FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ekonomia
Autor Wiadomość
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-12-07, 15:32   

Pani bardzo nie kumata. Przecież listonosz musi mieć numer umowy i nazwę firmy, by móc umieścić te dane na przesyłce i wygenerować jej numer w EKN w ramach umowy (oraz obciążyć odpowiedniego adresata kosztami nadania). Na miejscu nie ma jak tego zrobić :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-12-14, 23:29   

jak tam u was wygląda sprawa emigrantów z Ukrainy ?
bo we Wro jest ich na prawdę dużo (bardzo)

osobiście bardzo pozytywnie nastawiony jestem
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-12-14, 23:52   

Całkiem silna reprezentacja jest też i u mnie. Praca na magazynie, wytrwale pracują po 12 godzin, często biorą soboty.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-12-15, 13:25   

Ja już odczuwam negatywne skutki, firmy w mojej okolicy kupiły sporo mieszkań na kwatery dla pracowników z Ukrainy i rynek mocno zubożał akurat kiedy byliśmy na etapie zakupu, chyba się zapiszę do ONRu //spell . W mojej firmie akurat nie ma Ukraińców, ale w sąsiedztwie trochę ich pracuje. Niech pracują na zdrowie, szkoda tylko że nie mogą liczyć na takie wsparcie związków i organizacji pracowniczych jak Polacy na zachodzie - gdzie np. brytyjskie związki domagaly się równych płac dla imigrantów.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-12-15, 14:37   

spoko Orku - po ilu latach ??:)
jesteśmy daleko lata świetlne za UK w wyzysku imigrantów :)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-02-28, 17:56   

http://biznes.interia.pl/...ku,2483794,4211

Od dawna mam pewność, że tylko wymiana informacji podatkowych między krajami pozwoli skutecznie opodatkować najbogatszych. Z tego względu to dla mnie obiecująca zmiana. Wątpliwości mam tylko, rozważając, do czego dokładnie zostanie wykorzystana w praktyce.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 18:19   

Cytat:
Od dawna mam pewność, że tylko wymiana informacji podatkowych między krajami pozwoli skutecznie opodatkować najbogatszych. Z tego względu to dla mnie obiecująca zmiana. Wątpliwości mam tylko, rozważając, do czego dokładnie zostanie wykorzystana w praktyce.

Przecież już cel podstawowy jest podły - okradanie ludzi, co jeszcze gorszego miałby przynieść ze sobą ten system?
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-02-28, 18:20   

A w Erytrei dzień wolności podatkowej przypada 1. stycznia, ech.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-02-28, 18:21   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Przecież już cel podstawowy jest podły - okradanie ludzi, co jeszcze gorszego miałby przynieść ze sobą ten system?
Idź być korwinistą gdzie indziej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-28, 18:23   

Zawsze możesz się wyprowadzić :)
Poznasz uroki życia bez podatków w Afryce :) .
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-02-28, 18:48   

_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 19:08   

@ Fidel-F2
W pełni się zgadzam. Głównie dlatego, że głupi na ogół nie chce tego tłumaczenia słuchać "Bo Ty nie masz racji i nawet nie chce mnie się o tym gadać. W sumie, to w ogóle Cię nie słuchałem. Ale i tak wiem, że nie masz racji". Mam nadzieję, że w przyszłości będziesz unikał takiego postępowania, bo jeszcze ktoś mógłby Cię wziąć za głupiego.

@ toto
Nie jestem korwinistą. Uważasz, że każdy kto nie popiera kradzieży jest zwolennikiem Korwina?

@ trojan
Cytat:
Zawsze możesz się wyprowadzić :)
Poznasz uroki życia bez podatków w Afryce :) .

Pan Bóg mnie stworzył Polakiem, więc mam obowiązki polskie i w pierwszej kolejności powinienem walczyć o to, by Polak nie okradał Polaka. Poza tym o co chodzi z tą Afryką? Ja jestem za wolnym rynkiem i przeciwko kradzieży. Sytuacja, w której państwo okrada ludzi mi się nie podoba i sytuacja, w której plemienni watażkowie okradają ludzi, też (choć Ci drudzy przynajmniej nie są aż takimi hipokrytami).
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-02-28, 19:31   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Nie jestem korwinistą. Uważasz, że każdy kto nie popiera kradzieży jest zwolennikiem Korwina?
Uważasz, że podatki są kradzieżą, jesteś korwinistą. Pierwszy etap to akceptacja samego siebie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-02-28, 19:32   

Klasyczne wyparcie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 19:41   

Cytat:
Uważasz, że podatki są kradzieżą, jesteś korwinistą. Pierwszy etap to akceptacja samego siebie.

