FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy o superbohaterach
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-23, 09:22   

Cytat:
końcowo jednak kieruje się w banał, z arcybanalnym finałem na czele.


to mimo wszystko charakterystyka filmów/komiksów o SuperBohaterach - Watchmeni mogli być tylko jedni, a i tak w sumie to banał.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-06-07, 23:34   

Wonder Woman (a raczej 4/5, bo pewnie przyjdzie wersja rozszerzona)) obejrzana.
I... rany, ale to jest słabe.
Ale takie - słabe, bo po prostu zabrakło do dobrego, a nie tragedia w postaci wcześniejszych prób DC.
Co składa się na słabość? Dużo by wymieniać. Ale, że mamy czas, a ja lubię marudzić...
Fabuła ma dziury i niedokończone wątki, Ogólnie cierpi na niezdecydowanie, czy chce ściągać od kapitana ameryki (a ściąga od cholery, aż miejscami jest śmieszno żałośnie), czy opowiedzieć poważną historię. Ale tak się utarło, że komiks przecież nie może opowiadać poważnej historii o ludzkiej naturze (a Watchmeni niech milczą), więc skoro mamy wojnę z Niemcami, to wiadomo kto będzie grał tego złego. No i jest obowiązkowa scena szalonego śmiechu tych złych po jednym z niecnych uczynków.
Zapewne twórcy słyszeli narzekania, że BvS zachowywał się, jakby miał kij wepchnięty w tylną część ciała, więc postanowiono rozładować napięcie dzięki kilku żenującym scenom humorystycznym. A przypominam, że w 2016 mieliśmy Deadpoola (a w ogóle to od cholery filmów superbohaterskich, które wypadało by znać by nie być dekadę do tyłu i walić sztance za sztanca).
Montaż wygląda jakby ktoś nauczył się jednego tricku i postanowił go dodać wszędzie - w filmie aż roi się od slow-mo i to głównie w takich, w których widać, że budżetu na efekty komputerowe nie mieli zbyt okazałego.
Do tego te wszystkie drobne niedociągnięci i... PG-13. PG-13 w tym filmie widać i tak bardzo boli...
Ostatnie słowa trzeba kierować pod adresem Diany. Gal Gadot jest śliczniutka i po prostu pięknie wygląda czy to we wdzianku WW czy w "tradycyjnym" ubraniu. Ale jeśli chcielibyście filmu z sensowną główną bohaterką, to obejrzyjcie sobie raz jeszcze Fury Road.
DC miało jedną bohaterkę z potencjałem, a zrobili z tego schematyczne i mało sensowne mordobicie.
W porywach 5/10 (bo miewało swoje momenty).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-06-10, 14:15   

Więc przejdzmy do studia, które umie robić filmy o superbohaterach... Oto zwiastun Black Panther, egzotycznie ciekawy... https://www.youtube.com/watch?v=dxWvtMOGAhw

I już na oko wygląda lepiej niż Wonder Woman (no, może nie postać //spell ).
  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-10, 15:03   

Akurat niedawno obejrzałem Kapitan Ameryka: Wojna Domowa, więc na czasie. Nowy Spiderman też może być niezły. Aczkolwiek bardziej czekam na Punishera, nie mówiąc już o Defenders (choć to akurat seriale).
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-06-10, 23:38   

dworkin napisał/a:
Więc przejdzmy do studia, które umie robić filmy o superbohaterach... Oto zwiastun Black Panther, egzotycznie ciekawy... https://www.youtube.com/watch?v=dxWvtMOGAhw

I już na oko wygląda lepiej niż Wonder Woman (no, może nie postać //spell ).

Ich slow-mo ma jakiś sens --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-07-18, 23:02   

Spider-Man: Homecoming to ideał.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-19, 00:20   

Filmy o Spajderze były do tej pory słabe albo bardzo słabe.
Nowa odsłona Petera P. produkcji tym razem Marvela, wyraźnie pokazuje że filmy o SuBo może robić tylko Marvel, bo tylko on je rozumie.

Lajtowa historia bardzo młodego PP (14lat) z migajacym IronM. Sporo śmiechu, i jak zwykle warto wykazać się cierpliwością (po drugich napisach).
7,63/10
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-07-28, 13:19   

https://www.youtube.com/watch?v=TTgNlfAht4I

Zawsze uważałem filmy o Thorze za jedne ze słabszych w serii, ale ten konkretny wygląda zajebiście. Kolejne ujęcia jako odwzorowania klatek komiksu są perfekcyjne i chyba nigdy nie było ich tak wiele. A jeśli to tylko przedsmak Infinity War, DC nie ma już czego szukać w tym świecie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2017-08-13, 10:31   

"Doctor Strange" - kolejny odhaczony tytuł z listy marvelowskich zaległości. Może dociągnę jeszcze ze Spider-Manem przed kolejnym "Thorem". Aczkolwiek to chyba nie jest konieczne. "Strażnicy Galaktyki 2" też pewnie wpadną mi w oczy prędzej czy później.

