FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Peter F. Hamilton
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-11-03, 22:44   

Ten złodziej powróci w "Szóstym" i "Siódmym". Chyba zatem miałem rację - brak tego "Snu..." jakoś wybitnie akcji nie upośledza. Albo wręcz: wcale jej nie upośledza.

To ciekawe, swoją drogą. Książka straciła cały rozdział i nie poczułem braku żadnego :) Muszę zweryfikować swoje zdanie o Hamiltonie chyba :) Ociupinkę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2010-11-03, 23:49   

Część rozdziału. Ale to jednak spora wtopa, bo każdy rozdział ma swój sen.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-11-06, 11:13   

Proponuję wydawnictwu wyciąć w kolejnych częściach niepotrzebne rozdziały, skoro czytelnikom to nie przeszkadza to po co ponosić dodatkowe koszty. W końcu nie będzie nam autor mówił jak ma powieść wyglądać, sami wiemy lepiej.
A i nadal nie potrzeba zatrudniać nikogo do kontroli jakości, wszystkie błędy jak widać mają swoje zalety. :mrgreen: :evil: //mur
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-09, 15:43   

A ostatniej w ogóle nie wydać. Jeszcze się ludziska wersją autorską zakończenia wzburzą...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2012-07-16, 17:53   

Zacząłem sobie czytać ponownie trylogię "Świt nocy". Jestem na "Widmie 'Alchemika'". dobrze sobie przypomnieć tą ogromną trylogię. Idealna na lato. Szybka akcja, bogate tło, od groma bohaterów, rozmach galaktyczny :-P

Na fantastycznym rynku posucha, że można zemrzeć z "głodu" więc Hamilton zdecydowanie poprawia humor. Miałem po raz kolejny czytać Reynoldsa, ale zdałem sobie sprawę, że tą trylogię czytałem chyba tylko raz. Więc... :)

Ech, swoją drogą to ciekawe. Mam pieniądze na kupowanie książek i nie mam na co ich wydać, bo to, co oferują aktualnie na rynku nawet za darmo nie nadaje się do wzięcia do rąk.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2012-08-14, 12:03   

Co lepsze - Konfederacja czy Wspólnota? I dodatkowo, czy dużo się straci czytając Pustkę bez znajomości Pandory/Judasza?
Pytam, bo jakiś rok temu przeczytałem "Dysfunkcję rzeczywistości". Nie podeszło mi to wtedy, sam nie pamiętam już dokładnie czemu. Wiem, że się trochę wynudziłem i jakoś w porównaniu do Reynoldsa (bo nie dało się nie porównywać) Hamilton wypadł u mnie bardzo blado.
Teraz MAG jedzie z drugim tomem Pustki i mnie kusi, tylko chciałbym poznać zdanie kogoś kto mógłby porównać te dwa uniwersa i powiedzieć czy Hamilton z okresu Konfederacji różni się jakoś od Hamiltona z okresu Wspólnoty.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-08-14, 12:13   

Romulus napisał/a:

Ech, swoją drogą to ciekawe. Mam pieniądze na kupowanie książek i nie mam na co ich wydać, bo to, co oferują aktualnie na rynku nawet za darmo nie nadaje się do wzięcia do rąk.


To rzeczywiście problem, ale science fiction nie ma dużo lepszych tytułów do zaoferowania.
 
 
Greybrother 

Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-15, 14:06   

Plejbek napisał/a:
Co lepsze - Konfederacja czy Wspólnota? I dodatkowo, czy dużo się straci czytając Pustkę bez znajomości Pandory/Judasza?
Pytam, bo jakiś rok temu przeczytałem "Dysfunkcję rzeczywistości". Nie podeszło mi to wtedy, sam nie pamiętam już dokładnie czemu. Wiem, że się trochę wynudziłem i jakoś w porównaniu do Reynoldsa (bo nie dało się nie porównywać) Hamilton wypadł u mnie bardzo blado.
Teraz MAG jedzie z drugim tomem Pustki i mnie kusi, tylko chciałbym poznać zdanie kogoś kto mógłby porównać te dwa uniwersa i powiedzieć czy Hamilton z okresu Konfederacji różni się jakoś od Hamiltona z okresu Wspólnoty.

