FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prezydent RP
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-24, 12:27   

Wiesz, reformę sądów powszechnych można zmienić w następnej kadencji. Gdyby podpisał wszystko, to następnej kadencji mogłoby nie być. Tyle dobrego, że ludzie wyszli na ulicę i nieprędko z niej zejdą.

No i oczywiście zajebiście ważne pytanie: co będzie dalej?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2017-07-24, 12:40   

Decyzja o wecie dwóch pisowskich ustaw to krok w dobrym kierunku, tylko że za mały. Adrian powinien iść o krok dalej i zawetować wszystkie trzy ustawy. Widać na to, protesty jeszcze trwają za krótki i są zbyt mało liczne.

W 1997 konstytucja została przyjęta przez naród w referendum. A teraz karakan nazywa ją "postkomunistyczną" i "książeczką". Jakby ignorując, że Adrian przysięgał stać na straży tej książeczki.
Pisowcy sami się zapętlają. Podobnie jak w przypadku grzebania w przeszłości poszczególnych osób publicznych.

Ogólnie to każda nowelizacja ustawy/ustawa powinna wchodzić w życie nie wcześniej niż 4 lata po uchwaleniu. Żeby zapobiec tworzeniu ustaw pod własną ekipę rządzącą.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-24, 12:46   

MrSpellu napisał/a:
Wiesz, reformę sądów powszechnych można zmienić w następnej kadencji. Gdyby podpisał wszystko, to następnej kadencji mogłoby nie być. Tyle dobrego, że ludzie wyszli na ulicę i nieprędko z niej zejdą.

Cały czas liczę, ze zejdą z niej już z jakąś "nową siłą polityczną" ...

MrSpellu napisał/a:
No i oczywiście zajebiście ważne pytanie: co będzie dalej?

Czekamy na decyzję "szeregowego posła". Swoją drogą, Duda mu musiał mocno nosa utrzeć, nie dość, ze zawetował, to jeszcze zrobił to rano i Kaczelnik musiał wstać przed południem ... ;-p

BG napisał/a:
Ogólnie to każda nowelizacja ustawy/ustawa powinna wchodzić w życie nie wcześniej niż 4 lata po uchwaleniu. Żeby zapobiec tworzeniu ustaw pod własną ekipę rządzącą.

Ale tak się jednak nie da rządzić na dłuższą metę.
Natomiast wystarczy trzymać się zasad, regulaminów, nie stosować sztuczek w stylu "projekt poselski", trzymać się konsultacji i nie słuchać tylko rozkazów naczelnika jako "suwerena" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2017-07-24, 18:16   

Tak na marginesie. Gdyż mię się wszystko ze wszystkim kojarzy, a jako zagorzała zwolenniczka poglądu, że wszystko już zostało napisane (choć czasami w nieco innym kontekście) i teraz wystarczy tylko cytatami jechać, uprzejmie zwracam uwagę, że pani Joanna Chmielewska popełniła całe lata temu książkę pod jakże znamiennym tytułem: 2/3 sukcesu.
Koniec dygresji.

Się pan prezydent wyemancypował się. Jak nigdy, czekam na orędzie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-07-24, 21:48   

Wrzucałem na face, ale coś mało na nim siedzicie.

I Suweren powiedział: Wrócić z wakacji musisz, bowiem trzy ustawy masz do zawetowania, nie mniej, nie więcej. Trzy ma być liczbą ustaw które zawetujesz i liczbą tą ma być trzy. Czterech ustaw nie wolno ci zawetować, ani dwóch. Masz tylko zawetować trzy ustawy. Pięć jest wykluczone. Gdy trzecia ustawa jako trzecia w kolejności zawetowana zostanie, wówczas przestaniesz być notariuszem rządu, a Prezydentem wszystkich Polaków zostaniesz i naigrawać się z ciebie przestaną. Amen.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-07-24, 22:09   

Nie wiedziałem, że jesteś suwerenem.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-24, 22:22   

Misię suwereny kojarzą z Mass Effect albo z walutą
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-24, 23:13   