Tak mi się wydaje po tym filmie, że kolejna faza MCU będzie albo bardzo kiepska, albo arcydzielna. "DS" ma świetne efekty, które są miłe dla oka. Jak "Incepcja" do kwadratu. Szkoda tylko, że fabuła jest taka mizerna. Humor, który ratował w moich oczach tego typu produkcje, również jest mocno przejrzały. A nawet irytujący. Główny bohater był przemądrzałym dupkiem (może taki powinien być, nie wiem, bo komiksów Marvela unikam jak ognia - z małymi wyjątkami nie związanymi z MCU), ale może trafić do małolatów. Prezentował bowiem taką niedojrzałą nonszalancję (z braku lepszego słowa w niedzielne przedpołudnie), którą zdarza mi się spotkać u nastolatków. :) I która nieco irytuje właśnie z powodu przemądrzałości. :)

Generalnie, nie było źle. Było nieźle. Aczkolwiek chyba się starzeję, bo mnie te filmy bawią coraz rzadziej. Ale liczę na nowych "Avengersów". Jeśli to nie będzie jakiś przełom (co okaże się dopiero w kolejnym filmie po tym tytule), to chyba zacznie pękać bańka superbohaterskich produkcji Marvela. Albo i nie, bo przecież widzowie wcale nie stają się mądrzejsi. Co najwyżej, niektórzy - jak ja - przestają nadążać. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-11-04, 20:42   

Thor: Ragnarok - ależ to było satysfakcjonujące! Jak Flash Gordon na automacie do gry, jak wikingowie przepuszczeni przez arcade electro lat 80. Twórcom musiało wyjść, że gawiedź najlepiej przyjmuje kosmiczną zabawę rodem ze Strażników Galaktyki, więc zaaplikowali ją tutaj na całego. Retro stylistyka nieco przaśnego kina sf i 8-bitowa aranżacja muzyczna odświeżyły zmurszałe podwoje Asgardu. Najlepsze akcje należą właśnie do nich. Scena kosmicznego pościgu w rytmie Daft Punk meets Doom (the game) to sam miód. Poza tym film jest chyba najbardziej nastawioną na komedię produkcją Marvela, no może poza Strażnikami Galaktyki, i to się jak najbardziej sprawdza. Ten rodzaj kina nie ma szans z kijem w tyłku, jak robi DC. Oko do widza to w nim podstawa.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-04, 23:41   

Najbardziej komediowo-puszczajacyoko jest zdecydowanie Deadpool ;)

Dla mnie niesamowite jest to że praktycznie każdym kolejnym filmem podnoszą jakość swojej produkcji, no i układają Uniwersum Marvela w sensowną kupę :)
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-11, 23:21   

Re:Ragnarok. Za drugim razem bawiłem się chyba jeszcze lepiej :)
Urocza rólka Jasona Bourne'a na samym początku - może to znak że się też pojawi w Marverlozie.
Banner W tej części zabawniejszy niż zazwyczaj.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2017-11-12, 09:03   

Obejrzałem Lucy, tak zachwalaliście. Jeżu malusieńki, jakie to gupie. A potem żona włączyła Avengersów, lubi to nie wiedzieć czemu. Oglądałem fragmenty. I nie wiem które gupsze.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-11-12, 10:29   

Trojan napisał/a:
Najbardziej komediowo-puszczajacyoko jest zdecydowanie Deadpool ;)

Ouu, dopiero zauważyłem ten tekst. No więc prawa do wykorzystanie w filmie Deadpoola, X-Menów lub Fantastycznej Czwórki nie należą do Marvela (czyli Disneya), tylko do 20 Century Fox. Marvel sprzedał je jeszcze zanim zaczął robić filmy. I dlatego póki co Wolverine nie spotka Avengersów lub Spidermana. Firma oczywiście próbuje te prawa odzyskać, ale ich aktualni właściciele się stawiają. Dopiero co dogadała się z Sony, posiadaczami Pająka, że jednak będzie mogła wykorzystać go w paru filmach, stąd też pojawił się w MCU. Jakiś czas wcześniej odzyskała Hulka od Universal Pictures.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-12, 13:02   

Przeca wiem ze sprzedał (ktoś jeszcze nievwie). To saga mająca juz 15 lat.
Szczęśliwe FOX robi to nieźle, i w ogólnym klimacie M. więc się nie wyróżnia.
No i dzięki temu mamy więcej filmów w roku :)

Ciekawe kiedy w końcu DC się ogarnie.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-12, 13:18   

Nadrabiam zaległości, tym razem padło na: Thor: Ragnarok, Spider-Man: Homecoming i Ant-Man. Zdecydowanie najmniej z tych 3 podobał się mi nowy Thor.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-27, 09:24   