Zapewne uważasz, że lepiej jest jeść ustami i wydalać odbytem, niż odwrotnie. Wiesz, kto jeszcze tak uważa? Korwin. Ty korwinisto. Oraz pisowco, platformersie, maoisto i nazisto.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-28, 20:48   

Adeptus: gadasz głupoty. Państwo to bardzo skomplikowana umowa społeczna, a Polska to obecnie państwo demokratyczne w którym władze sprawuje partia która zdobędzie wystarczająca do tego ilość głosów. Jednocześnie w Polsce funkcjonuje partia której poglądy są zbieżne z Twoimi. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś przekonał (wraz z partią) wystarczającą liczbę Polaków do tego że Podatki narzucone przez Państwo Polskie to zwyczajne okradanie obywateli. Powinno być łatwo. Chyba że jednak przytłaczająca większość uważa że jednak te podatki w ostatecznym rozrachunku do czegoś się przydają (umowa społeczna) i wolą pozostać przy nich.

Wtedy możesz zrobić 2 rzeczy: pozostać i walczyć dalej - jak Janusz Korwin Mikke, jednak do tego potrzebny jest gruby portfel (który został zapewniony JKM przez jego mamę... w czasach w których zbić majątek można było tylko jedną drogą)
drugą opcją jest wyjazd do Jackowa gdzie możesz budować kolejną RP wraz z innymi patriotami na obczyźnie.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 20:58   

Cytat:
Państwo to bardzo skomplikowana umowa społeczna, a Polska to obecnie państwo demokratyczne w którym władze sprawuje partia która zdobędzie wystarczająca do tego ilość głosów. Jednocześnie w Polsce funkcjonuje partia której poglądy są zbieżne z Twoimi. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś przekonał (wraz z partią) wystarczającą liczbę Polaków do tego że Podatki narzucone przez Państwo Polskie to zwyczajne okradanie obywateli. Powinno być łatwo. Chyba że jednak przytłaczająca większość uważa że jednak te podatki w ostatecznym rozrachunku do czegoś się przydają (umowa społeczna) i wolą pozostać przy nich.

Poglądy PiS nie są zbieżne z moimi. Są rozbieżne w wielu kwestiach. To, że popieram PiS jako mniejsze zło i wypowiadam się przeciwko skrajnych antypisistom, którzy są gotowi skrytykować słowa Jarkacza i kompanii, jeszcze zanim usta otworzą, nie znaczy, że się z nimi zgadzam w 100%.
Poza tym, co ma do rzeczy "umowa społeczna"? Dla mnie cały ten koncept umowy społecznej to bzdura. To jest umowa na zasadzie "Informujemy, że ja i Łysy umówiliśmy się z tobą, że albo zabierzemy ci portfel, albo zabijemy. Co? A nie, nie musisz wyrażać zgody wprost, ona wynika z założeń naszej umowy społecznej. Nie, nie masz trzeciej opcji, to byłoby wbrew umowie społecznej, której wszak musimy przestrzegać".
W ogóle nie wiem, co ma do rzeczy "przekonanie większości". To, że demokratyczna większość narzuca podatki znaczy tylko tyle, że podatki są legalne, nie, że są moralne.
Cytat:

Wtedy możesz zrobić 2 rzeczy: pozostać i walczyć dalej - jak Janusz Korwin Mikke, jednak do tego potrzebny jest gruby portfel (który został zapewniony JKM przez jego mamę... w czasach w których zbić majątek można było tylko jedną drogą)
drugą opcją jest wyjazd do Jackowa gdzie możesz budować kolejną RP wraz z innymi patriotami na obczyźnie.

