Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
tr 

Wysłany: 2018-03-05, 13:26   

Przez ostatnie kilka lat zupełnie odpuściłem sobie komiksy i nawet nie wiem co się ukazywało. Ostatnio odkryłem, że w 2013 ukazał się piąty tom Blacksada. Chciałem kupić, ale nigdzie nie ma w rozsądnej cenie - wyprzedany. Oryginalnie kosztował poniżej 40 zł, a na allegro chcą za komiks "prowizję" w wysokości co najmniej stówki... Na szczęście Egmont chyba zaczął wznowienia serii bo w grudniu wypuścił ponownie 3 albumy.

No i nie lubię komiksu amerykańskiego ani mangi. W 95% jadę na frankofońskim.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-03-05, 21:32   

tr napisał/a:

Na szczęście Egmont chyba zaczął wznowienia serii bo w grudniu wypuścił ponownie 3 albumy.

No i nie lubię komiksu amerykańskiego (..).

1. Pierwszą i drugą część Egmont wydał po raz pierwszy. Wcześniej uczynił to Siedmioróg.

2. Pańska strata. Brzydko pachnie mi to uprzedzeniem :-P

tr 

Wysłany: 2018-03-05, 22:17   

E tam, jak można być uprzedzonym do amerykańskiego badzie... to znaczy do wielce oryginalnych w formie i treści komiksów o superbohaterach? No przeca się nie da... /s

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-03-05, 23:42   

Szanowny Panie, dla mnie "promienie z dupy" to też badziewie, ale amerykański komiks to nie tylko super-duper-hero :-P

tr 

Wysłany: 2018-03-06, 06:00   

Dlatego napisałem o 95% komiksów frankofońskch - bo są take perełki jak Garfield, Fistaszki, Calvin i Hobbes, Usagi Yojimbo, Maus... Wyjątki od regły się zdarzają

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-03-07, 06:33   

tr napisał/a:

Zapowiadają także to: http://www.empik.com/towa...10404,ksiazka-p
Zamówiłem. Ale jeśli ktoś mnie skutecznie zniechęci, to mam jeszcze czas, aby się wycofać. :)

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-03-07, 11:29   

<-- W swojej klasie to jeden z najlepszych komiksów. Ale czy przypadnie do gustu? Allah raczy wiedzieć ;)

A tymczasem szykuje się rozbudowa universum "Sandmana":
http://booklips.pl/newsy/...ery-nowe-serie/

Ciekawe, co z tego wyjdzie... :-)

fdv 

Wysłany: 2018-03-09, 12:08   

Romulus napisał/a:
tr napisał/a:

Zapowiadają także to: http://www.empik.com/towa...10404,ksiazka-p
Zamówiłem. Ale jeśli ktoś mnie skutecznie zniechęci, to mam jeszcze czas, aby się wycofać. :)

Jeśli od Burgeona czytałeś Pasażerów Wiatru albo Cyann i się podobało to raczej nikt by Cie do tego tytułu nie zniechęcił.

Jak ktoś lubi frankofony i serie od LEO - Aldebaran itd.. to w maju wydadzą integral Kenia
Można się cieszyć że od czasu wydania Antaresa nauczyli się porządnie wydawać Integrale.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-03-09, 14:19   

"Aldebaran" to w sumie nic specjalnego - ot, porządna przygodówka podlana sosem s-f ;)
Nie sądzę, żeby LEO zaskoczył czymś lepszym. Poza tym, patrząc na bogactwo komiksowej oferty rynkowej w Kaczystanie, bez najmniejszego problemu można znaleźć o wiele lepsze pozycje, bądź o niebo ciekawiej się zapowiadające...

Natomiast co do Burgeona - zaiste, jeśli ma to być pierwszy raz..., jest ryzyko :-P

fdv 

Wysłany: 2018-03-09, 19:23   

Ja akurat mam jakąś dziwną słabość do sci-fi w komiksach (kompletnie odwrotnie niż w książkach) więc to plus kreska LEO w przyzwoitym integralu i odczuwam pokusę zakupu :) . Kenię już czytałem więc nie ma co mnie zaskakiwać natomiast co do Aldebarana to tam niestety im dalej w las tym gorzej, że nie wspomnę o ostatnie serii "Survivants" w której nawet bohaterowie charakterologicznie są jacyś tacy podobni do tych z głównej serii.
I nie ma robić zarzutu z porządnej przygodówki czasem to wystarczy żeby być zadowolonym z przeczytania, a jak już pozycja broni się po latach i historia plus kreska się nie starzeje to można nawet nie żałować wydanych pieniędzy ;)

tr 

Wysłany: 2018-03-11, 21:54   

Zrobiłem mały remanent posiadanych "Fantasy Komiks", które przestałem kupować w momencie gdy przestały ukazywać się w regularnych odstępach, i okazuje się, że mam dwa egzemplarze nr 11, za to brak mi nr 20 oraz numerów od 23 do 28. Postanowiłem więc jak najszybciej naprawić ten mankament i za 132 zeta z magazynów Egmontu wkrótce do mnie trafi 5 ostatnich numerów tego magazynu. Na pozostałe dwa będę musiał pewno zapolować na Allegro.