Mi zaś z suwenirami :mrgreen: I chyba nie tylko mi, bo władza widać lubi wręczać sobie różne pamiątki i podarki, tylko że raczej nie drobne...
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-13, 16:35   

O, nikt nie wspomina o tym, co się wczoraj wydarzyło. :mrgreen:

Ja w tym nieszczęściu znajduję plusy. :mrgreen: Mianowicie, gdyby wygrał Trzaskowski to musiałbym zmienić zdanie o Polakach. :mrgreen: Zatem, dziękuję wam, rodacy, że nie zawiedliście uczciwego elitarysty pogardysty. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-07-13, 16:42   

na profilu FB Hołowni widziałem spory rzyg tzw. POstronników, jemu przypisujących winę za porażkę Czasko.
kurłele
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-13, 17:17   

Trojan napisał/a:
na profilu FB Hołowni widziałem spory rzyg tzw. POstronników, jemu przypisujących winę za porażkę Czasko.
kurłele

Tak samo by było wśród zwolenników PiS, gdyby przegrał Duda. Obwiniony zostałby Morawiecki. To w zasadzie był pono plan frakcji kato-srato (ziobryści, Szydło i jakieś im podobne). :-)

Już Twardoch machnął posta obwiniającego "elity". Za to samo, co zwykle. Za pogardę dla zwykłego człowieka. :mrgreen: Lubię gościa, ale że mu się nie nudzi pisanie wciąż tego samego. :mrgreen:

I jak ładnie wytłumaczył, że Zwykły Szary Człowiek brzydził się kampanią nienawiści PiS i Dudy, ale co miał robić? No co? :mrgreen:
Cytat:
Był taki odcinek Simpsonów, w którym Lisa sprawdza czy Bart jest głupszy od chomika. W tym celu podłącza do prądu jedzenie. Chomik zraża się po pierwszym porażeniu, zaś Bart, ciągle rażony prądem, raz za razem próbuje zjeść podłączone do prądu ciasteczko, "ała, ała, ała, ała, ała".
Nie muszę chyba mówić, kogo Bart mi przypomina. Polska liberalna (używam tego terminu umownie) inteligencja oczekuje innych rezultatów podejmując ciągle te same działania. Nie jest to zresztą zarzut do Trzaskowskiego, którego kampania miała energię zaskakującą jak na ogólną niemrawość całej PO, a który swojej genealogicznej elitarności akurat w tej kampanii szczęśliwie nie eksponował przesadnie.
Jest to zarzut do tych popierających go osób publicznych, które tradycyjnie nie potrafiły powstrzymać swojej pogardy dla śmierdzących wódką i kiełbasą (ja tam lubię wódkę i kiełbasę bardzo, mi nie śmierdzą), starych, niewykształconych, którzy na dodatek mają czelność głosować (starzy ludzie ze wsi głosują, urządzając kraj młodym! Okropność!), a ich głos, o zgrozo, waży tyle samo, co głos mądrych, oświeconych, często myjących zęby i ładnie ubranych.
Ta strukturalna pogarda przypomina mi przerażenie, jakie po wojnie secesyjnej przez chwilę przepełniało nie tylko białych posiadaczy ziemskich na Południu, ale również lokalną białą biedotę: jak to możliwe, że ten brzydko pachnący, bosy i brzydko mówiący po angielsku czarny, który w życiu nie widział niczego poza polem bawełny ma głosować, a jego głos ma być tyle samo warty co głos panicza, który skończył Harvard...? Ich obawy wtedy się nie spełniły, KKK zrobił swoje, prawna dyskryminacja czarnych miała się świetnie do lat 60tych XX wieku, a jej strukturalne konsekwencje obserwujemy do dziś.
Pogarda, którą polskie elity żywią do ludu oczywiście realizowała się i realizuje w innych formach i opiera na innych podstawach, ale w wielu przejawach ten strukturalny, amerykański rasizm przypomina. Zaprawdę, nie ma nic zabawniejszego, niż polski antyfaszysta bohatersko walczący z rasizmem w USA za pomocą nakładek na zdjęcia profilowe na fejsie, wyrażający jednocześnie swoje głębokie obrzydzenie do wyborcy PiS z Podkarpacia, "ogłupionego przez TVP", który nie jeździ za granicę, za rzucone mu ochłapy 500+ zagłosuje przeciwko wszystkiemu co piękne i dobre. Cóż to za obrzydliwy, "nie nadążający za łbem narodu, tkwiący w piwnicy tułów".
Fakt, że mimo tego Trzaskowski zdołał zmobilizować dużą liczbę osób wcześniej niezdecydowanych do głosowania nań poczytuję mu za wielką polityczną zręczność, bo wszyscy ci wanna-be agitatorzy pogardzający agitowanymi działali bez wątpienia na jego szkodę.
Czy ta strukturalna pogarda usprawiedliwia obrzydliwą kampanię przeciwko LGBT, którą Duda próbował zmobilizować swój elektorat? Nie, w najmniejszym stopniu nie usprawiedliwia. Zmobilizowała zresztą, moim zdaniem, elektorat Dudzie wrogi, sam sobie tą kampanią zaszkodził. Nie trzeba było, wystarczyło dać mówić celebrytom, nic przecież nie mobilizuje skuteczniej do działania przeciwko pogardzającym niż ich pogarda.
To, że Duda jest moim zdaniem jednym z dwóch najgorszych prezydentów od 1989 roku, jest widoczne rownież dla wielu jego wyborców. Ale jaką alternatywę dają jego wyborcom fellow travelers Platformy, jaką inną możliwość? "Głosujcie na naszego kandydata, chociaż się wami głęboko brzydzimy i chcemy świata, w którym osoby tak odrażające, śmierdzące wódką i kiełbasą nie będą miały nic do gadania?".
Coś podobnego, chociaż brutalniejszego, robi przecież PiS wobec osób LGBT. Czy dotknięci tą obrzydliwą kampanią wyborcy LGBT mają wybór inny, niż głosować na każdego, kto jest przeciwko PiSowi, nawet jeśli nie podoba im się reprywatyzacja w Warszawie albo neoliberalna polityka? Nie mają, nawet jeśli intersekcjonalnie są również z klasy ludowej i bliższe byłyby im klasy ludowej wartości. Nawet wtedy nie mają wyjścia.
I tak to działa.

