FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2017-06-20, 14:31   

utrivv, kraj był w ruinie a PiS po roku zrobiło eldorado? No proszę cię. Łatwo się rządzi gdy jest hossa. Wsadziłbym PiS w światowy kryzys jaki przypadł na rządy PO, zdechliby zanim by się zdążyli zorientować, że coś jest nie tak. Efekty makroekonomicznych działań ujawniają się w skali lat a czasem dekad. Dzisiejszy rozwój jest efektem polityki PO (i aktualnie sprzyjającej sytuacji światowej), tak dobrej, że żenujące działania PiS nie są w stanie go zniszczyć natychmiast, ale poczekajmy klika lat. Wszyscy zapłacimy za tych debili. Z dworkinem nie chce mi się wdawać w polemikę bo to bez sensu. Wyciągnie jakieś wskaźniki których nie rozumie i będzie zadowolony z siebie. Po co mi to? Że PO mogłoby rządzić lepiej? Jasne, ale wciąż musiał dbać o opinię kretynów znanych jako opinia publiczna, którzy mają w swojej masie jeszcze mniejsze pojęcie o ekonomii niż dworkin.

Pozwól więc, że pozostanę przy swojej metodzie komentowania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-20, 18:04   

Było już, ale to evergreen :mrgreen: :
Cytat:
Na wewnętrznej stronie slipek posła PiS Zbonikowskiego stwierdzono obecność DNA należącego do Lidii, asystentki europosła PiS Złotowskiego. Może dlatego Jarosław Kaczyński rzekł na widok pierwszego z panów: - Widzę na naszej sali osobę, która nie powinna się tu znaleźć.

Przed sądem w Chełmnie niespiesznie toczy się sprawa karna kujawskiego posła PiS. Żona Łukasza Zbonikowskiego prywatnie oskarżyła go o dwukrotne naruszenie nietykalności cielesnej. Twierdzi, że we wrześniu 2015 r. siłą wyrwał jej telefon, by zdobyć przechowywane w nim dane. Druga szarpanina – w lipcu 2016 r. – wybuchła, gdy małżonkowie kłócili się o ścinanie zboża ze wspólnej ziemi. Poseł może stawać przed sądem, bo zrzekł się immunitetu. Nie przyznaje się do winy.

Trwa też sprawa rozwodowa Moniki i Łukasza oraz proces o alimenty na dzieci. Dramaty rodzinne relacjonują tabloidy, dużo miejsca poświęcając domniemanej kochance posła, 31-letniej Goldie, zawodowo asystentce kujawskiego europosła PiS Kosmy Złotowskiego.

On latami kłamał, ona spiskowała
Odkąd na światło dzienne wyszedł fakt zażyłości pięknej, zgrabnej i złotowłosej Lidii W. ze Zbonikowskim, tabloidy tytułują parlamentarzystę „seksposłem”. Prześcigają się w doniesieniach: „Seksposeł chce zabrać żonie 100 000 zł?”, „Seksposeł tłumaczy, że nie pobił żony”, „Kolejne kłopoty seksposła!", „Seksposeł zmuszał żonę do zmiany zeznań?”.

„Super Express” i „Fakt” cytują czasem pikantne, a czasem pełne rozżalenia SMS-y krążące między politykiem a Lidią:

* „Zwariowałam na Twoim punkcie wiesz? (...) Kocham Cię (...) A wiesz, że uroczo wczoraj wyglądałeś, leżąc na moich udach".

* „Jakbyś mnie naprawdę kochał zostawiłbyś tę nieudaną żonę od siedmiu boleści".

Zbonikowscy apelowali, by dać im spokój, ale nie są konsekwentni. Ona wyżaliła się dziennikarzowi „Faktu”, on – portalowi z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie).

Ona: – Zawsze byłam mu wierna, zaufałam mu i latami znosiłam jego opryskliwość i poniżanie przed naszymi znajomymi. W tym samym czasie przez kilka lat to on regularnie mnie zdradzał i latami kłamał.

