Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słodycze, słodkości bycze
Autor Wiadomość
dworkin 

Wysłany: 2016-11-04, 15:01   

Fidel-F2 napisał/a:
co będziesz człowiekowi psuł krew

Przeciez to Twoj sport narodowy.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-04, 15:04   

Nie odpuszczę. Ja wiem, że to mogło być incydentalne, ale to są, kurwa, drożdżówki.
Ta piekarnia zaopatruje też szkolne bufety. I jakby nie patrzeć, to gdyby nie fart, to ten drobiazg mógł mnie kosztować sporo zdrowia.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Fidel-F2 

Wysłany: 2016-11-04, 15:09   

dworkin napisał/a:
Przeciez to Twoj sport narodowy.
jak kto zasłuży to i owszem

MrSpellu napisał/a:
I jakby nie patrzeć, to gdyby nie fart, to ten drobiazg mógł mnie kosztować sporo zdrowia.
ech, przestań się mazać

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-04, 15:13   

Przestań się mazać?! Kurwa. Kawał żelastwa, z ostrymi końcami (zobacz drugą fotkę), który mógł mi się wpierdolić w dziąsło, w podniebienie lub w język, ugryziony mógłby rozpierdolić mi zęba, połknięty mógłby mi się wbić chuj wie gdzie. Faktycznie, drobiazg.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Fidel-F2 

Wysłany: 2016-11-04, 15:31   

to jest kawał, żelastwa

przestań się mazać

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-04, 15:39   

Kurde, fajny weathering concept //slina
Tężcowi wsio rawno.

Fidel-F2 

Wysłany: 2016-11-04, 15:53   

upieczone było, jaki tężec?

przestań się mazać

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-04, 15:58   

A pieprz se zdrowo. Pismo poszło ze trzy godziny temu :P

Fidel-F2 

Wysłany: 2016-11-04, 16:35   

ech, mały człowieku

toto 
Saunt/Madman

Wysłany: 2016-11-04, 16:42   

A wracając do tematu - świeże daktyle. Niebo w gębie.

Wszystko chuj
O ja wam mówię wszystko chuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy

Trojan 

Wysłany: 2016-11-04, 18:01   

Spellu, bez sensu...

bio 

Wysłany: 2016-11-04, 19:22   

MrSpellu nie ma kiepełe. Trza było iść do właściciela piekarni, zaszantażować i miałbyś pieczywo gratis na długo. Chyba, że dosypałby jakąś trutkę zdesperowany, albo urażony. Świeże bułeczki co rano pod drzwi. Mmmm.....

MadMill 
Bucek

Wysłany: 2016-11-07, 08:09   

MrSpellu napisał/a:
Przestań się mazać?! Kurwa. Kawał żelastwa, z ostrymi końcami (zobacz drugą fotkę), który mógł mi się wpierdolić w dziąsło, w podniebienie lub w język, ugryziony mógłby rozpierdolić mi zęba, połknięty mógłby mi się wbić chuj wie gdzie. Faktycznie, drobiazg.

A byłem w piekarni i im powiedziałeś czy od razu zadzwoniłeś do Zbyszka?

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-07, 08:18   

Pani w bufecie zadzwoniła do nich, ale okazało się, że właściciele piekarni grzeją dupsko w Meksyku. Jak to usłyszałem, to mocno wzrósł mi poziom cebuli we krwi //spell

MadMill 
Bucek

Wysłany: 2016-11-07, 10:27   

Polaczkowość z Ciebie wyszła :P

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin

Trojan 

Wysłany: 2016-11-07, 11:22   

eh Spellu... w tym przypadku może być i tak że w sumie piekarz / firma jego / nie zawinił umyślnie.
Kawałek drutu mógł być w komponentach /mąka, nadzienie/ i nikt tego nie obaczył.

sanepid g. zrobi w tej sprawie /najprawdopodobniej/

Fidel-F2 

Wysłany: 2016-11-07, 11:33   

Cytat:

eh Spellu... w tym przypadku może być i tak że w sumie piekarz / firma jego / nie zawinił umyślnie.
to raczej oczywiste, nieprawdaż? Spellu nie ma pretensji o to że karmią go złośliwie kawałkami blachy ale o to, że zaniedbali obowiązki kontroli na odpowiednim poziomie

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-07, 11:55   

Fidel trafił w sedno. Dziś do mojej pracy przyjechała właścicielka piekarni (widocznie już wrócili z Meksyku). Przepraszała mnie za sytuację, tym bardziej, że mój tok rozumowania był słuszny, bo kobieta zaopatruje też żłobki i przedszkola. Mogły stać się dwie rzeczy. Dupę dał dostawca maku lub to był efekt jakiejś wady fabrycznej maszyny, zakupionej dwa miesiące temu. Na przeprosiny dostałem wielkie pudło z świeżutkimi drożdżówkami. Giftu nie chciałem przyjąć i powiedziałem jej wprost, że to dlatego, że napisałem zawiadomienie do sanepidu. Powiedziała, że to rozumie, ale jednak nalega, bo to bardziej chodzi o poprawę wizerunku. No to teraz żuję je sobie bardzo ostrożnie...

