FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prawica/lewica
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-04, 14:00   

http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-04-07, 08:36   

Trojan, załóż sobie facebooka ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-06-10, 17:57   

http://wyborcza.pl/magazy...is-ten-kto.html lub tutaj

Kolejny doskonały wywiad Sroczyńskiego, o bezcelowym i bezideowym podziale polskiej sceny politycznej.

Cytat:
„Kiedyś mogłem mówić, że jestem między PO i PiS, a teraz przeciwko obu tym formacjom”.

– Nie chcę uczestniczyć w tym domu wariatów. Mam dość obu partii i wydaje mi się, że ich konflikt za dużo nas kosztuje.

Symetrysta.

– Ocean czasu zmarnowaliśmy przez ten konflikt, bo najpierw były chaotyczne rządy PiS-Samoobrona-LPR, które niewiele po sobie zostawiły. Potem osiem lat rządów PO, która miała strumień pieniędzy europejskich, ale też niewiele robiła, bo przecież wystarczy, że blokujemy powrót PiS do władzy, więc nie zawracajcie nam głowy.

Teraz wrócił PiS z tym całym chaosem i dość łatwo mogę przewidzieć, jak będzie wyglądał następny etap. Zwłaszcza patrząc na poziom przygotowania Platformy i Nowoczesnej do rządzenia.

Poczekają na kompromitację PiS i wejdą w te same buty. Ponownie będziemy mieli rządy pod hasłem normalności. Przywróciliśmy normalność.

I się cieszcie.

– Tak. A ważne sprawy będą leżeć odłogiem. Bo cały czas Kaczyński jest groźny i nie możecie od nas za wiele wymagać. Przecież nie będzie tak, że PiS przegra i zniknie. Te swoje 25-30 procent utrzyma. Nadal będzie obowiązywał moralny szantaż, że jak nas nie będziecie popierać, jak zaczniecie zbyt mocno krytykować, to nadejdzie kolejna odsłona szaleństwa, jeszcze gorsza.

Nie jestem symetrystą. Nie czuję tego. Zawsze bardziej jestem zły na aktualnie rządzących. „Jedni nic niewarci, drudzy też nic niewarci”. Takie ględzenie mnie irytuje.

No ale tak pan mówi.

– Nie. Chodzi mi o to, że realna zmiana przyjdzie dopiero z zewnątrz, a nie z gry między tymi partiami. W dodatku obie to przeczuwają, więc cała energia idzie w to, żeby nikogo nie było pośrodku. Kto najbardziej przeszkadza? Ten, kto nie chce stanąć po żadnej ze stron.

Cytat z pana: „Kaczyński wybrał politykę, że żadnego centrum nie będzie, a jak ktoś chce się poskarżyć na PiS, to niech idzie do Lisa i Michnika. Takie działanie przyjmiemy, jesteśmy na nie przygotowani, ale niech nikomu nie przyjdzie do głowy jakieś negocjowanie”.

– Podtrzymuję. Ten system właśnie tak działa. Ma nie być żadnej rozmowy i żadnego centrum. W dodatku ma to silne wsparcie ze strony mechanizmów rynkowych. Na tym dziś robi się pieniądze.

(...)

No to jest pan symetrystą.

– Tak, tak. I jest jeszcze pojęcie trzeciego psychiatryka, w którym siedzą symetryści. Oni z kolei powtarzają, że wszyscy są równo umoczeni i wszyscy są wariatami.

Logika systemu jest taka, że najbardziej prosystemowe są te działania, które polegają na opowiedzeniu się po którejś ze stron.

Człowiek sądził, że jest ponad tym wszystkim, że patrzy obiektywnie z góry. A jest tylko symetrystą. Jak janusz przy obiedzie gada, że "oni wszyscy równo kradną".
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-28, 08:51   

świat wg. kibola prawej strony (klasyczny)


Cytat:

Powtórzę, już Ci wyraźnie powiedziałem że Korwin to nie moja bajka więc nie stosuj takich tanich zagrań erystycznych.

Jeśli widziałbym kogoś kto mógłby ten kraj zmienić na lepsze to ludzi pokroju Roberta Gwiazdowskiego.
Da się to zrobić, nie raz już to robiono, tyle że najczęściej potrzebne było do tego załamanie gospodarcze państwa.