On: – Jest kwestia telefonu, który zdobyłem (...), i dopiero otworzyło mi to oczy, z kim i jak długo żona spiskowała, inwigilowała mnie, a nawet flirtowała. Jest tam też dumna z plucia mi do jedzenia i herbaty (...). Jest też 5300 SMS-ów wysłanych tylko w ciągu trzech miesięcy do swojego nowego „przyjaciela” z podyplomówki.

Ona: – Udaje ofiarę i bezwstydnie opowiada, że całe zło, jakie go spotkało, to moja wina. W jego opinii żona jest od gotowania i prania, może być poniżana, zdradzana i bita, ale ma cicho siedzieć i wszystko potulnie znosić. Wytrzymywałam to latami, ale teraz mówię: dość.

Trzech włocławiaków spod ciemnej gwiazdy
Zbonikowski ma 39 lat, a w Sejmie zasiada czwartą kadencję. Karierę polityczną zaczyna w 1998 r. jako dwudziestoletni działacz młodzieżówki AWS – zostaje radnym we Włocławku. W Toruniu, gdzie studiuje prawo, kieruje Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, potem jest członkiem władz krajowych tej organizacji.

Gdy powstaje PiS, rozkręca struktury we Włocławku. Jeszcze jako student zostaje wiceprzewodniczącym rady miasta. Edukację nieco przeciąga, osiem lat po immatrykulacji broni magisterki. W 2005 r., tuż po odebraniu dyplomu, pierwszy raz kandyduje do Sejmu i pierwszy raz jest pod ostrzałem. Trzech mieszkańców Włocławka zgłasza prokuraturze, że wykiwał każdego z nich na tysiąc złotych. Rzekomo miał im zapłacić za wyjazd na zlot PiS w Warszawie i ukradzenie tam flag i innych gadżetów potrzebnych mu do własnej kampanii.

– To typy spod ciemnej gwiazdy – kontruje kandydat. – Padłem ofiarą pomówienia.

Prokuratura potwierdza, że oskarżenia są bezpodstawne. Młody absolwent prawa zostaje posłem. Angażuje się w walkę PiS z sędziami, pisze poprawki do ustawy ograniczającej ich immunitet. Jego konikiem są spółdzielnie mieszkaniowe i prawa lokatorów.

Gaz do dechy i w morze!
W 2007 r. bierze ślub z Moniką, doktorantką zarządzania. Zostaje po raz drugi posłem, a wkrótce jest sławny. W 2008 r. w Limassol na Cyprze obraduje podkomisja Rady Europy. Zbonikowski leci tam jako przedstawiciel polskiego Sejmu. Hotel oskarża jego i innego posła PiS Karola Karskiego o spowodowanie strat na ponad 10 tys. euro przez pijacki rajd wózkami golfowymi. Jeden meleks znalazł się na falochronie, na pedale gazu leżał kamień – podobno położony specjalnie, by pojazd wjechał do morza. Drugi samochodzik rozbił się na hotelowej ścianie.

Posłowie oskarżają hotel o próbę naciągnięcia na odszkodowanie, domagają się przeprosin i interwencji polskich służb konsularnych.

Zbonikowski idzie w zaparte, nawet gdy TVN 24 informuje o finale incydentu – cypryjski sąd zaocznie nakazuje posłom zapłacić 11,6 tys. euro z odsetkami.

– Pierwsze słyszę o procesie i wyroku – mówi Łukasz.

Zaraz po aferze meleksowej „Gazeta Pomorska” ujawnia, że Zbonikowski był już skazany na 450 zł grzywny i utratę prawa jazdy za jazdę samochodem z 0,8 promila alkoholu we krwi. Działo się to w 1999 r. – takie stężenie było jeszcze traktowane jako wykroczenie, a nie przestępstwo.

– Raz w życiu popełniłem taki błąd. Teraz, gdy zbliżam się do samochodu, nie spojrzę nawet na szklankę piwa – powiedział „Pomorskiej” w 2008 r. Zbonikowski.

Kto gasił pragnienie gaśnicą
W 2012 r. gazeta „Extra Rypin” opisuje imprezę w zajeździe Złota Rybka we wsi Strzygi: „(...) poprzewracane szklanki z popitką, zmiętolona pościel... jak po studenckiej libacji. (...) Ponoć w ruch poszła nawet gaśnica proszkowa. W sferze domysłów pozostaje, co dokładnie robił w lokalu Łukasz Zbonikowski. I w jakim celu użył gaśnicy”.