Nie wiem, może to kwestia mojej bańki informacyjnej, którą tak sobie na Fejsie urządziłem, aby wywalić wszelkie nieprzyjemne mi tałatajstwo. Ale ja jakoś tej pogardy dla Zwykłego Szarego Człowieka nie dostrzegam. Poza swoją, oczywiście (dla przypomnienia: Polak to trzeźwiejszy i zdrowszy Rosjanin - typowy niewolnik, któremu dać miskę pełną ryżu i będzie pana po nogach całował).

A nawet jeśli była - to co z tego? Czy Lis? Czy tzw. "kawiarniana lewica", lub inny Saramonowicz (którego akurat lubię, choć się nie zgadzam), to są jakieś wyrocznie dla Zwykłego Szarego Człowieka? Co, te ludki czytają Newsweeka? Posty Jandy czy Saramonowicza? Że propaganda pisowska im "zaniosła"? Gdybył był Gienkiem z Pierdziuchowa, oglądającym Polszmat lub TVP to bym nawet Saramonowicza nie kojarzył.

I nagle ten Gieniu z Pierdziuchowa mówi do kobity swojej: chodź, matka, zagłosujem na Dudę, bo choć ja do tych pedałów nic nie mam, ale mnie nie będzie jakiś elyta mówił, że kiełbasą walę? I nagle temu Gienkowi z Pierdziuchowa nie będzie przeszkadzać - moralnie - ta pisowska ohyda wylewana na inaczej myślących?

Nie kumam tego.

Ale może to kwestia, że, powtórzę, ja jestem elitarystą pogardystą, dumnym, uczciwym, nie zawstydzonym - tym bardziej, że ze Zwykłego Szarego Ludu się wywodzę, więc to chyba gorzej, niż panicz z papą profesorem i prywatną szkołą. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-07-13, 17:28   

Romulus napisał/a:
Lubię gościa, ale że mu się nie nudzi pisanie wciąż tego samego.
bo to wszystko co wie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-07-13, 19:20   

Co się wydarzy w ciągu najbliższych trzech lat przepowiada OKO.press.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2020-07-13, 20:03   

Kaczyński został dożywotnim właścicielem Polski. Teraz już definitywnie.

