FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powieść Historyczna
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-30, 20:58   

Przypomniałem sobie, że mam kompletne stare wydanie. W bardzo dobrym stanie. Nie sprzedam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2011-01-08, 20:11   

Jestem w trakcie czytania "Nowej Baśni" Parnickiego. To jest GE-NIAL-NE!
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2011-01-08, 21:07   

Kojarzy ktoś trylogię Talizman z nefrytu Jose Frechesa? Warto obadać, czy można olać?
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-01-08, 21:17   

Kennedy napisał/a:
Kojarzy ktoś trylogię Talizman z nefrytu Jose Frechesa? Warto obadać, czy można olać?


Przeczytałem pierwszy tom, reszta jeszcze czeka w kolejce. Książka dobra, przesycona klimatem dalekiego wschodu. Kulisy władzy eunuchów na królewskim dworze, w starożytnych Chinach. Swoisty klimatyczny język. Autor specjalizuje się w takich powieściach. Polecam.
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2011-01-08, 21:32   

Brzmi zachęcająco, a że książki te można całkiem tanio dostać, to się chyba skuszę.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2011-03-18, 18:02   

Ewentualnych czytelników proszę o opinie o niżej wymienionych książkach (ocenianych jako powieść historyczna):
1. Głos w wietrze (i reszta trylogii) - Francine Rivers
2. Lisy w winnicy - Lion Feuchtwanger
3. Żydówka z Toledo - Lion Feuchtwanger
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2011-03-18, 21:18   

AdamB napisał/a:
1. Głos w wietrze (i reszta trylogii) - Francine Rivers


Nieźle się to czyta.
Nie jestem, w najmniejszym stopniu, orędownikiem wszechkatolicyzmu ale, pomijając nieuniknione wstawki religijne, jest to dość ciekawie napisana powieść. Do "Szaty" Douglasa jest jej, oczywiście, daleko, także do "Wielkiego Rybaka" - ale i tak warto.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-09-09, 17:47   

O, wiedziałem, że jest taki temat :) A poszukiwałem go, ponieważ znalazłem dziś zapowiedź powieści historycznej o Joannie D'Arc napisanej przez Marka Twaina. Zaskoczyło mnie to, ale przecież znawcą twórczości tego pisarza nie byłem. Tak, czy siak - powieść została wydana w Polsce z końcem sierpnia: http://www.empik.com/joan...07215,ksiazka-p Ktoś zna? Warto spróbować? Jeśli znajdę ebooka, to nie będę się wahał. W papierze trochę strach kupować :-P Niedawno czytałem znakomitą książkę Helen Castor o Joannie D'Arc, ale to była pozycja czysto historyczna, choć napisana świetnym stylem. A że wojna stuletnia i wojna Dwóch Róż to tematy, które fascynują mnie niemiłosiernie, to przebieram odnóżami. Resztka zdrowego rozsądku powstrzymuje przed kupnem powieści Twaina w papierze. Ale po wypłacie mogę się złamać. Chyba że znajdę ebooka. Pomocy!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-06-28, 20:44   

Moją ukochaną książką o dawnych latach jest na zawsze Egipcjanin Sinuhe. Może Karin, córka Monsa jest lepszą powieścią, Może dylogia o Mikaelu też, ale nigdy nie znalazłem tyle baśniowości w powieści realistycznej w większej części. W kolejności następnej Ja, Klaudiusz Gravesa, Pamiętniki Hadriana Marguerite Yourcenar, Aleksander Druona i Julian Gore Vidala. Dzięki Łodzi przeznaczenia Keitha Robersa trafiłem na Pavane, którą ma wydać wkrótce MAG. Ale były i inne bardzo istotne dla mnie, acz nie dla światowej literatury. Powieści Rosińskiego, czy zupełnie młodzieżowe Ewy Nowackiej, ze szczególnym wskazaniem na Heliogabal wnuk Mezy. Aż wstyd, że tak bardzo odbiłem się od takich lektur. Obiecuję sobie poprawę, bo mam już przesyt SF i kryminału oraz światowych bestsellerów. Czy ktoś trafił na dobre czytanie z okresu wędrówki Ludów Morza? Fascynujący czas.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
BM3

Posty: 7
Wysłany: 2016-07-06, 12:17   

Ostatni Legion podobno jest dobry. Za to fantastyczno-historyczne Narrenturm Sapkowskiego jest słabe i to bardzo.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-07-06, 12:24   

aha,
a czemu jest słaby ?
 