Poseł wytacza „Extra Rypinowi” sprawę cywilną o ochronę dóbr osobistych. I wygrywa – chociaż proces wykazał, że dobrowolnie zapłacił za zniszczenia w zajeździe, to gaśnicę uruchomił ktoś inny. Gazeta musi go przeprosić.

Innym razem „Rzeczpospolita” donosi, że Zbonikowski bezskutecznie domagał się odszkodowania od Kancelarii Sejmu za wypadek przy pracy. Uznał za taki kontuzję, jakiej nabawił się na boisku, ćwicząc przed meczem piłkarskim polskiego Sejmu z rosyjską Dumą. Argumentował, że trenował w ramach prac parlamentarnego zespołu sportowego.

Te przygody nie przeszkadzają mu w karierze. Gości na uroczystościach Radia Maryja, dzieli i rządzi w lokalnym PiS. W 2015 r. udaje mu się wyjść bez szwanku z posądzeń o nieuczciwe rozliczanie kilometrówek i delegacji. Kilku posłów ma z tego powodu problemy, z partii odchodzi konkurent Łukasza na Kujawach – Zbigniew Girzyński.

A nasz bohater, szef okręgowych struktur partii, o przyszłość wydaje się spokojny – zaciąga milion złotych kredytu i kupuje 32 hektary ziemi.

Wina, której nie ma
Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. do prokuratur w Chełmnie i we Włocławku wpływają przeciw Zbonikowskiemu dwa doniesienia. Pierwsze składa żona, chodzi o incydent z wyrwaniem telefonu. Drugie pismo – anonimowe – dotyczy rzekomego namawiania kochanki do aborcji.

PiS stara się gasić skandal. Jarosław Kaczyński zawiesza Zbonikowskiego w prawach członka partii i rozpoczyna procedurę jego wyrzucenia z PiS, na nowego szefa okręgowych struktur mianuje posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Zbonikowski sam odchodzi z partii, ale ze startu w wyborach nie rezygnuje, bo...

– ...takie działanie wcale nie byłoby honorowe, lecz słabe i tchórzowskie, a wręcz byłoby przyznaniem się do winy, której nie ma – oświadcza.

Lista wyborcza jest już zarejestrowana, PiS nie może skreślić kandydata. Zbonikowski umieszcza znak partyjny na materiałach wyborczych. Chwali się skuteczną interwencją we włocławskim Multikinie, gdzie zabiegał o włączenie do repertuaru filmu „Pilecki”. Pozostali liderzy PiS z regionu apelują, by głosować na innego kandydata. Ale Kujawiacy wybierają „seksposła".

Sprawy dotyczącej rzekomego namawiania do aborcji prokuratura w ogóle nie bada, uznając anonim za niewiarygodny. Postępowanie w sprawie telefonu śledczy umarzają, bo żona wycofuje zeznania. Ale PiS łatwo nie przebacza.

– Widzę na sali osobę, która nie powinna się tu znaleźć. Nie jest tutaj zaproszona. Dzisiaj bezpodstawnie powołuje się na znak Prawa i Sprawiedliwości – mówi na wiecu w Toruniu sam Jarosław Kaczyński, a sala patrzy na Zbonikowskiego. Ten twardo przetrzymuje trudną chwilę. Potem przed kamerami zarzeka się, że nie wie, kogo prezes miał na myśli.

Obronię swą niewinność
Gdy dostaje się do Sejmu, zostaje członkiem klubu PiS. Ardanowski dopytuje szefa klubu Ryszarda Terleckiego, jak to możliwe.

"Otrzymałem odpowiedź, że ze względu na arytmetykę sejmową i niewielką większość niezbędną do samodzielnego sprawowania rządów również tego posła, pomimo wcześniejszej negatywnej oceny jego osoby, wzięto do klubu" – pisze na Facebooku.

