FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
UE
Autor Wiadomość
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2017-02-20, 11:44   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Po prostu pewnego postanowiłem - obiecam Bogu, że będę żył w celibacie, a może on w nagrodę zrobi mnie władcą świata. W sumie, nie dziwię się, że nie zadziałało (przynajmniej jak do tej pory, ale hej, skąd wiadomy, czy nie zadziała np. jutro), skoro tak naprawdę nie ofiarowałem żadnego wyrzeczenia.


On po prostu obejrzał young popa:)
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-20, 11:49   

Cytat:
On po prostu obejrzał young popa:)

On nie oglądał.

Ogólnie jeszcze co do diabła, a sprawy europejskiej:
Ja: "UE w obecnym kształcie jest zła, ale nie jest diabłem"
WY: "Oho, sprzeczność, bo skoro uważasz, że UE to diabeł, to nie powinieneś z nią mieć do czynienia".

A potem twierdzicie, że to ja nie analizuję cudzych wypowiedzi i "klepię, żeby klepać".
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-20, 12:08   

Adeptus Gedeon napisał/a:

Ogólnie jeszcze co do diabła, a sprawy europejskiej:
Ja: "UE w obecnym kształcie jest zła, ale nie jest diabłem"


jaki kierunek byś widział ? realny.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-20, 12:18   

Kierunek - katolickie wolnorynkowe imperium.
Realnie - jak najbliżej tego modelu.
Poza tym, co to znaczy "realnie"? Czy da się "realnie" przewidzieć w jakim kierunku potoczy się ewolucja ustrojowa? Czy pięćset lat temu ktokolwiek "realnie" przewidziałby współczesną rzeczywistość? Za ileś tam lat, wszystkie współczesne pomysły ustrojowe, łącznie z demokracją parlamentarną, będą zbywane w podręcznikach do historii w jednym rozdziale z oligarchią spartańską czy dyrektoriatem z czasów rewolucji francuskiej pt "Dziwaczne ustroje starożytności".
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-20, 13:16   

czyli pogłębiona integracja ?
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-20, 13:28   

Pod warunkiem, że będzie szła w odpowiednim kierunku. Powiem tak - pogłębiona integracja wzmocni Unię. Tyle, że jeśli ta Unia ma realizować wartości, z którym się nie zgadzam, no to nie ma powodu, żeby zależało mi na jej wzmocnieniu. Więc - jeśli chodzi o moje zdanie, a chyba o to pytasz, więc na ten temat odpowiadam i można sobie darować teksty o trzylatku krzyczącym "ja chcę" - to ja bym wolał, żebym najpierw doszło do zmiany kierunku, w którym ma iść Unia, a dopiero potem należy się zająć tym, żeby szła w tamą stronę szybciej.
Jeśli natomiast Unia ma iść w stronę świeckiego socjalizmu, to oczywiście jestem przeciwko pogłębionej integracji i generalnie wszystkiemu, co wzmocni Unię.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2017-02-20, 13:44   

Adeptus Gedeon napisał/a:
On nie oglądał.


To niech obejrzy, powinno mu się spodobać :>

Adeptus Gedeon napisał/a:
Ja: "UE w obecnym kształcie jest zła, ale nie jest diabłem"


Diabłem?
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-20, 13:54   

@ Rashmika
To kontynuacja wcześniejszej rozmowy, w której Romulus zarzucał mi niekonsekwencję, bo uważam, że UE w obecnym kształcie jest zła, ale jednoczesnie uważam, że katolicy mogą z nią współpracować (w tym brać dotacje). Stwierdził, że to jest hipokryzja, bo przecież zgodnie z katolicyzmem z diabłem nie należy paktować i ignorował wyjaśnienia, że UE dla katolików to nie diabeł (nawet skrajne twierdzenie, że jest zainspirowana, czy też sterowana przez diabła, nie oznaczałoby, że jest uznawana za diabła), więc nie ma powodu, żeby tak ją traktowali. Wiem, trochę bez sensu jest to tłumaczenie, bo to raczej oczywiste, no ale jak widać, nie dociera.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-20, 14:26   

niestety,
ale pod pewnymi względami muszę się zgodzić z AG,
przykład UE - bez tzw. kręgosłupa moralnego ( w tym przypadku katolickiego - do wyboru jeszcze islamistyczny) zmierza ku pięknej katastrofie

chciałbym świeckiej konfederacji (na kształt stanów USA) państw Europejskich - ale to myślenie życzeniowe - wszystko wskazuje na to że szlag trafi ideę Monneta/Schumana
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-02-20, 14:30   

UE z muzułmańskim kręgosłupem moralnym. Przecież to jest piękne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-02-20, 14:35   

Trojan, katolicki kręgosłup moralny polega na tym, że od cirka dwóch tysięcy lat w jego imieniu grabi się i morduje wszystko co jest w zasięgu. Katolicyzm to niestety gnój (zasadniczo religia to gnój).
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-02-20, 14:41   

A wypraszam sobie. Katolicyzm i jakakolwiek inna religia była tylko narzędziem w pozyskiwaniu wpływów i zasobów. Gdyby świat działał w oparciu o treści głoszone przez Chrystusa (komunionizm, ewangeliczne ubóstwo) nie byłoby tak źle.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-02-20, 17:57   

Hej, hej, hola, hola. Koniec tego offtopu. :-P

Proponuję wrócić do tematu. I zająć się żenadą, jaką odstawił Frank Drebin, tj. jak go Timmermans wkopał w błoto. A Timmermans ma ponoć zostać szefem KE. Więc Frank Drebin będzie miał pod górkę jeszcze bardziej.