Ostatnio odwiedziłem też księgarnię komiksową na stacji Metro Centrum - wprawdzie nic nie kupiłem (choć zbiorczy Maus w twardej okładce kusił), to dowiedziałem się, że na następny miesiąc szykowana jest reedycja 5 tomu Blacksada... Już dopisany do listy zakupów.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-03-11, 22:18   

Zbiorczy "Maus"? Panie, brać! I to póki jest okazja! ;)

Z sensownych zapowiedzi warto odnotować...

Marzec:
- BBPO Plaga żab Tom 1
- Briggs Land Tom 1

Kwiecień:
- Saga o Potworze z Bagien Tom 1
- Transmetropolitan Tom 1
- Blacksad Tom 3

Maj:
- Ex Machina Tom 1
- 100 Naboi Tom 2
- Hellboy Tom 3
- Bone Tom 3
- Miecz Ardeńczyka (bardzo ładne rysunki)
- Kajtek i Koko w kosmosie Tom 1 Zabłąkana rakieta

Crozier

Wysłany: 2018-03-12, 19:06   

Z marca dorzuciłbym nowy komiks twórców "Skalpu", "Przeklęty".

tr 

Wysłany: 2018-03-19, 12:01   

Prawie dwie stówy wywalone na trzy albumy zbiorcze Valeriana. Pomyśleć, że jest jeszcze pięć do kupienia - droższych, bo scalają po 4 zeszyty (tomy 1-3 miały po 3 zeszyty).

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-04-09, 17:05   

"100 naboi" - pierwsza część zbiorczego wydania szybko mnie do siebie przekonała. Bałem się, że to będą stracone pieniądze. Ale już pod koniec pierwszej historii wsiąkłem. A kiedy pojawiły się wątki agenta Gravesa to już pędziłem przez tą część nie mogąc się oderwać. Teraz tylko czekać do połowy maja na kolejny tom.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-04-30, 17:15   

"Daredevil Niezwyciężony" - trzecia część była świetna, choć już było "czuć" zmęczenie materialu. Bendis dociągnął jednak opowieść w niezłym stylu do końca. Pytanie, czy warto czytać kolejne części, których już Bendis nie pisał? Są chyba dwie. Jedna w Polsce wychodzi w maju. Kusi mnie, bo przecież historia tak naprawdę się nie skończyła. Ktoś zna? Ciekaw jestem, w jakim stylu poprowadzono losy Daredevila od miejsca, w którym zostawił go Bendis.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-05-25, 16:27   

Za pełnometrażowy komiks nowych przygód "Kajka i Kokosza" mają odpowiadać: S. Kiełbus (rysunki) i M. Kur (scenario). Premiera w listopadzie.

W 2019 roku Egmont ma wydać "Iznoguda" w integralach :-)

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2018-05-25, 16:48   

Będzie można zostać kalifem w miejsce kalifa? //panda
a) Except for that one time. And yes, it was awesome.

Plejbek 

Wysłany: 2018-05-25, 17:44   

ASX76 napisał/a:

W 2019 roku Egmont ma wydać "Iznoguda" w integralach :-)

Skąd wieści? Jakieś inne zapowiedzi na 2019?

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-05-25, 18:54   

http://www.komiksydisneya...uda-i-inne.html :-)

Plejbek 

Wysłany: 2018-05-25, 19:19   

Dzięki. To co się teraz dzieje na rynku komiksowym w Polsce to jakieś szaleństwo. Niesamowite tempo, nie wiem, czy nie za szybkie.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-05-25, 20:19   

Komiksowe Eldorado o jakim niegdyś można było tylko pomarzyć :-)
Nasz rynek komiksowy od dłuższego czasu jest bardzo chłonny, więc trza "kuć żelazo, póki gorące" ;)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-06-07, 18:17   

"Ex Machina" - świetny początek. Humor, niezła struktura opowieści (doskonale skomponowane retrospekcje) i sama fabuła dają mnóstwo frajdy. A wahałem się przed kupnem tego komiksu.