Pół roku po wyborach Zbonikowski informuje, że został ponownie przyjęty do partii. Jest nawet członkiem zarządu okręgowego, ale z klucza, bo taką funkcję mają wszyscy parlamentarzyści. Poza tym to jednak szeregowy żołnierz. Gdy prezydent Włocławka Marek Wojtkowski z PO omawia z parlamentarzystami istotne dla miasta inwestycje, jego nie zaprasza.

– Jestem pominięty i wykluczany – żali się poseł.

Kolejna przykrość: żona – aby postawić posła przed sądem – rozpoczyna walkę o odebranie mu immunitetu. Sejmowa komisja spraw immunitetowych – chociaż większość w niej ma PiS – po tajnych naradach zgadza się, by poseł odpowiadał karnie. Zbonikowski robi ruch wyprzedzający i sam zrzeka się przywileju.

– Tabloidy wygrały z polskim Sejmem, a ja obronię swą niewinność w polskim sądzie – zapowiada.

Będzie miał okazję, bo prokuratura krajowa wszczęła nowe śledztwo w sprawie Zbonikowskiego. Teraz zbada, skąd polityk zdobył fundusze na kampanię przed ostatnimi wyborami.

Nie trzeba nam Misiewicza do sześcianu
Poseł niechętnie rozmawia z dziennikarzami. Gdy pisałem artykuł, nie odbierał moich telefonów, na SMS z prośbą o kontakt nie zareagował. Gdy jeszcze na każdy atak odpowiadał oświadczeniami, w jednym wymienił intrygi, których ofiarą padł. Przykład: „Stołeczna policja znalazła w moim samochodzie czynne urządzenie inwigilujące. Śledztwo ma sprawdzić, kto inwigilował funkcjonariusza publicznego, czy były to podsłuchy czy lokalizator i od jak dawna ten proceder trwał”.

To akurat się wyjaśniło: lokalizator zamontował detektyw, który na zlecenie żony posła szukał dowodów jego romansu. Wcześniej Zbonikowska przekazała do ekspertyzy DNA majtki męża i szklankę, z której piła Lidia. „SE” doniósł, że wyniki ekspertyzy były niekorzystne dla posła:

„(...) na wewnętrznej stronie slipek stwierdzono obecność dwóch profili DNA, męskiego i żeńskiego. Profil żeński posiada ślady DNA należące do (...) tej samej kobiety, która korzystała ze szklanki".

– Prezes [Kaczyński] twierdzi, że dopóki Zbonikowski nie załatwi swoich spraw prywatnych, nie ma szans na karierę w partii. U nas jest krótka piłka: jest potrzebny jako poseł, więc jest w partii i klubie parlamentarnym, ale żadnej funkcji nie będzie pełnił, dobrej roboty nie dostanie – mówi mój rozmówca z kujawskiego PiS.

„SE” informował, że Zbonikowski dostał od PiS jedną jedyną propozycję – dyrektorską funkcję w państwowej firmie – ale w zamian za odejście z Sejmu.

– To plotki. Prezes nie jest głupi i żadnego stołka mu nie da. Mielibyśmy Misiewicza do kwadratu, a nawet do sześcianu. Media jechałyby po nas przez długie miesiące – twierdzi mój informator.

http://wyborcza.pl/7,7539...e-dostanie.html
Ech, te zasady moralne...
Pan poseł, obrońca moralności i rodziny w Sejmie.
Partia Matka - taka pryncypialna, jeśli chodzi o alimenty byłego(?) szefa KOD. Nawet przepisy potrafi zaostrzyć. Ale posła się nie pozbędzie. Bo jednak łaska suwerena nie była taka wielka. Ale łaskawcy, kariery pan poseł u nich nie zrobi. :badgrin: :badgrin: :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2017-06-20, 20:20   

Łysy Chuj, Xiąrze co psy wiąże Radziwiłł, co się nie dowił chce podniesienia cen piwa, by przeciwdziałać alkoholizmowi. Bełata powiedziała mu nie w sprawie dorabiania przez publiczne jednostki medyczne. Ciekawe kiedy powie mu NIE - tak w ogóle. Z drugiej strony bawi mnie Bartek A. który o wiele umniejszy jako minio nie był, a komentuje z widoczną satysfakcją. Jak to nazwać, gdy kutas krytykuje chuja?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-21, 12:06   