Ciekaw jestem, co by było, gdyby w 2015 Komorowskiego wspierali w kampanii ówcześni ministrowie z PO i Ewa Kopacz, którzy jeździliby po wszystkich możliwych gminach, by uświadamiać mieszkańcom, jakie sukcesy odniesiono i inwestycje poczyniono w czasach rządów PO-PSL, i dlaczego warto głosować na prezydenta z PO. I gdyby wówczas dzień w dzień, w każdym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1 ukazywały się materiały wychwalające Komorowskiego i PO pod niebiosa i uderzające w Dudę i PiS. Być może wtedy Komorowski zostałby na drugą kadencję, tak jak teraz Duda. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, to szkoda, że w 2015 politycy PO nie wpadli na te same pomysły, na które później wpadli politycy PiS-u. Bo to, co się dzieje, pokazuje, że niestety maksymalny cynizm w polityce popłaca.
PiS mimo wszystko o wiele skuteczniej potrafi sprzedawać własne sukcesy i osiągnięcia (czasem nawet cudze przedstawiane jako własne). I to, w połączeniu z nieskończonym cynizmem i nieuznawaniem żadnych zasad sprawia, że teraz Polska będzie śmiało kroczyć drogą Węgier i Turcji. Następne wolne wybory możemy mieć za 30 lat, o ile w ogóle. No chyba że za kilka lat śmierć prezesa spowoduje rozpad PiS-u i pożarcie się poszczególnych frakcji.

Tak czy inaczej, pożałowania godne jest to, że w polityce wygrywają nie moralnie najlepsi, tylko najcwańsi, najbardziej cyniczni, najbardziej bezwzględni i najbardziej pozbawieni skrupułów. A przynajmniej, że tak jest w ułomnych demokracjach takich jak III RP.
Romulus napisał/a:
Twardoch machnął posta obwiniającego "elity". Za to samo, co zwykle. Za pogardę dla zwykłego człowieka.

A czy czasem sami pisowcy nie gardzą własnymi wyborcami, skoro karmią ich tak prymitywną, kłamliwą i obrzydliwą propagandą? Czy propaganda TVPiS nie jest wyrazem całkowitego braku szacunku do odbiorców? Podejście "Jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"?
Już za samą propagandę w TVPiS, pisowcy powinni byli przegrać wybory. I w normalnym kraju tak właśnie by się stało. Ta propaganda jest wyrazem braku szacunku. Czyli właśnie pogardy. Nawet jeśli jest to skrywana pogarda. Pisowcy tylko udają przyjaciół ludu. Czy fałszywy przyjaciel - lub fałszywy sojusznik - nie jest groźniejszy od jawnego przeciwnika?

Beata, przeczytałem. Przerażający, czarny scenariusz.

A z trochę innej beczki, polecam przeczytać to:
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-przeglad-trza-celu-i-perspektywy,nId,4608950?parametr=zobacz_takze - spojrzenie z trochę innej, myślę, że szerszej perspektywy, i bardziej długofalowe.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-07-13, 20:53   

Sami se na to zapracowali.
Nawet w obliczu ostatecznej klęski, partyjniactwo zablokowało opcję na wspólnego kandydata "dla Polski".
Jak dla mnie od jutra mogliby zamykać i wieszać działaczy PO/KO -ale n0to nie nastąpi. Każdy obóz rządzący chciałby mieć tak niemrawą opozycje - która jednocześnie blokuje całą centralną część prlamnetu. Możnabp by rzec że poko jest gwarantem rządów kaczorowego :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-14, 06:07   

Beata napisał/a:
Co się wydarzy w ciągu najbliższych trzech lat przepowiada OKO.press.

