Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 6884
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-05-19, 13:41   

Kilkanaście kopalni to ja widzę z górki mikołowskiej.
_________________
- It involved the weapon's biometric data, salarian intelligence, and a hanar prostitute with camera implants.
- Seriously?
- No, but the truth is boring.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 232
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-05-22, 08:02   

Ale się robi ładna gównoburza w sprawie Opolskiego Festiwalu ... :-)
Nie, żebym był jakimś miłośnikiem tego festiwalu, ale podoba mi się, że artyści w sporej części solidarnie mówią "veto". I, że nawet prezydent Opola już stwierdził, że "tak to się nie uda".
http://muzyka.onet.pl/new...j-miedzy/7gkr1g
http://muzyka.onet.pl/new...na-lista/drspm2

W każdym normalnym kraju Kurski miałby od dawna wilczy bilet nawet na stanowisko sprzątaczki (że o portierze nie wspomnę). I tak, jak mogę dyskutować o sensowności niektórych pomysłów PISu, tak posadzenie go na fotelu Prezesa TVP było decyzją sqrwysyńską i nie do obrony w jakikolwiek sposób. I mam nadzieję, że coraz bardziej będzie się ta decyzja na PISie mściła.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 232
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-05-23, 08:05   

Niech ktoś tego kutasa wypierdoli! Nich zniknie i więcej się nie pokazuje!
http://wiadomosci.onet.pl...-opolem/f3rcxx4

Jacek Kurski napisał/a:
Jestem porażony, że w takim dniu, kiedy opłakujemy śmierć wybitnego artysty, dla którego mogliśmy umówić się z prezydentem Opola, że zrobimy specjalny koncert dla jego hołdu i pamięci, np. w miejsce odwołanego koncertu Maryli Rodowicz, że prezydent Opola bezprawnie zrywa umowę z Telewizją.

Mało mu kurwa trumien po których tańczą?! Następną sobie weźmie?
To już jest IMHO szczyt kurestwa, zchamienia i skurwysyństwa. (dla niezorientowanych - Opole wypowiedziało umowę TVP na festiwal rano, jak Wodecki jeszcze żył, więc jakiekolwiek łączenie albo sugerowanie, że "wicie, rozumicie, można by było, ale ONI nie chcą" to kurestwo pierwszej wody IMHO).

Inne jego teksty są wprawdzie dalej pokazaniem kompletnego braku szacunku do innych, ale w porównaniu do powyższego to są "małe pikusie".
Jacek Kurski napisał/a:
Wycofało się 19 artystów, a robi się z tego wydarzenie, jakby była ich co najmniej setka.

Jacek Kurski napisał/a:
Prezydent będzie jeszcze błagał, żeby TVP wróciła do OpolaEdit: Mam przeczucie, że właśnie powstało kolejne miejsce które będzie dzielić Polaków - na tych którzy uważają, że artyści mogą się wycofać z imprezy jeśli im nie odpowiada "wydźwięk całości" i tych, którzy zagrają razem z rządem i będą pitolić, że "to dla ludzi".
Swoją drogą, o takim wydźwięku nawet prawo autorskie mówi, że autor, nawet nie mając praw majątkowych, może zablokować pokazywanie utworu jeśli nie odpowiada mu wydźwięk, otoczenie itp.
Mam nadzieję, że Kurskiego wypierdolą w końcu i nie będzie organizowania festiwali "artystów wyklętych" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 5474
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-05-23, 09:29   

Bez przesady, jeden pisior kłuci się z drugim wiadomo że sobie łba nie urwą :)
_________________
Sens nie jest aprioryczną strukturą obecności, lecz ruchem rozplenienia, efektem gry różnicy i powtórzenia //utrivv

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.


Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
bio 

Posty: 943
Wysłany: 2017-05-24, 20:42   

Ludzie se śmichy robią z tego, że Antoni chce okrętów podwodnych z samolotami na pokładzie. Chce, nie chce. Nie wiem internet stoi dezinformacją. Pytanie powinno brzmieć: po co nam w ogóle okręty podwodne? Na Bałtyku? Wyobrażam sobie rzecz tak, że minister MON odbywa dziewiczy rejs flagową łodzią głębinową i wydaje rozkaz - panie kapitanie, proszę odpalić torpedę w kierunku tego podejrzanego dorsza! Z całym szacunkiem panie ministrze. To jest ostatni dorsz w naszym morzu, którego mamy wiernie strzec! Do tego objęty ochroną gatunkową. To nic. Mam dokumenty i ekspertyzy ekspertów, że to ruski szpieg! Torpeda poszła. A dorsz? Ryba jak ryba. Zawsze za drogo za nie liczą.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Rashmika 


Posty: 438
Wysłany: 2017-05-24, 22:48   

goldsun napisał/a:
Niech ktoś tego kutasa wypierdoli! Nich zniknie i więcej się nie pokazuje!


