego, żaden cud. Warta oglądania jest relacja dwóch głównych bohaterów, śledczych, kobiety i mężczyzny o kompletnie różnych rysach charakterologicznych. Ładne to jest.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-06-21, 19:27   

Cały ten serial jest bdb, jedynie trzeci sezon lekko odstaje.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-21, 19:34   

Fakt, nie żałuję, że oglądam, co przy serialach kryminalnych nieczęsto się zdarza.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-09-06, 08:31   

Rojst
Po trzech odcinkach, średnica z plusem. Ani się nie wyciągnąłem ani zniechęciłem. W reklamach pełno Fronczewskiego, w serialu pojawia się na sekundy i to bez większego znaczenia, prawie jak regularny enpis. Ale może to strzelba nad kominkiem. Za to w głównej roli Seweryn, którego w reklamie nie widziałem i który jakoś mnie nie kręci. To taki mój Słowacki. Fabularnie morderstwo z wieszanie partyjnym aparatczykiem, póki co sugestia kilku warstw i długich macek kogoś tam. Standard. Obrazki jak na polski serial ok, anturaż, aktorstwo, narracja przaśnawe. Chyba będę oglądał, ale głównie przez głód Fronczewskiego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-06, 09:34   

włącz sobie rodzinę zastępczą
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-09-06, 09:39   

widziałem dwa razy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-09-06, 17:29   

Fidel-F2 napisał/a:
Rojst
Po trzech odcinkach, średnica z plusem. Ani się nie wyciągnąłem ani zniechęciłem. W reklamach pełno Fronczewskiego, w serialu pojawia się na sekundy i to bez większego znaczenia, prawie jak regularny enpis. Ale może to strzelba nad kominkiem. Za to w głównej roli Seweryn, którego w reklamie nie widziałem i który jakoś mnie nie kręci. To taki mój Słowacki. Fabularnie morderstwo z wieszanie partyjnym aparatczykiem, póki co sugestia kilku warstw i długich macek kogoś tam. Standard. Obrazki jak na polski serial ok, anturaż, aktorstwo, narracja przaśnawe. Chyba będę oglądał, ale głównie przez głód Fronczewskiego.
Największe zaskoczenie to dźwięk - brzmi jak nie polski serial. Może nie jest super, ale dużo lepiej od tego, do czego przywykłem w przypadku rodzimych produkcji.


Mnie też skusił Fronczewski. I Brodka śpiewająca Wszystko czego dziś chcę. Co prawda wolę wersję Dick4Dick, ale ta też jest spoko.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-09-06, 17:39   

Tak, Brodka też.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-09-10, 08:30   

Looknąłem na kilka odcinków Inspektora "Don't say 'Sí', say 'Oui'", nie wiem co można o nim powiedzieć, nie tak dobre jak Różowa Pantera ale mimo wszystko uśmiech na mej twarzy kilka razy zagościł
https://www.youtube.com/w...LTRNcHy4&t=309s
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-10, 14:54   

Fidel-F2 napisał/a:
Rojst
Obrazki jak na polski serial ok, anturaż, aktorstwo, narracja przaśnawe. Chyba będę oglądał, ale głównie przez głód Fronczewskiego.


Toż lepiej odświeżyć sobie świetne: "Konsula" i "Ziemię obiecaną", czy serial "Królowa Bona", że o inszych produkcjach ze złotego okresu polskiej kinematografii nie wspomnę.
Wtedy mieliśmy filmy i seriale na Topie, a teraz są jakieś nędzne popłuczyny.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-10, 15:57   

ASX76 napisał/a:
filmy i seriale na Topie


_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2018-12-01, 22:34   

Słuchajcie, możecie polecić jakiś dobry serial, najlepiej jednosezonowiec? Obejrzeliśmy właśnie z żoną "Terror" (bardzo dobry) i 3 odcinki "Modyfikowanego węgla" (słabiak). Chcielibyśmy jeszcze coś sensownego obejrzeć, oczywiście niekoniecznie musi to być adaptacja jakieś powieści. Nie chcemy się jednak ładować w jakieś 7-8 sezonowe tasiemce. Coś, ktoś?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2018-12-01, 23:15   

Ślepnąc od świateł
Rojst
Ostre przedmioty
Nawiedzony dom na wzgórzu
Castle Rock
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-12-02, 09:14   

Bodyguard.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2018-12-02, 12:13   

Missing, A Very English Scandal
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-02, 12:29   

Jachu napisał/a:
Słuchajcie, możecie polecić jakiś dobry serial, najlepiej jednosezonowiec? Obejrzeliśmy właśnie z żoną "Terror" (bardzo dobry) i 3 odcinki "Modyfikowanego węgla" (słabiak).