Na WTK miałem okazję dostać autograf Harrisa, ale znudziło mnie czekanie w stosunkowo niedługiej kolejce, gdyż jacyś fani byli bardziej zmotywowani i chcieli od autora rysunki zamiast dedykacji. Doszedłem do wniosku, że jestem już za stary na takie podjarki i nie jestem takim prężycielem i odpuściłem. :) Ale "Ex Machinę" będę czytał do końca. Świetny strzał.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-07-10, 15:58   

"Ludzie Północy", część pierwsza Sagi Anglosaskiej Briana Wooda. Ależ to dobre! Warto wysupłać złocisze na to opasłe tomiszcze, którym można zatłuc każdego krytyka tego tytułu, który się nawinie. :) To zbiór niepowiązanych ze sobą historii o wikingach, dziejących się w różnych czasach i miejscach. Niektóre krótkie, niektóre długie. Ale prawie zawsze brutalne i bezlitosne.

adamo0 
Gentleman

Wysłany: 2018-07-22, 10:12   

Nie wiedziałem gdzie spytać więc pytam tutaj:

czy ktoś coś wie na temat wznowienia/dodruków Sandmana?

Niektóre tomy nie są już dostępne nawet u wydawcy, co utrudnia kompletowanie serii...

fdv 

Wysłany: 2018-07-22, 13:50   

Z tego co pamiętam z jakichś wywiadów to Sandman będzie miał wznowienia w zależności od tego jak duże będzie zapotrzebowanie na dodruk, może nie w takiej skali jak Thorgal, ale powinno się co jakiś czas pojawiać. A poza tym chwila szukania i proszę Dodruki Egmontu

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-08-14, 05:25   

"100 naboi" - część trzecia zbiorczego wydania. I nadal jest to znakomita opowieść. Przy tym ten tom ma ponad 500 stron i jest chyba najobszerniejszy z dotychczasowych. Może jestem troszkę rozczarowany wyjaśnieniem(?) kwestii Trustu i minutemanów. Może niepotrzebnie - póki co, mimo komiksowego sztafażu, cała opowieść trzyma się ziemi. Co tylko podkręca jej zajebistość. Dziwne, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł ekranizacji. Byłby z tego serial, który miałby zadatki na hit. Mnóstwo akcji, tajemnicza intryga, nieszablonowe postaci. Bez trykotów i nadnaturalnych mocy. Nawet nie trzeba byłoby kombinować z adaptacją, bo cała historia ma rytm i - mimo skomplikowania fabuły - dosyć przejrzystą konstrukcję. Najpierw mamy jakiegoś przegrywa. Potem pojawia się tajemniczy gość z walizką i propozycją rozwiązania problemów. Ot, tylko zabijesz kogoś, kto zniszczył ci życie. I do tego pozostaniesz całkowicie bezkarny. A potem fabuła wchodzi na inny poziom. Pojawia się intryga za tymi prostymi wydarzeniami, sprawy powoli się komplikują i tak dalej. Do tego mnóstwo genialnych epizodów.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-09-16, 12:18   

Pod koniec AD 2018 Egmont wystartuje z kolekcją legendarnego Carla Barksa dwoma tomami: "Powrót do Klondike" i "Moja snów dolina" //spell
Częstotliwość ukazywania się kolejnych (pojedynczo): co kwartał.
Najprawdopodobniej będą: twarda oprawa i "kreda".

W dalszych planach jest "więcej z universum Hellboya".

Będą także: "Hellbazer" B. Azzarello (wydanie w trzech "grubasach", a następnie run G. Ennisa takoż) - moim zdaniem edycja z podziałem na scenarzystów jest lepszą opcją niż start od początku, "The Invisibles" Morrisona, "Prometea" A. Moore'a i wreszcie "Iznogoud"! //spell

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2018-09-16, 16:08   

ASX76 napisał/a:

Będą także: "Hellbazer" B. Azzarello (wydanie w trzech "grubasach", a następnie run G. Ennisa takoż)

Mniammm. Miałem to wydanie w ręku, ale po francusku i bardzo mi się ręce trzęsły. :) Biorę w ciemno. :)

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2018-09-16, 16:13   

Romulus napisał/a:

Mniammm. Miałem to wydanie w ręku, ale po francusku i bardzo mi się ręce trzęsły. :)

Biorę w ciemno. :)

1. Podobno kaczystańska edycja ma być wzorowana na francuskiej.

2. Zgorszyłem się :-P

Odpowiedz do tematu