Czemu gruby portfel? To za pisanie na forach/mówienie trzeba płacić?
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2017-02-28, 21:02   

Jeśli nie umiesz inaczej - spójrz na podatki jak na mniejsze zło.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 21:05   

Podatki jako takie, powiedzmy, ale podatek progresywny? Karanie ludzi za to, że są bogatsi?
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-02-28, 21:08   

O kurwa.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2017-02-28, 21:13   

Ale pierwszy kroczek zrobiłeś Gedeon! :mrgreen:
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 21:21   

@ toto
Co "O kurwa"? Taka prawda. Jeśli bogaty ma płacić większy podatek, niż biedny, to znaczy, że jest karany za bycie bogatym. Jeśli państwo w określonej sytuacji wyciąga wobec obywatela jakieś negatywne dla niego skutki, to jest to kara (obojętnie, jak to sobie rządzący w ustawie zdefiniują). Możliwe, że jest tu jakiś błąd logiczny, ale jeśli tak, to GO WSKAŻ PROSZĘ.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-02-28, 21:27   

Idź być korwinistą gdzie indziej. Kilka razy pisałem, co myślę o progresywnych podatkach, powtarzał nie będę. Zechcesz, znajdziesz.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 21:31   

Czyli autorzy Biblii byli korwinistami, bo pisali "nie kradnij". I rewolucjoniści francuscy byli korwinistami, bo mówili o "Świętym Prawie Własności". I Adam Smith był korwinistą. I wszyscy ludzie o liberalnych poglądach na świecie, wszędzie, a zapewne również istoty żyjące na innych planetach, są korwinistami, nawet jeśli nigdy o Korwinie nie słyszeli. Strasznie musisz cenić tego Korwina, uważać go za jakąś boską istotę, która przenika czas i przestrzeń.

Cytat:
Kilka razy pisałem, co myślę o progresywnych podatkach, powtarzał nie będę. Zechcesz, znajdziesz.

Ależ możesz sobie jej popierać. Co nie zmienia faktu, że są kradzieżą i karą za bycie bogatym.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-02-28, 21:33   

Holy shit.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 21:37   

W dalszym ciągu, nie jest to dowód na to, abym był korwinistą.
Swoją drogą, w przeciągu jednego dnia w tym samym temacie na przemian słyszę, że jestem korwinistą i że program PiS jest zbieżny z moimi poglądami.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-28, 21:47   

Adeptus Gedeon napisał/a:

Poglądy PiS nie są zbieżne z moimi. Są rozbieżne w wielu kwestiach.


a teraz wróć i znajdź miejsce w którym pisałem o PiS ?

to raz

Cytat:
Poza tym, co ma do rzeczy "umowa społeczna"? Dla mnie cały ten koncept umowy społecznej to bzdura. To jest umowa na zasadzie "Informujemy, że ja i Łysy umówiliśmy się z tobą, że albo zabierzemy ci portfel, albo zabijemy. Co? A nie, nie musisz wyrażać zgody wprost, ona wynika z założeń naszej umowy społecznej. Nie, nie masz trzeciej opcji, to byłoby wbrew umowie społecznej, której wszak musimy przestrzegać


nie musisz przestrzegać, jak już pisałem wcześniej żyjesz w wolnym kraju i jeżeli nie pasują ci warunki umowy społecznej w nim panujące, możesz z niego wyjechać. to nie te czasy że paszportu ci nie dadzą. możesz wyjechać i głosić słowo pana gdziekolwiek chcesz.

mówiąc i grubym portfelu mówiłem o wywieraniu realnego wpływu na społeczeństwo. jak już chcesz interntowym prorokiem być to znajdź lepsze kanały komunikacji - fejsbuk, twiter itp.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 21:53   

Cytat:
a teraz wróć i znajdź miejsce w którym pisałem o PiS ?

Przepraszam bardzo. Nie wiem czemu, ale zdawało mi się, że napisałeś, że w Polsce rządzi partia, której poglądy są zbieżne z moimi, a tak naprawdę napisałeś, że taka partia funkcjonuje. Co też jest mylne, bo takiej partii to na całym świecie pewnie nie ma, tym niemniej fakt jest faktem, że popełniłem błąd. Jeszcze raz przepraszam.
Cytat:

nie musisz przestrzegać, jak już pisałem wcześniej żyjesz w wolnym kraju i jeżeli nie pasują ci warunki umowy społecznej w nim panujące, możesz z niego wyjechać. to nie te czasy że paszportu ci nie dadzą. możesz wyjechać i głosić słowo pana gdziekolwiek chcesz.