Przesz do tego by trzeba bylo puścić kilka rakiet powietrze-ziemia na Wiejską. Z lepszych akcji, które dzisiaj widzialam, to Pawlowicz poplynęla na suchego przestwor oceanu i doradzila by sedziowie przeszli oboz prostujacy postawy demokratyczne jak to robia w lagrach w Korei. Oni juz w ogole się nie pitolą w tańcu, arogancja poziom max.
_________________
Odblurbiacz
 
 
dworkin 


Posty: 3310
Wysłany: 2017-05-25, 20:04   

Tyczasem w świecie finansów... http://forsal.pl/gospodar...ylo-od-lat.html

Cytat:
To już oficjalne: po czterech miesiącach roku do budżetu z VAT trafiło prawie 57 mld zł, o jedną trzecią więcej niż rok temu. Tak dobry wynik to zasługa dużego wzrostu wpływów z VAT w pierwszych miesiącach roku. Ale i sam kwiecień był dobry, tylko w tym miesiącu udało się zebrać 14,6 mld zł z VAT, czyli o ponad 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

Wystrzał dochód z VAT przekłada się na ogólne wyniki budżetu. Dochody na koniec kwietnia wyniosły 117 mld zł. To więcej, niż zakłada oficjalny harmonogram wykonania budżetu (110,76 mld zł). Dochody idą dobrze, bo wpływy z innych podatków też wyglądają przyzwoicie. Z PIT fiskus ściągnął do tej pory ok. 16 mld zł (o 7,6 proc. więcej niż rok temu), z CIT ok. 13,1 mld zł (wzrost o 15,1 proc.), natomiast z akcyzy i podatku od gier ok. 21 mld zł (wzrost o 3,6 proc.) (...)

Rzeczywiście, o ile świetne wyniki za styczeń i luty można było tłumaczyć efektem sztuczki zastosowanej przez resort (wcześniejsza wypłata zwrotów VAT jeszcze w grudniu ubiegłego roku, co obciążyło wynik za 2016 r. i stworzyło zakładkę na rok 2017) o tyle trudno zakładać, że efekt ten działał jeszcze w kwietniu. Chwieje się też inna teoria, która mówiła o przesunięciu wynikającym z likwidacji rozliczeń kwartalnych VAT. To, co według starych zasad fiskus dostałby dopiero w kwietniu za całe trzy pierwsze miesiące, w tym roku dostawał wcześniej po kawałku w rozliczeniach miesięcznych. Sceptycy zakładali więc, że budżet dostał pieniądze wcześniej, ale niekoniecznie więcej. Ale bardzo dobre wyniki z kwietnia też tego nie potwierdzają.

I tak oto mem "Wystarczy nie kraść" staje się ciałem. Za Platformy nie starczyło na wsparcie socjalne, ale na subsydia dla przedsiębiorców w nieściąganych podatkach jak najbardziej //spell
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 3642
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2017-05-29, 13:27   

dworkin ciekawym ile tego bierze się z odwróconego VATu w budownictwie. Podwykonawcy kupują materiały płacąc VAT, sami wystawiają faktury bez VATu, czyli generalni wykonawcy nie mogą VATu odliczyć.
Teraz podwykonawcy występują o zwrot VATu zapłaconego. Urzędy mają bodajże 90 dni na zwrot od złożenia deklaracji. Przy miesięcznym rozliczeniu VAT za styczeń zwracany jest w maju. Przy kwartalnym za pierwszy kwartał w lipcu.
Tak sobie myślę, że w budownictwie to tego VATu do zwrotu będzie od cholery.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 3451
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-29, 13:39   

chyba 60 dni na zwrot
a kwartalny VAT jest już wyłączany
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 6791
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2017-05-29, 17:29   