A jeśli pytasz co ja bym zmienił to proszę, mój prywatny program "idealny":
- system prezydencki - likwidacja stanowiska premiera
- likwidacja większości ministerstw w miarę kolejnych etapów reform
- wybory do sejmu w systemie WOW bez progów i bez list partyjnych, likwidacja dotacji partyjnych, kadencja 2 lata
- senat wg JOW
- likwidacja głosu wstrzymującego się, albo za albo przeciw
- Senat jak w USA, co 2 lata wymiana 1/3 składu, kadencja 6 lat, brak możliwości odrzucenia veta, ustawy muszą akceptować obie izby
- ustawy powinny wchodzić w życie po 2 latach od uchwalenia, przyśpieszenie tylko poprzez referendum.

- Likwidacja podatku dochodowego,
- ścięcie VAT do 15%, obniżonego - do momentu do póki będzie obowiązkowy
- ścięcie o połowę akcyz na paliwie, alkoholu, papierosach - całość pieniędzy przez 10-15 lat na zamykanie zobowiązań ZUS, następnie spłatę długów, potem out.
- ścięcie wszystkich nieobowiązkowych podatków i parapodatków

Docelowo, podatki celowe - budżet wojska, policji i sądu dzielimy na podatników i płacą + podatki gminne.
Chcemy kupić coś ponad plan - podatek celowy ograniczony czasowo do realizacji inwestycji.


- ZUS - I faza - ścięcie do zdrowotnego, potem out, stary portfel emerycki finansowany z budżetu
- szkolnictwo - I faza - bon oświatowy + brak centralnego programu nauczania, potem out

- prywatyzacja TVP, pozostawienie tylko TV Parlament transmitującego każdą rządowo-parlamentarną rzecz bez komentarzy - likwidacja abonamentu, KRRiTV
- prywatyzacja pozostałych firm w przetargach otwartych z jednym kryterium - ceną - całe pieniądze na rozliczenie emerytur ZUSowskich.

- Wprowadzenie do konstytucji zakazu prowadzenia przez Państwo działalności gospodarczej i regulowania rynku (wyjątek wojna).
- odwrócenie finansowania, podstawowa jednostka to gmina, ona zbiera podatki i z tego płaci swoją część na jednostki wyższego rzędu (województwa i rząd centralny).
- gmina będzie musiała posiadać swój sąd, komendę policji i prowadzić komplet spraw mieszkańców (księgi wieczyste etc.)
- początkowe drastyczne ścięcie liczny radnych - potem dowolność, będą finansowani lokalnie
- wprowadzanie podatków lokalnych, dowolność.

- likwidacja tak na oko 90% aktów prawnych


- likwidacja 80-90% miejsc pracy przy mieszaniu herbaty i wkurwianiu ludzi czyt. likwidacja biurokracji

Po zamknięciu ZUS i spłacie długów zakaz zadłużania państwa (zawieszany na czas wojny).

Zakaz finansowania związków wyznaniowych.

Związki zawodowe redukowane do zwykłych stowarzyszeń.

Przywrócenie kary śmierci.
"Sprzedawanie" więźniów do pracy - kasa dla ofiar.
Przykładowe prawo:
kradzież rzeczy o wartości X zł,
- czas kary:
kwota X + zadośćuczynienie nie mniej niż Y + koszt utrzymania w firmie "kupującej" więźniów
Kwota wynajęcia określona ustawą.

To tak z grubsza, tak wygląda mój wymarzony system. Oczywiście realia polityczne każą marzyć o tym żeby go wprowadzono choćby cząstkowo. Finansowo spokojnie do przeprowadzenia. W praktyce tego typu reformy, co prawda w mniejszym zakresie, były przeprowadzane. Czasami nawet nie etapowo ale od razu, jak np. reformy przeprowadzone przez - uwaga! socjaldemokratów - w Nowej Zelandii w 1984 r. Jak się kasa skończyła to nawet socjaliści potrafili zmądrzeć.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-07-28, 09:49   

Ech, kapitalizm utopijny, aż łezka się w oku kręci.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2017-07-28, 11:24   

Trojan napisał/a:
ustawy powinny wchodzić w życie po 2 latach od uchwalenia, przyśpieszenie tylko poprzez referendum.