FF2 - hehe, rozbawiłeś mnie tymi peanami nt. PO
jak już kiedyś mówiłem - jesteś z PO albo ktoś ci bliski jest z PO związany.


uważacie że PiS obsadza stanowiska na niespotykaną skalę ?
to wam powiem że jeszcze daleko im do PO/GTW

problemem PiS jest (co od dawna pisałem) niski potencjał intelektualny. oni po prostu nie mają kadr.


co do 500+ to jest to świetny program, najlepszy jaki można było w tym momencie stworzyć / oczywiście jak wszystko co robi PiS jest do poprawy.

Romulusie - te 500 złotych to jest podstawa, konkretny zasiłek dla ludzi. Cała pozostałość typowa dla państwa zachodniosocjalnego jest POTEM. Najpierw ludzi muszą mieć podstawowe pieniądze. Pamiętaj też że każda 1złotówka wydane na pomoc okołosocjalną to pewnie w Polsce 2-3 zł wytransferowane do czyjegoś konkretnego portfela. nie takie wały się robi na przetargach/w Polsce.


oczywiście - nie głosowałem na PiS, nie głosuje i nie będę głosował, natomiast na plus zaskakuje mnie Morawiecki i jego reformy. W tej chwili na tapecie jest najpoważniejszy temat - czyli uszczelnienie VAT, i tutaj także M. ma świetny pomysł / zobaczymy jak z realizacją - bo na pewno dostanie kontrę od wszystkich środowisk biznesowych.
JPK weszło z bólami - ale powoli się dociera i zaczyna toto mieć ręce i nogi.


nie 500+ jest problemem a powrót do starych progów emerytalnych/ to jest prawdziwy dramat.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2017-06-21, 15:13   

Trojan, znowu zgubiłeś łopatkę i wiaderko?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2017-06-21, 18:45   

Tak, ta błyskotliwość, inteligencja. Tak, z nimi nie zginiemy.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VNMGlTW3ZjU[/youtube]
Będzie tylko link

/
T
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2017-06-21, 18:47   

Jak działa to yt?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-21, 18:50   

Trojan napisał/a:
uważacie że PiS obsadza stanowiska na niespotykaną skalę ?
to wam powiem że jeszcze daleko im do PO/GTW

No to mnie rozbawiłeś. :mrgreen:

Mógłbym teraz walnąć sążnistego posta, aby ci wykazać, jak bardzo się mylisz. Ale nie muszę. Wystarczą dwa nazwiska. Wyguglaj: Igor Ostachowicz oraz Małgorzata Sadurska. I porównaj, co się działo, kiedy doradcy Tuska chciano załatwić sutą posadkę w Lotosie. I jak to się skończyło. Potem zrób to samo z Sadurską.

A następnie opowiadaj takie bajki. :mrgreen: Ale już ze świadomością, że opowiadasz bajki.

Trojan napisał/a:
problemem PiS jest (co od dawna pisałem) niski potencjał intelektualny. oni po prostu nie mają kadr.

Tu masz rację. Wydaje się, że tam jedynym kryterium doboru jest debilizm. I wierność Prezesowi, która unieważnia debilizm.

Trojan napisał/a:
Romulusie - te 500 złotych to jest podstawa, konkretny zasiłek dla ludzi. Cała pozostałość typowa dla państwa zachodniosocjalnego jest POTEM. Najpierw ludzi muszą mieć podstawowe pieniądze. Pamiętaj też że każda 1złotówka wydane na pomoc okołosocjalną to pewnie w Polsce 2-3 zł wytransferowane do czyjegoś konkretnego portfela. nie takie wały się robi na przetargach/w Polsce.

Pożyjemy, zobaczymy. Na razie wychodzi na to, że 500+ zarżnął całą politykę socjalną. Nic już nie będzie. Żadnej reformy rynku pracy - patologia śmieciówek zadusi rynek do reszty. A jak nie będzie rodzimej taniej siły roboczej, to się sprowadzi z Ukrainy. Ale to w sumie już się dzieje...


