FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam tytułu książki
Autor Wiadomość
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2014-03-31, 20:32   

Patrz, nie wpadłam na taką interpretację //mysli
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2014-04-01, 09:10   

Mętnie mi się kojarzy George McDonald, ale to była ksiązka raczej dla dzieci.
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=18208
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-04-01, 17:21   

Mi się schemat fabularny kojarzy tylko z Glizdawcami Carda, ale na 99% się mylę //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
nodek 
Milcz Łotrze!


Posty: 52
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-07-31, 20:15   

Panowie brat prosi o pomoc, chcialby dowiedziec sie co to za ksiazka, cytujac to co mi napisal:

"Fragment książki z czasopisma fantastyka: Opowiadała o chłopaku który żył w elektrycznym świecie w którym wszyscy musieli nosić jakieś anty elektryczne ( albo elektryczne) buty, w pewnym czasie następuje jakaś apokalipsa ? i przez wideo komunikator przez przypadek został połączony z jakąś dziewczyną, której o czymś opowiadał ( może nawet o tej apokalipsie ?) z tego co kojażę książka napisana w styku steam punk, i na pewno dość stara, bo była w starych fantastykach, celuję w lata +- 85."
_________________
Wyobraź sobie siebie w łodzi na rzece.
Z mandarynkami i marmoladowym niebem
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2014-12-09, 20:11   

Yavimatuzalem napisał/a:
Szukając odpowiedzi w google też na to trafiłem, ale to zdecydowanie nie to.
Fabułą książki kręciła się wokół góry, która przyciągała kobolda (bohatera) czy też wszystkie koboldy. W tym właśnie problem, że niewiele pamięta i dlatego szukam pomocy ;)

Co prawda to stare pytanie, ale pozostało bez odpowiedzi, a pyta ...matuzalem, więc może jeszcze żyje. Mnie się skojarzyło z J. Hines - Droga goblina...
 
 
shisui

Posty: 3
Wysłany: 2014-12-22, 21:27   

Witam.
Szukam książki z gatunku fantasy, właściwie nie książki a trylogii. Niestety pamiętam tylko ogólny zarys fabuły z pierwszej części, a jeszcze bardziej ogólniejszy z drugiej.
Bohaterką była dziewczyna, jej wiek mniej więcej pomiędzy 10 a 20 lat. Mieszkała na wsi, kiedy się okazało że posiada talent magiczny musiała wyjechać do miasta (a być może stolicy kraju w którym mieszkała) żeby uczyć się magii. Kształtowała się na uzdrowicielkę. Tam bodajże zakochała się w jakimś magu z którym zaszła w ciąże. Dowiedział się o tym przełożony całego klasztoru (albo gildii) więc zmuszona była uciekać razem z owym magiem. W czasie ucieczki (albo bezpośrednio przed nią) Mag zginął w konfrontacji z Mistrzem Magii(chyba tak był nazywany ale ręki nie dam) w której to Mistrz użył czarnej magii (pamiętam jakieś zaklęcie coś z czarnymi mackami czy jakiś taki styl). Bohaterka uciekła z jakimś służącym, najpierw rzeką, potem przez morze na którym ich statek został zatopiony przez Mistrza. Uratowały ich stworzenia podobne do wielorybów które przetransportowały ich na plażę.Aha i jeszcze przed całą ucieczką Mistrz Magii rzucił bodajże jakieś zaklęcie na nienarodzone dziecko które miało na celu zamienienie go w coś rodzaju jakiegoś potwora.
To mniej więcej zarys ogólnej fabuły tej trylogii, miejscami może ona być podobna do Trylogii Czarnego Maga ale to nie to.
Bardzo bym prosił o jakieś informację które mogą mnie doprowadzić do tej trylogii, tytuł czy też autor byłoby najbardziej idealną odpowiedzią ale jeżeli ktoś pamięta może jakieś imiona czy też nazwy miast bądź krain czy miejsc proszę o pisanie.
Z góry wszystkim zainteresowanym szczerze dziękuję.

edit: Jeszcze co mi się przypomniało w miarę poszukiwań tytułu to że w tej książce magia miała postać czterech albo pięciu żywiołów (woda,ogień,ziemia,powietrze i może coś jeszcze).

edit2: Kolejna rzecz mi się przypomniała w miarę poszukiwań, mianowicie w drugim tomie była mowa o smoku który podarował bohaterce jakiś klejnot. Druga rzecz to to że był tam wątek o ludziach ze skrzydłami (jakieś podniebne królestwo czy coś w tym stylu) oraz jedna kobieta z tego plemienia spotkała się z główną bohaterką i jej towarzyszami.
  
