Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2017-05-19, 13:41   

Kilkanaście kopalni to ja widzę z górki mikołowskiej.

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-22, 08:02   

Ale się robi ładna gównoburza w sprawie Opolskiego Festiwalu ... :-)
Nie, żebym był jakimś miłośnikiem tego festiwalu, ale podoba mi się, że artyści w sporej części solidarnie mówią "veto". I, że nawet prezydent Opola już stwierdził, że "tak to się nie uda".
http://muzyka.onet.pl/new...j-miedzy/7gkr1g
http://muzyka.onet.pl/new...na-lista/drspm2

W każdym normalnym kraju Kurski miałby od dawna wilczy bilet nawet na stanowisko sprzątaczki (że o portierze nie wspomnę). I tak, jak mogę dyskutować o sensowności niektórych pomysłów PISu, tak posadzenie go na fotelu Prezesa TVP było decyzją sqrwysyńską i nie do obrony w jakikolwiek sposób. I mam nadzieję, że coraz bardziej będzie się ta decyzja na PISie mściła.

goldsun 
Szeregowy

Wysłany: 2017-05-23, 08:05   

Niech ktoś tego kutasa wypierdoli! Nich zniknie i więcej się nie pokazuje!
http://wiadomosci.onet.pl...-opolem/f3rcxx4

Jacek Kurski napisał/a:
Jestem porażony, że w takim dniu, kiedy opłakujemy śmierć wybitnego artysty, dla którego mogliśmy umówić się z prezydentem Opola, że zrobimy specjalny koncert dla jego hołdu i pamięci, np. w miejsce odwołanego koncertu Maryli Rodowicz, że prezydent Opola bezprawnie zrywa umowę z Telewizją.

Mało mu kurwa trumien po których tańczą?! Następną sobie weźmie?
To już jest IMHO szczyt kurestwa, zchamienia i skurwysyństwa. (dla niezorientowanych - Opole wypowiedziało umowę TVP na festiwal rano, jak Wodecki jeszcze żył, więc jakiekolwiek łączenie albo sugerowanie, że "wicie, rozumicie, można by było, ale ONI nie chcą" to kurestwo pierwszej wody IMHO).

Inne jego teksty są wprawdzie dalej pokazaniem kompletnego braku szacunku do innych, ale w porównaniu do powyższego to są "małe pikusie".
Jacek Kurski napisał/a:
Wycofało się 19 artystów, a robi się z tego wydarzenie, jakby była ich co najmniej setka.

Jacek Kurski napisał/a:
Prezydent będzie jeszcze błagał, żeby TVP wróciła do Opola

Edit: Mam przeczucie, że właśnie powstało kolejne miejsce które będzie dzielić Polaków - na tych którzy uważają, że artyści mogą się wycofać z imprezy jeśli im nie odpowiada "wydźwięk całości" i tych, którzy zagrają razem z rządem i będą pitolić, że "to dla ludzi".
Swoją drogą, o takim wydźwięku nawet prawo autorskie mówi, że autor, nawet nie mając praw majątkowych, może zablokować pokazywanie utworu jeśli nie odpowiada mu wydźwięk, otoczenie itp.
Mam nadzieję, że Kurskiego wypierdolą w końcu i nie będzie organizowania festiwali "artystów wyklętych" ...

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2017-05-23, 09:29   

Bez przesady, jeden pisior kłuci się z drugim wiadomo że sobie łba nie urwą :)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

bio 

Wysłany: 2017-05-24, 20:42   

Ludzie se śmichy robią z tego, że Antoni chce okrętów podwodnych z samolotami na pokładzie. Chce, nie chce. Nie wiem internet stoi dezinformacją. Pytanie powinno brzmieć: po co nam w ogóle okręty podwodne? Na Bałtyku? Wyobrażam sobie rzecz tak, że minister MON odbywa dziewiczy rejs flagową łodzią głębinową i wydaje rozkaz - panie kapitanie, proszę odpalić torpedę w kierunku tego podejrzanego dorsza! Z całym szacunkiem panie ministrze. To jest ostatni dorsz w naszym morzu, którego mamy wiernie strzec! Do tego objęty ochroną gatunkową. To nic. Mam dokumenty i ekspertyzy ekspertów, że to ruski szpieg! Torpeda poszła. A dorsz? Ryba jak ryba. Zawsze za drogo za nie liczą.

Rashmika 

Wysłany: 2017-05-24, 22:48   

goldsun napisał/a:
Niech ktoś tego kutasa wypierdoli! Nich zniknie i więcej się nie pokazuje!

Przesz do tego by trzeba bylo puścić kilka rakiet powietrze-ziemia na Wiejską. Z lepszych akcji, które dzisiaj widzialam, to Pawlowicz poplynęla na suchego przestwor oceanu i doradzila by sedziowie przeszli oboz prostujacy postawy demokratyczne jak to robia w lagrach w Korei. Oni juz w ogole się nie pitolą w tańcu, arogancja poziom max.

dworkin 
Avada Kedavra!

Wysłany: 2017-05-25, 20:04   

Tyczasem w świecie finansów... http://forsal.pl/gospodar...ylo-od-lat.html

Cytat:
To już oficjalne: po czterech miesiącach roku do budżetu z VAT trafiło prawie 57 mld zł, o jedną trzecią więcej niż rok temu. Tak dobry wynik to zasługa dużego wzrostu wpływów z VAT w pierwszych miesiącach roku. Ale i sam kwiecień był dobry, tylko w tym miesiącu udało się zebrać 14,6 mld zł z VAT, czyli o ponad 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

Wystrzał dochód z VAT przekłada się na ogólne wyniki budżetu. Dochody na koniec kwietnia wyniosły 117 mld zł. To więcej, niż zakłada oficjalny harmonogram wykonania budżetu (110,76 mld zł). Dochody idą dobrze, bo wpływy z innych podatków też wyglądają przyzwoicie. Z PIT fiskus ściągnął do tej pory ok. 16 mld zł (o 7,6 proc. więcej niż rok temu), z CIT ok. 13,1 mld zł (wzrost o 15,1 proc.), natomiast z akcyzy i podatku od gier ok. 21 mld zł (wzrost o 3,6 proc.) (...)

Rzeczywiście, o ile świetne wyniki za styczeń i luty można było tłumaczyć efektem sztuczki zastosowanej przez resort (wcześniejsza wypłata zwrotów VAT jeszcze w grudniu ubiegłego roku, co obciążyło wynik za 2016 r. i stworzyło zakładkę na rok 2017) o tyle trudno zakładać, że efekt ten działał jeszcze w kwietniu. Chwieje się też inna teoria, która mówiła o przesunięciu wynikającym z likwidacji rozliczeń kwartalnych VAT. To, co według starych zasad fiskus dostałby dopiero w kwietniu za całe trzy pierwsze miesiące, w tym roku dostawał wcześniej po kawałku w rozliczeniach miesięcznych. Sceptycy zakładali więc, że budżet dostał pieniądze wcześniej, ale niekoniecznie więcej. Ale bardzo dobre wyniki z kwietnia też tego nie potwierdzają.

I tak oto mem "Wystarczy nie kraść" staje się ciałem. Za Platformy nie starczyło na wsparcie socjalne, ale na subsydia dla przedsiębiorców w nieściąganych podatkach jak najbardziej //spell

Odpowiedz do tematu