FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół a homoseksualizm
Autor Wiadomość
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-04-26, 22:02   Kościół a homoseksualizm

Meheal Vermos napisał/a:
Ogólnikowo rzecz ujmując co do tej promocji Boga, że jakieś dzieci kataklizmu za przeproszeniem uznały, że kościół nie jest w modzie? Że teraz trendy jest być ateistą i chodzić w paradach równości!


Jak to jest, że Polska ma najbardziej konserwatywną młodzież w tej części Europy (nie znaczy to że większość jest super katolicka bynajmniej, ale jednak), w mediach aż wylewa się kościelna tematyka, na świecie religijny i tradycyjnie wartości mają się znakomicie (wyjątkiem jest zachodnia Europa) a tutaj ciągłe narzekanie na upadek wartości, szalejący ateizm itd.
Fakt- o czym już pisałem- znam wielu ludzi w moim wieku którzy z kościołem mają niewiele wspólnego, ale tendencja jest raczej taka że wyrastają z tego i stają się szeregowymi wiernymi, że tak powiem.
Wystarczy zobaczyć sobie taki portal jak onet, i spojrzeć że w "kiosku" jest osobny dział z artykułami o religii (w domyśle chrześcijańskiej).
Co się jeszcze musi stać, żeby nie było biadolenia o upadku wiary, wartości itd?

Taka moja malkontencka uwaga ;)

Wycięte z tematu Religia i Bóg. Jander
 
 
Meheal Vermos 


Posty: 110
Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Wysłany: 2008-04-26, 22:03   

piernik raczej nic, ale to jest połączenie częste.
Widzisz Dżeff, jak homoseksualne ludzie robią sobie dobrze w domu i nic nie mówią to spox, jeszcze to zniose, chociaż takie coś to wybijanie własnego gatunku.
Ale jak mi na ulice wyłażą i drą paszcze to całe szczęście, że są "obywatelskie grupy szybkiego reagowania" W skrócie myślowym, kibole i rasiści (pod względem odmienności w pociągu seksualnym)
Wkurza mnie to jak oni się swoich praw domagają. Przecież nikt im tego tak nie wytykał póki na ulice nie wyszli. To teraz jest na ogól: pedał! pedał! Zresztą jak są inni, to muszą wiedzieć jakie ich czekają konsekwencje.

Co do kiboli to nie po chrześcijańsku, ale po naszemu. Rozumiem jakby tamci siedzieli cicho, ale czy my - heteroseksualni ludzie wyłazimy na ulice i mówimy: śmierć pedałom?
Bez przesady.
_________________
www.forum.mysli.com.pl - Forum literackie. Wpadajcie :]

„Wojna może przynieść tylko zło, jako że od zła pochodzi i złem jest spowodowana"
„Gdybym mógł dojrzeć twą duszę, zobaczyłbym co kryje. Ale jako że osłania ją ciało, wybacz, że nie mogę Ci zaufać”
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-29, 15:53   

Meheal Vermos napisał/a:
Widzisz Dżeff, jak homoseksualne ludzie robią sobie dobrze w domu i nic nie mówią to spox, jeszcze to zniose, chociaż takie coś to wybijanie własnego gatunku.
Ale jak mi na ulice wyłażą i drą paszcze to całe szczęście, że są "obywatelskie grupy szybkiego reagowania" W skrócie myślowym, kibole i rasiści (pod względem odmienności w pociągu seksualnym)
Wkurza mnie to jak oni się swoich praw domagają. Przecież nikt im tego tak nie wytykał póki na ulice nie wyszli

Tu się zgadzamy.
Ale czy jako chrześcijanin nie uważasz praktyk homoseksualnych za grzech? Uważasz, że to nie podoba się Bogu?
Bo zarówno w Biblii, jak i w katechizmie KRK jest wyraźne potępienie tego.
Geoffrey napisał/a:
Jako chrześcijanin, powinieneś potępiać agresję. Wobec kogokolwiek

Nawet wobec pogaństwa, które jest przez chrześcijaństwo zdecydowanie potępiane?
Geoffrey napisał/a:
Każdą zasadę jestem w stanie zweryfikować z cytatami z Ewangelii.

Każdą? Jak już zauważył Lesij, Ewangelie zawierają sporo sprzeczności.
Np. Mt 28,2 mówi o Marii Magdalenie i drugiej Marii, i o postaci anioła w grobie Jezusa; ten anioł odsunął kamień, w Mk 16,4 była Maria i Salome, w grobie był młodzieniec, a kamień był już odsunięty, w Łk 24,1-4 były bezimienne kobiety i dwóch mężczyzn w grobie, w J 20,1 była sama Maria, a w grobie nie było nikogo.
Która wersja jest więc prawdziwa?
Nie wspominam już o tym, że o ile dla chrześcijan źródłami "weryfikacji" są Ewangelie, o tyle dla muzułmanów Koran, dla żydów Tora, a dla Hindusów Wedy. I wszystko to z równym stopniem prawdopodobieństwa moze być faktycznie świętymi i natchnionymi księgami.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-04-29, 18:35   

Bernard Gui napisał/a:
Nawet wobec pogaństwa, które jest przez chrześcijaństwo zdecydowanie potępiane?