Z tą skutecznością ściągania VAT-u to bym poczekał do końca roku. W ubiegłym roku do listopada też wszystko pięknie wyglądało, ale w rozrachunku rocznym wyszło, że wzrost wpływów z tego podatku był na poziomie 3%, czyli mniej więcej taki jak wzrost PKB.
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
 
 
Fidel-F2 


Posty: 7643
Wysłany: 2017-05-29, 17:34   

to wszystko jest tak podawane, żeby się dworkinom podobało i że z kraju w ruinie w ciągu roku zrobili eldorado, no i dworkiny to łykają
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 2562
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-05-29, 18:05   

Fidel-F2 napisał/a:
to wszystko jest tak podawane, żeby się dworkinom podobało i że z kraju w ruinie w ciągu roku zrobili eldorado, no i dworkiny to łykają
Amen.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz [Stary Ork]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
dworkin 


Posty: 3310
Wysłany: 2017-05-29, 19:29   

 
 
dworkin 


Posty: 3310
Wysłany: 2017-05-29, 20:06   

Ja tylko to zostawię... http://budownictwo.wnp.pl...8669_1_0_0.html
Cytat:
LiuGong Dressta [kilka mld USD obrotu rocznie] przenosi do Stalowej Woli magazyn części zamiennych na Europę.

Przygotowania do przeniesienia (...) z Almere w Holandii (...) są na ukończeniu. Dzięki tej operacji, stanie się ona Centrum Dystrybucji części zamiennych do maszyn budowlanych oraz wózków widłowych marki LiuGong na całą Europę (...)

Będzie to jedyne Centrum Dystrybucji LiuGong Dressta Europie. Wraz z rozpoczęciem produkcji maszyn LiuGong stanie się częścią polityki idącej w kierunku umacniania Polski jako miejsca do dalszych inwestycji i rozwoju. Inne centra dystrybucji znajdują się w Brazylii, Singapurze, ZEA oraz USA. Magazyn Centralny dla części zamiennych znajduje się w Chinach.

A inwestorzy mieli tylko uciekać //spell
*pomijam osobistą ocenę profilu polskiej gospodarki jako opartej na taniej sile roboczej
  
 
 
Fidel-F2 


Posty: 7643
Wysłany: 2017-05-29, 21:10   

_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 232
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-06-01, 08:51   

Ja prdl ... naprawdę?
http://wiadomosci.gazeta....mgZ39&a=65&c=61
Błaszczak przyznał sam sobie (tzn. z upoważnienia podpisał jego zastępca) ZŁOTĄ ODZNAKĘ „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ”.
Chociaż jak go dziennikarze zaczęli dopytywać czy "really?" to następną decyzją jednak to odwołał.
http://edziennik.mswia.gov.pl/#/legalact/2017/31/
http://edziennik.mswia.gov.pl/#/legalact/2017/37/
To naprawdę trzeba mieć IQ na poziomie jętki jedniodniówki żeby takie numery sobie robić (tak wiem, Macierewicz też przyznał swojemu Misiowi. Ale przynajmniej Misiowi a nie sobie samemu.).

Natomiast zastanawia mnie - co w ogóle Błaszczak zrobił dla pożarnictwa? Sprawdziłem sobie tak na szybko i wychodzi mi, ze ... kompletnie nic! (poza aktualnie byciem ministrem oczywiście)
Facet jest właściwie politykiem od początku. Z wykształcenia historyk. Jako zawód na stronie sejmu ma wpisane "urzędnik państwowy". Jak gdzieś tam pracował, to był to jakiś urząd w Legionowie chyba i nic więcej. Nawet wzmianki o chociażby OSP nie ma. No chyba, że nie napisał, ale jakoś w to wątpię, że by się nie "chwalił". I dostaje odznakę "za długoletnią ofiarną służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej".
Ja rozumiem naciągać faktów, ale tu mam wrażenie nie ma nawet z czego naciągać ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Trojan 


Posty: 3451
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-01, 09:22   

większość parlamendarzystów nigdy tak na prawdę nie pracowała.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 16800
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-06-01, 11:20   

Może studzi prezesa. I tym samym jego zasługi w tym polu są nie do przecenienia.
_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 6791
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2017-06-07, 17:59   

Wróćmy do śmigłowców.