No tego to już za cholerę nie rozumiem. :shock:
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-07-28, 11:28   

Bo to jest sfera fides, a nie ratio. Tego się nie rozumie, to się wyznaje.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-07-28, 11:36   

Ten moment, kiedy nabrzmiały krwią, żylasty i twardy jak skała fallus górnego centyla tylko czeka aż nadstawisz tył. A ty nadstawiasz //spell

Minarchizm, anarchokapitalizm i austriacka szkoła ekonomii to najpiękniejsze sny libertarian. Ale tylko dopóki nie zostaną wprowadzone (i wszystko nie jebnie). Bo przecież nie chodzi o to, aby żyć, tylko żeby śnić...
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-07-28, 11:42   

Największym paradoskem takich ustrojów jest to że mogłyby być wprowadzone wyłącznie siłą i utrzymałyby się do samoistnego przekształcenia w neofeudalizm/oligarchię/republikę korporacyjną, czyli przez jakiś tydzień. I żegnaj na zawsze, słodka wolności.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-28, 12:02   

nie, no do trzeciej wypłaty (wypłaconej lub nie)

napisałem mu że to głupie - ale nie chce mi się o tym dyskutować.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-04, 11:19   



Wierzę w jednego Krula, Stworzyciela polskiej prawicy i w Przemysława Wiplera, Syna Jego bynajmniej Niejedynego, Pana naszego, który z Krula jest zrodzony przed wszystkimi kucami, umęczon przez policjantów pod warszawską Enklawą, przez dziesięciu skopan i zgazowan, wstąpił na izbę i drugiego dnia zmartwychwstał, wstąpił na kanapę, siedzi po lewicy Krula, z której przyjdzie orać lewaków. Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-08-04, 11:30   

Bez serii bolesnych zastrzyków z kucopiryny się nie obejdzie //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-09, 13:00   

Cytat:
Szwedzki obywatel złożył doniesienie na policję, zaniepokojony tym, że przedszkolaki w miejscowej bibliotece uczone są rasizmu. Grupa przedszkolaków odwiedziła bibliotekę, gdzie słuchała z płyty jednej z książek Astrid Lindgren o przygodach Pippi Pończoszanki. Inny odwiedzający bibliotekę dorosły poczuł się obrażony, kiedy usłyszał, że ojciec Pippi nazywany jest „murzyńskim królem”. Policja przekazała sprawę kanclerzowi sprawiedliwości (reprezentant rządu, pilnujący urządników i władz państwowych), który zdecydował, że nie będą jednak prowadzone dalsze działania prawne.

Dyrektorka przedszkola określiła incydent jako „smutny” i powiedziała, że spodziewała się, iż biblioteka wybierze książki odpowiednie dla dzieci. „To jest niezgodne z wartościami naszego przedszkola i postaramy się, żeby nigdy do czegoś podobnego nie doszło”. (g)

Źródło: thelocal.se
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-09, 13:31   

Nie byłeś świadkiem akcji "Dante" na forum. Niestety jest to nie do opisania :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-09, 13:38   

hmm ?
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-26, 01:01   





znowu jakieś niepolskie nazwisko :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-26, 01:27   

Durne
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-26, 02:04   

Ciekaw czy rezygnacja ze Swetru wprowadzi jakaś nową jakość do n
ogólnie jestem sceptyczny, ale kto wie. ..
to chyba pierwsza kobieta w Polsce stojąca na czele poważnej partii.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-26, 12:37   

Przeca Kopacz przez jakiś rok była przewodniczącą PO.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-26, 13:11   

A Szydło premierem.



Mówię o prawdziwym przywództwie. W N wygląda to interesująco.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-11-26, 13:16   

Trojan napisał/a:
to chyba pierwsza kobieta w Polsce stojąca na czele poważnej partii.

Trojan napisał/a:
poważnej partii.

  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-26, 16:32   

No dobra, niech będzie że sporo przesadziłem - parlamentarnej ;) to miałem na myśli.

Natomiast być może jest to pomysł (ta nowa prezes) na faktyczne stworzenie poważnej partii. Cześć działaczy przejzalo na oczy i chce zrobić coś prawdziwego?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-26, 16:47   

dżizzz, jakimi pierdołami ty sobie mózg zapychasz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-26, 18:11   

Dworkin, plus pisiont //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-28, 18:26   

Przeglądasz internety i wpadasz w opary absurdu.


https://zrzutka.pl/rzmhj3
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-29, 08:12   

Absurdem jest to, że ktoś faktycznie wpłaca pieniądze o_O Już bym wolał dać na Rydzyka --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-29, 09:10   

Początkowo myślałem że to taki zabawny"Mem" ktoś zrobił...
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-12, 22:58   