Offtom został przeniesiony do działu z ideologią i religią.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-03-28, 11:18   

https://www.bbc.com/news/uk-politics-47728333

Parlament UK głosował 8 alternatywnych opcji rozwiązania Brexitu i wszystkie... odrzucił xD

Cytat:
Confirmatory referendum - For: 268 Against: 295
Customs union - For: 264 Against: 272
Labour's Brexit plan - For: 237 Against: 307
Common Market 2.0 - For: 188 Against: 283
Revoking Article 50 to avoid no deal - For: 184 Against: 293
No-deal exit on 12 April - For: 160 Against: 400
Malthouse Plan B - For: 139 Against: 422
EFTA and EEA membership - For: 65 Against: 377

Szydzenie z nich jest już jak kopanie upośledzonego szczeniaka :)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-28, 11:32   

najbliżej było ponownego referendum

niestety - obecna sytuacja wskazuje na jedną podstawową sprawę. Także w Polsce mamy tego przykład - a jest to potężne załamanie systemu demokratycznego, który jasno pokazuje że kompletnie nie przystaje do rzeczywistości.

Demokracja kompletnie sobie nie radzi z problemami przed którymi staje.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-03-28, 11:36   

dworkin napisał/a:
https://www.bbc.com/news/uk-politics-47728333

Parlament UK głosował 8 alternatywnych opcji rozwiązania Brexitu i wszystkie... odrzucił xD

Cytat:
Confirmatory referendum - For: 268 Against: 295
Customs union - For: 264 Against: 272
Labour's Brexit plan - For: 237 Against: 307
Common Market 2.0 - For: 188 Against: 283
Revoking Article 50 to avoid no deal - For: 184 Against: 293
No-deal exit on 12 April - For: 160 Against: 400
Malthouse Plan B - For: 139 Against: 422
EFTA and EEA membership - For: 65 Against: 377

Szydzenie z nich jest już jak kopanie upośledzonego szczeniaka :)


Drzwi mają otwarte na oścież a osiem razy przyjebali w futrynę, szanuję.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-28, 12:06   

Oj tam, oj tam - może Brytole chcą tylko stale wychodzić z UE, a nie ostatecznie wyjść :P
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-28, 12:16   

rzecz w tym żeby gonić króliczka
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-03-28, 17:59   

W tym zamieszaniu z Brexitem jest jedna krzepiąca okoliczność. Polacy nie są już największymi przegrywami w Europie.

Swoją drogą, chciałbym zobaczyć wściekły lud brytyjski wieszający na latarniach bogatych dupków pokroju Faradża, Borisa the Dumba i ich sponsorów. To byłaby sprawiedliwa odpłata za ten burdel, który zafundowali. O, i jeszcze Camerona.

Potem ci, którzy głosowali za Brexitem mogliby się zabić, bo są tak tępi, że zagrażają - dosłownie - własnemu krajowi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-03-29, 16:56   

A ja tam uważam że tak o kilka długości Polskę i polaków wyprzedzają Francuzi z Macronem i żółtymi kamizelkami. A że do tego tak jak i brytyjczycy myślą że są jakimś imperium to jeszcze nadaje sytuacji komizmu ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-06, 13:18   

Kolejny antyneoliberalny Sroczyński: http://next.gazeta.pl/nex...ml#s=BoxMMtImg1

Cytat:
Grzegorz Sroczyński: Z czym Unia Europejska ma największy problem?

Dr Anna Skrzypek: Z niespełnionymi obietnicami. Obiecała mieszkańcom Europy bezpieczeństwo i się z tego nie wywiązała (...)

O Europie bezpieczeństwa socjalnego zaczęto mówić już w latach 70. Traktat z Maastricht, który w 1991 roku powoływał Unię Europejską, miał łączyć narody nie tylko gospodarczo - tę funkcję spełniała już EWG - ale wzmocnić politykę społeczną i podciągnąć słabsze regiony. Z wielką pompą rozpoczęto pracę nad strategią lizbońską, która miała być odpowiedzią Europy na problemy powodowane przez globalizację (...)

A potem przyszedł kryzys 2008 roku, który boleśnie zweryfikował te wszystkie plany. W Polsce mało się o tym mówi, ale żyjemy w Europie poobijanej przez kryzys. Wiele niepokojących zjawisk, frustracji, eurosceptycyzmu jest efektem polityki, którą zaczęto prowadzić po 2008 roku w czasie załamania gospodarczego (...)

