FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kryzysy czytelnicze
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-03-26, 14:20   

Kosmos też był. I nagłe pytanie od sześciolatka, znad schabowego, A jak się nazywa szósta planeta?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-03-26, 14:23   

Kurwełe, musiałem policzyć na palcach //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2015-03-27, 14:32   

Ja też //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2015-03-27, 18:58   

Elektra napisał/a:
utrivv napisał/a:
Jachu czas na wariant zerowy, weź jakieś czytadło, Conana albo Agatę Christie...

To jest rozwiązanie. "Poważniejsze" lektury jakoś mi nie idą, a czytadła całkiem całkiem. Po latach sięgnęłam po Harry'ego Pottera (ostatnią część czytałam kiedyś tylko po angielsku) i dwa ostatnie tomy przeczytałam w tydzień. A teraz coś bardziej skomplikowanego nie chce się czytać. ;)
Może macie rację //mysli Spróbuję więc z najnowszym Abercrombiem. Nie znam autora, a właśnie przyszła paczka z książką "Pół króla", więc jest okazja i na zapoznanie się z twórczością pisarza oraz zażegnanie kryzysu.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2015-03-27, 19:32   

Jachu napisał/a:
Spróbuję więc z najnowszym Abercrombiem. Nie znam autora, a właśnie przyszła paczka z książką "Pół króla"


Z tego co wiem to target tej książki to YA, więc zapoznanie z twórczością może być chybione .
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2015-03-27, 19:38   

marjarkasz napisał/a:
Jachu napisał/a:
Spróbuję więc z najnowszym Abercrombiem. Nie znam autora, a właśnie przyszła paczka z książką "Pół króla"


Z tego co wiem to target tej książki to YA, więc zapoznanie z twórczością może być chybione .
Ale mam "kryzys czytelniczy", więc - zgodnie z sugestią kilku osób - może być to szansa na jego przełamanie. Prostota może być głównym atutem.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-03-27, 21:45   

Całkiem przyjemna książka. Może mniej klną i mniej odrąbanych kończyn lata wokoło, ale czyta się błyskawicznie.
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2023-03-29, 13:42   

Kryzys czytelniczy znowu mnie dopadł. Tylko teraz ma głębszą formę, bo już i kupowanie przestało mnie cieszyć. Nawet nie wiem, czy mam kontynuować zbieranie UW, którą kupuję regularnie i praktycznie na bieżąco od samego początku serii. Ostatnio mam tak, że jak wezmę książkę, to po kilku, maks kilkunastu stronach zasypiam. Ok, jestem zmęczony, rozumiem, że dzieje się tak wieczorami, w łóżku, ale kilka razy zdażyło się tak i w dzień. Gdyby nie audiobooki, to z czytaniem stałbym praktycznie w miejscu. :( Wciąż jeszcze zdażają się zrywy, że przeczytam coś w 2-3 dni, ale coraz rzadziej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2023-03-29, 14:16   

toto napisał/a:
Kryzys czytelniczy znowu mnie dopadł. ... Ostatnio mam tak, że jak wezmę książkę, to po kilku, maks kilkunastu stronach zasypiam.

Wcześnie, to tzn. nie wypominając, w młodym wieku. Bo ja 40 lat temu zaczynałem książkę wieczorem, by kończyć ją nad ranem, wziąć prysznic i jechać do pracy :D No, ale nie było wówczas pierdyliona filmów i seriali w tv, gier komputerowych, sportu do zajebania itd.
Teraz tak jak ty, też zasypiam, ale to wiek. Najgorsza jednak jest przewidywalność. Gdzieś po 5 tysiącach lektur masz tak, że po 30 stronach wiesz dokładnie, na co stać autora, co będzie dalej. Nuda, panie, nuda. Czytam nieporównanie mniej, a wiele książek po prostu nie doczytuję do końca, bo mi się nie chce. That's life.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-29, 14:21   

KS, plus pisiąt
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
McMonster

Posty: 19
Skąd: Rzeszów/Wrocław
Wysłany: 2023-03-29, 14:37   

[quote="toto"]Ostatnio mam tak, że jak wezmę książkę, to po kilku, maks kilkunastu stronach zasypiam. Ok, jestem zmęczony, rozumiem, że dzieje się tak wieczorami, w łóżku, ale kilka razy zdażyło się tak i w dzień. /quote]
Czasami mi się zdarza wpaść w taką spiralę zmęczenia i ciężko się z tego wyrwać. Jedynym sprawdzonym u mnie rozwiązaniem jest porządne wyspanie się przez kilka dni.

UW chodzi o Ucztę Wyobraźni? Jeśli tak to zazdroszczę, ja dopiero w zeszłym roku postanowiłem zebrać całość i teraz kupuję co się trafi i za ile się trafi.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-29, 14:46   

McMonster napisał/a:
UW chodzi o Ucztę Wyobraźni? Jeśli tak to zazdroszczę, ja dopiero w zeszłym roku postanowiłem zebrać całość i teraz kupuję co się trafi i za ile się trafi.
też mam wszystko, ale połowa to śmieci
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Cintryjka 

Posty: 1842
Wysłany: 2023-03-29, 17:54   

Nigdy nie rozumiałam obsesji na kompletowanie tej serii. Artefaktów zresztą tak samo. Jak ktoś faktycznie wszystko czyta, to spoko. Ale żeby tylko stało na półce?
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-29, 17:57   

Też tego nie rozumiem. Snobizm chyba. Artefakty olewam, nie wiem czy mam z połowę.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-03-29, 17:58   