Tak się wtrącę, ale - tak Beniuś, z tego co pamiętam, to chrześcijaństwo potępia wszelaką agresję wobec kogolwiek. Bo z tego co mi wiadomo, to chrześcijanie na tyle się rozwinęli, by znaleźć inne drogi do "nawracania" niż pranie po mordzie.
Meheal napisał/a:
Ale jak mi na ulice wyłażą i drą paszcze to całe szczęście, że są "obywatelskie grupy szybkiego reagowania" W skrócie myślowym, kibole i rasiści (pod względem odmienności w pociągu seksualnym)

Sorry, że taka spóźniona reakcja, ale dopiero teraz to zauważyłem. :P
Chłopie - pieprzysz. Homoseksualista to w świetle prawa najzwyklejszy obywatel i w związku z tym może sobie wyjść na ulicę i manifestować. Natomiast właśnie owe "grupy szybkiego reagowania" czy inne niedorozwinięte małpoludy atakując ich, łamią konstytucję. JAKIM prawem ci ludzie podnoszą rękę na drugiego człowieka? Na prawdę nie ma innych form dialogu niż poprzez obkładanie się?
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
Meheal Vermos 


Posty: 110
Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Wysłany: 2008-04-29, 20:13   

Cytat:
Sorry, że taka spóźniona reakcja, ale dopiero teraz to zauważyłem. :P
Chłopie - pieprzysz. Homoseksualista to w świetle prawa najzwyklejszy obywatel i w związku z tym może sobie wyjść na ulicę i manifestować. Natomiast właśnie owe "grupy szybkiego reagowania" czy inne niedorozwinięte małpoludy atakując ich, łamią konstytucję. JAKIM prawem ci ludzie podnoszą rękę na drugiego człowieka? Na prawdę nie ma innych form dialogu niż poprzez obkładanie się?


Chłopie Ty także pieprzysz. Pedalenie się na ulicy to gruba przesada więc w tym jednym przypadku popieram te małpoludy i psychopatyczne dzieci kataklizmu. Coś takiego napawa mnie obrzydzeniem, pozatym prowadzi to do wybijania naszego gatunku. I dlatego ludzi homoseksualnych uznaje za podgatunek, bowiem nie są zdolni do rozmnażania się. Owszem jestem pod tym względem rasistą, ale zapamiętajcie, że homoseksualni lsą także pedofile (najczęsciej jest tak, że faceci gwałcą młodych chłopców) dzisiaj na smogu widziałem nagranie z holenderskiego show, gdzie facet na scenie zachowywał się jak gwałciciel dzieci. Całował 10latka, gryzł mu bluzkę, itp. Za przeproszeniem, ale takiego skurwiela to bym zabił i przepraszam, ale to jest jeden z przykładów nie posłuszeństwa z sumieniem. Zwykły obywatel to zwykły człowiek. A ci którzy rozmnażać się nie mogą z własnego wyboru są podgatunkiem. Więc normalnym obywatelem już nie są.

Aha i jak mi ktoś powie, że jasno dałem do zrozumienia, że osoby homoseksualne to pedofile to pogratuluje mu dedukcji, umiejętności czytania ze zrozumieniem i pomodle się o uleczenie jego mózgu.

Mam dość cholernej tolerancji. Człowiek, który odbiega od reguł gatunkowych sam wybiera los wyrzutka i niech nie domaga się równouprawienia, bowiem sam sobie taką drogę wybrał, widząc tego konsekwencje. Akurat prawo na świecie mnie pod tym względem nie obchodzi. Kościół mówi by ich potępiać i akurat w tym z KRK w pełni się zgadzam.

To moje przekonania, więc możecie prawić kazania, ale ja zawsze własne racje będę miał :P

Edit: w takim myśleniu jestem zacofany, ale nowoczesna moda tolerancji wcale trafna być nie musi. Mam gdzieś co powie mi drugi człowiek o takiej osobie. Jeżeli jest pedałem ma u mnie ocenę w dół. Poprostu. Jak coś mi się nie podoba to tego nie toleruję. Zresztą jak każdy ;)
_________________
www.forum.mysli.com.pl - Forum literackie. Wpadajcie :]

„Wojna może przynieść tylko zło, jako że od zła pochodzi i złem jest spowodowana"
„Gdybym mógł dojrzeć twą duszę, zobaczyłbym co kryje. Ale jako że osłania ją ciało, wybacz, że nie mogę Ci zaufać”
 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-04-29, 20:24   

Meheal napisał/a:
Chłopie Ty także pieprzysz. Pedalenie się na ulicy to gruba przesada więc w tym jednym przypadku popieram te małpoludy i psychopatyczne dzieci kataklizmu. Coś takiego napawa mnie obrzydzeniem, pozatym prowadzi to do wybijania naszego gatunku. I dlatego ludzi homoseksualnych uznaje za podgatunek, bowiem nie są zdolni do rozmnażania się. Owszem jestem pod tym względem rasistą, ale zapamiętajcie, że homoseksualni lsą także pedofile (najczęsciej jest tak, że faceci gwałcą młodych chłopców) dzisiaj na smogu widziałem nagranie z holenderskiego show, gdzie facet na scenie zachowywał się jak gwałciciel dzieci. Całował 10latka, gryzł mu bluzkę, itp. Za przeproszeniem, ale takiego skurwiela to bym zabił i przepraszam, ale to jest jeden z przykładów nie posłuszeństwa z sumieniem. Zwykły obywatel to zwykły człowiek. A ci którzy rozmnażać się nie mogą z własnego wyboru są podgatunkiem. Więc normalnym obywatelem już nie są.

A na jakiej pdostawie twierdzisz, iż homo to podgatunek? Przepraszam bardzo, ale w naturze homoseksualizm występuje często, a stworzenia u których "go stwierdzono" nie są jakimiś wyrzutkami. Poza tym, homoseksualiści nie tracą zdolności do reprodukcji. Oni po prostu na własne życzenie rezygnują z rodzicielstwa. Wedle tej zasady, to wszystkie osoby nie mające dzieci należy traktować jako podgatunek.
Poza tym - nie rób z homo "tych złych", bowiem wśród hetero też zdażają się gwałty na dzieciach. Ale w tym wypadku najczęściej dziewczynki są pokrzwydzone. I owszem wśród pedofillów są homoseksualiści - ale hetero także.
I jeśli już się bawimy w biologię - pod tym względem homo niczym się nie rózni od ciebie. Wiec nie piernicz, że są jakimś podgatunkiem.
Jedno pytanie - według ciebie istotą człowieka jest jego zdolność do reprodukcji?
Meheal napisał/a:
Kościół mówi by ich potępiać i akurat w tym z KRK w pełni się zgadzam.