Będę mocno zdziwiony jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty do końca tej kadencji parlamentu. Będę w szoku jeśli jakakolwiek maszyna trafi do polskiej armii przed rokiem 2020.
_________________
trzy konie, a na jednym Jan Paweł II, w szatach pontyfeksa maksyma, na drugim Lech Wałęsa w todze i w sandałach, z gladiusem, a na trzecim jakaś hybryda dziwna, dwugłowy Rzymianin, potężny, gruboudy, grubołydy, o brzuchu masywnym, dwie głowy identyczne, tylko że jedna miała narośl obok nosa, a druga nie miała. Z tej narośli coś jakby drzewko, roślinka wyrastało, ku niebu się wzbijało niby nowy początek. "Siwy Dym", Ziemowit Szczerek
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 17940
Wysłany: 2017-06-07, 19:38   

No co ty, jeszcze ktoś by pomyślał, że polska armia powinna mieć jakąś zdolność bojową. A Matka Boska? A Jezus? To oni mają nas obronić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 5474
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-06-08, 07:36   

Ale co to za dokument bez daty i podpisu? //panda
Jak się robi jaja to też trzeba z głową
_________________
Sens nie jest aprioryczną strukturą obecności, lecz ruchem rozplenienia, efektem gry różnicy i powtórzenia //utrivv

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.


Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 17940
Wysłany: 2017-06-08, 16:48   

PiS - polska wersja partii żulików i złodziei - puściło mema, że Przystanek Woodstock jest imprezą, na którą zaproszono muzułmańskich imigrantów z Niemiec.

Za każdym razem, kiedy chcę użyć jakiegoś wulgaryzmu przypomina mi się cytat z "C.K. Dezerterów". Choć czasami mi się coś wymsknie.

Ale gratuluję partii rządzącej. Wzbijają się na wyżyny tego, na co w słowniku ludzi kulturalnych nie ma słów, aby dokonać rzeczowego opisu. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 6884
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-08, 16:55   

utrivv napisał/a:
Ale co to za dokument bez daty i podpisu? //panda
Jak się robi jaja to też trzeba z głową


Zgrywusy w tym Sejmie
_________________
- It involved the weapon's biometric data, salarian intelligence, and a hanar prostitute with camera implants.
- Seriously?
- No, but the truth is boring.
 
 
Trojan 


Posty: 3451
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-08, 18:02   

Romulus, no cóż, wytargali durne oświadczenie/zaproszenie Owsiaka sprzed roku i robią aferę.

Zupełnie z neutralnego pkt. siedzenia to faktycznie jest pewien problem z organizacją tej imprezy, i gdybym był decyzyjny to bym na prawdę mocno myślał o przeniesieniu Woodstock gdzieś do Polski centralniejszej.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 6884
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-08, 18:05   

Trojan napisał/a:
gdybym był decyzyjny


A kto jest decyzyjny w sprawie Woodstock?

Trojan napisał/a:
gdzieś do Polski centralniejszej


Ależeco, jak by chcieli zbombić Owsiaka to do Kostrzyna się pofatygują ale do Spały, Dęblina albo Przasnysza już im się nie będzie chciało?
_________________
- It involved the weapon's biometric data, salarian intelligence, and a hanar prostitute with camera implants.
- Seriously?
- No, but the truth is boring.
 
 
Trojan 


Posty: 3451
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-08, 18:09   

Owsiak?

Na drugie pytanie: zdecydowanie trudniejsze przedsięwzięcie.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 6884
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-08, 18:10   

I nagle sobie wymyśli że robimy Woodstock w Kocku żeby się rymowało a władze Kostrzyna zostawiamy z ręką w mrocznej rzyci?
_________________
- It involved the weapon's biometric data, salarian intelligence, and a hanar prostitute with camera implants.
- Seriously?
- No, but the truth is boring.
 
 
Trojan 


Posty: 3451
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-08, 18:14   

Stary Ork napisał/a:
I nagle sobie wymyśli że robimy Woodstock w Kocku żeby się rymowało a władze Kostrzyna zostawiamy z ręką w mrocznej rzyci?


No cóż, trzeba było o tym myśleć w zeszłym roku. Teraz to już ciut za późno.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 6884
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-08, 18:14   

Ale o czym myśleć, o uleganiu histerii i panice?
_________________
- It involved the weapon's biometric data, salarian intelligence, and a hanar prostitute with camera implants.
- Seriously?
- No, but the truth is boring.
 
 
Trojan 


Posty: 3451
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-08, 18:33   

Też, ale raczej o perspektywie czaso-przestrzennej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Wydawnictwo Solaris | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14