Cintryjka napisał/a:
Nigdy nie rozumiałam obsesji na kompletowanie tej serii. Artefaktów zresztą tak samo. Jak ktoś faktycznie wszystko czyta, to spoko. Ale żeby tylko stało na półce?
Z UW mam połowę pozycji (mniej więcej), a z Artefaktów jedynie 8 pozycji :mrgreen: Całe serie które mam, to "Spotkania w przestworzach" (7 tomów), "KwN" (10 pozycji) i "Rakietowe szlaki" (7 tomów), ale to zbiory opowiadań. Nic więcej w całości nie posiadam. Szkoda miejsca na półce.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-29, 18:04   

Jachu napisał/a:
Całe serie które mam, to "Spotkania w przestworzach" (7 tomów)
też mam wszystkie
Jachu napisał/a:
"Rakietowe szlaki" (7 tomów)
też mam

Jachu napisał/a:
"KwN" (10 pozycji)
a tu trzech brakuje

poza tym mam kilku całych autorów ale zwykle w różnych wydaniach, chyba tylko Dukaj w jednym
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-29, 18:08   

Jachu napisał/a:
"KwN" (10 pozycji)

Ale te 10 - to tylko te nowe, prawda?
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-03-29, 18:13   

Zbierać serii może nie zbieram, bo ma to sens wyłącznie snobistyczny albo żeby ładnie na półce wyglądało, a moja półka jest przeciążona książkami, więc estetyka różnicy nie robi. Staram się jednak przeczytać wszystko z UW, czy Artefaktów, bo nawet jeżeli książka okaże się beznadziejna (np. Trojka), to przynajmniej przekonałem się naocznie.
A w temacie - też mam kryzys w marcu, przez styczeń-luty trzasnąłem chyba z 20 książek, a w tym chyba tylko 3-4. A będzie gorzej, bo lato się zbliża i trzeba wyjść z piwnicy na rower, ściankę, góry, spacer, dużo opcji.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-29, 18:15   

Z piwnicy na ściankę? Znaczy, nie masz ścian w piwnicy?
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-03-29, 18:16   

Fidel-F2 napisał/a:
poza tym mam kilku całych autorów ale zwykle w różnych wydaniach, chyba tylko Dukaj w jednym
W całości to ja mam chyba tylko MacLeoda, ale on się mieści w UW ;)

Bibi King napisał/a:
Jachu napisał/a:
"KwN" (10 pozycji)

Ale te 10 - to tylko te nowe, prawda?
Myślałem o nowym, ale w sumie stare też mam ;)

Bibi King napisał/a:
Z piwnicy na ściankę? Znaczy, nie masz ścian w piwnicy?
A może chodzi o ściankę z Wieniawą? //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-03-29, 18:27   

Bibi King napisał/a:
Z piwnicy na ściankę? Znaczy, nie masz ścian w piwnicy?


Szkoda Twojego trudu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-29, 19:21   

jak tak pomyślę o całych cyklach wydawnictw to skompletowany mam tylko IASFM/ASF ale to pewnie dlatego że dość krótko się ukazywało. 11 części ?
nigdy mnie nie ciągło do zbierania wydawnictw
możliwe ze Don Wollenheima mam całego , ale to nie sztuka.

KnW ? nie mogę rozszyfrować ... ?
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-29, 19:23   

Cytat:
KnW ? nie mogę rozszyfrować ... ?

Bo źle przepisałeś. KwN, Kroki w Nieznane.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-29, 19:24   

Trojan napisał/a:
KnW ? nie mogę rozszyfrować ... ?
nie dziwne
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-03-29, 19:25   

O, widzisz, Trojan? Fidel jak dobry nauczyciel nie podaje ci gotowej poprawnej odpowiedzi, tylko zmusza do wysiłku. A ja - po prostu kawę na ławę. Nie nadawałbym się na pedagoga.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-03-29, 19:25   

Kroki w nieznane
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-29, 19:35   

no pewnie
choć jak pomyślę - chyba nie mam żadnego kroku.
 
 
McMonster

Posty: 19
Skąd: Rzeszów/Wrocław
Wysłany: 2023-03-29, 20:43   

Cintryjka napisał/a:
Nigdy nie rozumiałam obsesji na kompletowanie tej serii. Artefaktów zresztą tak samo. Jak ktoś faktycznie wszystko czyta, to spoko. Ale żeby tylko stało na półce?

Chciałbym wszystko przeczytać z tych dwóch serii, może mi się nawet uda przed śmiercią. Bardzo lubię MAG-a właśnie za dobór tytułów w UW i Artefaktach, żona też mi podbiera. No i wiele pozycji jest dostępnych najłatwiej, a czasami tylko w tych seriach. Wygląd na półce też, jako bonus. Ze wszystkich form zbieractwa książki nie są najdziwniejsze.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2023-03-30, 07:35   

Większość książek z UW przeczytałem i to raczej na bieżąco. Dopiero jakieś ostatnie 2-3 lata to odkładanie niektórych kisążek na później (inne wciąż były wciągane na bieżąco), a ostatni rok to już właściwie standard - kupuję coś od razu z założeniem, że przeczytam kiedyś - na początek serii horroru się jeszcze spiąłem, że czytałem od razu, ale teraz też i z te książki trafiają na kupkę "kiedyś przeczytam, albo i nie". Dobra, jak AM wrzuci nowego MacLeoda, VanderMeera, coś Lucka Sheparda, WL nowego Dukaja, to pewnie przeczytam szybko, ale większość książek musi czekać.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-03-30, 07:38   

Warto cirka połowę.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14