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-12-22, 21:59   

Wygląda na Sagę o Katanie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
shisui

Posty: 3
Wysłany: 2014-12-25, 22:18   

Niestety to nie to. Saga o Katanie z tego co wyczytałem dopiero ma zacząć powstawać a jej pierwsza książka wyszła w tym roku a ja czytałem tą książkę do której odnosi się mój opis jakieś 3-4 lata temu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2014-12-25, 22:34   

To może Era Pięciorga Trudi Canavan? Twój opis brzmi jak standardowa fabuła jej książek.
 
 
shisui

Posty: 3
Wysłany: 2014-12-26, 12:45   

Tak cóż, dopiero po przeczytaniu Trylogii Czarnego Maga a w sumie właściwie jego prequelu czyli Uczennicy Maga uderzyło mnie podobieństwo do opisanej przeze mnie książki. Szukałem w całej twórczości Trudi Canavan jednakże nic nie pasowało do tego opisu. Chociaż nie czytałem jeszcze Ery Pięciorga to jednak wiem że to nie ten cykl. Dlaczego? Ponieważ tam nie było żadnej wojny (no chyba jeśli liczy się ta która jest między główną bohaterką a "Wielkim Mistrzem")
 
 
Dyapanazy Nibek

Posty: 2
Wysłany: 2015-01-10, 22:58   

Witam. Szukam tytułu książki, którą czytałem bardzo dawno temu. Niestety, pamiętam bardzo mało szczegółów. Oto one: książka science fiction, zaczynała się jakimś międzygalaktycznym kongresem, w którym wzięli udział przedstawiciele różnych kosmicznych ras. Główny bohater bierze udział w tym kongresie. Jakaś rasa zagraża ziemi. Statki kosmiczne mogą poruszać się z prędkościami większymi od prędkości światła. Chodziło chyba o jakiś napęd grawitacyjny. Pierwsza wyprawa i starcia z obcymi kończą się porażką, nasz bohater wraca na ziemię dzięki jakiemuś manewrowi, który niszczy planetę i pozwala wyrwać się ludziom z okrążenia. W niewoli u obcych pozostaje jego przyjaciel, Andre. W kolejnej wyprawie bohater jest już głównodowodzącym, jest żonaty i ma syna (chyba Alan, ale nic bym sobie obciąć nie dał...) lepsze statki, lepsze wyposażenie, znaleziono sposób nawiązania łączności między statkami lecącymi z prędkościami większymi od prędkości światła (czego wcześniej nie było). W niewoli u obcych odnajduje Andre, który, w celu ochrony przed odczytaniem z jego mózgu wszelkiej wiedzy na temat ludzkości, tak długo powtarza sobie wierszyk "Miała babuleńka kozła rogatego...", aż idiocieje i powtarza tylko te słowa. Podczas wędrówki na powierzchni metalowej planety z dużą grawitacją ginie syn naszego bohatera. Wyprawa kończy się pełnym sukcesem - i tylko tyle pamiętam. Jeśli komuś coś zaświtało, to będę wdzięczny za każdą pomoc.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2015-01-10, 23:47   

Siergiej Sniegow - Ludzie jak bogowie (trylogia).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Dyapanazy Nibek

Posty: 2
Wysłany: 2015-01-13, 14:44   

Bardzo, bardzo dziękuję. Właśnie tej pozycji szukałem. Już zaczynam ją czytać.
 
 
sandramistrz

Posty: 1
Wysłany: 2015-02-04, 17:17   

Siemanko, potrzebuje tytulu ksiazki z ktorej znalazlam fragment w internecie moze ktos cos? Zdj w zalaczniku:)

Screenshot_2015-02-02-10-08-01.png
Plik ściągnięto 10 raz(y) 87,32 KB

 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2015-02-04, 17:30   

Internet mówi, że to Jodi Picoult, Zagubiona przeszłość.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
siegfried

Posty: 1
Wysłany: 2015-07-24, 16:50   Czy ktos pamieta?