Reformy Morawieckiego są na razie prezentacjami. Rzucanymi tu i ówdzie, bez sensu (jak polskie auto elektryczne). Sukcesy to otwieranie nowej fabryki Mercedesa w Polsce. Na koszt polskich podatników, ale kto koloniom zabroni bycia Negrem u białego mzimu (tj. Niemca :) ).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-21, 18:51   

Nie dziala
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-21, 18:53   

Oł ryly?
http://www.newsweek.pl/po...y,348488,1.html
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://www.fakt.pl/wydarz...sem-pzu/v74yew9
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7119
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-06-21, 22:39   

Słaby argument, Trojan, mówił o ogóle a ty Romku dajesz konkret



Nie odnoszę się do prawdziwości argumentów a jedynie do tego że to nie fenomenologia
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-22, 07:20   

Konkret, który pokazuje, jakie standardy panowały za PO po prawie 7(?) latach, a jakie panują po niespełna dwóch latach rządów PiS: hulaj dusza, piekła nie ma.

Uprzedzając argument o "aferach": o aferach w PiS nie poczytamy. Ale nie dlatego, że tam wszyscy tacy kryształowo uczciwi. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-06-22, 07:39   

utrivv napisał/a:
Słaby argument, Trojan, mówił o ogóle a ty Romku dajesz konkret ...

A jest jakiś konkret który udowadnia to ogólne stwierdzenie Trojana, że za PO było więcej stanowisk obsadzanych krewnymi i znajomymi królików?
Ja bym całkiem serio bardzo chciał zobaczyć takie cyferki. Zwłaszcza porównujące:
- liczbę królików za PO po 2 latach
- liczbę tych samych królików za PIS po 2 latach
- liczbę królików za PO po 8 latach
w liczbie królików chciałbym też zobaczyć ile razy takie króliki rotowały pomiędzy stanowiskami (odbierając przy okazji odprawy itp.)

Bo ja wcale przekonany nie jestem, że za PO faktycznie było więcej. Zwłaszcza po pierwszych 2 latach ...

I nie chodzi mi tu o obronę PO, bo swoje za uszami zdecydowanie mieli. Tylko o sprawdzenie jak bardzo jest to "propaganda PISowska" (albo propaganda POwska).
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13176
Wysłany: 2017-06-22, 07:45   

Po dwóch latach PO miało bodajże 3 "swoich" sędziów w TK. I jakoś rządzili.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7119
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-06-22, 08:13   

goldsun napisał/a:
utrivv napisał/a:
Słaby argument, Trojan, mówił o ogóle a ty Romku dajesz konkret ...

A jest jakiś konkret który udowadnia to ogólne stwierdzenie Trojana, że za PO było więcej stanowisk obsadzanych krewnymi i znajomymi królików?

To mnie nie obchodzi, odnoszę się tylko do faktu że przytoczenie case'u nie obala argumentu "masowego", chodzi mi tylko o przejrzystość dyskusji, nie odnoszę się do samych twierdzeń
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-22, 10:12   

goldsun: masowy odbiorca rzeczywistości posługuje się mediami do czytania sytuacji - problem robi się w momencie gdy owe media przedstawiają "swoją" prawdę.

przykłady POwych obsadzeń - praktycznie wszystko to co obsadza PiS to najpierw wywala ludzi z namaszczenia PO.
jest natomiast poważna różnica - PiS obsadza tylko swoimi "zaufanymi" a PO miało gest, współpracowało z każdym z kim było po drodze (z tzw. małymi/lokalnymi grupami trzymającymi władze) - dzięki temu miało bogatszy wachlarz intelektualny. PiSowi niestety na intelekcie zbywa...
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-06-22, 11:20   

Trojan napisał/a:
goldsun: masowy odbiorca rzeczywistości posługuje się mediami do czytania sytuacji - problem robi się w momencie gdy owe media przedstawiają "swoją" prawdę.

przykłady POwych obsadzeń - praktycznie wszystko to co obsadza PiS to najpierw wywala ludzi z namaszczenia PO.
jest natomiast poważna różnica - PiS obsadza tylko swoimi "zaufanymi" a PO miało gest, współpracowało z każdym z kim było po drodze (z tzw. małymi/lokalnymi grupami trzymającymi władze) - dzięki temu miało bogatszy wachlarz intelektualny. PiSowi niestety na intelekcie zbywa...


