FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Laptop do pracy mobilnej...
Autor Wiadomość
mirka68 

Posty: 3
Wysłany: 2017-08-08, 08:05   Laptop do pracy mobilnej...

Szukam laptopa, z którego mogłabym korzystać podczas wyjazdów. Czy moglibyście polecić mi jakiś konkretny model? Zastanawiam się nad: https://www.morele.net/wi...czy-warto/4107/ - czy myślicie, że się sprawdzi?
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-08, 08:19   

brzmisz jak bot.

serio chcesz wydać 7 500 zł na lapka "na wyjazd" ?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-08-08, 08:33   

12,5 cali? Dla mnie za mało. BTW po co kupować tak drogiego lapka na wyjazd? Silny procesor, słaba grafika, maleńki ekranik. Brzmi jak katastrofa ale za to bardzo droga.
Do tego HP nie kojarzy mi się z jakością, w pracy tego używamy, ma wiele denerwujących cech w rodzaju usypianie ni stąd ni zowąd (w czasie pracy!)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-08, 08:55   

utrivv napisał/a:
12,5 cali? Dla mnie za mało. BTW po co kupować tak drogiego lapka na wyjazd? Silny procesor, słaba grafika, maleńki ekranik. Brzmi jak katastrofa ale za to bardzo droga.
Do tego HP nie kojarzy mi się z jakością, w pracy tego używamy, ma wiele denerwujących cech w rodzaju usypianie ni stąd ni zowąd (w czasie pracy!)


co do jakości... to w przypadku lapka nie ma złej/dobrej marki - mojego HP Pavullona używam od 2011 nonstop nosząc go dom-praca-praca-dom. Klika razy upadł (zerwał się pasek na ramię), sam monitor/matryca ma śrubę bo po jednym upadku się nieco "rozeszła"), ale jest nie do zaj^&*(. Kumpel w podobnym czasie zajechał już 2 lapki (Lenivo i Acera).


rada do zakupu - podstawą mobilnego lapka są gabaryty a z nich, przede wszystkim waga! na dłuższą metę każde pół kilo robi różnicę.

jeżeli koszty cię nie stanowią problemu - to jeżeli chodzi o mobilność to Jabłka są dobre. Air to już w ogóle wygoda.

proponowany przez ciebie lapek faktycznie jest "dziwny" - żyjemy w czasach w których każdy lapek ma moc wystarczającą do wszystkiego poza graniem. Pakowanie tak silnego procesora do słabej grafiki.... to chyba jest sprzęt przeznaczony dla naukowców :) gdzie muszą zapuścić ciężki gatunkowo program do obliczeń (chemia/fiza//matma)
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2017-08-08, 08:56   

Ja używam na co dzień 12,5 calowego laptopa. Bardzo poręczny - można skorzystać z niego nawet w pociągu czy autobusie trzymając go na kolanach. Jednak nie kupowałem nic nowego za ileś tam tysięcy, tylko sprowadzane ze Szwecji lub Wielkiej Brytanii i sprzedawane na Allegro laptopy biznesowe poleasingowe. Firmy po dwóch latach rezygnują z lesingu laptopów, a firmy lesingowe sprzedają je potem dalej. Za pancernego hp elitebook 2560p (z aluminiową obudową, dyskiem SSD i prockiem i7) dałem najpierw 1200 zł, a kiedy mi po półtora roku padł (coś sfajczyło się w zasilaczu i przez to padł procek) to następny taki sam kupiłem za około 900 zł i służy mi już chyba drugi rok - noszony codziennie w plecaku.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-08-08, 09:26   

tr napisał/a:
na Allegro laptopy biznesowe poleasingowe. Firmy po dwóch latach rezygnują z lesingu laptopów, a firmy lesingowe sprzedają je potem dalej.
A co z windowsem? Wiem że firmy czyszczą dyski do zera więc dostajesz gołego bez systemu, to już nie lepiej nowy z preinstalowanym systemem?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2017-08-08, 10:10   

Windows 7 Proffesional był w zestawie - przypisany do danego urządzenia - jak przełożyłem dysk ze starego lapka do nowego to musiałem Windę aktywować od nowa, bo krzyczał że to nie ten sprzęt do którego jest przypisany

Oryginalną nalepkę z kodem miałem na obu lapkach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13