FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polcon 2016 - Wrocław
Autor Wiadomość
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-08, 18:02   

Jest "już" program bloku literackiego, ale jak na razie bez harmonogramu... W każdym razie gdyby ktoś chciał mimo tej "drobnej" niedogodności zobaczyć co jest zaplanowane na wrocławski Polcon to zapraszam na -> http://polcon2016.pl/program-bloku-literackiego/

Na facebooku Polconu (tym ogólnym a nie wrocławskim) zapowiadają że harmonogram wydarzeń (w tym program reszty bloków) zostanie opublikowany jutro. Pażywiom-uwidim...
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-08, 18:18   

Cytat:
Jeśli nie smoki – to co? Wyznaczniki kanonu fantasy

Andrzej Sapkowski, Witold Jabłoński, Maja Lidia Kossakowska, Krzysztof Piskorski – panel dyskusyjny – prowadzi Szymon Żakiewicz
Co określa podział gatunkowy w fantastyce? Co jest najbardziej jaskrawym wyznacznikiem gatunku fantasy? Jak daleko można odejść do klasycznej tolkienowskiej czy howardowskiej formy, by nadal pozostać w „kanonie”? A w związku z tym, czy można – a jeśli tak, to w jaki sposób – uniknąć w ramach fantasy wtórności i dodać coś swojego?


//mysli

Cytat:
Fantasy – 150 lat gatunku miecza i magii – Szymon „Simon Zack” Żakiewicz
Simon zabierze Was w multimedialną podróż po krainach Fantasy. Sławni pisarze, legendarni bohaterowie, niezapomniane światy. Wszystko co potrzeba, by rozpalić ciekawość i fascynację tym wspaniałym gatunkiem.

Coś czuję, że ta prelekcja będzie zasługiwała na szczególną uwagę. Z zeszytem do prowadzenia notatek --_-



Cytat:

Recenzenci i reckarze, czyli o roli recenzji we współczesnej polskiej fantastyce
Maciej Rybicki
W swoim wystąpieniu chciałbym przyjrzeć się bliżej kształtowi współczesnej krytyki literackiej odnoszącej się do fantastyki. Jakie znaczenie maja recenzje dla czytelników, wydawców i pisarzy? W jaki sposób tworzy się opinia o danej pozycji

Trzeba będzie pójść potrollować :badgrin:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-09, 09:36   

Tixon - możesz się już akredytować jako "prasa" 8)

http://polcon2016.pl/akredytacja-medialna/
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-10, 03:44   

Roboczy harmonogram - http://polcon2016.pl/harm...zy/#toggle-id-1


Niektóre punkty programu (starałem się wyciągnąć punkty z gośćmi z zagranicy):

Blok literacki:

- Spotkanie z Ianem Watsonem i premiera książki „Pamiętamy Babilon”
czwartek 14:00 1h, Galeria
-prowadzi Wojtek Sedeńko

- Spotkanie z Andrzejem Sapkowskim
piątek 11:00 2h, Sala Główna (Audytoryjna)

- Premiera powieści „Zgnilizna” i spotkanie z autorką
piątek 12:00 1h, Sala 3 (Postapokalipsa)
Siri Pettersen, Bogusław Tobiszowski

- Spotkanie z Edwardem Lee
piątek 13:00 1h, Sala 4 (Horror i Groza)
– prowadzi Karolina Kaczkowska

- Spotkanie z gościem specjalnym Jackiem Ketchumem
piątek 17:00 1h, Sala Główna (Audytoryjna)
– prowadzi Bartek Czartoryski

- Spotkanie z gościem specjalnym Peterem V. Brettem
piątek 18:00 1h, Sala Główna (Audytoryjna)
– prowadzi Dominika Repeczko

- Imaginary worlds: Fantasy L
sobota 10:00 1h, Sala Główna (Audytoryjna)
– panel dyskusyjny – Peter V. Brett, Siri Pettersen, Cristina Macia

- Jeśli nie smoki – to co? Wyznaczniki kanonu fantasy
sobota 11:00 2h, Sala Główna (Audytoryjna)
Andrzej Sapkowski, Witold Jabłoński, Maja Lidia Kossakowska, Krzysztof Piskorski – panel dyskusyjny – prowadzi Szymon Żakiewicz

- Groźna Przyjaźń
sobota 16:00 1h, Sala 4 (Horror i Groza)
Edward Lee, Jack Ketchum

- Spotkanie z Alastairem Reynoldsem
niedziela 14:00 1h, Sala Główna (Audytoryjna)
– prowadzi Maciej Rybicki

- Ukochane koszmary – horrory, do których powracamy
niedziela 16:00 1h, Sala 4 (Horror i Groza)
– panel dyskusyjny – Edward Lee, Jack Ketchum, Mark Rein Hagen