Liga Sprawiedliwości wyszła lepiej niż się spodziewałem, ale nadal cudów nie ma. Szedłem na seans z nastawieniem że dostanę talerz parującego szajsu w typie Batman vs Superman i mimo wszystko pozytywnie się zaskoczyłem bo nie jest najgorzej. Sporo humoru, patos tylko trochę powyżej granicy tolerancji, świetny Flash, niezły Aquaman, Batek na zwykłym poziomie (Ben Affleck naprawdę się stara) i nie za dużo Supermana. Wonder Woman wkurwiająca (ja rozumiem że Gal Gadot jest fajnie zbudowana, ale czemu w każdej scenie musi mieć ujęcie z tyłu na pułapie tyłka? Choć dla równowagi jest sporo zdrowych chłopaków bez nadmiaru odzieży), amazonki paździerzowate w stylu najgorszych prac Franka Frazetty, Cyborg nudny jak glebogryzarka, intryga chujowa, czyli dokładnie taka jakiej się spodziewałem, a Główny Zły ma mniej wdzięku i stylu nawet ode mnie. Szczególne gratulacje dla tłumacza który angielskie Mother Box przetłumaczył na polskie Mother Box, dzięki czemu bohaterowie przez większość filmu mówią jakimś debilnym pidżynem. Nie wynudziłem się, ogląda się fajnie, można się półgębkiem uśmiechnąć, a czasem nawet zaśmiać (What are your superpowers again? :badgrin: ). 7/10.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-27, 23:05   

Stary Ork napisał/a:
3/10.

Poprawiłem. --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-04, 23:52   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-01-01, 20:30   

"Strażnicy Galaktyki vol. 2". Nie było to takie złe, jak straszyli. Ale po filmach tego typu naprawdę nie spodziewam się wiele. I wydaje mi się, że kolejna faza MCU będzie właśnie szła w tę stronę: kina komediowego. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-01-01, 20:56   

Nie no teraz wchodzą w poważną fazę - czyli Czarną Panterę - która(-y) z zasady nie może być zabawna a potem (maj?) wchodzi Infinity War -czyli crossover totalny, który musi być poważny (no przynajmniej do pojawienia się Guardiansów )
Oczywiście jakieś "puszczanie oka" i "teksty" muszą być - to sól MCU, ale na pewno w mniejszym stopniu niż w nowszych produkcjach
 
 
Vector4 


Posty: 24
Wysłany: 2018-02-24, 21:06   

Widziałem Black Panther i polecam wszystkim go obejrzeć. Po raz pierwszy w MCU (może poza Lokim) mamy naprawdę dobrego złoczyńcę. Ale najlepszy jest świat przedstawiony w tym filmie, czyli fikcyjne państwo wakanda. Ono posiada swój własny, unikanly klimat, którego jeszcze nie widziałem w żadnym filmie o superbohaterach (i nie tylko).
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-03-16, 19:02   

https://www.youtube.com/watch?v=QwievZ1Tx-8

Chciałbym napisać coś, cokolwiek, ale epickość wyłączyła mi zdolność krytycznego myślenia.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-03-16, 20:05   

Niom, trzeba się będzie bujnąć do kina w dniu premiery. Aby uniknąć spoilerów. Choć tak naprawdę mam w nosie, czy zginie Iron Man, czy Kapitan. :) Ale nie pozwolę sobie odebrać tej przyjemności sprawdzenia, który z nich, przez jakichś napaleńców z Internetu. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2018-03-16, 20:18   

to filmy marvela można zaspojlerować? :shock:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-03-16, 20:33   

Nie chodzi o spojlery. :mrgreen: Chodzi o 100 procent czystego eskapizmu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-16, 20:42   

Bo ja wiem czy epicko... poprzedni duży trailer jest znacznie znacznie bardziej.

Sam unikam spoiler ów, ale zakładam że zginie Iron, kapitan dostał nowego męskiego imidża więc chyba nie, może zginąć jeszcze ten od łuku co nikt nie pamięta jak na niego wołają, względnie WdowaCzarna.
Może ten konstrukt/AI - to by było logiczne. Może jeszcze ktoś ze starych bohaterów - choć ciężko wytypować jeszcze kogoś. Hulk to raz że jest Hulk a dwa - ma zaj. potencjał no i M.Ruffalo jest tej roli oskarowy. Thor- hmm bo ja wiem , raczej nie.

Czekam i przebieram nogami.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2018-03-18, 18:01   

"Spider Man: Homecoming" - podobało mi się. Żywa fabuła, bez sztucznego luzu. Może trochę przydługi, ale oglądałem późno, więc zrzucam winę na porę. Dobrze się bawiłem. Została mi jeszcze "Czarna Pantera" przed nowymi "Avengersami". Ale chyba już nie zdążę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-18, 18:28   

A wypadałoby. Jak widać z trailerów B-P/Wakanda ma spory udział w I-W
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-03-18, 19:04   

Mi w Spidermanie najbardziej podobal sie antagonizm między supersiłą, a nastoletnią niezgrabnością głównego bohatera. To jak dotąd najbardziej niedoskonały i przez to najbardziej ludzki superhero Marvela.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14