FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piwo z rana jak śmietana
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-11-27, 19:05   

W sklepie była ostatnia.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-11-27, 19:25   

Wymówki są dla słabych.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2016-11-28, 08:19   

toto, Tyskie klasyczne to niezłe piwo, serio. Bardzo dobrze się na tym grzańca robi :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-11-28, 20:09   

MadMill napisał/a:
toto, Tyskie klasyczne to niezłe piwo, serio. Bardzo dobrze się na tym grzańca robi :P


+pisiont, jeśli dodać dużo miodu i cynamonu to smakuje jak miód z cynamonem //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2016-11-28, 20:29   

No nie wiem. Jeszcze stoi jedna puszka, ale muszę najpierw się z tym problemem przespać.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-01-18, 12:29   

miałem już dawno napisać
w Biedronkach lepszego sortu, gdzieś od pocz. stycznia stoją butelki browaru Jabłonowa - tak po 3,5
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-10, 12:31   

piłbym nawet Tyskie.

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2017-03-10, 13:06   

Jak mus to mus...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-03-10, 13:15   

A ja nie, pod takim kątem to niech nalewa szczawiową albo olej napędowy a nie piwo.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-03-10, 13:52   

To jak ze zdjęciem laski, która w wielkim skupieniu trzyma lutownicę:



Twarda jest //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-10, 14:10   

przecież ma okulary.


do tego bez sensu się czepiacie - zdjęcie może że wykonane gdy laska dopiero podnosi szklankę pod kranik.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-03-10, 20:59   

MrSpellu napisał/a:
Twarda jest
Android.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-10, 21:48   

To Replikant. Model Nexus-6.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-03, 17:47   

Uprzejmie donoszę że u germańskiego oprawcy dopadłem dzisiaj zestaw sześciu Petrusów za circa about 25 PLN, me happy Ork //spell . Oczywiście jak ostatni debil kupiłem jeden i jutro już pewnie nie będzie, ale cóż, kto się szmondakiem urodził, szmondakiem zdechnie --_-

EDIT: właśnie przysiadłem się do blondyny z zestawu i jest to blondyna która otwiera oczy niedowiarkom, dyskretnie owocowa w aromacie (jabłka?), gładziutko na języku, słodycz nienachalna, miękka i przytulna jak podłoga na korytarzu gdy wracamy do domu z trzema promilami we krwi - finezyjnie przełamana kwaskowym poszczypywaniem w język i goryczką opóźnioną jak reakcje za kierownicą po 36 godzinach bez snu, alkohol sprytnie ukryty i niewidoczny na czwartym planie - i do tego ten kolor, zloto lipcowego popołudnia - to jest piwo do picia oczami. Zachwyt, panie, zachwyt - a to dopiero początek zwiedzania, najlepsze przede mną //slina Jakby kto wam wciskał bajer że ogrody Edenu leżały między Eufratem a Tygrysem - kopnijcie go w dupsko, raj leży między Skaldą a Mozą //slina
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-11, 10:17   

wczoraj zasiliłem kiesę posła Jakubiaka,
nabywając drogą zakupu

piwo kierowane do wszelkiej maści odkrywców, archeologów, poszukiwaczy tajemnic i skarbów

Złoty Pociąg - lager z delikatną nutką kwaskową, z nieodległego Browaru Lwóweckiego (Browar Lwówek - 1209 rok)

nie ma to jak być na czasie i ręka na pulsie. :)
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-22, 10:38   

Browar za Miastem (Posen)

Session Ipa - taka IPA nieIPA - cytrusy zabijają paskudy IPową gorzkość. Ogólnie całkiem fajne / zwłaszcza na upał. Orzeźwiające - ale nie dla fanów IP itp.

zakupiłem 3 piwa tegoż browaru - ogólnie lekkie rozczarowanie.

tak jakiś czas temu gadałem ze znajomym o browarach (tych małych) - i za przykład dałem Niemcy, gdzie za każdym rogiem masz browar który produkuje swoje piwo które jest sprzedawane we wszystkich okolicznych sklepach (tez sieciówki) i że to hula, w norlmalnch cenach itd. Ale u nich jest jeden problem - wszystkie te browary, praktycznie robią takie samo piwo ...

u nas jest jednak trochę inaczej - browarów jest mniej, piwo od nich droższe, ale mamy na prawdę szeroki wachlarz smaków/rodzajów
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-06-22, 11:03   

Cytat:
Session Ipa - taka IPA nieIPA - cytrusy zabijają paskudy IPową gorzkość. Ogólnie całkiem fajne / zwłaszcza na upał. Orzeźwiające - ale nie dla fanów IP itp.