Witam!
Nie bardzo wiedzialem gdzie taki temat zalozyc, forum jest spore wiec jezeli zly dzial to przepraszam serdecznie :)

Czy ktos moze pamieta autora / tytuly ponizszych opowiadan? Prawdopodobnie byly opublikowane w jakims periodyku - nowa fantastyka? jakis zbior opowiadan?

1. opowiadanie o podrozniku / najemniku odwiedzajacym inna planete. facet korzysta z pomocy SILNIKA - inteligentnego samochodu (cybernetycznego? organicznego?). przemierzaja planete, rozmawiaja, na koniec okazuje sie ze SILNIK ma swoja ciemna strone i pozera powoli najemnika.

2. Rece precz od marsa? opowiadanie o ludziach specjalnie wychodowanych do zasiedlenia marsa, mogacych oddychac bez pomocy aparatury, poruszac sie bez skafandrow itp itd. w koncowej scenie "marsjanie" decyduja ze porozbijaja kopuly ziemian i pozabijaja ich mieszkancow. ostatnie slowa to chyba wlasnie "rece precz od marsa"

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-07-24, 17:39   

2. To chyba Frederick Brown - Ręce precz
 
 
bgb 

Posty: 2
Wysłany: 2015-09-22, 15:20   

Witajcie. Poszukuje tytułu pewnej książki (a może opowiadania), którą czytałem około 10 lat temu. Gatunek to najprawdopodobniej fantastyka naukowa. Kojarzę, że występował w niej motyw podróży kosmicznych, ale z samej fabuły dobrze pamiętam jedynie końcówkę książki: bohaterowie znajdujący się w statku kosmicznym w jakiś sposób cofnęli się w czasie (być może odpowiadała za to czarna dziura, ale to tylko moje luźne skojarzenie, za które głowy bym nie dał) i tym samym utknęli na Ziemi w epoce ludzi pierwotnych bez możliwości powrotu.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-09-23, 09:23   

Adams, Restauracja na krańcu wszechświata.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
bgb 

Posty: 2
Wysłany: 2015-09-23, 10:39   

Tixon napisał/a:
Adams, Restauracja na krańcu wszechświata.

Dziękuję, Tixon. Sprawdziłem i główny motyw pasuje jednak... Albo pamięć spłatała mi figla albo chodzi o jeszcze inną książkę... Restauracja na krańcu wszechświata to książka bardzo humorystyczna co trochę mnie rozczarowuje bo przysiągłbym, że to czego szukam miało poważną i raczej ponurą fabułę.
 
 
ocelot77

Posty: 1
Wysłany: 2015-10-09, 14:29   Poszukuję ksiązki :)

Dzień dobry.

Czy ktoś pamięta taką książkę (fantastyczną?). Kosmonauta (?) z Ziemi jest na innej planecie (nie pamiętam, jak tam trafił). Dołącza się do wędrownego plemienia dzikich ludzi. Mają oni przywódcę - najsilniejszego mężczyznę w plemieniu. Spędza on w namiocie otoczonym sznurkiem i innymi potykaczami, które mają go obudzić, gdy ktoś będzie próbował się do niego zakraść i go zabić. Co jakiś czas ktoś z plemienia próbuje zostać wodzem i toczy walkę z aktualnym. Jak go zabije - przejmuje jego stanowisko. Więcej nie pamiętam... :)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-10-09, 15:36   

Coś mi cyklem Barsoom Burroughsa zalatuje, ale w sumie strzelam.
_________________
 
