FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki rozłożą na łopatki
Autor Wiadomość
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-04-05, 16:38   

Macie problem z rozumieniem wyrażenia "nie kosztuje miliona monet". :roll:
Utriv, czym się różnią smakowe od aromatyzowanych? //panda
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-04-05, 19:28   

Niestety po pierwsze ceną. Aromatyzowane są jak wody smakowe a te drugie jak sok 100%. Aromatyzowane to np. zwykły olej z gałązką rozmarynu w środku a w tych drugich aromat dodawany jest już na etapie wytłaczania.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2014-04-05, 21:29   

Zireael napisał/a:
Macie problem z rozumieniem wyrażenia "nie kosztuje miliona monet".
Utriv, czym się różnią smakowe od aromatyzowanych? //panda
ja napisał/a:
Sezamowy, arachidowy i pistacjowy.

Szczególnie ten ostatni. Możesz go znaleźć na promocjach w Lidlu. Nie jest czy jest organiczny czy wegetariański. Jest po prostu bardzo smaczny.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-06, 16:53   

Ja, zdeklarowana przeciwniczka bakłażanów, oświadczam wszem i wobec, że pindżur to boski wynalazek <3 Szczególnie na fusion-kanapce: gruba warstwa hummusu + porcja pindżuru właśnie.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-04-06, 17:31   

Brzmi jak coś z grypsery //mysli

EDIT: Nie, wróć, to mandżur //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-06, 18:03   

Pindżur kojarzy mi się z pindolem, więc może jednak grypsera.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-06, 18:13   

Jezebel napisał/a:
Ja, zdeklarowana przeciwniczka bakłażanów, oświadczam wszem i wobec, że pindżur to boski wynalazek <3 Szczególnie na fusion-kanapce: gruba warstwa hummusu + porcja pindżuru właśnie.

Co to ku... jest pindżur?
To taka apaszka? Z możliwością porcjowania? o_O O_o
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-06, 21:09   

http://lmgtfy.com/?q=pind%C5%BCur

To samo, co lutenica, ino łagodne.
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2014-04-06, 22:20   

Bakłażany są miłe ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-04-12, 20:36   

W wątku o alkoholu zostałam poproszona o zamieszczenie przepisu na konfiturę z czerwonej cebuli. Skoro jest ona znakomitym dodatkiem do takiej np. polędwicy, uznałam, że tutaj ten przepis będzie najlepiej pasował.
Konfiturę można robić do natychmiastowej konsumpcji lub do słoika. Kiedy robię do słoika to z 1 kg czerwonej cebuli. Oprócz tego potrzeba: 3 łyżki oliwy z oliwek extra wirgin lub oleju kokosowego też tłoczonego na zimno, 2 szkl. czerwonego wina, brązowego cukru stosownie do tego, jakiego wina używany czyli im bardziej słodkie wino tym mniej cukru, 80 ml octu balsamicznego (jeśli brak oryginalnego, który kosztuje koszmarne pieniądze, lepiej dodać czerwony gronowy, wiśniowy lub malinowy niż "balsamiczny" z karmelem amoniakalnym czy czymś tym podobnym), 1 łyżeczkę soli himalajskiej/morskiej/kłodawskiej, odrobinę świeżo zmielonego pieprzu czarnego lub czerwonego.
Na patelnię o grubym dnie wlać oliwę/olej kokosowy. Na to wsypać pokrojoną w piórka czerwoną cebulę oraz sól. Przykryć, włączyć i dusić na małym gazie ż się zeszkli. Od czasu do czasu warto pomieszać. Kiedy już się zeszkli dodać cukier, pomieszać i chwilę dusić. Następnie wlać ocet i 1 szkl. wina. Dusić bez przykrycia od czasu do czasu mieszając do prawie całkowitego zredukowania płynu. Następnie wlać drugą szkl. wina, wsypać pieprz i dusić do całkowitego zredukowania płynu. Następnie gorącą konfiturę przekładać do wyparzonych słoiczków, od razu zakręcać i stawiać do góry dnem. Przykryć ściereczką. Następnego dnia wynieść do piwnicy... o ile słoiki zassały. Jeśli nie - kupić polędwicę i zrobić na obiad polędwiczki z konfiturą.
Jeśli robimy do konsumpcji bieżącej to najlepiej z połowy lub 1/4 proporcji. Wówczas zamiast cukru można użyć ciemnego (gryczanego lub spadziowego) miodu. Smakuje nawet lepiej niż z cukrem. Jednak do słoików nie ryzykowałam miodu.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-04-12, 20:54   

dzięki

spróbuj na ciepłej grzance rozsmarować jakiś dobry, delikatny pasztet, na to dać powyższą konfiturę i na koniec posypać tymiankiem

ekstaza
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-14, 00:16   

Kojarzycie taki czeski rumowy "sok"? Bezalko. , niby się nazywa herbaciany.
Ostatnio mi do wszystkiego pasuje..i do herbaty i do wody.
Kojarzę go jeszcze z dzieciństwa. ..
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-14, 03:25   

Esencja herbaciana z aromatem rumowym w kanciastych plastikowych pojemnikach? Trv grim necro i kvlt //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-14, 08:51   

Stary Ork napisał/a:
Esencja herbaciana z aromatem rumowym w kanciastych plastikowych pojemnikach? Trv grim necro i kvlt //orc



tja dokładnie o tym pisałem :)
z rok-dwa lat temu teść mi wcisnął, przypomniał smak dzieciństwa , i teraz sobie co jakiś czas "zamawiam" :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-04-14, 09:51   

