FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Baśnie
Autor Wiadomość
Balt 


Posty: 41
Wysłany: 2015-07-06, 16:54   

Wznowienie tomu drugiego ma być jakoś niedługo - chyba wrzesień. Co do trzeciego to pewnie przyszły rok. Odpowiedzieć na Twoje pytanie nie potrafię :P
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2015-07-06, 18:51   

Romulus napisał/a:
czy można czytać "Baśnie" bez znajomości tomu 2 i 3?

Moim zdaniem nie warto.
Romulus napisał/a:
ale 2 i 3 nie mogę znaleźć

A za ile szukasz? Bo drugi tom jest tutaj: http://allegro.pl/basnie-...5508305179.html
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-07-06, 19:22   

Rzeczywiście. Ale to drugie wydanie :) Poczekam zatem, w Gildii też już można zamawiać. Zostanie mi tylko 3 do zdobycia.

No i wstrzymam się z czytaniem. Zacznę, kiedy będę miał już komplet. :(
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2015-07-06, 20:09   

Moim zdaniem "Baśnie" można sobie z czystym sumieniem odpuścić. Masz Pan na rynku sporo o wiele lepszych opcji, a zabierasz się za długaśną, niekończącą się serię, która po kilku pierwszych częściach wyraźnie słabuje, niestety...
 
 
Balt 


Posty: 41
Wysłany: 2015-07-06, 20:41   

Jak niekończącą jak już się skończyły w zasadzie, w tym miesiącu wychodzi ostatni trejd w oryginale. Chyba, że liczysz jakieś spin-offy itp (btw. gra jest bardzo fajna, nawet jak się nie zna komiksu).
 
 
Arachne 

Posty: 1
Wysłany: 2015-09-29, 18:09   

Witam :) może ktoś z Was wie czy można jeszcze kupić gdzieś Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki? Szukam i szukam i wszędzie są niedostępne... Jestem totalnym laikiem w temacie komiksu, nie wiem gdzie jeszcze szukać, dlatego pytam Was ;)
 
 
Balt 


Posty: 41
Wysłany: 2015-09-29, 18:48   

Nakład jest wyczerpany, więc pozostaje Ci polowanie na używki, może spróbuj popytać na fb w grupach o sprzedaży komiksów. Druga opcja to zakup po angielsku.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-09-29, 18:57   

Albo czekać na wznowienie. Część pierwsza i druga zostały niedawno wznowione. Pewnie i kolejne też będą. Mnie do kompletu wydanych po polsku brakuje tylko części trzeciej. Ale już nie czekałem z lekturą i zacząłem czytać. I jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie bywały słabsze części, ale jako całość "Baśnie" w ogóle mi się nie nudzą i nie mam nic przeciwko jeszcze kolejnym 14 tomom :) Najsłabszy był "Wielki baśniowy crossover", nie podeszła mi jego konwencja. Natomiast z tomem "Wiedźmy" wszystko wróciło do normy. I z niecierpliwością czekam na kolejne części.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-09-01, 13:13   

Nocując u znajomych w czasie polconu znalazłem na półce pierwsze dwa tomy Baśni. Pierwszy udało mi się nawet przeczytać. I, cholera, to jest dobre. Pierwszorzędny pomysł, niezłe wykonanie - kupiło mnie.
Szkoda, że dostęp do nich jest teraz taki utrudniony.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2016-09-01, 13:41   

Akurat tom 1 i 2 niedawno wznowiono. Chyba że już się "rozeszły". Bo też miałem problemy ze skompletowaniem pierwszych części - jeszcze z pierwszego "rzutu". Ale udało się. Jeśli szukasz serii komiksowej, aby wydać piniondz - to ta wydaje mi się wręcz stworzona do kupowania. I czytania. :) Jeden słaby tom ("Wielki baśniowy cross-over"), czasami część części nierówna, ale generalnie to moja ulubiona seria. Jeszcze zostało kilka części do wydania w Polsce, ale pewnie w tym roku część 19 już się nie ukaże, bo nie widzę w zapowiedziach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-09-01, 20:20   

Moim zdaniem "Baśnie" mają kilka bardzo słabych części. W sumie komiks nieźle się czyta, aczkolwiek w pamięć nie zapada. Solidna robota pozbawiona błysku.
"Sandmanowi" Gaimana, czy "Hellboyowi" Mignoli, nie dorastają do pięt.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-09-01, 22:52   

ASX76 napisał/a:
Moim zdaniem "Baśnie" mają kilka bardzo słabych części. W sumie komiks nieźle się czyta, aczkolwiek w pamięć nie zapada. Solidna robota pozbawiona błysku.
"Sandmanowi" Gaimana, czy "Hellboyowi" Mignoli, nie dorastają do pięt.