Potępiać, ale nie szykanować. Nigdzie nie jest napisane, że wolno ci ich bić. Bo to też ludzie.
Poza tym kościół nie potępia homo jako takich - tylko praktyki homoseksualne.
Meheal napisał/a:
To moje przekonania, więc możecie prawić kazania, ale ja zawsze własne racje będę miał :P

Ależ nikt ci nie broni mieć własnych przekonań!
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
Soulforged 


Posty: 340
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-04-29, 20:35   

Meheal Vermos napisał/a:
Pedalenie się na ulicy to gruba przesada więc w tym jednym przypadku popieram te małpoludy i psychopatyczne dzieci kataklizmu. Coś takiego napawa mnie obrzydzeniem, pozatym prowadzi to do wybijania naszego gatunku.

:shock:
Zastanawia mnie jedna rzecz... jakie masz prawo przenosić kategorię estetyczną (obrzydzenie) na kategorię etyczną?
Homoseksualizm jest obrzydliwy także dla mnie (a ściślej sam jego akt, obraz, wyobrażenie itd)- ale nic mi do tego!
Obrzydliwe jest dla mnie także jedzenie psów, dłubanie w nosie i jedzenie pasztetu drobiowego z pomidorami i dżemem, ale nie wysuwam z samego faktu że jest to obrzydliwe absurdalnego wniosku że miłośników paskudnych kanapek można bić/rozpędzać siłą.
Poza tym, o co Ci chodzi z "wybijaniem naszego gatunku"?
Z roku na rok przedstawicieli naszego gatunku jest coraz więcej i więcej i więcej- a ja Ci powiem że jest nas co najmniej 2 razy za dużo według mnie!
Jak będzie nas troszkę mniej to płakać raczej nie będę, a jeszcze nie słyszałem żeby fakt nie posiadania dzieci byl równoznaczny z zabiciem kogoś. Jeśli tak jest to mnie oświeć.

Meheal Vermos napisał/a:
Owszem jestem pod tym względem rasistą, ale zapamiętajcie, że homoseksualni lsą także pedofile (najczęsciej jest tak, że faceci gwałcą młodych chłopców)

A ja znam silną korelację między oddychaniem tlenowym a ilością gwałtów.
Wyobraź sobie- 100% gwałcicieli oddycha tlenem!
Co z tego że pedofile często są homoseksualistami? Seryjni mordercy prawie zawsze są mężczyznami, a bycie mężczyzną jakoś nie zostało jeszcze prawnie zakazane.
Zdajesz sobie sprawę że sam fakt takiej statystycznej zależności nie świadczy dosłownie o niczym?

Meheal Vermos napisał/a:
I dlatego ludzi homoseksualnych uznaje za podgatunek, bowiem nie są zdolni do rozmnażania się.

Rozumiem że ludzie bezpłodni, kobiety po menopauzie, mężczyźni którzy w wyniku chorób i wypadków nie mogą mieć dzieci też są "podgatunkami" a nie pełnymi ludźmi?
To co tu uprawiasz to jakaś czystej miary paranoja seksualna!
Możesz mieć dzieci- jesteś ok. Nie możesz/nie chcesz "Untermensch".

Meheal Vermos napisał/a:
Jak coś mi się nie podoba to tego nie toleruję. Zresztą jak każdy ;)

Nie wiem czy wiesz, ale szafowanie słowem "każdy" mi się nie podoba.
Mi się nie podoba wyrażony przez Ciebie pogląd, ale w oczywisty sposób go toleruje.
Gdyby było inaczej to napisał bym Ci na PW kilka "ciepłych słów" a nie rozmawiał z Tobą normalnie.
 
 
Meheal Vermos 


Posty: 110
Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Wysłany: 2008-04-29, 20:42   

Napisałem, że na podstawie braku zdolności rozrodczych. Błagam nie mów, że napisałem, iż każdą osobę która nie ma dzieci należy uważać za podgatunek. Napisałem tam, że chodzi mi o osoby które z własnego wyboru odbierają sobie jakąkolwiek możliwość reprodukcji.
Mógłbym Ci napisać byś jeszcze raz przeczytał to co napisałem ale wyjaśnie: napisałem, że pedofile najczęściej są homoseksualni, a nie że osoby homoseksualne są pedofilami. Zrozumiałeś najwyraźniej na odwrót, bo to co powiedziałem, wcale nie wyraża sie na temat gejów i lesbijek negatywnie.
Według mnie wyznacznikiem naszego gatunku jest zdolność do rozmnażania się.
Ps: nie porównuj mnie do homo, bo w mniemaniu nie jednej osoby to obraza. Takie skromne życzenie.

Praktyki homoseksualne - czyli łopatologicznie pedalenie się. Kościół surowo tego zakazuje i potępia. Uważa, że udział w marszach równości to czyste zło. Tu trochę przesadza, jednak w zachowaniu par homoseksualnych najczęściej widać potrzebę zaspokajania ich libido, które działa na niewłaściwą płeć. Czyli przymus zaspakajania własnych potrzeb cielesnych.