 
Kotroniusz

Posty: 1
Wysłany: 2015-10-16, 08:33   

Poszukuję tytułu i autora książki:
Na Ziemię przybywa statek kosmiczny (zdaje się, że jakaś dawna ziemska wyprawa), ale na pokładzie nie ma ludzi, tylko humanoidalni kosmici w stanie katatonii. W trakcie rozwoju akcji okazuje się, że jest to naturalna ludzka postać, a my - ludzkość - zostaliśmy wygnani za jakąś straszną zbrodnię której nawet nie pamiętamy i zamknięci w naszym fragmencie wszechświata dzięki zakrzywieniu przestrzeni. Okres banicji się właśnie kończy i Obcy, którzy nam to zrobili przywrócili załodze statku właściwą postać i zamierzają otworzyć przestrzeń żebyśmy mogli wrócić do reszty cywilizacji.
 
 
sneer

Posty: 2
Wysłany: 2016-01-24, 21:53   

Witam forumowiczów :)

Poszukuję tytułu książki, której fragment przeczytałem kilkanaście lat temu w Fantastyce.
Z tego co pamiętam:
Ziemia został opanowana przez obcych, którzy nie mieli instynktu samozachowawczego. Ludzie zamieszkali w miastach dryfujących (orbitujących) w kosmosie. Handlowali z obcymi. W zamian za "coś" obcy sprzedawali ludziom wodę i kobiety. Główny bohater przyleciał na Ziemię dokonać transakcji i leciał z kobietami. Kobiety próbowały przejąć kontrolę nad pojazdem głównego bohatera.
Czy ktoś może wie o jaki tytuł może chodzić?
Wydaje mi się, że autorem był polski pisarz ale głowy nie dam ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-01-25, 09:03   

Dzień drogi do Meorii Marka Oramusa.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
sneer

Posty: 2
Wysłany: 2016-01-25, 23:17   

Dziękuję bardzo Stary Orku :)
 
 
placiok

Posty: 3
Wysłany: 2016-02-28, 14:23   Nieznany autor i tytuł książki

Przeniosłam do podobnego wątku - Elektra

Fabuła:
W kosmosie istnieją Obcy,którzy mają CEL i narzucają go siłą innym rasom,między innymi wykorzystując siłę umysłu,Zagrożona rasa przybywa na Ziemię w poszukiwaniu sojuszników i kontaktuje się z kompozytorem pracującym na łodzi.Ochotnicy przyłączają się do walki w kosmosie i odnoszą sukcesy.Niestety Obcy,którzy mają CEL atakują Ziemię.NO i dalszych tomów moja biblioteka nie miała.Proszę zatem o tytuł i autora,a jakby ktoś miał pdf,to byłbym wniebowzięty,Pozdrawiam.placiok.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-02-28, 15:06   

Alan Dean Foster - trylogia Przeklęci (Sojusznicy, Krzywe zwierciadło, Wojenne łupy).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
placiok

Posty: 3
Wysłany: 2016-02-29, 21:01   

Serdecznie dziękuję Beacie za podpowiedź .Duuuużo całusów.Temat zamykam .Pozdrawiam :-P
 
 
bleda

Posty: 1
Wysłany: 2016-06-17, 21:23   

Cześć

9-10 lat temu dorwałem w swoje młodzieńcze ręce książkę która tak mnie pochłonęła, że przeczytałem ją w przeciągu jednego dnia, niestety nie pamiętam ani tytułu ani autora.
Przez mgłę kojarzę, że opowiadała o grupce nastolatków którzy eksperymentowali ze swoją seksualnością. Jeden z nich miał królika którego nazwał ulisses ( coś w tym rodzaju ). Ojciec albo wuj chłopca ukręcił łeb rzeczonemu królikowi, za co młody odwdzięczył mu się zabijając go na jachcie ( zdaje mi się że poderżnął ojcu gardło) .

Te dwa wspomnienia jestem w stanie wyciągnąć z mojej głowy. Mam nadzieje że komuś przyjdzie jakiś tytuł do głowy bo ta ksiażka już od paru ładnych lat nie daje mi spokoju.
Z góry dziękuję za każdą pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16