FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
THE WIRE
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-02-15, 06:32   

Oglądaj! Nie zwlekaj :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2016-02-15, 17:34   

Gdzieś Ty się chowała tyle lat?



Sam bym to jeszcze raz obejrzał, a najlepiej jakby mi pamięć wyczyścili...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-02-15, 19:16   

Ja też:) I za parę lat może uda mi się zapomnieć wystarczająco dużo, żeby to miało sens.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-02-15, 19:16   

Za szafą. I tam internety nie zawsze dochodzą :P

Ale serial jest super. Najbardziej mię się podoba, że twórcy nie traktują widza, jak tępaka i nie powtarzają w kółko tych samych informacji, nie wyjaśniają rzeczy oczywistych. Mówią raz, a potem za kilka odcinków są następstwa. I te następstwa są wypadają absolutnie naturalnie, bo przecież znikąd się nie wzięły.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-02-15, 19:28   

W tym serialu najbardziej "niszczy" mnie jego uniwersalność. Bez problemu można byłoby osadzić serial w Polsce (tyle, że z białą obsadą głównie) a fabuły nie wymagałyby dużych korekt. I można byłoby opowiedzieć o dysfunkcji Systemu z polskiej perspektywy.

Choć w 2 sezonie jest sporo "polskiej" perspektywy. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-02-28, 21:51   

Wciągnęłam jak bocian żabę całość. Jest to pierwszy tak dobry serial o policji, polityce, wymiarze sprawiedliwości, szkolnictwie, dziennikarstwie i opiece społecznej, jaki widziałam. Zero banału, zero lukru, sama prawda. Kombinuję, co podobnej klasy widziałam/czytałam i wychodzi mi, że porównywalni są chyba tylko Policjanci Dorothy Uhnak, jednakowoż tam akcja jest doprowadzona do lat 70. XX w., czyli toczy się jeszcze wtedy, gdy prawdziwa policyjna robota była na porządku dziennym.

Łomatko, co ja teraz będę oglądać? //aaa
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-02-28, 22:21   

Beata napisał/a:
Wciągnęłam jak bocian żabę całość. Jest to pierwszy tak dobry serial o policji, polityce, wymiarze sprawiedliwości, szkolnictwie, dziennikarstwie i opiece społecznej, jaki widziałam. Zero banału, zero lukru, sama prawda. Kombinuję, co podobnej klasy widziałam/czytałam i wychodzi mi, że porównywalni są chyba tylko Policjanci Dorothy Uhnak, jednakowoż tam akcja jest doprowadzona do lat 70. XX w., czyli toczy się jeszcze wtedy, gdy prawdziwa policyjna robota była na porządku dziennym.

Łomatko, co ja teraz będę oglądać? //aaa



Gorąco polecam "The Shield" :-) I wszystko jasne! //amor
A ze stosunkowo nowych produkcji oczywiście "American Crime" - cudo! //amor
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-03-02, 11:08   

Beata napisał/a:
Wciągnęłam jak bocian żabę całość. Jest to pierwszy tak dobry serial o policji, polityce, wymiarze sprawiedliwości, szkolnictwie, dziennikarstwie i opiece społecznej, jaki widziałam. Zero banału, zero lukru, sama prawda. Kombinuję, co podobnej klasy widziałam/czytałam i wychodzi mi, że porównywalni są chyba tylko Policjanci Dorothy Uhnak, jednakowoż tam akcja jest doprowadzona do lat 70. XX w., czyli toczy się jeszcze wtedy, gdy prawdziwa policyjna robota była na porządku dziennym.

Łomatko, co ja teraz będę oglądać? //aaa

Po "The Wire" moja tolerancja dla seriali i filmów o policjantach i złodziejach jest niemal zerowa i nie wykraczająca poza jeden odcinek. Nie wspominając o innych walorach serialu, bo to nudne powtarzać wciąż to samo :)

A co masz oglądać? "American Crime". Koniecznie!. Krótsze: 1 sezon to 10 odcinków, za tydzień kończy się sezon 2 - też 10 odcinków. Jest w nim ambicja "The Wire" do pokazania dysfunkcji systemu. I jaka mocarność fabuły!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-03-02, 11:55   