Kobieta obiecała mi przeprowadzić u siebie solidną kontrolę, tym bardziej że sama nie rozumie jak do tego mogło dojść na etapie kontroli właśnie. Drożdżówki te wypieka trzech doświadczonych gości z długoletnim stażem, produkt jest formowany ręcznie i ciasto bardzo cienko wałkowane, i takie ciulstwo powinno raczej na tym etapie zostać wykryte.

Dziś widziałem to cholerstwo oczyszczone z ciasta, i te końcówki były niemal tak ostre jak haczyki na ryby. Tak więc miałem farta jak cholera. Dziki fart też, że to nie trafiło do przedszkola. Mam nadzieję, że kobieta wywiąże się z obietnicy, sanepid co najwyżej jej o tym przypomni :)

Fidel-F2 

Wysłany: 2016-11-07, 12:19   

mój ty bohaterze

MrSpellu 
Waltornista amator

Wysłany: 2016-11-07, 14:20   

Mogę Ci się podpisać na karoserii.

Carmilla 
gołąbeczka

Wysłany: 2017-04-12, 20:13   

Żeby uniknąć wypieków i innych słodkości z niepożądaną zawartością, najlepiej więc przyrządzać je samemu. Można sobie zrobić taki np. kajmak:
Do garnka o grubym dnie wsypać szklankę cukru kokosowego, wlać szklankę śmietanki 30% (bez dodatkowych substancji chemicznych typu karagen czy inny stabilizator), 1/4 szkl. pełnotłustego mleka i wstawić to wszystko na gaz. Gotować na wolnym ogniu mieszając rózgą aż zgęstnieje. Kiedy jest już gęste dodać 1/4 kostki masła i gotować, wciąż mieszając, jeszcze z 15 albo i więcej minut. Odstawić do przestygnięcia, wlać do słoików. Kiedy całkiem wystygnie - zakręcić w włożyć do lodówki.
Jeśli ktoś woli kajmak czekoladowy może sobie pod koniec gotowania dodać pokruszoną tabliczkę dobrej (czyli bez emulgatorów i tym podobnych atrakcji). Po rozpuszczeniu czekolady gotować mieszając też jakieś 10-15 min. i dalej jak wyżej.

Trojan 

Wysłany: 2017-04-12, 21:33   

Mleko pelnotluste czyli które?

Jesteś cukierniczką ? Czy tylko tak fanowsko?

Carmilla 
gołąbeczka

Wysłany: 2017-04-12, 21:41   

Mleko 3,2% tłuszczu.
Jestem miłośniczką słodyczy i wrogiem chemii w jedzeniu. Czyli cukierniczką-amatorką, uczącą dzieci, że zrobić można dużo smaczniejsze (niestety i dużo droższe) słodkości niż te gotowe ze sklepu.

Trojan 

Wysłany: 2017-04-13, 00:01   

E tam. 3,2 to czydwa.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2017-04-13, 06:20   

Carmilla napisał/a:

Jestem wrogiem chemii w jedzeniu. .
W takim razie zastąp śmietanę i masło czymś naturalniejszym :) Mleko od rolnika koniecznie z brudnej bańki, zrób z tego śmietanę, potem masło

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Trojan 

Wysłany: 2017-04-13, 09:47   

utrivv napisał/a:
Mleko od rolnika koniecznie z brudnej bańki, zrób z tego śmietanę, potem masło

ty, nie brudnej, nie brudnej.
przynajmniej raz przelanej

Carmilla 
gołąbeczka

Wysłany: 2017-04-13, 13:25   

Fakt, że nie chcę chemii nie oznacza, że chcę taką biologię, jakiej w produktach być nie powinno. Dlatego bańka zdecydowanie powinna być umyta. Czystą wodą z potoku. I na słońcu porządnie osuszona.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2017-04-13, 13:48   

Carmilla napisał/a:
Fakt, że nie chcę chemii nie oznacza, że chcę taką biologię, jakiej w produktach być nie powinno. Dlatego bańka zdecydowanie powinna być umyta. Czystą wodą z potoku. I na słońcu porządnie osuszona.

A to czytała?
http://www.focus.pl/przyr...bruduquot-12564
Cytat:
Szwajcarski Instytut Rolny Agroscop informuje, że dziury w serze biorą się z zanieczyszczeń w mleku, a dokładnie z mikroskopijnych fragmentów siana, które wpadają do mleka. Obecnie odchodzi się od tradycyjnego dojenia bydła, maszyny skutecznie zastąpiły ludzi przy wykonywaniu tej czynności. Konsekwencje? Mleko jest coraz czystsze, a sery, które z niego powstają mają mniej dziur.

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Carmilla 
gołąbeczka

Wysłany: 2017-04-13, 13:59   

Ja to od dawna wiedziałam. Kiedylata temu tłumaczono, dlaczego sery już dziur nie mają - bo wszystko zbyt sterylne. Czyli znów zaczęto dodawać bakterie, żeby były te dziury.
Właściwie to w mleku do kajmaku mogą być bakterie. Temperatura, czas gotowania i cukier nierafinowany i tak je wykończą :mrgreen:

Odpowiedz do tematu