Ja już kombinuję jak się załapać na stan spoczynku w wyniku reorganizacji sądów. :) Gdyby była taka opcja, że niewygodnych się wysyła w stan spoczynku, aby nie drażnić UE i świata (zresztą, polskie prawo przewiduje taką instytucję, tyle że nie chodzi o niewygodnych, ale o zmianę reorganizacji sądów) - to ja chętnie. :) Pożyję sobie, pojeżdżę, a potem wrócę, kiedy PiS już się zwinie, w glorii męczennika za wolnom polskem.

Ale coś czuję, że mi tej przysługi nie wyświadczą. :) Może czas się zaktywizować...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-14, 06:46   

Przegraliśmy wybory i znów nie rozumiemy dlaczego, S03E07 . Tak zupełnie szczerze, jak sobie pomyślę że w II turze stałem po tej samej stronie co Lis i Olejnik to zwyczajnie, po ludzku, bierze mnie na wymioty. No ale co zrobisz, no nic nie zrobisz.

EDIT: Kto jeszcze poczuł ciepełko na sercu kiedy Adrian przepraszał wszystkich urażonych? Ludzki pan z niego --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-07-14, 15:42   

Romulus napisał/a:
Już Twardoch machnął posta obwiniającego "elity". Za to samo, co zwykle. Za pogardę dla zwykłego człowieka. :mrgreen: Lubię gościa, ale że mu się nie nudzi pisanie wciąż tego samego. :mrgreen:

Mi sie zdaje, ze w tej kampanii podobnej narracji bylo wyraznie mniej niz wczesniej, choc nie byla tez nieobecna. Przynajmniej jeszcze w tym roku widywalem ją na Twitterze rzadko, lecz regularnie. I kazdy z tych wpisow usluzne media odpowiednio naglasnialy. Ale po wyborach to sie juz na pewno wylalo. Przegrani, by skompensowac przegrana, poprawiaja se humor pogarda dla zwyciezcow.

I chyba jakąś slaba psyche maja te wielkomiejskie elity, ledwo pare lat bez poprzedniego autorytetu i wplywu na polskie sumienia, musząc znosic dyktat klas ludowych, a juz pekają im dupy w kazdym mozliwym miejsu. Kiedy zaś przez poprzednie dekady bylo odwrotnie, druga strona znosila to milcząco i z poczuciem beznadziei, a elity nie widzialy w takiej sytuacji nic nieodpowiedniego. Wtedy bylo gites. Wyglada wiec na to, ze role sie odwrocily.

BG napisał/a:
Już za samą propagandę w TVPiS, pisowcy powinni byli przegrać wybory. I w normalnym kraju tak właśnie by się stało.

Brexit? Mowi to Panu cos, panie BG?

Kiedy widze zwrot "w normalnym kraju", stosowany by wzmocnic stanowisko, automatycznie sie wylaczam. Serio. W normalnym kraju nie doszloby do Brexitu. W normalnym kraju Trump by nigdy nie wygral. W normalnym kraju rzad po spalowaniu zoltych kamizelek podalby sie do dymisji. Wychodzi na to, ze nie ma czegos takiego jak normalny kraj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-14, 16:25   

dworkin napisał/a:
Romulus napisał/a:
Już Twardoch machnął posta obwiniającego "elity". Za to samo, co zwykle. Za pogardę dla zwykłego człowieka. :mrgreen: Lubię gościa, ale że mu się nie nudzi pisanie wciąż tego samego. :mrgreen:

Mi sie zdaje, ze w tej kampanii podobnej narracji bylo wyraznie mniej niz wczesniej, choc nie byla tez nieobecna. Przynajmniej jeszcze w tym roku widywalem ją na Twitterze rzadko, lecz regularnie. I kazdy z tych wpisow usluzne media odpowiednio naglasnialy. Ale po wyborach to sie juz na pewno wylalo. Przegrani, by skompensowac przegrana, poprawiaja se humor pogarda dla zwyciezcow.