Trudno powiedzieć "co lepsze...".Po prostu nieco inne podejście, inna wizja rozwoju przyszłości. Projekcja bazująca, podobnie zresztą jak w trylogii "Świt nocy", na przewidywanym rozwoju nauki, wciąż z charakterystycznym dla tego pisarza rozmachem, wielowątkowością. To wg mnie, pierwsza liga space opery, znakomicie napisana (i w dodatku dobrze przetłumaczona), wątki prowadzone z sensem, postaci z odpowiednią głębią, motywacje czytelne. Trochę tego dużo, ale do ogarnięcia
Lubię Hamiltona. Dobrze mi w tym świecie, nic nie zgrzyta, gra muzyka. Może nie jest to wyzwanie, jak np M.John Harrison, Hal Duncan, czy Peter Watts, bardziej może w warstwie naukowej wizji przypomina Strossa. Zależy kto czego szuka...
Co do "Pustki", to znajomość "Pandory" pomaga ocenić stopień rozwoju tej cywilizacji i daje poczucie ciągłości. Na upartego można czytać bez znajomości Pandory, ale..to czysta frajda, więc czemu sobie odmawiać ?
Btw, nabyłem wczoraj drugi tom Pustki. Sądząc po emocjach, czekałem bardziej niż sądziłem. Pomogło też przypomnienie sobie "Snów" sprzed 2 lat
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2012-09-15, 15:15   

Już masz? A ja jeszcze nie //mur Pewnie mi razem z "Droodem" przyślą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
stian
Nałogowiec


Posty: 465
Wysłany: 2012-10-10, 14:54   

A tymczasem wyszła właśnie nowa space opera Hamiltona. Tym razem "Zysk i s-ka"

http://esensja.pl/esensjo...idobiektu=10169
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2012-10-11, 09:13   

Romulus napisał/a:
Ech, swoją drogą to ciekawe. Mam pieniądze na kupowanie książek i nie mam na co ich wydać, bo to, co oferują aktualnie na rynku nawet za darmo nie nadaje się do wzięcia do rąk.
Mój nałóg jest chyba dalej posunięty, bo mimo podobnych rozterek wydałem niedawno kilka stów (na wytłumaczenie mam tylko to, że trwała empikowa promocja 3 za 2, a ja miałem empikowe karty prezentowe na 400 zł).

Hamiltona ("Czas") miałem kupić w promocji Gildii, ale gdy się zdecydowałem w nocy, to rano już nie było promocji na ten akurat tytuł.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2012-10-14, 20:42   

Mych słów kilka o 2 tomie: http://katedra.nast.pl/ar...-F-Pustka-Czas/
Chyba powinienem napisać jedno zdanie zamiast aż tylu :) Że to po prostu 2 tom trylogii - ze wszystkimi wiążącymi się z tym wadami i zaletami. Ale, że warto i tak przeczytać (skoro już ktoś przeczytał tom 1, co oczywiste), to sprawa jasna :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Aleksandra 
Aleksandra

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-04, 12:25   

Witam wszystkich :-) mam pytanie do Was, czy ktos mi może sprzedać lub wypozyczyć do przeczytania 2 tom Widma alchemika-Konsolidacja? nigdzie nie mogę go namierzyc :-(
_________________
Wiek nie ma znaczenia, chyba że jest sie butelka wina
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-04, 14:42   

Na sprzedaż nie ma szans - nie mam dwóch egzemplarzy :) A na pożyczenie to trzeba sobie zasłużyć :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Aleksandra 
Aleksandra

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-08, 09:43   

Hm, hm zastanawiam się i prosze o podpowiedź- czym mam sobie zasłuzyć? :-P , bo konczę "Konflikt" i nie wiem czy jak nie przeczytam "Konsolidacji" toczy to mi przeszkodzi w zrozumieniu dalszego ciagu :-P

wczoraj na allegro namierzyłam jeden egzemplarz, ale spóźniłam się z licytacja //mur
_________________
Wiek nie ma znaczenia, chyba że jest sie butelka wina
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-08, 14:00   

Ha! Regularne pisanie postów, aż nabijesz ich kilkaset co najmniej. Wtedy jest szansa, że ci zaufam na tyle, aby pożyczyć ci książkę :)