- Between science and fiction
niedziela 17:00 1h, Sala Główna (Audytoryjna)
Ian Watson, Alastair Reynolds, Peter V. Brett


Blok naukowy:

- How much is science in science-fiction movies
piątek 15:00 1h, Sala G?ówna (Audytoryjna)
Alastair Reynolds, Ewa Pawelec, Andrzej Drzewiński


Blok Fandom:

- European Fandom – convention, events, people – similars and differences
czwartek 16:00 1h, Sala Główna (Audytoryjna)
David J. Lally, Cristina Macia, Ian Watson, Sergii Legesa, Arenev, Paltsun, Mark Rein Hagen, Krzysztof Księski

- Eurocons and European Science Fiction Society – spotkanie z gościem honorowym Eurokonferencji Davidem J. Lally
czwartek 17:00 1h, Galeria

- Let’s Talk about Georgia F
piątek 18:00 1h, Galeria
Mark Rein Hagen, Rafał Pośnik, Anna Szczygieł


Blok komiksowy:

- Fantastyczne Światy Chrisa Achilleosa – wernisaż wystawy
czwartek 19:00 1h, Galeria
Chris Achilleos, Marcin Przybyłek, Wojtek Sedeńko

- Spotkanie z Chrisem Achilleosem
piątek 11:00 2h, Galeria
– prowadzi Marcin Przybyłek


Blok gry fabularne i larpy:

- Let’s Talk about Monsters
sobota 15:00 1h, Sala 8 (ScienceFiction/UFO)[HS]
Mark Rein Hagen, Rafał Pośnik

- Let’s Talk about Secret Agencies in RPG G
niedziela 13:00 1h, Sala 8 (ScienceFiction/UFO)[HS]
Mark Rein Hagen – prowadzi Rafał Pośnik
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-10, 17:48   

Nudziło mi się, więc zrobiłem tabelkę z programem pierwszego dnia imprezy (czwartek)... Dałem w niej prawie wszystko (z wyjątkiem Mangi/Anime i Planszówek) co znalazło się w harmonogramie opublikowanym przez organizatorów. Dla następnych dni raczej nie będę robił czegoś podobnego - pierwszego dnia powinienem dostać przecież informator w rejestracji)



Aha - jakby ktoś chciał zamieścić to gdzie indziej - śmiało, bez krempacji...
Mam nadzieję, że niczego nie poprzekręcałem.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-10, 20:22   

tr napisał/a:
Dałem w niej prawie wszystko (z wyjątkiem Mangi/Anime

Łajza.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-17, 07:36   

Uwaga - organizatorzy Polconu coś pokićkali z kodami kreskowymi na preakredytacjach i wysyłają je jeszcze raz... (tak było przynajmniej w przypadku preakredytacji mojej i mojej siostry). Tak więc jeśli ktoś wykupił akredytację wcześniej to warto dzisiaj zajrzeć na swoją skrzynkę pocztową...
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-08-17, 10:26   

Zgadza się, też dostałam poprawiony kod dzisiaj.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-18, 21:57   

Pierwszy dzień Polconu... i na niczym nie byłem.

Miałem przyjechać do Wrocławia o 13.20, ale na skutek wypadku na przejeździe w jakiejś wiosce za Sieradzem - Słomniki Suche czy cuś - (bela słomy na torach, zerwany błotnik, słoma w podwoziu składu) a następnie indolencji Intercity moja droga na Polcon znaaacznie się wydłużyła. (Fajnie, że załatwili przesiadkę do jadącego kilkanaście minut później regionalnego z Łodzi do Poznania, ale ten zawiózł pasażerów tylko do Ostrowa Wielkopolskiego, a dalej Intercity umyło ręce, mimo że miało dwie godziny od wypadku do przyjazdu zastępczego pociągu na stację gdzie jego trasa odbijała od trasy na Wrocław, na zorganizowanie jakiegoś dalszego transportu zastępczego. Zamiast tego ludzie musieli czekać na następny pociąg do Wrocławia godzinę i 40 minut. Ci co jechali do Wałbrzycha i Jeleniej Góry mieli poczekać chyba jeszcze dodatkową godzinę). W sumie zamiast niecałych 6 h jechałem ponad 9 h.... Potem tylko mordowanie się z wrocławskimi automatami biletowymi :evil: , z kwadrans tramwajem linii 2 i byliśmy z siostrą na miejscu.