I chyba jakąś slaba psyche maja te wielkomiejskie elity, ledwo pare lat bez poprzedniego autorytetu i wplywu na polskie sumienia, musząc znosic dyktat klas ludowych, a juz pekają im dupy w kazdym mozliwym miejsu. Kiedy zaś przez poprzednie dekady bylo odwrotnie, druga strona znosila to milcząco i z poczuciem beznadziei, a elity nie widzialy w takiej sytuacji nic nieodpowiedniego. Wtedy bylo gites. Wyglada wiec na to, ze role sie odwrocily.

Ale weźmy sobie wyborcę PiS. Słyszy, że żydy złe i chco piniondze, niemce złe i chco piniondze, gazety złe bo nie polskie tylko niemieckie i trzeba je odzyskać. I jak to świadczy o takim wyborcy, który kupuje taką narrację?
Faktem jest, że zdarzało mi się głosować na jakiegoś kandydata, czy partię, zatykając nos, wybierając mniejsze zło. Ale jakim złem w oczach wyborcy PiS, tego rzekomo pozbawionego wyboru światłego Polaka, który chciałby wybrać inaczej, ale nie ma innej opcji - musi być PO czy Trzaskowski, że jednak wybiera taki antysemicki, ksenofobiczny, pełen pogardy syf? Przecież tu wystarczy odrobina przyzwoitości, aby dokonać rozróżnienia.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-07-14, 17:45   

Romulus napisał/a:
Ale jakim złem w oczach wyborcy PiS (...) musi być PO czy Trzaskowski, że jednak wybiera taki antysemicki, ksenofobiczny, pełen pogardy syf?

Zlem calkowitym, winnym za wszystkie jego niepowodzenia. I choc brzmi to smiesznie, jest w tym az zbyt wiele prawdy. Transformacja i jej nastepstwa wyrzadzily olbrzymia krzywde jakimś 30-40 procentom Polakow, taki byl koszt wzgogacenia sie klasy sredniej i wyzszej. Kaczynski zrobil zas dwie rzeczy: 1. wskazal winnych tego stanu rzeczy, czyli elity III RP, ktorych przedstawicielstwem jest PO, a wiec koniec koncow Trzaskowski, i ukierunkowal sluszny gniew skrzywdzonych przeciwko nim wlasnie 2. skompensowal ten stan rzeczy finansowo, podnoszac standard zycia jego ofiar

No jak to wygladalo? Po latach tekstow, ze kazdy sam sobie winny, bo przeciez moze zmienic prace i wziac kredyt, socjal to rozdawnictwo, a wszystko reguluja mechanizmy rynkowe - PiS przejmuje wladze i bez zadnych ceregieli i mimo lamentow z drugiej strony, wprowadza 500+, podnosi place minimalna w niespotykanym dotad stopniu i wreszcie cofa podwyzszony wiek emerytalny (trzynasta emerytura to juz tylko finalowy akord). Nawet dla mnie ten rozmach byl imponujacy. Co więc zobaczyl lud? Że mozna! I to lekko. Ktos w koncu stanal po jego stronie, a tamci sa tylko niewiarygodni. Nie mozna im ufac, ani juz im zaufac.

I wlasnie dlatego wpienia mnie Platforma - lekko mogla wykazac choc odrobine wiecej solidarnosc, a PiS nigdy by takiej wladzy nie zdobyl. Nie mialby takich argumentow. Lecz nie miescilo sie to w jej (neo)liberalnych glowach. Nawet konieczną reforme emerytalna przeprowadzila, jakby ci wszyscy ludzie nic dla niej nie znaczyli. Brutalnie, jak jacyś feudałowie, bez komunikacji i dialogu. Także dzisiaj ciagnie sie za nią piętno negatywnego elektoratu nie do nadrobienia, niczym gangrena zarazając cala liberalną scene polityczną. Niech ktos to amputuje. Bo to dzieki niej tak sprawnie dziala dzisiejsza szczujnia pisowska.
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-07-14, 19:00   

Romulus napisał/a:

Ale weźmy sobie wyborcę PiS. Słyszy, że żydy złe i chco piniondze, niemce złe i chco piniondze, gazety złe bo nie polskie tylko niemieckie i trzeba je odzyskać. I jak to świadczy o takim wyborcy, który kupuje taką narrację?
Serio uważasz że to właśnie ta narracja ich kupuje? //mur