Kiedy zrozumiesz, że nie wszystko musi być arcydziełem, aby zapewnić dobrą rozrywkę, będziesz odrobinę szczęśliwszym botem ;)

A Hellboya muszę kiedyś poznać. Filmy widziałem, ale to nie to samo.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-09-01, 23:55   

Tixon napisał/a:

Kiedy zrozumiesz, że nie wszystko musi być arcydziełem, aby zapewnić dobrą rozrywkę, będziesz odrobinę szczęśliwszym botem ;)

A Hellboya muszę kiedyś poznać.

Filmy widziałem, ale to nie to samo.




1. No nie wszystko musi być... Nigdy nie twierdziłem inaczej.

2. Koniecznie, bo to masa fajnej zabawy. Nie arcydzieło, natomiast naprawdę dobra i pomysłowa rozrywka :-)

3. Pierwsza część mi się podobała, a na drugiej (chyba) "wymiękłem".
Owszem, komiksy a filmy, to są insze bajki ;)
Radzę się pośpieszyć z gromadzeniem poszczególnych części komiksowej serii, bo nie jest to na tyle dochodowa jak na Egmont!! seria, aby liczyć na dodruki...
A wielka szkoda, bo wydawnictwo poprzestało na nielicznych wznowieniach. Za to nowe tytuły się pojawiają, ale i tych może wkrótce zabraknąć, dlatego warto brać co jest, o!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-03-04, 00:29   

Doczytałem Baśnie do 7 tomu, szukam teraz 8.
Jak na razie bardzo satysfakcjonujące. Szczególnie kapitalny "Marsz drewnianych żołnierzyków" wypadają "Strony rodzinne" głównie ze względu na zwroty akcji (chociaż powiedzmy sobie szczerze, że punkt kulminacyjny to takie spodziewaliśmy się, że tego się nie spodziewaliśmy).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-04-27, 20:25   

"Baśnie. Camelot" - 20, przedostatnia część. Smuteczek jest coraz większy. Wcześniej zapowiedzi końca dopiero się pojawiały. "Camelot" to jego początek. Ale koniec Baśniogrodu nie musi być smutny. Choć chyba za to nie smutne zakończenie trzeba będzie zapłacić wysoką cenę. Może zatem jednak będzie słodko - gorzki finał, ale z przewagą gorzkiego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-19, 00:59   

W międzyczasie zaliczyłem 8-14, a teraz skończyłem 15-21. Ciągle trzyma wysoki poziom, chociaż z tomu na tom jest coraz więcej goryczy. Szczególnie tomy Maluchy w krainie zabawek, Camelot (cóż za śliczna okładka) oraz Długo i szczęśliwie. Wyczekuję teraz finału, ale wszystko wskazuje, że będzie on gorzki, oj tak bardzo gorzki.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-08-19, 07:23   

Również nie spodziewam się szczęśliwego. Zresztą, teraz byłoby to jak wyciąganie królika z kapelusza.

Ale tom 21 rozpędził akcję, jak 7 sezon "Gry o tron" i dobre zakończenie jest możliwe. Jednak gdyby było gorzko z odrobiną słodyczy, to nie byłoby źle. Wszystko przecież nie może się potoczyć w mroczną stronę.

Szkoda, że tych wszystkich wydarzeń z 21 tomu nie zaczęto przedstawiać stopniowo już wcześniej. Emocje byłyby większe. Takie nagromadzenie ich w jednym tomie zmarnowało ich dramatyczny potencjał. To nie "Gra o tron". :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-19, 13:34   

Ej, ale to już było budowane znacznie wcześniej. Teraz po prostu luźne wątki się zbierają, a różni gracze zaczynają odsłaniać karty.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-05-30, 11:52   

Finał za mną.
Cóż... spodziewałem się czegoś innego. Wyszło trochę jak właśnie ten królik z kapelusza. Odczucia mam lekko ambiwalentne, ale w sumie nie żałuję tej podróży.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-05-30, 17:34   

To jedna z serii, którą mam na liście do ponownego przeczytania. A że książek w papierze mi ubywa i z pewnością nie przybędzie w najbliższym czasie - druga połowa roku może być wielkim sezonem powtórek. Może zacznę od "Baśni", aby sprawdzić bez przerw związanych z uprzednim oczekiwaniem na kolejne tomy, jak ta historia prezentuje się jako całość.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13