Arlzermo tak samo ja nie zakazuję Ci mieć własnych przekonać co do osób homoseksualnych, tylko nie warto nawiązywać do tego tematu bo najczęściej prowadzi to do niechcianych zgrzyów i kłótni. Więc porzućmy ten temat, bo obywaj będziemy opierać przy swoim i jeszcze na siebie nałożymy prywatne ekskomunikii, a ja zwady z nikim nie szukam. ;)
_________________
www.forum.mysli.com.pl - Forum literackie. Wpadajcie :]

„Wojna może przynieść tylko zło, jako że od zła pochodzi i złem jest spowodowana"
„Gdybym mógł dojrzeć twą duszę, zobaczyłbym co kryje. Ale jako że osłania ją ciało, wybacz, że nie mogę Ci zaufać”
 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-04-29, 20:54   

Nie zwykłem obrażać się na ludzi ze względu na ich poglądy, ale skoro nie chcesz na ten temat dyskutować - proszę bardzo. Ale muszę dodać jedno - twoja postawa wobec homo nie ma nic wspólnego z nauczaniem kościoła. Kościół surowo wzbrania przemocy fizycznej wobec KOGOLWIEK, a ty ją aprobujesz. Okrywanie własnego fanatyzmu kołderką nauczania Nazarejczyka jest, według mnie, co najmniej niegodne.
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-29, 20:55   

Meheal Vermos - pozwolisz, że odwołam się do autorytetu, którzy rzekomo uznajesz:

Katechizm Kościoła Katolickiego, najnowsza wersja ze strony www.katechizm.opoka.org.pl
Cytat:
"Czystość i homoseksualizm"
2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie , zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane". Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej.

pozdrawiam i pozostawiam to bez komentarza
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-04-29, 20:56   

Meheal Vermos napisał/a:
Napisałem tam, że chodzi mi o osoby które z własnego wyboru odbierają sobie jakąkolwiek możliwość reprodukcji.
np księża idący do zakonu ? - wybacz ale idiotyzmy opowiadasz - co ma reprodukcja i chęci na nią (bądź nie) z byciem traktowanym jako podgatunek ??????
 
 
Meheal Vermos 


Posty: 110
Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Wysłany: 2008-04-29, 22:01   

Czyli od początku:
Arlzermie doceniam fakt, że zgodziłeś się na zakończenie tematu, jednak muszę odpowiedzieć na Twoje ostatnie zdanie. Kościół potępia obrażanie innych ludzi, w tym przypadku kibioli i mnie, bezsensownymi marszami i pochodami po ulicach miast. Co do samego faktu nie napisałem, że przemieliłbym jakiegoś pedała za to tylko, że jest pedałem, bo znam takiego człowieka i ponieważ nie obnosi się on ze swymi poglądami toleruję go i lubię. Jednak ludzom, którzy głoszą to światu i bezsensownie dmuchają w balonik problemu homoseksualizmu należy wpieprzyć i wykazac błąd w rozumowaniu co do własnej wyższości, skoro innej drogi nie ma. Oni sami sobie stworzyli ten problem. Skoro wybierają daną drogę własnej seksualności powinni nie obrażać swym zachowaniem innych i zaspokajać swe potrzeby w miejscach prywatnych. Niestety 92 % ludzi w ówczesnym świecie są heteroseksualni, a mniejszość musi podporządkować się większości. Jeżeli się z tym niezgadzacie to zapukajcie do krypt greckich myślicieli i zwyzywajcie ich za wymysł, który nazwali Demos Krateo. A później odwiedźcie groby Johna Stuarta Milla i Johna Locke'a, za to że dodali do tego własne pomysły i powstało pojęcie demokracji liberalnej. Jeżeli mniejszość (6% - geje i 2% - lesbijki) bądź jak podają inne źródła ok. 10% ludności świata jest homoseksualna.

A co do Ciebie Janderze,
"Związki homoseksualne pozostają w sprzeczności z naturalnym prawem moralnym. Czyny homoseksualne (...) w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.
— Joseph kard. Ratzinger, obecnie papież"
Takich rzeczy mogę się wyczytać choćby na wikipedii, wcale nie katolickiej stronie.
A żaden lekarz, naukowiec, czy polityk nie jest dla mnie autorytetem. Dla mnie autorytetem jest Papież, Pomazaniec Boży, bowiem wierzę, że jest on wybierany z nakazu Boga. To tyle o religii, która i tak nie jest główym źródłem problemu. Jest nim obrażanie uczuć prywatnych, co bezkarnym być nie może.

Pragnę także powiedzieć, że za równouprawnieniem w Polsce osób homoseksualnych jest głównie lewica. Zwłaszcza ciekawi mnie postać jednej Pani Poseł. Prosze wybaczyć, ale nie wypada mi tu mówić po imieniu. A lewica rządziła polską przez pewien czas i zobaczyliśmy do czego to doprowadziło. Ale wystarczy polityki.
Pozdrawiam


Ps: dla przykładu w środowisku w którym żyje wrogość na tle seksualnym była w ogóle nie zauważalna do chwili, gdy geje i lesbijki nie wyszły na ulice wielkich miast, organizująć imprezy w stylu: Roma Gay Pride.
A mogę zapewnić, że gmina w której żyję, w niczym nie różni się od innych.
_________________
www.forum.mysli.com.pl - Forum literackie. Wpadajcie :]

„Wojna może przynieść tylko zło, jako że od zła pochodzi i złem jest spowodowana"
„Gdybym mógł dojrzeć twą duszę, zobaczyłbym co kryje. Ale jako że osłania ją ciało, wybacz, że nie mogę Ci zaufać”
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-29, 22:21   

Meheal Vermos napisał/a:
Jeżeli się z tym niezgadzacie to zapukajcie do krypt greckich myślicieli