W całej Europie zaczęto brutalne cięcia. Prowadzono politykę zimnego egzekwowania traktatów, a polityka społeczna zeszła na dalszy plan. Większość europejskich społeczeństw z kryzysu wyciągnęła lekcję, że Unia to są cięcia w edukacji, zdrowiu, emeryturach. I nieustanne zaklęcia o konieczności zaciskania pasa. W zasadzie żaden kraj nie wyłamał się z polityki austerity, czyli ascezy, rządy ochoczo zrzucały winę za cięcia na Brukselę, dopiero po kilku latach lewicowy rząd Portugalii poszedł inną drogą, zresztą ze znakomitym skutkiem.

Kryzys pokazał, że gdy państwa są zobowiązane traktatowo do przestrzegania sztywnych norm deficytu i polityki monetarnej, no to wyjścia spod presji szukają tam, gdzie mają jeszcze jakieś pole manewru, czyli w cięciach sfery socjalnej (...)

Unia od początku składała solenne obietnice, że Europa - drodzy obywatele - was ochroni i da wam dobre życie, ale jak przyszły trudne kryzysowe czasy, kiedy obywatele rzeczywiście potrzebowali unijnej ochrony, to każde państwo dostało wolną rękę w cięciach i nie było żadnych sankcji, jeśli ktoś demolował politykę społeczną. Efekty są takie, że mamy do czynienia nie ze scalaniem się Europy, ale z zawiedzionymi nadziejami społeczeństw.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-25, 20:32   

https://i.imgur.com/wAfrBXL.jpg - huehuehue :DD

Ale teraz, kiedy Theresa May odeszła, oddajmy jej choć odrobinę sprawiedliwości. Historia złożyła na jej barki niewyobrażalny ciężar, prawie nie do zniesienia. Ona jednak szczerze próbowała, popełniła przy tym wszystkie możliwe błędy, ale próbowała. Niczym Syzyf beznadziejnie wtaczała ten głaz. I byłoby to tylko śmieszne, gdyby nie fakt, że nikt inny się nie odważył. Kiedy zagorzalsi zwolennicy Brexitu nie byli na to gotowi, wypełniając sobie usta ideologicznymi frazesami, a umysły na pewno nie konsekwencjami, ona wzięła na siebie codzienny trud organizacji, podstawowych liczb i ich następstw. A kiedy już naprawdę nie mogła, dopiero podała się do dymisji. Szkalowałem, ale też szanuję.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-05-26, 17:12   

Jeszcze bardziej szanuję UE. Za to, że nie ustępuje i gra ostro, zostawiając UK furtkę otwartą do powrotu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-06-18, 10:40   

A Wy myślicie, że tylko w Polsce prawackie oszołomstwo... https://twitter.com/L__Macfarlane/status/1140898166293835776?s=19
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-08, 15:36   

TSUE: Odsprzedawanie e-booków łamie unijne przepisy. Wydawca musi wyrazić zgodę


http://next.gazeta.pl/nex...=145&s=BoxBizMT


ciekawe- czyli kupując e-booka tak naprawdę go tylko wypożyczamy
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-01-08, 17:41   

Oczywiście. Jeśli kupujesz w Amazonie i trzymasz go w Amazonie w chmurze lub na czytniku podłączonym do Internetu via wi-fi, czy w inny trwały sposób - możesz kiedyś obudzić się i zorientować, że ot tak po prostu już go nie masz. :) Jestem staroświecki. Wszystko co kupuję w wersji elektronicznej archiwizuję na dysku. :) Tak samo z innymi plikami elektronicznymi zawierającymi utwory chronione prawami autorskimi.

Nie twierdzę, że takie jest prawo. Tylko że powierzanie zakupionych przez siebie produktów w wersji elektronicznej, temuż sprzedawcy na "przechowanie" jest niepotrzebnie uzależniające. Teraz pewnie już są procedury na każdą okazję - w końcu USA to cywilizowany, mimo wszystko, kraj. Ale po co uzależniać się od korporacji, kiedy ostrożność tak mało kosztuje?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-08, 20:45   

Ale nie wtym sens tego wyroku - a wtym że TSUE uznał że wyższość interesu korpo nad ludzkim, I wyraźnie rozdzielił wartość fizycznej informacji nad zapisem wirtualnym.
ciekawe jakby to rozszerzyc. ....
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-16, 13:15   

swoją drogą - Polska i Węgry są ganione w UE a o Katalonii/Hiszpanii o raz Francy cisza.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-09-20, 17:28   

Wkleję tutaj chociaż myślę że osoba z taka pamięcią jak Trojan odnalazłaby bardziej odpowiedni topic na forum.

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26315602,biali-przechodza-z-aut-prosto-do-domow-i-restauracji-czarni.html#weekend#S.W-K.C-B.1-L.1.duzy

Niestety za paywallem, ale naprawdę dobry reportaż/artykuł. Byłem wręcz zdziwiony że GW zdecydowała się to opublikować bo jest on bardzo daleki od linii partyjnej/redakcyjnej. Kawał dobrej roboty opisującej dzisiejsze płd Włoch.

Później popatrzyłem na inne artykuły tego dziennikarza i imo ma chłopak jakąś w tym zawodzie przyszłość.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-20, 17:34   

ctrl+c/ctrl+v
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13