A jeśli masz to gdzieś, to pewnie na chomikach gdzieś znajdziesz.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Aleksandra 
Aleksandra

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-09, 10:05   

Masz racje, trudno teraz komuś zaufać, postaram sie, bo mi zależy :-P
_________________
Wiek nie ma znaczenia, chyba że jest sie butelka wina
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-07-09, 10:10   

Aleksandra napisał/a:
Masz racje, trudno teraz komuś zaufać, postaram sie, bo mi zależy :-P
Tylko rób to z głową, bo spamerów nie lubimy. Dam ci dobrą radę - przede wszystkim nie naśladuj użytkownika ASX76, bo wtedy nie uraczysz ani książki ani dobrego słowa z naszych ust czy tam klawiatur ;) Do taka dobra rada od "nieco" starszego kolegi :badgrin:

I w ramach szerzenia dobrych zwyczajów - zachęcam do wypowiedzi merytorycznej na temat Petera F. Hamiltona :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-09, 10:49   

Bez problemu znalazłem całą trylogię "Świt Nocy" na chomikach. Nie wrzucę linka, aby nie szerzyć zarazy i nie robić reklamy. Ale jeśli nie masz dostępu do legalnego wydania, to ego te absolvo :) (moralnie, oczywiście :) )
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Aleksandra 
Aleksandra

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-10, 09:53   

Dzęki za podpowiedź "starszy kolego" :-P ale jestem z pokolenia jeszcze starszego(tzn. z epoki gdy królował język rosyjski)nad czym ubolewam, bo nie znam na tyle angielskiego by czytać w orginale.(chodzi mi o nie wydanych po polsku powieści Reynoldsa , którego uwielbiam)A swoja przygodę z Hamiltonem zaczełam od Pustki i tak sie zaraziłam, choc musze przyznac ,że fragmenty dotyczące snów Iniga mnie irytowały.Potem przeczytałam cykl Gwiada Pandory i tak sie wciągnełam w Hamiltona.Ale już wydany ostanio Upadek smoka mnie rozczarował bardzo.
_________________
Wiek nie ma znaczenia, chyba że jest sie butelka wina
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-07-10, 10:29   

"Upadek Smoka" rozczarował również mnie, bo to powieść "niezdecydowana". Nie wiadomo czym jest. Gdyby ją czytać nie znając jego epickich cykli, to może wrażenia byłyby inne.

Ale odnośnie Chomików - to bez problemu znajdziesz tam pdf-y z polskimi wydaniami Hamiltona: http://chomikuj.pl/gracek...ter+F.+Hamilton Za złotych parę - koszt smsa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-10, 10:41   

Jachu napisał/a:
Tylko rób to z głową, bo spamerów nie lubimy. Dam ci dobrą radę - przede wszystkim nie naśladuj użytkownika ASX76, bo wtedy nie uraczysz ani książki ani dobrego słowa z naszych ust czy tam klawiatur ;) Do taka dobra rada od "nieco" starszego kolegi :badgrin:

I w ramach szerzenia dobrych zwyczajów (...)


Z całym szacunkiem, Niecny Dżentelmenie, ale część pańskiego wpisu na temat ASX-a nie ma nic wspólnego z szerzeniem dobrych zwyczajów, nawet uwzględniając tę emotikonkę na końcu zdania.
Wśród aktywnych użytkowników spamerów jest wielu. Sam również jesteś jednym z nich (siebie też nie lubisz?), takoż i część modków (przodownik Tix), tak więc proszę nie uprawiać "moralności Kalego", bo nowa użytkowniczka nieobeznana z tutejszymi zwyczajami i patologiami, jeszcze gotowa wziąć spam Waszmościa "za dobrą monetę" i w brednie wystukane "z przymrużeniem oczka", nie daj Boże, uwierzyć i do nader rzadko piszącego nie do końca na temat Trybuna Ludu uprzedzeń i niechęci nabrać.

Wracając do tematu... Dawno temu próbowałem przekonać się do twórczości Hamiltona i szybko "wymiękłem".
 