Greccy myśliciele byli często biseksualistami - w "Dialogach" Platona jest np. scena podrywania Sokratesa przez innego filozofa. No i nie oni stworzyli demokrację - większość z nich była krytykami demokracji.
Jeśli nie jest dla Ciebie autorytetem Katechizm Kościoła Katolickiego("oficjalna wykładnia doktryny wiary i zasad moralności Kościoła katolickiego"), zatwierdzony przez papieża(czyli poglądy wyłożone w w KKK są bezpośrednio poglądami papieża) to znaczy, że jesteś bardziej papieski od papieża. Wyciągnij wnioski. A przytoczona wypowiedź Ratzingera aż domaga się większego wyjaśnienia co oznacza "nie aprobować"
Co ci przeszkadza, że ludzie manifestują swoje poglądy publicznie? Chyba że uważasz, że na owych paradach homoseksualiści publicznie uprawiają seks(bo właśnie przez to rozumie się czyny homoseksualne - chodzi wyłącznie o seks i wyłącznie od tego wg. Kościoła Katolickiego mają powstrzymywać się osoby o preferencjach homoseksualnych).
Kilka bliskich mi osób, heteroseksualnych, uczestniczy co roku w Paradzie Równości. Ja w marszach w mojej okolicy nie uczestniczę, bo kiepsko się czuję w takiej atmosferze. Ale obiecuję, że na tegorocznej śląskiej manifie się pokażę. Zapraszam serdecznie.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Meheal Vermos 


Posty: 110
Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Wysłany: 2008-04-29, 22:33   

Osobiście bym się wstydził Janderze. Niestety należę do większości, ty należysz do mniejszości, która popiera tolerancję. Cóż to nie mój problem jakie posiadasz poglądy. Całym sensem tej dysputy jest fakt, że poubliczne propagowanie własnej odmienności seksualnej jest nie tyle co mierzwiące, ale i chamskie. Reklamy tupy Zauważcie Nas, nie trafiają do mnie i tylko utwierdzają w przekonaniu, że z osobami homoseksualnymi jest coś nie tak. Tak jak mówiłem, jeżeli są szczęśliwi, sprawia im to przyjemność i uczucia bezpieczeństwa, to zgadzam się na homoseksualizm, ale na publiczne nadmuchiwanie balonika wrogości homoseksualnej przez nich samych, to już inna bajka i jej nie toleruję i tolerować nie będę. Poprostu homoseksualiści zrobili sobie problem i teraz jako że głupio byłoby się wycofać, brnął w niego dalej. Pozdrawiam.
_________________
www.forum.mysli.com.pl - Forum literackie. Wpadajcie :]

„Wojna może przynieść tylko zło, jako że od zła pochodzi i złem jest spowodowana"
„Gdybym mógł dojrzeć twą duszę, zobaczyłbym co kryje. Ale jako że osłania ją ciało, wybacz, że nie mogę Ci zaufać”
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-04-29, 22:50   

Dajcie już spokój z tymi homoseksualistami.
Ze smutkiem stwierdzam, ze Meh nie da sie przekonać.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-29, 22:55   

Ja tylko chciałem Ci skromnie ukazać, że nietolerancja i jakakolwiek agresja jest sprzeczna z zasadami Kościoła Katolickiego. Oczywiście Kościół Katolicki nie akceptuje czynów homoseksualnych, gdyż są one dla niego grzechem, ale toleruje ich obecność - uważa jedynie, że to czyn niemoralny, taki jak np. seks przedmałżeński(na skali ciężaru grzechu to mniej więcej ten sam poziom).
A jedną z podstawowych zasad demokracji jest szanowanie praw mniejszości - co jest obecne m.in. w Prawie do wolności zgromadzeń, gwarantowanym w konstytucji Polski, a któremu Kościół Katolicki się nie sprzeciwia. Wg. mnie nie jest chamskie publiczne okazywanie swoich poglądów przez Parady Równości - wszystko jest w dobrej atmosferze, nikomu nie mówi się, by szedł "do gazu", nikomu niczego się nie zakazuje, brak jest przekleństw - w przeciwieństwie do kontrmanifestacji.
Geoffrey - moje argumenty od kilku postów są oczywiste, więc powoli kończę ową dyskusję. A od przenoszenia dyskusji są odpowiedni ludzie ;)
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-04-30, 09:39   

Jander napisał/a:
Ja tylko chciałem Ci skromnie ukazać, że nietolerancja i jakakolwiek agresja jest sprzeczna z zasadami Kościoła Katolickiego.

Wykaż jak się ma to do Jezusa wpadającego do świątyni i wywracającego stragany. Rada na przyszłośc zanim skromnie użyjesz słowa "jakakolwiek".

Jander napisał/a:
Wg. mnie nie jest chamskie publiczne okazywanie swoich poglądów przez Parady Równości - wszystko jest w dobrej atmosferze, nikomu nie mówi się, by szedł "do gazu", nikomu niczego się nie zakazuje, brak jest przekleństw - w przeciwieństwie do kontrmanifestacji.

Często bywasz na tych paradach że masz takie rozeznanie? W każdym nie rób propagandy bo trzeźwe spojrzenie wystarczy żeby zobaczyć że ZAWSZE przy okazji Parad Równości padają również hasła np. antyklerykalne, przebieranie się za kapałnów katolickich itp.
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-04-30, 10:45   

Łaku napisał/a:
Jander napisał/a:
Ja tylko chciałem Ci skromnie ukazać, że nietolerancja i jakakolwiek agresja jest sprzeczna z zasadami Kościoła Katolickiego.

Wykaż jak się ma to do Jezusa wpadającego do świątyni i wywracającego stragany.

Nijak.
Możliwości wytłumaczenia tego wydarzenia widzę dwie:
1. Stwierdzenie, ze w tym wypadku Jezusa poniosło ( ach ta ludzka natura) i zachował się z sposób niezgodny ze swoimi zasadami
2. Obrona stanowiska, ze agresja była skierowana nie przeciwko handlarzom ( wywracał tylko stragany, nie ich właścicieli), lecz ich zachowaniu, grzechowi.

Osobiście bardziej przemawia do mnie wytłumaczenie pierwsze.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-30, 11:09   

Geoffrey napisał/a:
Zwłaszcza wobec pogaństwa !!!
Dość już wypraw krzyżowych

Cieszę się, że tak myślisz.
Geoffrey napisał/a:
Jezus proponuje życie wieczne Samarytance, leczy rzymskiego żołnierza. To przecież poganie.

