FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ideologia- wciąż potrzebna, czy już zbędna?
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-11-03, 12:36   

You Know My Name napisał/a:
utrivv napisał/a:
A jak to się ma do ideologii gender? //mysli
ja pisałem o ideologii a nie o epitecie narzuconym przez Czarnych. Tu sprawdza się maksyma Goebbelsa, ta o kłamstwie, powtarzaniu i prawdzie.

Z wikipedii napisał/a:
Ideologie gender

Jednym z obszarów badawczych jest wpływ ideologii gender na różne elementy życia społecznego. Autorzy badań wyróżniając ideologie gender: tradycyjną, przejściową i egalitarną, wykazują że poczucie uczciwości i jakości małżeństwa zależy od wyznawanej przez małżonków ideologii[73]. Od przyjmowanej ideologii gender zależy także podział obowiązków domowych i związane z nim odczucie niesprawiedliwości. Odczuwanie niesprawiedliwości jest powiązane z egalitarną ideologią gender żon[74]. Tradycyjna ideologia gender wiąże się z z wykonywaniem bezpłatnych prac domowych przez kobiety i pracy zarobkowej poza domem przez mężczyzn. Odejście od tego modelu jest powiązane ze zwiększoną częstością rozpadu małżeństw[75]. Badane są także zmiany ideologii gender w czasie[76] a także ich zróżnicowanie geograficzne[77].


A jak to nazwiesz?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2015-11-03, 13:16   

utrivv napisał/a:
A jak to nazwiesz?


Gender to zjawisko płci kulturowej. Powszechne i obecne w każdym domu. Jak mówisz synkowi że w sukienkach chodzą baby, to to jest gender. Jak żona twierdzi, że mąż ma zarabiać kasę i w pysku jej do domu przynosić to jest gender. Jak ty uważasz, ze żona ma stać przy garach i morda w kubeł to to jest gender.
Ale jak już żona zaczyna snuć refleksje na ten temat, że niby dlaczego ona stać przy garach gdy ty leżysz przed telewizornią z piwem i czekać na jałmużnę, którą jej rzucisz raz na miesiąc (po odliczeniu wszystkich pobytów w barach i pubach), podczas gdy sama by mogła iść do roboty (co czyni), dziecka oddać do przedszkola, rzucić synowi, że może chodzić w czym mu się podoba o ile jest gotów na szyderę otoczenia i zaczyna ci rozpirzać życie do góry nogami nie bacząc na twoje obiekcje i możliwe kompromisy, no to jest już ideologia, do tego bezkrytycznie wdrażana w życie. :mrgreen:
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2015-11-03, 18:17   

Autorzy badań to już brzmi ślisko. Bo badań nad czymś co nie zostało zdefiniowane jako ideologia tylko zjawisko psychologiczne, medyczne czy socjologiczne. Gender to przedmiot w rękach wielu osób, które próbują urobić go do swoich ideologii.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-11-03, 23:41   

You Know My Name napisał/a:
Gender to przedmiot w rękach wielu osób, które próbują urobić go do swoich ideologii.

+1

Świetnie to ująłeś.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-11-25, 11:22   

znalazłem zajebisty portal,
wybierasz sobie polityka za którego będziesz się modlił, potem wybierasz modlitwę i już, i wszystko przez internet ! XXI w


modlitwa

bardzo dobrze zorganizowany portal, oby takich więcej
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2015-11-25, 11:57   

:shock:
Trzeba założyć stronę z przekleństwami. Ciekawe, która będzie popularniejsza :badgrin:
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-11-25, 13:46   

Bardzo fajna inicjatywa choć nie do końca rozumiem czemu tylko za konkretnego polityka a nie za wszystkich, niektórzy pewnie są już święci. //aniolek
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2015-11-25, 17:10   

utrivv napisał/a:
czemu tylko za konkretnego polityka


Znaczy, że ci konkretni płacą za klikanie:> Albo, zgodnie z "O Akcji":

Cytat:
Potrzebujemy ludzi światłych, roztropnych, moralnych, bo tylko tacy mogą tworzyć dobre prawo,


więc typowali tych, na których modlitwa ma sprowadzić moralność, roztropność i światłość.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 14:48   

Mnie strasznie boli, jak ktoś stwierdza, że jest przeciwnikiem ideologii. Każdy wyznaje jakąś ideologię. To, że np. uważasz, że zabijanie z zasady jest złe, to też ideologia (i patrząc na ludzką historię, dosyć ekscentryczna). Po prostu ludzie mają tak, że swoje własne poglądy traktują na zasadzie "To nie jest żadna ideologia, to jest normalne zdroworozsądkowe zachowanie normalnego człowieka i jesteś dziwny, skoro trzeba Ci to tłumaczyć". Denerwuje mnie gadanie o neutralności światopoglądowej, bo coś takiego jest zwyczajnie niemożliwe. Denerwują mnie też ludzie, którzy wtrącają się do każdej dyskusji na zasadzie "temat mnie w ogóle nie interesuje, ale strasznie mnie boli, że Was interesuje, jak możecie mieć poglądy i o nich dyskutować, fuj, a tak w ogóle oboje jesteście idiotami, bo tego.... PRAWDA ZAWSZE LEŻY POŚRODKU A WSZYSTKIE SKRAJNOŚCI SĄ ZŁE, o, zaorałem Was".
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-02-18, 19:41   

Mógłbym się wtrącić ale bardziej mi się nie chce.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13