 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-06, 00:28   

Cytat:
Siedzę w swoim prywatnym radiowozie wstrzykując sobie heroinę w ramię. Czytam gazetę podsumowującą siedem lat rządów Korwina gdy nagle słyszę głośny sygnał. Wrzucam złotówkę żeby aktywować policyjne radio. Odezwał się szef mojej jednostki - Okropna sprawa, jedna z najgorszych jakie mogły się stać - Co się stało? Czy ktoś znowu próbował przeszkodzić w legalnym handlu dziećmi na ulicy Pinochetta? - Znacznie gorzej. W banku w centrum miasta trwa właśnie napad. Ktoś próbuje ukraść tysiąc Bitcoinów Strzykawka wypadła mi z rąk gdy to usłyszałem - Jedź tam jak najszybciej. Dorwij tych drani za wszelką cenę... o ile ktoś na wolnym rynku zapłaci nam za to uczciwą stawkę - Szefie... każda stawka przefiltrowana przez mechanizmy wolnego rynku z definicji będzie uczciwa - To w tobie lubię, detektywie. Do dzieła Wrzuciłem złotówkę do syreny na dachu radiowozu i ruszyłem w drogę. Po pięciu minutach wysiadłem z auta tuż przed bankiem. Przeskoczyłem nad prywatnym chodnikiem otaczającym bank - nie miałem czasu żeby kupić bilet na poruszanie się nim. Wpadłem do banku, wyjąłem broń i krzyknąłem: - Marlboro ® Stać! Chyba, że chcecie skorzystać z prawa do poruszania się Wszyscy w środku spojrzeli na mnie ze strachem - Dobra, ktoś w tym banku próbuje ukraść bitcoiny. Kto z was zapłaci mi, bym spróbował temu zapobiec? Nikt się nie odezwał. Cisza trwała i trwała. Odpaliłem papierosa i wydmuchnąłem dym w ich stronę. Ciężarna kobieta zaczęła kaszleć ale miałem to gdzieś, w zeszłym miesiącu posłowie partii Marlboro przegłosowali zezwolenie na palenie w każdym miejscu w kraju. Jako, że firma Marlboro była też właścicielem mojego posterunku miałem całkiem niezłą zniżkę na ich papierosy Nagle jeden z mężczyzn stojących w kolejce zerwał się do biegu. Ruszyłem tuż za nim. Miał ogromną przewagę - biegł po chodniku, podczas gdy ja miałem wykupiony voucher na poruszanie się tylko po ulicy. W pewnym momencie wyjął broń, którą mógł oczywiście nosić przy sobie bez żadnych zezwoleń. Strzelił w moim kierunku, ale kula poleciała daleko ode mnie. Szybko włożyłem złotówkę w mój pistolet i wystrzeliłem pół magazynka. Wszystkie kule trafiły w skrzynkę na listy koło złodzieja. Oczywiście zrobiłem to specjalnie. Pieprzona poczta polska, ostatnia niesprywatyzowana firma, cholerny państwowy moloch marnujący pieniądze. Złodziej przerażony rzucił broń i padł na ziemię. Od razu przyznał się do wszystkiego błagając o litość. Już z daleka rozpoznałem kim był - to jeden z przedstawicieli czerwonej hołoty, były prezes banku centralnego, obecnie bankrut przymierający głodem - Pójdziesz ze mną mały kurwiu, wasze rządy terroru są już skończone. Nikt nigdy nie będzie już potrzebować waszych kretyńskich regulacji - Wolny rynek nie rozwiąże wszystkich waszych problemów - wysapał ze łzami w oczach Uśmiechnąłem się prowadząc go do radiowozu oklejonego reklamami Marlboro. Na okolicznych latarniach wisieli politycy z bandy czworga i homoseksualiści. Dzieci w pocie czoła budowały ogromne wieżowce - Chciałbyś być teraz w jakimkolwiek innym europejskim kraju? - spytałem go patrząc mu w oczy. Nic nie odpowiedział. Nie było już innych krajów - Unia Europejska doprowadziła wszystko do ruiny, nadmiar tolerancji i regulacji sparaliżował wszystko już w 2022 roku - Przepraszam - wyszeptał Popłynęła mi łza. To był pierwszy lewak w mojej karierze, który doznał olśnienia i zrozumiał swój błąd. Mimo wszystko został skazany na dożywotnie przymusowe prace przy pakowaniu papierosów w prywatnym więzieniu. To był dobry dzień. Dobry dzień w porządnym, wolnorynkowym państwie
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-10-05, 13:03   

Ciekawa opinia, mam mniej więcej takie same zdanie o Lewicy.
Biedroń żegna kanalię, nie pamiętając o ofiarach komunizmu, ktorego Urban był propagandystą.

https://wydarzenia.interia.pl/felietony/swietlik/news-porownywanie-dzisiejszej-polski-do-czasow-urbana-i-jaruzelsk,nId,6328564
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14