Szkoda tylko, że jakoś nie pamiętali o tym papieże tacy jak Innocenty III, Grzegorz IX czy Innocenty IV, którzy z całą mocą popierali działanie zakonów rycerskich.
Arlzermo napisał/a:
Homoseksualista to w świetle prawa najzwyklejszy obywatel i w związku z tym może sobie wyjść na ulicę i manifestować

Gdyby tak zrobił, to byłby swego rodzaju ekshibicjonistą. Popierasz ekshibicjonizm?
Seksualność to prywatna sprawa (nawet bardzo prywatna), a nie publiczna.
Meheal Vermos napisał/a:
ludzi homoseksualnych uznaje za podgatunek, bowiem nie są zdolni do rozmnażania się.

Ciekawe... ludzie bezpłodni i aseksualni, a także celibatariusze, też się nie rozmnażają. Czy ich też w związku z tym uważasz za "podgatunki"? (zresztą Soul zadał już podobne pytanie)
Meheal Vermos napisał/a:
chodzi mi o osoby które z własnego wyboru odbierają sobie jakąkolwiek możliwość reprodukcji.

A więc i księży katolickich, jak rozumiem.
Meheal Vermos napisał/a:
widziałem nagranie z holenderskiego show, gdzie facet na scenie zachowywał się jak gwałciciel dzieci. Całował 10latka, gryzł mu bluzkę, itp. Za przeproszeniem, ale takiego skurwiela to bym zabił i przepraszam, ale to jest jeden z przykładów nie posłuszeństwa z sumieniem

Ja bym zabił każdego pedofila, niewazne czy hetero, czy homoseksualnego.
Jander napisał/a:
taki jak np. seks przedmałżeński(na skali ciężaru grzechu to mniej więcej ten sam poziom).

Skąd stwierdzenie, że mniej więcej ten sam poziom?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-30, 11:20   

Zachowanie Jezusa było precedensowe, raczej nigdzie indziej w NT nie ma mowy o podobnym zachowaniu. Jezus miał doskonałe rozeznanie względem tego, co przyniosą jego czyny, a zwykli ludzie takiego rozeznania nie mają, więc powinni takie działania powściągać.
Co do Parad Równości to masz rację.

Bernard Gui napisał/a:
Jander napisał/a:
taki jak np. seks przedmałżeński(na skali ciężaru grzechu to mniej więcej ten sam poziom).

Skąd stwierdzenie, że mniej więcej ten sam poziom?

Nie trzeba być etykiem by wiedzieć, że jest to inny ciężar moralny niż np. morderstwo.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-30, 11:23   

Jander napisał/a:
Nie trzeba być etykiem by wiedzieć, że jest to inny ciężar moralny niż np. morderstwo.

Oczywiście, że inny! :shock:
Ale mnie chodziło o to, że myslałem, że seks przedmałżeński to lżejszy "grzech" niż pratyki homoseksualne.
W końcu w Biblii homoseksualizm był potępiany chyba ze 4 czy 5 razy, a seks przedmałżeński, z tego, co się orientuję, ani razu.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-04-30, 11:33   

Bernad Gui napisał/a:
Gdyby tak zrobił, to byłby swego rodzaju ekshibicjonistą. Popierasz ekshibicjonizm?
Seksualność to prywatna sprawa (nawet bardzo prywatna), a nie publiczna.

Czy mam wrażenie, czy ty celowo to przeinaczyłeś?
Nie chodziło mi o wyjście na ulicę i posuwanie swoich kolegów. Chodziło o najzwyklejsze przejście przez miasto, z transparentami mówiącymi, że "homo też człowiek" itp. Nie widzę w tym żadnego ekshibicjonizmu.
Bernad Gui napisał/a:
a seks przedmałżeński, z tego, co się orientuję, ani razu.

A o "Nie cudzołóż" słyszałeś? ^^"
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-30, 11:44   

W sumie źle to ująłem - w kwestii ogólnej etyki, niekoniecznie Kościelnej, jest to ta sama kategoria(oczywiście obecnie uznaje się, że to nic złego, jednak jak wiadomo istnieją różne postawy etyczne), natomiast w ST z tego co pamiętam za homoseksualizm było kamieniowanie, a za seks przedmałżeński przymus wzięcia ślubu(choć co do tego drugiego nie jestem pewien, dawno czytałem Pięcioksiąg).
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-30, 11:46   

Arlzermo napisał/a:
Nie chodziło mi o wyjście na ulicę i posuwanie swoich kolegów. Chodziło o najzwyklejsze przejście przez miasto, z transparentami mówiącymi, że "homo też człowiek" itp.

Obnoszenie się ze swoją orientacją to też swego rodzaju ekshibicjonizm.
A o tym, że homo to też człowiek, wiedzą wszyscy.
Arlzermo napisał/a:
A o "Nie cudzołóż" słyszałeś? ^^"

Oczywiście. Ale to znaczy: "Nie zdradzaj żony", a nie "Nie obcuj z kobietą, dopóki ona nie zostanie twoją żoną".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-04-30, 11:51   

W taki sposób każde wyrażanie swoich poglądów publicznie to ekshibicjonizm - na forum wszyscy są w pewnym względzie ekshibicjonistami. ;)
Bernard Gui napisał/a:
A o tym, że homo to też człowiek, wiedzą wszyscy.

Chyba jednak nie wszyscy ;)
Berdnard Gui napisał/a:
Oczywiście. Ale to znaczy: "Nie zdradzaj żony", a nie "Nie obcuj z kobietą, dopóki ona nie zostanie twoją żoną".