O godzinie 17:40 obsługa akredytacyjna przebiegała sprawnie, nie było dużych kolejek po odbiór akredytacji. Spotkałem znajomego ze Skierconu, którego poznałem dzięki ats, pogadaliśmy chwilkę (też jechał tym samym pociągiem, a po za tym prowadzi na Polconie kilka prelekcji o Gwiezdnych Wojnach i narzekał w związku z tym na ogólny burdel u organizatorów) a następnie poszedłem z siostrą do akademika zrzucić toboły i rozpakować się. Chwilkę to potrwało, ale byliśmy z powrotem w Hali Stulecia gotowi na prelekcje o godzinie 19:00. Jako, że nie znalazłem nic ciekawego o tej godzinie, a nie chciałem iść z siostrą na prelekcję o schizofreni, więc zacząłem rozglądać się "co, gdzie, i z czym". Czyli poznawać topografię Polconu. A bywa ona miejscami pogmatwana, zwłaszcza gdy próbuje się znaleźć sale 1, 2, 3 i 4 - a następnie przemieścić między nimi. No nic, trochę to zwiedzanie trwało, więc po drodze zgłodniałem i przemieściłem się w okolice budek z żarciem, gdzie oczywiście trafiłem na Tixona :badgrin: .

Posiedzieliśmy sobie z Tixonem z godzinę na ławeczce obgadu... tzn. ustalając jakie są jutrzejsze punkty programu. Dowiedziałem się, że uroczyste rozpoczęcie konwentu, na które miałem zamiar się wybrać, było dostępne tylko po uprzedniej rezerwacji (której oczywiście nie dokonałem), więc dałem sobie spokój z tym ostatnim na dzisiaj punktem programu i czekałem na siostrę, która w międzyczasie jeszcze na coś poszła. Tak sobie gadaliśmy z Tixonem i gadaliśmy (był bardzo zawiedziony że nie miałem dziś na sobie koszulki z pegazem, bo specjalnie zabrał ze sobą marker żeby mi na niej coś "skorygować", ale profilaktycznie wpierw upewnił się czy miałem w pracy jakieś przeszkolenie wojskowe :badgrin: ), aż w końcu stwierdził, że czas na niego i odbił na kwaterę u znajomych. Po kilku minutach na jego miejscu usiadł, jeśli dobrze rozpoznaję z fotek Polkonowskich, Jack Ketchum z jakąś polską obstawą tłumaczącą. Potem dosiadł się jeszcze Peter Brett. I tak sobie palili, pili piwko, zżerali pierogi i gadali ze sobą in english o tym jak im minął dzień i takie podobne pierdoły, ja zaś siedziałem sobie z metr od nich, czekałem na siostrę i ogólnie starałem się zrozumieć o czym nawijają, przy okazji przeglądając neta w komórce z info o kolejnych wioskach w okolicach Manbij zdobytych przez SDF w ofensywie przeciw ISIS. Czyli codzienna norma.
Przy okazji - raczej nie polecam placków ziemniaczanych. Można zjeść, ale po co - żadna przyjemność...

Potem było jeszcze tylko te kilkaset metrów do akadedmika, jeden prysznic i 1 wc dzielone na 5 pokoi... i tak mi minął pierwszy dzień Polconu.
W sumie dzień pełen wrażeń, aczkolwiek niekoniecznie takich jakie miałem w planie i jakich się spodziewałem...
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-08-18, 22:07   

Gadaliście, gadaliście... nie pitol, tylko powiedz ile wypiliście //jachu
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-18, 22:14   

Pół 2-litrowego 7-Up.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-18, 22:21   

Czemu nie paliłeś i nie piłeś z tymi dwoma?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-18, 22:48   

Nie jestem na tyle głupi aby niszczyć sobie płuca paleniem, a po za tym nie lubię alkoholu, więc go nie piję. Co do Ketchuma i spółki - przysiedli się do stolika - stolik jest duży, siedziałem sam z brzegu - co miałem im żałować miejsca... :mrgreen: (To znaczy Ketchum siadł i pałaszował pierogi, jego polscy przewodnicy stali trochę z boku, ale potem do stolika dosiadł się Brett i ktoś jeszcze). Ale to że obok mnie usiadło kilku pisarzy to jeszcze nie powód bym się im wtryniał w prywatną rozmowę - nie jestem jakimś nawiedzonym fanem... po za tym nie przywiozłem w tym roku niczego do podpisywania, no i nie chciało mi się speakać po english... a nóż widelec jeszcze by mnie zrozumieli i co wtedy... ;) :lol:
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-18, 23:28   

To po xhuj żeś tam pojechał?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-19, 04:28   

Jak to po co - oczywiście żeby się opalić... głupie pytanie :roll:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2016-08-19, 06:57   

Tixon jest abstynentem?
Łiii tam, to nie jadę. //patykiem
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-19, 07:36   

E tam, pewnie pół litra mu się mroziło w lodówce u kumpla.