Nie chodzi o kwestie prawne. Pan Bóg stworzył mnie Polakiem, więc mam obowiązki polskie i w pierwszej kolejności mam obowiązek działać w Polsce i na rzecz Polaków. Notabene, jakoś wobec lewaków argument "Jak się nie podoba, to masz tyle lewackich krajów w całej Unii, możesz tam pojechać, czemu chcesz na siłę uszczęśliwiać nas", jakoś nie działa.

Cytat:
mówiąc i grubym portfelu mówiłem o wywieraniu realnego wpływu na społeczeństwo. jak już chcesz interntowym prorokiem być to znajdź lepsze kanały komunikacji - fejsbuk, twiter itp.

Jestem za słaby i za głupi, żeby wywrzeć realny wpływ na społeczeństwo. Ponadto Facebook każe mi podawać numer telefonu.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-02-28, 21:58   

To drugie to bzdura, co nieraz wynikało z twoich postów. Wątpię jednak aby reszcie chciało się czytać i pamiętać co mówiłeś/pisałeś, bo są to rzeczy ciężkie do przyjęcia na trzeźwo.
To pierwsze jest zgodne z tym co jakiś czas temu sam twierdziłeś - jeśli głosisz takie same poglądy, zgadzasz się z tymi samymi zasadami - przypisanie do danej grupy ma uzasadnienie.

Podatek progresywny nie jest karaniem obywatela za bycie bogatym, tak samo jak eksploatowanie przez bogatego dóbr publicznych nie jest kradzieżą.

Jeśli jednak powołujesz się na doktrynę religijną, przypomnij sobie przypowieść o siedmiu talentach.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-28, 22:10   

Cytat:
To pierwsze jest zgodne z tym co jakiś czas temu sam twierdziłeś - jeśli głosisz takie same poglądy, zgadzasz się z tymi samymi zasadami - przypisanie do danej grupy ma uzasadnienie.

Hmm, do czego pijesz? Jeśli do kwestii "kto jest chrześcijaninem", to chodziło mi o coś odwrotnego - że ten, kto ma poglądy sprzeczne z religią chrześcijańską nie jest chrześcijaninem. Jeśli o to, co pisałem do toto, to tam wyśmiewałem stanowisko "w jakiejś kwestii zgadzam się z X = jestem iksowcem". Poza tym, jak napisałem przed chwilą, nie znam partii, której poglądy pokrywałyby się z moimi. Może jakaś nisza niszy, o której nie słyszałem.

Cytat:
Podatek progresywny nie jest karaniem obywatela za bycie bogatym, tak samo jak eksploatowanie przez bogatego dóbr publicznych nie jest kradzieżą.

A jakie dobra publiczne eksploatuje bogacz w stopniu, który uzasadnia nałożenie na niego podatku progresywnego? Jeśli chodzi o wodę, gaz itd, to płaci za ich używanie, na zasadach rynkowych. Jeśli chodzi o "bezpieczeństwo" zapewniane przez państwo, to jest to bzdura, bo to biedacy korzystają z niego w większym stopniu (bogacz mógłby sobie wynająć ochroniarzy, albo i stworzyć prywatną armię, gdyby właśnie go nie ograniczało państwo, więc tu też nie jest beneficjentem). Coś innego?

Cytat:
Jeśli jednak powołujesz się na doktrynę religijną, przypomnij sobie przypowieść o siedmiu talentach.

O siedmiu talentach? Nie znam. Może chodzi Ci o: http://biblia.klp.pl/a-7258.html
Ale tu występuje w sumie osiem talentów ;) I przecież ma ona przesłanie jak najbardziej antysocjalne. Pan na koniec nie mówi temu, który ma pięć talentów "Dobra, ale musimy Ci zabrać trochę talentów, które zarobiłeś i dać temu, co nie potrafił zarobić w ogóle, bo eeee.... równość?", tylko wręcz przeciwnie.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13