W tym względzie tak jak pisałem wyżej właściwie wypowiada się ST, a w NT bardzo konkretnie wypowiada się Jezus ("Kto choćby pożądliwie spojrzy..."). Ze słowa cudzołożenie jest trudno to wyciągnąć, ale pierwotne przykazania zostały napisane w języku hebrajskim, którego przetłumaczenie spędzało ludziom sen z powiek przez kilka tysięcy lat i spędza do dziś. W hebrajskim nie ma np. samogłosek.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-04-30, 11:56   

Beniek napisał/a:
Oczywiście. Ale to znaczy: "Nie zdradzaj żony", a nie "Nie obcuj z kobietą, dopóki ona nie zostanie twoją żoną".

Błąd.
„Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa” (Mt 5, 27-28).
Nie chodzilo tylko o zdrady małżeńskie, ale także o stosunki seksualne jeszcze przed zawarciem ślubu.
Beniek napisał/a:
Obnoszenie się ze swoją orientacją to też swego rodzaju ekshibicjonizm.

Jasne. Ale pod to kryterium także możemy podciągnąć choćby manifestacje chorych na różne choroby, którzy domagają się, żeby ich z tego powodu nie szykanowano.
Ekshibicjonizm
Podpunkt 2 idealnie do tego pasuje.

P.S. Jand, dziadu jeden - wyprzedziłeś mnie. :P
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-30, 12:19   

Jander napisał/a:
W taki sposób każde wyrażanie swoich poglądów publicznie to ekshibicjonizm

Nie - bo co innego poglądy - a o tym można dyskutować, zmieniać je, kształtować itd. (zresztą poglądy powinno się móz kształtować), a co innego orientacja seksualna.
Jander napisał/a:
Chyba jednak nie wszyscy

Skąd taki wniosek?
Tak samo, jak wszyscy wiedzą, że mordercy, pedofile i gwałciciele to ludzie. "Człowiek - to brzmi dumnie".
Człowiek to najgroźniejsze ze zwierząt.
Nikt nie powinien być dumny z tego, że jest człowiekiem. Bo nie jest to powód do dumy.
Arlzermo napisał/a:
Błąd.
„Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa” (Mt 5, 27-28).

Nadal nie ma tu mowy o obcowaniu przed ślubem. Jest tylko o tym, żeby nie patrzeć pożądliwie - bez względu na to, czy ta kobieta jest żoną, czy nie. Zresztą, ja się z tym zdaniem i z takim postawieniem sprawy nie zgadzam.
Arlzermo napisał/a:
pod to kryterium także możemy podciągnąć choćby manifestacje chorych na różne choroby, którzy domagają się, żeby ich z tego powodu nie szykanowano.

To ktoś jest szykanowany z powodu swojej choroby?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Arlzermo 
Dorsz Marienburski


Posty: 402
Skąd: Chrzanów/Wrocław
Wysłany: 2008-04-30, 12:46   

Beniek napisał/a:
Skąd taki wniosek?

Sorry, ale twoje pytania bywają irytujące. --" Weź sobie rzuć okiem na dyskusję, która toczyła się z Mehealem kilka postów wyżej.
Beniek napisał/a:
Nikt nie powinien być dumny z tego, że jest człowiekiem. Bo nie jest to powód do dumy.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jesteśmy najlepiej rozwinięci w przyrodzie, byliśmy w stanie opanować każdy skrawek Ziemi i wykształcić sprawnie funkcjonujące społeczeństwo. Czy to nie jest powód do dumy?
Beniek napisał/a:
Zresztą, ja się z tym zdaniem i z takim postawieniem sprawy nie zgadzam.

Ależ nie zgadzaj się - ja też uważam taki zakaz za głupotę. Ale taka jest doktryna KK.
Beniek napisał/a:
Nadal nie ma tu mowy o obcowaniu przed ślubem. Jest tylko o tym, żeby nie patrzeć pożądliwie - bez względu na to, czy ta kobieta jest żoną, czy nie.

„Wiele osób zamierzających zawrzeć małżeństwo domaga się dzisiaj swoistego prawa do próby. Bez względu na powagę tego zamiaru ci, którzy podejmują przedmałżeńskie stosunki płciowe, ‘nie są w stanie zabezpieczyć szczerości i wierności relacji międzyosobowej mężczyzny i kobiety, a zwłaszcza nie mogą ustrzec tego związku przed niestałością pożądania i samowoli” (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 7). Zjednoczenie cielesne jest moralnie godziwe jedynie wtedy, gdy wytworzyła się ostateczna wspólnota życia między mężczyzną i kobietą. Miłość ludzka nie toleruje ‘próby’. Domaga się całkowitego i ostatecznego wzajemnego daru z siebie (Por. Jan Paweł II, adhort. apost. Familiaris consortio, 80)”. (KKK 2391)
Cytat wzięty z tej strony. Możesz sobie tam poczytać więcej na ten temat.
Beniek napisał/a:
To ktoś jest szykanowany z powodu swojej choroby?

Wiele osób nadal obawia się w ogóle zadawać z osobami chorymi choćby na AIDS. Cały czas są prowadzone różne akcje społeczne mające na celu uświadomienie ludzi, że przez zwykłe kontakty z chorymi nie mogą się zarazić.
I jeszcze jedno - powiedz mi, co się dzieje gdy środkiem ulicy idzie osoba chora na Downa?
_________________
"Wycinamy pędy i drzewa rąbiemy,
Depczemy korzenie, nasiona palimy,
Nadchodzi ulewa i gleba odpływa,
Pozostaje kamień oraz ciężka glina.
W zielonych łańcuchach nasze ciała gniją.
Ciała wciąż ruchome, chociaż już nie żyją."
 
 
Meheal Vermos 


Posty: 110
Skąd: Cesarstwo Apokalipsy
Wysłany: 2008-04-30, 13:01   

[quote]
Cytat:
Meheal Vermos napisał/a:
ludzi homoseksualnych uznaje za podgatunek, bowiem nie są zdolni do rozmnażania się.