Jak dla mnie, "American Crime" ma przewagę nad "Wire" w warstwie emocjonalnej i budzi duże zainteresowanie na wszystkich płaszczyznach, aczkolwiek kiedy w tym drugim zginął mój ulubiony bohater, to rzuciłem oglądanie w piz... i od lat mam 2 sezony do zaliczenia ;)
"AC" delektowałem się ze ściśniętym gardłem z powodu poruszenia, czego żadną miarą nie da się napisać o "Wire", przy całym dlań szacunku i uznaniu.
Augustus nawet się nie zająknął o świetnym "The Shield", tak więc po "AC" gorąco polecam ten serial. Tutaj też są gliniarze, tyle że o coraz brudniejszych rączkach i mimo tego, że jest tego cuda aż 7 sezonów, to absolutnie nie ma tu mowy o spadku formy, jak to zazwyczaj w dłuższych produkcjach bywa. Powiedziałbym nawet, że wraz z każdym sezonem robi się jeszcze ciekawiej i bardziej emocjonująco, aż do idealnie rozegranego finału.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2016-03-02, 12:51   

Co do "The Shield" to ja bym zaryzykował stwierdzenie, że dwa ostatnie sezony były jednak trochę słabsze, ale ciężko, żeby coś było lepsze od fenomenalnych serii 3, 4 i 5. Szczególnie żałuję, że ostatecznie całkowicie odpuścili wątek przemiany Dutcha...

Tak czy siak, i "The Wire", i "The Shield" to dla mnie absolutny top serialowy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-03-02, 15:51   

Misiel napisał/a:
Co do "The Shield" to ja bym zaryzykował stwierdzenie, że dwa ostatnie sezony były jednak trochę słabsze, ale ciężko, żeby coś było lepsze od fenomenalnych serii 3, 4 i 5.

Szczególnie żałuję, że ostatecznie całkowicie odpuścili wątek przemiany Dutcha...

Tak czy siak, i "The Wire", i "The Shield" to dla mnie absolutny top serialowy.



1. Nazbyt ryzykowne i na pewno krzywdzące, tym bardziej, że praktycznie w każdym mamy mnóstwo emocji i wzruszeń z prawdziwego zdarzenia. Sezon z Forestem Whitakerem oglądałem z otwartą japą ;) Ależ tam było gęsto... :)
W każdym razie kategorycznie nie zgadzam się co do trochę słabszych dwóch ostatnich sezonów! :)

2. Z tego co się orientuję, kwestię odpuszczenia przemiany Dutcha "zawdzięczamy" nie twórcom serialu, lecz samej stacji, bo "jak to by wyglądało..." ;)

3. No ba! Ale obok nich można śmiało postawić: "American Crime"...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-03-02, 18:23   

No nie wiem, czy "The Shield" jest takie przenikliwe i kompleksowe, jak "The Wire". Ale nie będę się spierał, bo "The Wire" oglądałem 3 razy a "The Shield" tylko raz.

Natomiast jeśli chodzi o emocjonalność "American Crime", to rzeczywiście ma ten serial przewagę nad "The Wire". Co nie jest żadnym zarzutem, tylko stwierdzeniem faktu. "American Crime" to - można tak to ująć w uproszczeniu - jakby Paul Haggis zrobił "Crash" tylko lepiej i rozpisany na serialowy sezon. O ile "Crash" ("Miasto gniewu") jest dobrym filmem, to jednak idzie w emocjonalny szantaż wobec widza. "American Crime" tego nie robi i przez to jest serialem lepszym od filmu Haggisa i ściska momentami za gardło mocniej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-03-02, 19:34   

Romulus napisał/a:
No nie wiem, czy "The Shield" jest takie przenikliwe i kompleksowe, jak "The Wire".




Ależ nikt tu nie napisał, że "The Shield" jest takie przenikliwe i kompleksowe jak "Wire"..., bo nie jest...
Uwaga w tym pierwszym skupia się na nieco innych kwestiach. "Wire" bardziej kontempluje się intelektualnie, a "The Shield" emocjonalnie, przy czym oczywiście w tym drugim także wszystko trzyma się przysłowiowej kupy i nikt tu nie próbuje robić widza w ciula traktując go jak idiotę. Nie widzę żadnego problemu... Oba seriale są znakomite, każdy na swój sposób.
Ja po prostu lepiej bawiłem się na przygodach Vica Mackeya i jego kolegów.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2016-03-02, 21:31   

The Wire jest bardziej "wytrawny", ale oba to must have.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-03-02, 22:09   

Rashmika napisał/a:
The Wire jest bardziej "wytrawny", ale oba to must have.


Wielka szkoda tylko, że "The Shield" wciąż jest dostępny tylko w słabej jakości... HD by się przydało... wreszcie... //mysli
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-03-03, 12:11   

To prawda...
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-03-03, 16:06   

Ufff, bo już wszyscy podejrzewaliśmy Asiksa o kłamstwo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-03-03, 19:09   

Mnie chodziło o to, że HD by się przydało:P
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13