Nigdy o tym nie słyszałem //mysli herbata w granulkach jak najbardziej
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-04-14, 10:01   

Było, było, pamiętam jakby było wczoraj... a to już jakieś 20 latminęło, do ogólniaka chodziłam. Z qmpelą mówiłyśmy na to herbatka gumowa. Był czas, że też namiętnie pijałam... aż do przesytu. I od lat tego w sprzedaży nie widziałam, więc całkiem uciekło z mojej pamięci.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-04-14, 17:32   

Fidel-F2 napisał/a:
Nigdy o tym nie słyszałem //mysli herbata w granulkach jak najbardziej


Bo za najbliższą granicą masz bimber na szklanki, czaj z samowara, stepy Azji i tęsknotę za Sajuzem, a ja ciemnego kozela, lentilki, czekoladę studencką, gulasz z knedlikami, środek Europy i nawszystkowyjebanizm.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-04-14, 19:04   

Jeszcze "Česneková".
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-14, 20:00   

Preso caj

http://allegro.pl/preso-c...9.html#imglayer
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-04-15, 01:57   

A nie lepiej po prostu kupić sobie flaszkę rumu i wlać kielona do herbaty?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-09-28, 09:38   

Właśnie odwaliłem dżemik z borówek, odrobiny jabłka, figi i cytryny. Będzie na zimę do mięska.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-09-28, 09:46   

Podziwiam optymizm, na zimę spodziewam się raczej cezu 137 do zimnioka.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-10-31, 10:24   

Są takie momenty w życiu Orka, że musi sobie powiedzieć A, srał to wszystko pies, kopnąć wszystkich w dupę, wciągnąć czarną banderę i zacząć podrzynanie gardeł. Oczywiście, pomijając lata młodości durnej i chmurnej, może to przybierać ciut bardziej wysublimowane i łatwiejsze do obrony w sądzie formy, na przykład wytwarzanie ostrych sosów (jako że jest wystarczająco blisko do produkcji broni masowej zagłady, można się realizować jednocześnie na polu sztuki kulinarnej i wojennej). Zatem.
Niby pierwsze koty za płoty, ale sos z chipotle z czosnkiem i octem jabłkowym wyszedł mi całkiem, kurwa, nieźle - przetestowany niemal z marszu z pieczoną z cheddarem, papryką i porem dynią hokkaido wzorowo wywiązał się z postawionych przed nim zadań; umiarkowanie ostry, ale bardzo dymny, owocowy i lekko słodkawy (dla substancji dałem puszkę dobrych pomidorów i ciut brązowego cukru, żeby złamać). Wyszedł mi z tego tęgi słoik, starczy na jakiś tydzień użytkowania. Recepturę, oczywista, zabieram ze sobą do grobu, chyba że kto grzecznie poprosi, a ja będę miał jednocześnie atak dysmózgowia i przypływ dobrej woli.
Równolegle nastawiłem do kiszenia pół kilo zwykłego sklepowego chili, będzie do sosu na bazie śliwek świeżych i wędzonych, ale to się wyklaruje za jakieś dwa tygodnie, gdyż Ork zmiennym jest.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-21, 10:35   

Chipotle, zgodnie z przewidywaniami, wystarczyło mi na niecały tydzień, za to wczoraj odcedziłem radośnie fermentujące chili z zalewy, zmiksowałem z octem, czosnkiem, wielką garścią śliwek wędzonych i dwiema jeszcze większymi świeżych, niuchem cynamonu i szuflą mielonego kminu. Efekt przegryza się i ciut wcześnie na recenzję, ale wędzone śliwki to jest całkiem niegłupi pomysł i moja kobieca intuicja po raz kolejny mnie nie zawiodła. Wyszło nieco ostrzej od poprzedniego, na tyle, że Pani Staryorkowa skosztowawszy zburczała mnie, co ja ją takimi rzeczami karmię. A tak wewogle to było pierwsze samodzielne kiszenie w karierze, bardzo obiecujące efekty.
Następny projekt to pewnie będzie jebutny gar siarczystego keczupu, bo kupne mi się przejadają //mysli .

EDIT: A gdyby kto się chciał pobawić, polecam lekturę: https://www.chilipeppermadness.com/
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-21, 10:58   

Ja przez te wszystkie lata doprowadziłem do perfekcji przyprawianie płatków owsianych.

85g płatków górskich
20g rodzynek
330ml skyru naturalnego z Piątnicy
szczypta cynamonu
20g WPC 80 z KFD o smaku waniliowym lub karmelowym

Płatki, rodzynki, cynamon i skyr mieszam na zimno w misce. Odstawiam na ~20min, by naciągnęło i potem dodaję białko serwatkowe. Pyszniutkie. Porcja zawiera jakieś 700kcal i taki posiłek wystarcza mi spokojnie na pół dnia.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-11-21, 13:33   

//puke
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-21, 13:38   

Jeszcze nie ten etap.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-21, 14:06   

Fidel preferuje owies razem z wiechą, każdy inny wariant to junk food.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-11-22, 13:35   

Cytat:
Wio koniku a jak się postarasz
Na kolację zajedziemy akurat
Tobie owsa nasypiemy zaraz
A ja z miski smaczną zupę będę jadł

//muzyka
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-11-27, 17:20   

Przyjechała teściowa i przywiozła kilka pęt domowej podwędzanej kiełbasy, pęk kabanosów, szynkę i wór leśnych grzybów.

A że w planach miałem fasolkę po bretońsku, to jedno solidnę pęto ze sporym kawałkiem boczku trafiło do tej fasolki i wyszła wykurwiście dobra //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14