Ciekawe... ludzie bezpłodni i aseksualni, a także celibatariusze, też się nie rozmnażają. Czy ich też w związku z tym uważasz za "podgatunki"? (zresztą Soul zadał już podobne pytanie)[/qoute]

Nie Bernardzie, muszę Cię wyprowadzić z błędu i oświadczyć, że wyraźne napisane było, iż są to osoby z własnej woli wchodzące w związek z osobą drugą, przy okazji odbierajac sobie możliwości rozmnażania (dla przykładu mężczyzna nie urodzi dziecka)

Cytat:
Cytat:
Meheal Vermos napisał/a:
chodzi mi o osoby które z własnego wyboru odbierają sobie jakąkolwiek możliwość reprodukcji.


A więc i księży katolickich, jak rozumiem.


Co do osób bezpłodnych - nie mają one wyboru więc to inna sprawa. Księży - nie wchodzą oni w związek z innym przedstawicielem swej płci (zawierają przysięgę z Bogiem) więc to także zupełnie inna sprawa.
Naturalnie, co myślałem że jest oczywiste, chodzi mi o osoby, które wybierają partnerów o organizmach nieprzystosowanych do 100% zmiany płci. Z tego co wiem, coś takiego dzieje się w pierwszych tygodniach ciąży, my czyli ludzie, nie mozemy zrobić z chłopa baby, a z baby chłopa.
Więć osoby homoseksualne wybierają partnera gotowego do rozrodu jednak z osobnikem innej płci. Z tego jasno wynika, że nie tak jak inni, tylko zupełnie odmiennie stosują się do tej zasady. Poprostu świadomie narzucają sobie ograniczenia rozrodcze, wobec pełnej gotowości do reprodukcji.

Ps: Sorry że tak późno, ale nie miałem czasu wcześniej :mrgreen:
_________________
www.forum.mysli.com.pl - Forum literackie. Wpadajcie :]

„Wojna może przynieść tylko zło, jako że od zła pochodzi i złem jest spowodowana"
„Gdybym mógł dojrzeć twą duszę, zobaczyłbym co kryje. Ale jako że osłania ją ciało, wybacz, że nie mogę Ci zaufać”
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2008-04-30, 13:22   

Arlzermo napisał/a:
Weź sobie rzuć okiem na dyskusję, która toczyła się z Mehealem kilka postów wyżej.

Ale Meh wcale nie napisał, że homo nie są ludźmi.
Poza tym, wyjaśniłem już, że nie da się zaprzeczyć, że Hitler, Stalin i podlegli im oprawcy z SS i NKWD też byli ludźmi. Ale to wcale nie oznacza, że automatycznie byli dobrzy.
Arlzermo napisał/a:
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jesteśmy najlepiej rozwinięci w przyrodzie, byliśmy w stanie opanować każdy skrawek Ziemi i wykształcić sprawnie funkcjonujące społeczeństwo. Czy to nie jest powód do dumy?

To nie jest powód do dumy. Bo to źle świadczy o ludziach. Ludzie są najgorszymi i najgroźniejszymi ze zwierząt. Tylko ludzie zabijają dla samej przyjemności, a nie dla zaspokojenia głodu lub pokonania przeciwników. Tylko ludzie nie zachowują równowagi ze środowiskiem. Ludzie zajmują jakiś obszar i rozmnażają się, aż wyczerpią wszystkie zasoby naturalne. Żeby przetrwać, zajmują nowe tereny.
Są na świecie jeszcze inne organizmy, które postępują tak samo - wirusy.
Niestety, tylko wirusy są gorsze i niebezpieczniejsze od ludzi. Z tym, że one nie są zwierzętami, bo zachwoują się jak istoty żywe tylko w określonych warunkach - w pozostałych są nieożywioną materią nukleinową.
Arlzermo napisał/a:
„Wiele osób zamierzających zawrzeć małżeństwo domaga się dzisiaj swoistego prawa do próby. Bez względu na powagę tego zamiaru ci, którzy podejmują przedmałżeńskie stosunki płciowe, ‘nie są w stanie zabezpieczyć szczerości i wierności relacji międzyosobowej mężczyzny i kobiety, a zwłaszcza nie mogą ustrzec tego związku przed niestałością pożądania i samowoli” (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 7). Zjednoczenie cielesne jest moralnie godziwe jedynie wtedy, gdy wytworzyła się ostateczna wspólnota życia między mężczyzną i kobietą. Miłość ludzka nie toleruje ‘próby’. Domaga się całkowitego i ostatecznego wzajemnego daru z siebie

Napisał celibatariusz, który o miłości fizycznej nie miał zielonego pojęcia.
Jeśli po ślubie okazałoby się, że małżonkowie nie odpowiadają sobie seksualnie, to byliby z tego powodu nieszczęśliwi i sfrustrowani - czy tego właśnie chcą szermierze moralności? Frustracji i niezadowolenia?
Co to w ogóle za absurd, że etyka seksualna i normy seksualne są ustalane przez celibatariuszy - to trochę tak, jakby np. normy muzyczne były ustalane przez kogoś, kto w ogóle nie wie nic o muzyce.
Arlzermo napisał/a:
powiedz mi, co się dzieje gdy środkiem ulicy idzie osoba chora na Downa?

Wiadomo - przy czym down to wada genetyczna, a nie choroba tak jak np. grypa.
Meheal Vermos napisał/a:
wyraźne napisane było, iż są to osoby z własnej woli wchodzące w związek z osobą drugą, przy okazji odbierajac sobie możliwości rozmnażania (dla przykładu mężczyzna nie urodzi dziecka)

Celibatariusz też odbiera sobie możliwość rozmnażania. Na jedno wychodzi.
Meheal Vermos napisał/a:
Księży - nie wchodzą oni w związek z innym przedstawicielem swej płci (zawierają przysięgę z Bogiem) więc to także zupełnie inna sprawa.

Zależy którzy. Niektórzy wchodzą, inni nie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13