U znajomych wszyscy głosujący za podkreślają - wszystko byle nie PO dlatego sympatycznie odebrałem słowa Rafała o nowej partii

Rozpatrzmy tylko ten jeden przykład, PO szuka kasy (w sumie nie wiem na co) więc zaorał 30mld z OFE, PiS w tej samej sytuacji uszczelnił lukę VAT, nie dość że dostał więcej kasy to jeszcze cyklicznie i teraz powiedz co trzeba mieć zamiast mózgu by głosować za PO?
Każdego normalnego narracja PiS że niemce, że gazety - odrzuca ale jaki jest wybór?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-07-15, 12:39   

Kogo obchodzi zaoranie jakichs nierentownych prywaciarzy z OFE? OFE w tamtym ksztalcie to byla kpina, ze stopa zwrotu znacznie gorsza niz w ZUS. Zmiana ta nie zmniejszyla tez prognozowanych emerytur.

I mimo wszystko dzisiejsza PO jest lepsza niz dzisiejsze PiS. Dzisiejsza, czyli taka, ktora nie cofnie juz socjalnych dokonan ostatnich 5 lat, bo bylby to ruch samobojczy. Mysle, ze nawet 13-tą emeryture zostawi. Najwyzej to wszystko zracjonalizuje jakimis programi.

Zbyt niedopuszczalny jest sposob, w jaki Kaczynski dzieli i rzadzi. Gdzie dzielenie bazuje na najnizszych, najbardziej niegodziwych instynktach, a polega na szczuciu na poszczegolne grupy spoleczne. To poziom Putina. Zaś ich poprawka do konstytucji to poziom gett lawkowych. Tak, ta narracja jest niestety kupowa. Zwlaszcza przez starszych, z wiekszym trudem odnajdujacych sie w przemianach spolecznych. Są po prostu zastraszani.

Rzadzenie natomiast wyglada tak, ze po przejeciu wladzy ledwą większoscia glosow, ostatnio polową, calkowicie olewa drugą polowe spoleczenstwa. Mimo swej wielkiej liczby traci ona wtedy wplyw na organizacje kraju, a jej potrzeby są ignorowane. Calosc zaś podlana jest falszywa narracja, jakoby to ogol obywateli popieral wszystkie "reformy" PiS. Zaloze sie, ze wystarczajaco szerokiego aktywnego poparcia dla nich nie mają nawet wsrod wlasnych wyborcow, a tylko brak zainteresowania, dzieki ktoremu mogą je forsowac.

I tu moge zrozumiec frustracje. Nie na linii - placimy na ten ciemny dol spoleczny - bo wszystkie te socjalne programy, a takze emerytury, w duzo wiekszym stopniu fundowane są przez polowe glosującą na Trzaskowskiego. Tak powinna jednak dzialac redystrybucja. Rozumiem natomiast frustracje na linii - w najwiekszym stopniu zasilamy budzet panstwa i wszystkie programy socjalne, z ktorych korzystaja nasi przeciwnicy - a zostajemy pozbawieni wplywu na losy kraju. Nawet wiecej - odkąd rzadzi PiS, praktycznie nie wprowadzilo zadnych spolecznych reform na nasza korzysc. Tylko kielbase wyborcza dla tej drugiej polowy. To bardzo niesprawiedliwe.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-15, 13:15   

Ale sami widzicie, że potwierdza się teza o pełnej misce. Tylko ładniej i mniej antagonizująco podana. Bo pełna miska i spoko luzik: pedały gwałco dzieci, żydy chco piniondz. Nikogo to nie ruszyło.

I nie daj Lucyferze, żeby wytknąć to ludowi, że ma w nosie przyzwoitość i głosuje za pieniędzmi, choćby nie wiem co.