Pierwszy sezon "American Crime" (nie ma nic wspólnego z "American Crime Story" poza tytułem) stanowi zamkniętą całość, więc jeśli szukasz Pan bardzo sensownego, wielopłaszczyznowego dramatu to trudno o lepszy wybór.
"Ślepnąc od świateł" to bez wątpienia drugi, obok "Artystów", najlepszy polski serial ostatnich lat. I choć diablo nierówny, to mus obejrzeć. Niedługo się o nim nieco rozpiszę.

"Rojst" to jakieś nieporozumienie, zwłaszcza w porównaniu z "Ślepnąc od świateł". Pustak.
"Ostre przedmioty" - nuda. "Nawiedzony dom na wzgórzu" jest o wiele lepszym dramatem, a przy okazji i klimatycznym horrorem, więc wybór wydaje się oczywisty...
"Castle Rock" - no niestety, szmatławe zakończenie obniża ocenę w sumie niezłej produkcji.

Warto sięgnąć po całkiem nową "Sukcesję". Na obecną chwilę jeden sezon... ;)

Z mini seriali tradycyjnie polecam tytuł z HBO - "Olive Kitteridge".

Szkoda, żeś Pan ograniczył wybór do jednosezonowców.

Z brytyjskich świeżaków "Bodyguard" jak najbardziej wart grzechu, mimo przekombinowanej końcówki :-)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-12-02, 13:18   

ASX76 napisał/a:

"Rojst" to jakieś nieporozumienie, zwłaszcza w porównaniu z "Ślepnąc od świateł". Pustak.
"Ostre przedmioty" - nuda
Fajnie, że nie tylko ja mam o tych serialach takie zdanie.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-12-02, 13:58   

Tu i teraz - Kurła, jaki przeladowany serial - za dużo grzybów w jednym garnku.
Wszystkie problemy społeczne i rodzinne w jednym miejscu.
jestem na nie.
Mało wiarygodne
  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-02, 14:14   

Jachu, zdecydowanie Banshee, mimo że 3 sezony.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-12-02, 16:17   

Trojan napisał/a:
Tu i teraz - Kurła, jaki przeladowany serial - za dużo grzybów w jednym garnku.
Wszystkie problemy społeczne i rodzinne w jednym miejscu.
jestem na nie.
Mało wiarygodne

Dlatego został skasowany po 1 sezonie. Obiecujący początek a potem pikowanie w kierunku nudy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-02, 16:52   

Asuryan napisał/a:
Jachu, zdecydowanie Banshee, mimo że 3 sezony.


Pod warunkiem, że nie przeszkadza cholernie przerysowana przemoc i kołek niewiary zawiesisz Pan nad oknem Pana Boga, bo to co się tutaj odpier.ala jest brutalnym gwałtem na logice.

A co do produkcji wielosezonowych, to mamy wiele o niebo lepszych od "rozrywki dla drwali", czyli "Banshee".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-01-19, 23:23   

I tak, w ciszy, pośród klęski serialowego urodzaju umierają świetne tytuły, które jeszcze dziesięć lat temu cieszyłyby się sławą. https://naekranie.pl/aktualnosci/the-first-misja-na-marsa-skasowane-nie-bedzie-2-sezonu-3930989 The First nie zasługiwał na kasację, choć bez wątpienia nie był to tytuł porywający. Ale miał w sobie tyle potencjału, że spokojnie mógłby przetrwać ze trzy sezony. Dla tych, którzy nie widzieli, to opowieść o pierwszej wyprawie ludzi na Marsa. Cały sezon przedstawia przygotowania do tej misji, historie astronautów i tak naprawdę Mars jest w nim gdzieś w tle. A mimo to, nieźle się to oglądało, serial był doskonale zagrany. Ale to już nieważne - myślę, że serwisy streamingowe zabiją seriale, prędzej lub później. Konkurencja o uwagę widza bywa nie do zniesienia, algorytmy odcinają widzów od tego, czego nie znają, a mogliby spróbować stawiając na sprawdzone "przepisy" pod masowe gusty. Bodaj tylko HBO zostało na polu jakościowej rozrywki serialowej. Reszta wali już na ilość, jak Netflix, albo skreśla tytuły, w które warto inwestować bo za mało było pozytywnych reakcji. A jak miało ich być więcej, skoro tytuł na niszowej - w skali świata - platformie?

Z drugiej strony, nie wróżę popularności tym wszystkim platformom. Kiecy Disney uruchomi swoją, do rozstrzygnięcia pozostanie, kto i komu (spośród tych mniejszych) się sprzeda. Netflix, Disney, HBO, może Amazon (choć wątpię, bo dla nich streaming to tylko dodatek do przeglądarki i magazynu z towarami).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-19, 23:57   

Przypadkiem obejrzałem pół odcinka Flasza - Kurła, jakie nieziemskie gowno.
Jeżeli inne seriale superbohaterskie są dwa razy lepsze od tego - to i tak nie są warte oglądania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14