Ciekawe, ciekawe
Taki przykładzik który znalazłem na szybko. Może potem pogrzebię jeszcze, ale nie wiem czy aż tak mi się chce ...

Janów Podlaski - 2000-2016 Prezes Marek Trela - w 2016 wymieniony na jakiegoś osła z PIS, który kompletnie nie wiedział "o co chodzi" ...
Marek Trela (ur. 28 grudnia 1953[1]) – polski lekarz weterynarii, hodowca koni arabskich, w latach 2000–2016 prezes Stadniny Koni Janów Podlaski, wiceprzewodniczący Światowej Federacji Konia Arabskiego (WAHO).
Nijak nie ma słowa, żeby był obsadzony przez PO czy chociażby miał jakieś kontakty z PO, zresztą w 2000 roku, to PO chyba nie miało za dużo do powiedzenia?


Co do tego, ze PIS nie ma kadr - tego akurat ukryć się nie da. Prawie cały Rząd i Prezydent tu świecą przykładem.
Ale to też wynik tego, że żeby być sympatykiem PISu trzeba w większości mieć odpowiednią mentalność IMHO. Każdy kto chociaż trochę myśli i nie jest całkowicie cyniczny prędzej czy później IMHO rezygnuje.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-22, 11:26   

Trela to wysoka specjalizacja, a PO nigdy nie było tak po prostu głupie jak PiS.
Tak samo jak na Ziemiach Odzyskanych nie wszystkich Niemców wysiedlono - zostali ci którzy byli potrzebni do "utrzymania ruchu".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-22, 17:56   

Przypomnijmy: posłowie latali sobie na koszt podatnika polskiego lub europejskiego gdzie chcieli. I były z tego śledztwa.

A tu, proszę: http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta

Kolejna różnica między PO a PiS, a raczej standardami panującymi w trakcie ich rządów. Ciekawe, czy podległa Ziobrze prokuratura się tym zainteresuje. Albo podległe Kamińskiemu CBA. Wątpię. Ale może się zdziwię. :) Choć skończy się to tak, jak z oświadczeniem majątkowym Szyszki: przyglądaniem się przez kilka miesięcy. :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7119
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-06-23, 00:03   

Romulus, artykuł mówi że agencja powstała w 2014 roku, czyżby to było jednak bizancjum PO? //aaa
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-23, 07:25   

No to tym bardziej! Gdzie jest CBA? Działa tylko teoretycznie jak całe państwo? :-P

A tymczasem... Tomasz Piątek wydaje nową książkę. Tym razem bazującą na jego artykułach do "Wyborczej" o rosyjskich powiązaniach Antoniego Macierewicza: http://natemat.pl/210969,...dzie-sie-dzialo
Jak dla mnie - must read. Czekam na ebooka.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-06-24, 09:17   

goldsun napisał/a:
A jest jakiś konkret który udowadnia to ogólne stwierdzenie Trojana, że za PO było więcej stanowisk obsadzanych krewnymi i znajomymi królików?

Nic prostszego, jak użyć Google i sprawdzić konkretne liczby... https://www.wprost.pl/kra...granej-PiS.html

PO-PSL przez 5 lat obsadzili państwowe spółki i instytucje 800 osobami, po 8 latach mogło to być już 1000 osób
PiS (i przystawki) przez 1 rok obsadzili państwowe spółki i instytucje 1000 osób

Zatem PiS faktycznie jest pod tym względem gorsze. W uproszczeniu można powiedzieć, że w ciągu 1 roku wycięło i obsadziło od nowa 8 lat rządów PO-PSL. W takiej skali jest to na pewno dzika praktyka, która plasuje nas za zachodnią kulturą polityczną. Lecz nawet na zachodzie istotna wymiana stanowisk to coś oczywistego po zmianie władzy. W Polsce jednak przekracza (i przekraczało wcześniej) granice cywilizowanego smaku. No i na stopień ostatnich przejęć dużą presję musiało wywrzeć 8-letnie oczekiwanie lojalnych i wiernych, którym po prostu trzeba było coś dać. Dobitnie świadczy to też o stylu ich polityki - wszystko, co Platforma robi w białych rękawiczkach, PiS uskutecznia w samo południe na środku ulicy.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-24, 11:14   