A z żenady dzisiejszej - dwóch rosyjskich jutuberów wkręciło polskiego prezydenta Dudę. Tak, że wstyd na cały świat. https://www.rmf24.pl/fakt...m9MBVR_Z-6s7qrE Bo, jak widać, co za problem wziąć telefon, zadzwonić do Kancelarii Prezydenta, przedstawić się jako Sekretarz ONZ i połączyć się z prezydentem. Żaden problem.
//facepalm //facepalm //facepalm //facepalm //facepalm //facepalm //facepalm
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-07-15, 14:38   

Większość znajomych która nie poszła głosować (bo nie chcieli głosować za PO) nie ma dzieci lub już nie obejmuje ich 500+, 13 emerytura itp, drażni ich PiS, chcieli by zmiany ale nie kosztem zagłosowania za PO, ty tego Romku nie rozumiesz bo ciebie ta zmiana nie dotknęła ale pokolenie które uczestniczyło w OFE od początku patrzy na to inaczej, trochę tak jakby ci PO odebrało sędziowską emeryturę ale tak powiedzmy tuz przed tym jak się na nią wybierałeś :-P
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-07-15, 16:44   

utrivv napisał/a:
Większość znajomych która nie poszła głosować (bo nie chcieli głosować za PO) nie ma dzieci lub już nie obejmuje ich 500+, 13 emerytura itp, drażni ich PiS, chcieli by zmiany ale nie kosztem zagłosowania za PO, ty tego Romku nie rozumiesz bo ciebie ta zmiana nie dotknęła ale pokolenie które uczestniczyło w OFE od początku patrzy na to inaczej, trochę tak jakby ci PO odebrało sędziowską emeryturę ale tak powiedzmy tuz przed tym jak się na nią wybierałeś :-P

Ależ mi za rządów PiS żyje się bardzo dobrze. Lepiej niż za rządów PO! Jeśli chodzi o hajs, bo dostałem "awans". A gdybym się sprzedał Matce Partii to pewnie byłbym już delegowany do ministerstwa, nic bym nie robił (to jest pracowałbym od 10.00 do 14.00) i brał za to pensję wyższą o połowę. Wystarczyło napisać jeden, dwa "odpowiednie" artykuły do "Rzepy" lub "DGP".

A co do OFE - to co zrobiła PO było jedynym logicznym rozwiązaniem. Zresztą, PiS nawet nie próbowało tego zmienić, tylko zrobiło to samo. I co? I nic. Jakoś nikt nie płacze z tego powodu. OFE nie żałuję, ponieważ ta niedokończona reforma okazała się fiaskiem. Obrażanie się za to na PO jest wyrazem niezrozumienia i życia reklamami z lat 90-tych XX wieku. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-07-15, 17:32   

Romulus napisał/a:

A co do OFE - to co zrobiła PO było jedynym logicznym rozwiązaniem.

Chyba nie chcesz mi wmówić że ta sromotna wyborcza klęska to była ich świadoma, logiczna decyzja? :badgrin:
Nie wszystko co jest logiczne trzeba od razu wcielać w życie, logiczne jest zaoranie KRUSu ale tego nie zrobili. Logiczne było zabranie przywilejów górnikom, policji, sądom ale tego też nie zrobili. Logiczne było nie przeprowadzać tak dużej reformy tuż przed wyborami, zwłaszcza po 8 latach wmawiania że jest świetnie. Logiczne jest takie reformy wprowadzać na początku kadencji, pod koniec sypie się groszem.

Cytat:

Zresztą, PiS nawet nie próbowało tego zmienić, tylko zrobiło to samo.
Nie masz racji, nie bierzesz pod uwagę czynnika psychologii. Polacy są niezwykle przywiązani do tego co posiadają, kolejne rządy wmawiały im (nam bo ja też w to uwierzyłem) że te pieniądze są nasze i dlatego płacimy te wszystkie prowizje, nie mamy gwarantowanej waloryzacji z budżetu itp
PO te pieniądze zabrała mówiąc że to ich a nie nasze, każdy już to w polsce wie - to było ich a nie nasze więc PiS nam niczego nie zabrał, szok już minął

Gdyby PO osłodziło tę grabież, np dodatkową rewaloryzacją tych środków, zwrotem prowizji (ile by to kosztowało, 10-20mld? z perspektyw 500+ to są grosze) nie było by tego wszystkiego co jest
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13