 
BM3

Posty: 7
Wysłany: 2016-07-08, 06:47   

Fabuła średnio się klei. W sumie średnio wiadomo co jest celem działania bohatera.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-07-08, 06:57   

BM3 napisał/a:

Ostatni Legion podobno jest dobry.
Ale Buncha czy Manfrediego? Pierwszego nie wiem a drugiego to co najwyżej przeciętna pulpa.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-10, 12:40   

 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-03-10, 12:47   

Notka biograficzna zagina czasoprzestrzeń
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-03-10, 12:55   

Pewnie lepsza od książki.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-03-10, 14:05   

Tyle że okładka jest z uranu, wydawca liczy że wielbiciele będą się zbierać z książkami w kieszeniach w większych grupach a wtedy...
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2017-03-10, 19:44   

Nie zasnę póki nie przeczytam. Ktoś zna jakiegoś taniego dilera amfy? Bo w mym pięknym mieście dopiero co kilku zamkli?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-04-03, 17:03   

Zacząłem dziś czytać pierwszą część powieści o Eleonorze Akwitańskiej pt. "Pieśń królowej". Autorką jest Elisabeth Chadwick.

To kolejna autorka powieści historycznych, która dystansuje stylem, ogólną jakością swojej twórczości, popularną w Polsce Philippę Gregory. Nie przeczytałem jeszcze całości, raptem trzy krótkie rozdziały, ale już jest lepiej niż u pani Gregory, która pisze po prostu trochę lepsze historyczne harlekiny.

Dobrze to widać w porównaniu twórczości pani Gregory z inną autorką powieści historycznych, Rachel Kay Penman. W Polsce ukazuje się, z oporami, jej powieść o Ryszardzie III, ostatnim królu Anglii przed przybłędą z bękarciego rodu, Henrykiem Tudorem. Philippa Gregory pisze o Tudorach na kopy i jest to głównie marna literatura. "Słońce w chwale" R. K. Penman jest świetną powieścią. Szkoda, że podzieloną na trzy części w polskim wydaniu.

Zatem pani Penman i pani Chadwick to, w mojej ocenie, najlepsze zagraniczne autorki powieści historycznych. Nie jestem w stanie wskazać żadnego zagranicznego, współczesnego im pisarza, który mógłby z nimi równać.

Z polskich, ale nie współczesnych, przeczytałem ostatnio "Srebrne orły" Teodora Parnickiego. I choć powieść mi się podobała, to jednak nie aż tak, aby szukać pozostałych książek tego autora.

A co do "Pieśni królowej" i pozostałych części - sporo sobie po nich obiecuję. Bo bohaterka jest postacią barwną, niezwykłą, a historia jej życia jest burzliwa i obfitująca w tyle zwrotów akcji, że nie sposób się znudzić. Byłby z tego serial, że hej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
donti

Posty: 2
Wysłany: 2023-09-22, 15:01   

Polecam dla odmiany klasyki:
Umberto Eco "Imię róży"
Machiavelli Książe
Nędznicy Hugo
Hrabia Monte Christo. I Trzej muszkieterowie Dumas
Zofia Kossak. Krzyżowcy ( 4 tomy)

Wśród księgarni mogę polecić również Matfel https://matfel.pl/pol_m_Podreczniki_Szkolne-2365.html
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-22, 15:52   

weźcie go prewencyjnie wybecie
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2023-09-22, 16:22   

Ależ dlaczego? Bo klasykę chce odmienić? :P //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-22, 16:31   

bo to jest użyszkodnik we właściwym tego słowa znaczeniu
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-09-22, 16:44   

Ale on ją chce odmienić przez przypadki //aaa
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13