A 7-UP było moje - Tixon był padnięty, zmordowany po ciężkim dniu pstrykania fotek na konwencie 8) - zapytał czy mam coś do picia, więc go poczęstowałem tym co miałem.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-19, 08:54   

To nie taniej i szybciej w solarium?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-19, 09:14   

Twórczości Pana Ketchuma nie znam i nie interesuję się nią. Horror i groza to nie moje klimaty. Bretta lubię, ale przyszedł po jakiejś pół godzinie, gdy już się powoli zbierałem. Po za tym odpoczywałem po męczącym dniu, studiowałem program na następny dzień, szukałem gdzie są sklepy w okolicy, gdyż nie mieliśmy z siostrą nic do jedzenia na kolację i śniadanie oraz ogólnie patrzyłem w necie co się ciekawego na świecie dzieje... A.. i opalałen się w świetle latarni podziwiając Księżyc i pochmurne niebo o tej 21 godzinie...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-19, 10:09   

A to przepraszam, teraz rzeczywiście widzę wszystko w innym świetle. Jesteś równy gość.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-08-19, 10:35   

Fidel-F2 napisał/a:
A to przepraszam, teraz rzeczywiście widzę wszystko w innym świetle. Jesteś równy gość.
:mrgreen:

Ale tak swoją drogą, to trochę dziwne - nie włączyć się do rozmowy z mistrzami pióra siedzącymi na wyciągnięcie ręki. Ja bym miał problem, bo mój angielski jest na poziomie brytyjskiego niemowlaka, ale po to jest piwo i tłumacze, aby jednak spróbować konwersacji zamiast siedzieć ze smartfonem w ręku. Na Pyrkonie w 2014 roku zamieniłem dwa zdania z Charlesem Strossem i rozmawiałem z Tadem Williamsem, choć pewnie miał ze mnie (a raczej z mojej kulawej mowy) niezły ubaw. Jak przyjedzie następnym razem, to załatwiam sobie prywatną audiencję i spiję go jakimś miejscowym browarem albo winem własnej roboty i wtedy się dogadamy... ba! Rozkminimy teorię ewolucji :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-08-19, 10:59   

ja tam w sumie z Brettem nie miałbym o czym rozmawiać a tego drugiego nie znam.
w sumie tr+
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-08-19, 11:11   

Zawsze jest jakaś Marynia na podorędziu. Trojan -1
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-08-19, 11:30   

Trojan napisał/a:
ja tam w sumie z Brettem nie miałbym o czym rozmawiać a tego drugiego nie znam.
A skąd wiesz, że nie miałbyś o czym rozmawiać? Nie znasz go, a może macie podobne zainteresowania, może on też np. wędkuje albo wspina się po skałkach albo po prostu lubicie piwo i macie podobny gust jeśli chodzi o kobiety. Skreślasz gościa nawet nie zamieniwszy z nim ani słowa ;)
Pamiętam jak wracałem w ubiegłym roku pociągiem z Wrocławia. W moim wagonie pełno ładnych studentek, a ja miałem miejsce obok jakiegoś dziadka w sztruksowych spodniach i marynarce pamiętającej czasy napoleońskie. Siadłem koło niego nieco zniesmaczony, że nie zapoznam żadnej uroczej dziewczyny, a tymczasem to była najlepsza podróż pociągiem jaką miałem. Dziadek okazał się profesorem historii wczesnego średniowiecza i uraczył mnie kapitalną rozmową z wykładem na temat początków chrześcijaństwa w Europie. W ogóle nie żałowałem, że nie siedziałem w innym miejscu :mrgreen: Nie oceniaj książki po okładce, jak mawiał ASX --_-
Osobiście nie znam obu panów (Ketchuma ani Bretta), żadnej ich książki nie czytałem... ale pewnikiem, będąc w sytuacji tr, zagadałbym.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-08-20, 18:31   

Bo w nas Polakach jakaś taka nieśmiałość jest. Ja tam jej nie mam i akurat lubię sztruks. Ma prążki. Prążki są w pytę.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-20, 18:36   

Ja tam rozumiem tę nieśmiałość, w życiu nie zaczepiłabym obcych ludzi, gdybym nie musiała :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-08-22, 10:15   

A mnie cieszy to, że w 2018 roku Polcon odbędzie się w Toruniu. Już raz tak miało być parę lat temu ale ostatecznie organizacja przypadła Warszawie. Mam nadzieję tylko, że obecni ludzie odpowiedzialni za Copernicon dadzą radę - bo to oni wg wpisu na ich FB będą się tym zajmować.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-22, 19:51   

Link do galerii z Polconu ;)
Jeszcze świeżutki :->
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-08-22, 20:19   

Dałbyś link go jakiejś porządnej galerii, gdzie można powiększyć zdjęcia, a nie do jakiegoś podejrzanego portalu, na którym durne komunikaty zasłaniają pół ekranu.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-22, 20:52   

Daj mi na taki porządny namiary i masz załatwione ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13