Bo "Session IPA" to taki trochę marketingowy bełkot, byle tylko użyć akronimu IPA.
To nic innego jak APA :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-22, 12:30   

Trojan napisał/a:
Browar za Miastem (Posen)

Session Ipa - taka IPA nieIPA - cytrusy zabijają paskudy IPową gorzkość. Ogólnie całkiem fajne / zwłaszcza na upał. Orzeźwiające - ale nie dla fanów IP itp.

zakupiłem 3 piwa tegoż browaru - ogólnie lekkie rozczarowanie.

tak jakiś czas temu gadałem ze znajomym o browarach (tych małych) - i za przykład dałem Niemcy, gdzie za każdym rogiem masz browar który produkuje swoje piwo które jest sprzedawane we wszystkich okolicznych sklepach (tez sieciówki) i że to hula, w norlmalnch cenach itd. Ale u nich jest jeden problem - wszystkie te browary, praktycznie robią takie samo piwo ...

u nas jest jednak trochę inaczej - browarów jest mniej, piwo od nich droższe, ale mamy na prawdę szeroki wachlarz smaków/rodzajów


Reinheitsgebot nie przeskoczysz. Belgowie tego nie mieli i tam jest różnorodność jak ta lala.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-22, 12:50   

ano, na Festiwalu piwa we Wro akurat nie było kolejki do piwa z Belgii, to stanąłem zakupiłem /piękna bursztynowa barwa/ - i się zorientowałem dlaeczgo nie ma kolejki - 20 zł za 0,5l. Ale było wysmienite
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2017-06-23, 14:10   

MrSpellu napisał/a:
Bo "Session IPA" to taki trochę marketingowy bełkot, byle tylko użyć akronimu IPA.
To nic innego jak APA :)

Nie. APA jest karmelowa, a Session IPA wytrawna i jasna.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-23, 14:38   

MadMill napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
Bo "Session IPA" to taki trochę marketingowy bełkot, byle tylko użyć akronimu IPA.
To nic innego jak APA :)

Nie. APA jest karmelowa, a Session IPA wytrawna i jasna.


wytrawna i jasna - potwierdzam.

wczoraj Jacek Ptasiek, Ale z browaru Rebelia
ujdzie.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2017-06-25, 07:47   

Nie ma co nawet potwierdzać. Z tego co wiem, Session IPA wywodzi się z WestCoast IPa (jak w opisie stylu jasne i wytrawne), a APAie bliżej do EastCoast IPA czyli z dodatkiem karmelu i zacierania na słodko. Chyba dokładnie nie ma nigdzie opisu stylu Session, przyjmuje się że jest ono po prostu słabsze, aby można go więcej wypić. Inna sprawa, że nazwy na butelkach piw nie zawsze zgadzają się z tym co w owej butelce znajdziemy, większość to interpretacja browarów i piwowarów.

Także różnica jest np. u nas w Imperial IPA czy też Double IPA, u nas te piwa są słodkie, a za oceanem ekstremalnie wytrawne. Interpretacja, dopasowanie do gustów piwoszy itd.

No i jest jeszcze BlackIPA o którą toczy się straszny spór, że ciemne i jasne na jednym wdechu :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-06-25, 12:00   

A to przepraszam, zasugerowałem się Kopyrą, który stwierdził, że Session IPA to w zasadzie jest APA. Może to był skrót myślowy?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2017-06-25, 13:00   

Ta sama półka, ta sama amerykańska rodzina. Sprawa rozbija się o niuanse. A Kopyr, w jednym filmie powie tak, a w innym filmie powie trochę inaczej ;)

Ten skrót IPA robi taką robotę, że dziwię się że jeszcze nie ma hefe-ipa-weizen. W sumie jest to do zrobienia, ale trzeba by było pokombinować np. z dodaniem goździków do leżakowania w IPA, bo aromatowi bananów ciężko by było się przebić spod amerykańskich chmieli. Z drugiej strony zawsze można dodać aromatu w postaci roztworu, tak jak aromat waniliowy do ciasta.

A jak już jesteśmy przy piwie to właśnie zaszczepiłem l.plantarum brzeczkę pod berlinera, pierwszy raz, czuję ekscytację. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-22, 13:37   

co sądzicie o piwie kibicowskim za 6 zeta ?:)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2018-02-22, 13:39   

Mamy do w dupie? O co ci chodzi?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-02-22, 13:51   

taki mały browar kraftowy podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław i wprowadza piwo Ś-W właśnie w takiej/mniej-więcej cenie. Jestem ciekaw jak się to przyjmie, i wśród mniej wybrednego widza i jak w ogóle - piwa po 5+zł to jednak drożyzna :)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2018-02-22, 15:00   

a jakie to ma być piwo, bo jeśli brać pod uwagę tylko cenę, to nie mój target. Ja kupuję piwa w przedziałach 2,5-4 oraz od 8. Pierwsza grupa to popychacz kanapek z biedry (byle czeski), druga to piwa kupowane dla smaku, im kwaśniejsze tym lepsze.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-22, 15:02   

Za 6 zeta to kibole wypiją 2 piwa, a mniej wybredni pewno i 3... zdecydowanie za drogo, umrze śmiercią naturalną.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-02-22, 15:40   

Napiłbym się kwacha. Kierunek - monopolowy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14