 
Aleksandra 
Aleksandra

Posty: 8
Wysłany: 2013-07-17, 13:29   

Skorzystałam z podpowiedzi Romulusa (dzięki :-P ) i już sciagnełam sobie brakujące ogniwo :mrgreen: A swoja drogą czemu o tym sama nie pomyślałam :-( , ale skleroza dopładła
_________________
Wiek nie ma znaczenia, chyba że jest sie butelka wina
 
 
blaszak

Posty: 1
Wysłany: 2013-08-26, 16:07   

Jestem w połowie pierwszego tomu i już kupiłem 4 następne, przypuszczam, że pójdą na rybach we wrześniu :-) . Długo się nie mogłem zdecydować na Hamiltona bo mi się kojarzył z Weberem, ale chyba bliżej mu do Reynoldsa. No i łatwiej go kupić, niż tego ostatniego.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-05, 16:50   

Czytam recenzencko "Otchłań bez snów". Fabuła osadzona pomiędzy akcją "Judasza wyzwolonego" oraz trylogii "Pustka". Toteż czytam trochę ze strachem. Nie znam zakończenia trylogii "Pustka" i nie wiem, czy mi lektura go nie zepsuje, zanim MAG wyda w końcu trzecią część. Gdyby nie recenzja, to odłożyłbym lekturę na kilka miesięcy. Najpierw przypomniałbym sobie "Gwiazdę..." i "Judasza...". Potem całą "Pustkę...".

Ale na razie (120 stron) nie mam wrażenia, że coś tracę. Może autor tak pomyślał te dwie powieści, aby stanowiły one odrębną całość? Przekonam się niedługo. Ponadto mam nadzieję, że MAG wypuści wznowienie 1 i 2 części oraz w końcu 3 tomu, zanim Zysk wyda drugi tom dylogii. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2017-03-05, 21:54   

A właściwie jest jakieś wytłumaczenie braku 3 tomu ze strony MAGa?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-06, 06:25   

Pewnie to samo, co zwykle: słaba sprzedać 1 i 2 tomu. :(

Zastanawiam się, po ponad 180 stronach, czy czasem nie znam już tajemnicy Pustki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-14, 09:31   

"Otchłań bez snów" za mną. Jednak Hamilton nie zaspoilerował wydarzeń trylogii. Powieść rozgrywa się w innej części Pustki. Wiadomo, że coś pójdzie nie tak, bo inaczej nie byłoby trylogii Pustki. Hamilton już w pierwszej części dylogii "odskoczył" w innym kierunku. Ale dopiero w finale. Więc do tego czasu czytelnik znający Trylogię Pustki (lub tylko jej 2 tomy) mógł się zastanawiać, w którym kierunku potoczy się akcja. Pomysł na nowy kierunek jest niezły. Ciekawe, co wydarzy się w tomie 2.

Cieszę się, jak zwykle, że przeczytałem coś nowego Hamiltona. Dobrze jest czasami wziąć do ręki fantastyczną powieść, która o kilka długości wyprzedza space operową konkurencję.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-04-24, 17:36   

Drugi, ostatni tom "Kronik Upadłych" za mną. Wreszcie. Nie pamiętam, kiedy wcześniej tak mi nie podeszła powieść tego autora. Już "Otchłań bez snów" "wchodziła" lepiej. Ale może dlatego, że sporo tajemnic, ciekawość czy i jak autor splecie tę fabułę z Trylogią Pustki itp. Tymczasem drugi tom szedł mi jak po grudzie. Wymęczyłem go. I słowo daję, gdyby nie to, że musiałem napisać recenzję, to pewnie bym odłożył na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Choć nie jest to powieść zła. Może brakowało mi większego rozmachu, do którego Hamilton przyzwyczaił w swoich cyklach. Z pewnością bohaterowie mogli być ciekawsi a tajemnice bardziej intrygujące. Nie pomagało również to, że miejsce akcji również było mało zajmujące. Hamilton nie pisał tej powieści, aby olśnić czytelników rozmachem, a ja chyba na rozmach liczyłem.

Generalnie, dylogię "Kroniki Upadłych" można sobie darować. Albo przeczytać niezobowiązująco. Do uniwersum Wspólnoty wnosi niewiele. W zasadzie wszystko co najciekawsze w tym uniwersum wydarzyło się w pierwszej dylogii a potem w Trylogii Pustki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14