Pal sześć że PiS obsadza stanowiska - ale przy okazji zmienia prawo tak żeby można było robic sztosy o których się fizjologom nie śniło, począwszy od wywałaszenia służby cywilnej. O ile PO obsadzało kolesi zachowując jakie-takie reguły gry, o tyle PiS zmienia reguły gry, stawia klocek na środku boiska, podpala, wpuszcza węże i wrzeszczy MOJE, KURWA, WYPIERDALAĆ! Taka subtelna różnica.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-27, 06:10   

Oto jak władza potępia atak nazistowskiej bojówki:
Cytat:
Każda akcja wywołuje określoną reakcję. Jeszcze raz podkreślę, że dopóki żyjemy, to mamy emocje. Te emocje dały swój upust w Radomiu. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Ale też ich rozumiem – powiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zapytana o pobicie działacza KOD przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej w Radomiu.

http://wiadomosci.onet.pl...olskiej/gvkzs8x
Bo młodiż, zrozumta lewaki, musi się wyszumić. Powiedziane jest. A tak w ogóle, to co się stało? KODziarz dostał w ryj. Widocznie zasłużył.

Ale, oczywiście, polski rząd nie wspiera nazistów. Tak samo jak nie promuje rasistowskich ataków. Przecież pani premier surowo napomniała opozycję, aby nie grała uchodźcami dla swoich politycznych celów.

Polska zbrunatniała i trzeba zamykać oczy, aby tego nie widzieć.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-27, 06:52   

Czyli jak czterech gości skopie panią Mazurek to też można ich rozumieć?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-06-27, 07:17   

Stary Ork napisał/a:
Czyli jak czterech gości skopie panią Mazurek to też można ich rozumieć?

Jak czterech młodych skopie Panią Mazurek "to jest szczyt chamstwa, zbrodnia narodowa i zezwierzęcenie".
Jak czterech młodych skopie KODziarza "to jest zrozumiałe, bo przecież każdy może się zdenerwować, więc nie róbmy afery z niczego".

Naprawdę kogoś jeszcze dziwią podwójne standardy jaśniepaństwa Pisowskiego?

Dzisiaj w radiu usłyszałem, że podobno w tym samym czasie został napadnięty również jakiś Pisowiec.
Ciekawe czy okaże się, że:
- narodowcy się pomylili
- jest to próba przykrycia pobicia Kodziarza
- to jakieś porachunki mafijne
- czy faktycznie pobili przypadkowego członka PISu akurat w tym samym czasie
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-27, 07:35   

Oficjalna wersja narodowców jest taka że oszalaly z nienawiści potomek przywiezionych na ruskich tankach ubeków brutalnie zaatakował kilku młodych patriotów wielokrotnie uderzając ich kroczem w kolana i twarzą w pięści.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-06-27, 09:30   

Nie chcę krakać, ale coś czuję że będzie powtórka z Rasiaka. Komuś w końcu puszczą nerwy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-27, 11:21   

no komendant Policji - Radom już dał głowę
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2017-06-27, 12:35   

Pani Mazurek nawet nie przeprosiła. Ale kto tego by po niej oczekiwał?

A już niedługo przyjedzie Wielki Biały Pan, a polskie Negry ustawiają się w kolejce po zasługi: http://www.newsweek.pl/sw..._campaign=fb_nw
Smutne jest to, jak komunizm pozbawił nas godności. Trump przyjeżdża do Polski, aby "ocieplić swój wizerunek" po nieudanych wizytach w krajach i na szczytach, które bardziej się liczą. My, jak zwykle, wystawiamy tyłek nie nasmarowawszy go nawet wazeliną, aby Wujaszek Sam sobie podreperował ego. Założę się, że za darmo. Aczkolwiek założę się, że dla polskiej dyplomacji "zyskiem" będzie zapewnienie o "odwiecznej przyjaźni" z USA i "partnerskich", "strategicznych" relacjach. :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14